Forum Polityka, aktualnościKraj

Będą dłuższe wakacje? Nauczyciele grożą strajkiem

Będą dłuższe wakacje? Nauczyciele grożą strajkiem

Wyświetlaj:
andowc / 83.30.94.* / 2008-08-30 16:37
Proponuję krótsze godziny lekcyjne (zamiast 45', po 35').
Płaca się zwiększy, za czas pracy.
KONSERWATYSTA / 2008-08-30 15:18 / Od Redakcji: Unikać! Chamstwo i wulgarności
to banda frustratów i nieudaczników, jak ktoś się do niczego nie nadaje to idzie na uczyciela, potem tylko wszystkim zazdrości i żebrze o podwyżkę jakby jego praca była komuś potrzebna, potem płodzi kolejnych niezaradnych nieudaczników, dla mnie nauczyciel to podrzędny zawodzik dla biedaków i psychopatów
Nauczyciele / 178.42.199.* / 2012-12-05 20:47
Puknij się w swoje niskie czółko. Kim ty jesteś? Potrafisz skladać litery w słowa? Pierwszy raz spotkaliśmy tutaj takie coś jak ty. Widać, ze masz kompleksy i przemawia przez ciebie zazdrość. Nauczyciel to jest KTOŚ. A ty? A w ogóle to sam to pisałaeś? ty buraku!
minui / 87.205.253.* / 2010-06-16 22:10
gdyby nie nauczyciele to byś matołku nie umiał pisac i takich głupot byś nie wypisywał a pracował byś za kawałek chleba jak niewolnik bez wykształcenia
gość1410 / 213.192.87.* / 2008-06-25 18:37
dla czego nauczyciele nie walczą o lepszą opiekę zdrowotną by mogli pracować czynnie do pełnego wieku emerytalnego jak większość normalnie pracujących - każdy pracuje w specyficznych warunkach "ALE JA NAJCIĘŻSZYCH" (mentalność Polaka)
olek1 / 83.7.57.* / 2008-08-30 14:28
Czynna praca nauczyciela z 30 letnim wykształceniem często przerastającego wiedzę dyrektorów jest sprowadzana do pracy ponad 40 godzin tyg- bez dodatkowych opłat. Nauczyciel do zajęć musi drugie 18 godzin poświecić, by 18 godzin z dzieckiem przeprowadzić w sposób atrakcyjny. Jest to bardzo wyczerpująca praca- stresogenna, niszcząca często zdrowie a stres to nie dzieci, ale często rozgrywki personalne i podłość zarządzających placówkami, niesprawiedliwość, brak taktu, wyczucia, dyskryminacja najstarszych nauczycieli, dyplomowanych, wykształconych najlepiej, by się ich POZBYĆ.
warunki???? chciałbym je mieć. Zdrowie już stracone, nerwy zszargane a pracuję ponad 50- tylko tego czasu nikt nie liczy i nikt nie docenia. Ile nieprzespanych nocy??????????????? Ile łez, depresji za DYSKRYMINACJĘ i PRAWO, które zawsze broni dyrektorów a nie nauczyciela.
KONSERWATYSTA / 2008-08-30 15:55 / Od Redakcji: Unikać! Chamstwo i wulgarności
ten głos akurat bardzo mi się podoba, bo łąmie stereotyp że głónym problemem edukacji są pieniądze, otóż głównym problemem edukacji jest jej nieprzystawanie do gospodarki rynkowej, dlaczego w szkołach uczą o rozmnażaniu pantofelka i panu tadeuszu a nie uczą co to jest PKB?
agnieszka wu / 62.153.139.* / 2008-06-25 14:19
bezczelnosc, za prace 18 h tygodniowo chcą takich samych pensji jak za 40-50h, do tego wakacje i wczesniejesze emerytury - za cooooo????
liber66 / 83.7.57.* / 2008-08-30 14:37
Jak może laik wypowiadać sie na temat, którego w ogóle nie rozumie. Nie nazwę tego bezczelnością, ale głupotą. 18 godzin to bezpośrednia praca z dzieckiem na lekcjach a nie liczy się godzin na przygotowanie tematów zajęć, materiałów metodycznych, dodatkowych zlecanych prac przez dyrektorów, często w ostatniej chwili na noc, lub do komisji, albo nasiadówek, szkoleń, rad pedagogicznych, pracy nad programami i dokumentacją. To nie tylko drugie 18 godzin, ale noc bez snu. Co do wakacji to nie wszyscy nauczyciele mają tyle wolnego. Są placówki takie jak MDK, gdzie nie ma wolnego na ferie- ale praca, wakacje, to półkolonie w ramach etatu, lecz nie 18 godzin, lecz np. 30 i nikt nie płaci nadliczbówek- a prawo zawsze po stronie dyrektora. Żałuję, że nie poszedłem do budowlanki. Studia- 3 fakultety, dyplomowanie i stracone życie i zdrowie a żebracza emerytura czeka.
n-lka / 83.26.229.* / 2008-06-25 14:58
napisze tylko tyle-kto nie stoi z drugiej strony lawki szkolnej ten nigdy nie zrozumie nauczycielskich problemow, obowiazkow i odpowiedzialnosci, mowie oczywiscie o tych nauczycielach, ktorzy swoja prace traktuja powaznie, wiec jezeli ktokolwiek z komentujacych nie jest nauczycielem niech sie powstrzyma od zbednych tekstow:/
O.B.S.E.R.W.A.T.O.R / 83.1.81.* / 2008-06-25 20:59
Nikt nie namawiał państwa do tego zawodu.Można było wziąść szpadel do ręki i kopać rowy do 65 lat.
igor73 / 83.7.57.* / 2008-08-30 14:45
Ot racja, ale bez nauczycieli nie umiałabyś napisać tych paru zdań. Nosy w górę zadzierają Ci, co nie potrafią przyznać, że wiedzę i wykształcenie zawdzięczają przynajmniej 1 nauczycielowi, a wychowanie do wartości?? Ile razy nauczyciel (mówię o tych z powołania) zastępował rodziców, przyjaciela, ocierał łzy, czy zauważył pierwszy wadę postawy....(kiedyś byli doceniani i takich poborów za wiedzę, wykształcenie dawny rząd obiecywał, by można było np. zatrudnić pomoc domową)
Jak można dzisiaj takie niedorzeczności pisać?
Nikt za mnie nie wykonuje remontów i rowy tez kopię, ale wiedza powinna być doceniona. Inaczej do szkół i zawodów pedagoga będą zgłaszać sie coraz mniej odpowiedni kandydaci a i poziom ...żal dzieci. Waszych dzieci.
karaoke / 84.40.164.* / 2008-07-11 18:04
Było się uczyć, nie musiałbyś machać do 65 lat.
man13 / 2008-06-25 11:53 / Tysiącznik na forum
I niech strajkują!!! A samorządy powinny prywatyzować i problem sam by się rozwiązał.
lolek99 / 83.7.57.* / 2008-08-30 14:59
Jasne jak się ma forsę, to co mi że ktoś głoduje i nie ma dla dzieci, na opłaty, na lekarstwa.
obyś kiedyś nie znalazł sie w podobnej sytuacji jak dzisiaj nauczyciele, ciekawe jak będziesz śpiewał.
Bodek2 / 2008-06-25 12:47 / Bywalec forum
Ciekawe, że nie strajkują np. w lipcu :-)
Mogliby przyjść do szkół i siedzieć 8 godzin w szkole. To byłby fajny strajk :-)
studentMIM / 2008-06-25 11:51 / Tysiącznik na forum
Możemy podnieść płace nauczycielom, ale równocześnie wydłużmy im tydzień pracy (i zredukujmy zatrudnienie).
Ponadto nie ma żadnego powodu, aby nauczyciel miał przechodzić na wcześniejszą emeryturę. Dlaczego ma on mieć lepiej niż chociażby nauczyciel akademicki, od którego przecież wymaga się więcej sprawności umysłowej niż od "zwykłego" nauczyciela
ewa44 / 83.7.57.* / 2008-08-30 14:49
Nauczyciel nie ma mniej, ale więcej pomimo przywileju.
Przywilej za zmarnowane życie i nędzne pieniądze, zszargane nerwy- stres należy się wszystkim nauczycielom.
Szanujmy sie koledzy, bo postawa wasza mnie przynosi wstyd.
Szukacie zrozumienia, to nie opluwajcie sie wzajemnie.
Walczmy o lepiej, a ludzkie pobory, wyższe emerytury i jaśniejsza starość. która daje właśnie przywilej wcześniejszych emerytur.
Czas po 30 latach zacząć dbać o zdrowie, jeśli jeszcze coś zostało.
binar / 88.199.122.* / 2008-07-11 20:38
Człowieku, nie masz pojęcia o czym mówisz. Nigdy nie uczyłeś. Rodzice nie radzą sobie w domu z jednym nastolatkiem, a ja mam ich CODZIENNIE stu dwudziestu... żeby nauczyć i wychować... i nie są to układni petenci, jakich przyjmuje urzędnik czy lekarz. Przy zwiększonej ilości godzin będę miała stu pięćdziesięciu. Po lekcjach będę sprawdzać i układać klasówki nie przez trzy godziny dziennie , ale znacznie dłużej. Każdy, kto bełkocze o osiemnastu godzinach pracy nauczyciela, po prostu nie ma zielonego pojęcia o specyfice tego zawodu. A jeśli chodzi o urlopy dla poratowania zdrowia - idzie na nie ten, kto musi... głos mu wysiadł na przykład. Ja pracuje 24 lata. Nie korzystałam.
bety / 195.72.148.* / 2008-06-25 12:11
zgadzam się w pełni z tą wypowiedzią, a jeszcze należy dodać ich podejście do nauki "jadą po sielach " równo jak chcesz się nauczyć to korki często u tych samych osób
Bodek2 / 2008-06-25 12:33 / Bywalec forum
Z wypowiedzią można się zgodzić, a nawet dodać, że oprócz "wydłużenia" tygodnia pracy należałoby np. obniżać pensje w okresach bezproduktywnych (wakacje, ferie) - z możliwością dorobienia w pracy opiekuńczej (kolonie, półkolonie, zajęcia świetlicowe i inne).
Oraz wyciąć te urlopy na poratowanie zdrowia - roczne wolne pełnopłatne co kilka lat!!

Pozdrawiam
janek30 / 83.7.57.* / 2008-08-30 14:52
O czym Ty człowieku mówisz. My pracujemy w ferie i wakacje więcej jak w etacie i nie mamy 1 zł. dodatkowo, tylko nędzne pobory.
bianka / 84.40.164.* / 2008-07-11 17:59
Jak czytam takie brednie to żal mi...........................Dlaczego nie zostałeś nauczycielem, skoro tak marudzisz.. Pewno jesteś po zawodówce i ledwo umiesz zliczyc do 3. Pozdrawiam.
hiuyj / 87.116.236.* / 2008-08-24 19:26
jak wam nauczycielom nie pasują płace, to do innej roboty jak wam nie pasuje, jak tak strasznie wykształceni jesteście,a może wy poprostu nic nie umiecie i dlatego tak badzo walczycie o kase zamiast iść gdzieś indziej,niektórzy ludzie w pracy ryzykują swoje życie a wy tylko narzekacie bo wam mało! Klasówek nie musicie sprawdzać ,wstawić każdemu po piątce i konieć!nikt wam nie każe.
olek89 / 83.7.57.* / 2008-08-30 14:55
Kompleksy kolego wyłażą z Ciebie. Bat Ci dać do ręki. Rozgoń nauczycieli. Po co szkoły, nauka, po co nauczyciel?
Lekarz też musiał się uczyć, piekarz też by przeczytać przepis, ......a TY???????
Co umiesz- rządzić i upokarzać, deptać, niszczyć, bo nie pomagasz i nie wspierasz.

Najnowsze wpisy