Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Będą pomostówki dla nauczycieli

Będą pomostówki dla nauczycieli

Money.pl / 2008-10-20 09:24
Komentarze do wiadomości: Będą pomostówki dla nauczycieli.
Wyświetlaj:
ksjaoido / 79.163.21.* / 2008-12-29 21:53
a ja tez mam ciezka prace i chce wczesniejszej emerytury !!!!! pracuje ciezko po kilkanascie godzin dziennie , za nadgodziny zadko placa, nie mam przerw co 45 min tylko jedna - 0,5h w ciagu 8, godzin pracy ( takei przepisy ) z jednej strony u********* szef a z drugiej jeszcze bardziej u********* klienci gdzie trzeba sie zmuszac do uprzejmosci i wysluchiwac glupich uwag od wulgarnych typkow ktzorzy nie maja racji ale uwazaja ze skoro sa klientami to moga sobie pozwolic na te wulgarne uwagi, w zwiazku z tym prace trzeba zaczynac od wypicia naparu z meliski bo inaczej nerwy wysiadaja , a jak juz wsiada to gdzie ja znajde prace w wieku 50 czy 55 lat - Ja tez chce wczesniejszej emerytury
kikimora / 83.9.8.* / 2008-12-29 22:36
Pomostówki to hasło do skłócenia społeczeństwa, a w rzeczywistości wielkie g... Udowodnić? W 2009 r skończę 46 lat i 20 lat stażu. Brakuje mi 10 lat. Ale- od 2009 do każdego brakującego roku doliczą mi 3 miesiące, czyli 30 miesiecy= 2,5 roku. Za 12,5 roku będę miała 58,5, czyli będę mogła o półtora roku wcześniej otrzymać emeryturę. Ale, no właśnie- otrzymam 80% pomostówki, a pomostówka to75% emerytury, czli jakieś 600-700 zł. Jeżeli dożyję do tego momentu, to później zdechnę z głodu. Chyba jednak nie skorzystam. Dzięki.
_autor / 78.8.56.* / 2008-10-21 07:57
No ale trepy co wydawały papier toaletowy i mydło i nie wąchali prochu będą nadal mieli wysokie emeryturki. Tak samo sekretarka w MO. Itd ...
Pomysł, że tylko pracownicy liniowi moga korzystac z przywilejów jest bardzo trafny.
Edyms / 2008-10-20 13:23
Nauczyciel i wcześniejsza emerytura to jakaś paranoja. Gdzie tu ciężka praca? Na dodatek każdego roku 2 lub 3 miesiące urlopu płatnego. Teraz kierowcy domagają sie tego samego. Z czasem wszyscy będą krzyczeć o wcześniejszej emeryturce.
Fanka nauczycieli / 83.22.124.* / 2008-12-05 17:36
Idz baranie do szkoly i pracuj z dziećmi 30 lat, to zobaczysz jak będziesz sie czuł. Jeżeli uwazasz, ze nauczyciele mają tak dobrze, to trzeba bylo sie tępaku uczyć, zostac nauczycielem i mieć wakacje!
50+ziezadowolony / 78.88.2.* / 2008-11-02 09:49
Albo stare zasady wszystkim albo nikomu, cóz to nauczyciel, sam wybral taki zawód. wakacji, wolnego ma tyle i jeszcze malo. SLD patrzcie bardziej racjonalnie i sprawiedliwie, do wygrania wyborów glosow nauczycieli bedzie wam za malo!!!!
Dejwid / 213.25.17.* / 2008-10-23 22:53
wyobraź sobie 60 letnią panią w przedszkolu lub w podstawówce (śpiewanie z dziećmi, tańce itd.) lub "poligon" gimnazjalny..
kucharka / 83.22.124.* / 2008-12-05 17:45
60 lat- zdarty głos, sluch nie ten, co trzeba, pamięć gorszanerwy stargane, inne choroby wieku wieku dojrzalego i użeraj sie z 30 rozbrykanych, rozwydrzonych przez rodziców i środowisko rowieśnicze małolatow. POWODZENIA!
woźna / 83.22.124.* / 2008-12-05 17:44
60 lat- zdarty głos, sluch nie ten, co trzeba, pamięć gorszanerwy stargane, inne choroby wieku wieku dojrzalego i użeraj sie z 30 rozbrykanych, rozwydrzonych przez rodziców i środowisko rowieśnicze małolatow. POWODZENIA!
dana1954 / 193.151.54.* / 2008-10-21 21:24
Człowieku abyś cudze dzieci uczył. Nauczyciel po 20 latach pracy z rozdartymi , niesfornymi dzieciakami nijednokrotnie nadaje się do psychiatrówka .Sam ze swoją dwójką czy trójką nie możesz nieraz wytrzymac a co dopiero 20 -30 dzieci w klasie I jak może pracowac taki nauczyciel w wieku około 60 lat. Niedosyc że mu psychika , zdrowie nie pozwala , to spójrz od strony dziecka ,które by chciało miec ładnego , mądrego ,twórczego , pełnego miłości i zapału do pracy nauczyciela a nie zdesperowanego ,zgorzkniałego bez zdrowia , zmęczonego nauczyciela . Urlop to czas na jakiś odpoczynek tak jak twoje zwolnienie lekarskie . Ile godzin nieraz nauczyciele ślęczą w domu żeby sprawdzic klasówki , przygotowac pomoce do następnych zajęc . Siedzą nieraz do późnej nocy , bo w dzień nie mają na to czasu - przecież mają również swoją rodzinę , dzieci i obowiązki ."Dzisiejsza młodzież" i dzieci, jacy są, każdy widzi i słyszy - do świętych nie należą, pomysły mają szalone, języki niewyparzone, wypowiedzi cięte jak szpilki. Bezstresowe wychowanie robi swoje. Oj "ciężki chleb" mają nauczyciele, a przestroga "bodaj byś cudze dzieci uczył" jest w pełni uzasadniona. I co tu mówic o paranoi .
asiak1972 / 83.22.246.* / 2008-10-22 12:07
święta racja.Praca w szkole stała sie bardzo niewdzięczna.Odbiera zapał i chęci największym pasjonatom zawodu.Ktos kto nie uczył w szkole nie ma zielonego pojęcia na ten temat.Obowiązuje zasada nie wiem-nie wypowiadam sie Edymus!To niesamowicie prymitywne. Dana- w pełni sie z Tobą zgadzam.Mam 36 lat i lubię swoją pracę z dziećmi, jednak zaczynam myśleć o zmianie pracy,nie ze względu na płacę,ze względu na swoje zdrowie.Chcę żyć spokojnie. Nie po to kończyłam jedne czy drugie studia,żeby sie tak denerwować efektami bezstresowego wychowania.Rodzice wszystkie swoje żale i pretensje za wlasną nieudolnosc w wychowanoiu cedują na nauczycieli. Potem my slyszymy/czytamy te slogany j.w.To przykre.
ksia_wsl / 79.163.21.* / 2008-12-29 21:41
takie niestety czasy , a co z ludzmi , ktorzy pracuja po 12 godzin dziennie i z wlasnymi rodzinami sie nie widza ?, maja niby lepiej od nauczyczieli? bo nie uzera sie z dziecmi tylko z wrednym szefem? ktos poradzi - zmienic prace - a nauczyciel nie moze? jak jest tak zle to przeciez nikt nie zmusza. nienauczycielowi tak kazdy poradzi. nie mowei tu o nauczycielach z powolania , moi dziadkowie byli nauczycielami i jakos ani razu nie slyszalam jak to strasznie maja ciezko . A ja co - bede pracowac ciezko jako nie nauczyciel po to by robic na wczesniejsza emeryturke dla nauczyciela , ktory i tak bedzie uczyc zeby sobie do emeryturki dorobic, Dziekuje bardzo . Niestety nie ma dzisiaj takiej pracy gdzie sie przychodzi i po calym dniu wraca wypoczetym fizycznie i psychicznie do domku, ma sie czas dla rodziny i kase na ekstra wakacje a przy tym zero stresu. Ja jako nie-nauczyciel po kilku latach wyzysku w pracy dorobilam sie deprechy i co mam powiedziec ze po 20 latach bede juz nadawac sie do psychiatryka?
man13 / 2008-10-20 09:24 / Tysiącznik na forum
będą wysokie podatki dla obywateli pracujących do 65 roku swgo marnego istnienia. Brawo IV RP!!! I pomyśleć że młodzi polacy mają pracować na leni w średnim wieku oczekujących coraz to wiekszych pensji.
Tereka M / 83.19.248.* / 2008-11-17 09:40
A co z bibliotekarzami ? pedagogami szkolnymi? wychowawcami Internatu ? czy oni sie nie licza? czy wg niektorych ne pracuja z uczniami ? czy ich praca sie nie liczy ???
Wyglada na to ze tak - nawet wg zwiazkowcow - och przykre to i to bardzo przykre skoro nasi wlasni zwiazkowcy nie doceniaja naszej pracy
Jasmineczkaaa / 83.19.248.* / 2008-11-17 10:05
Popieram w pelni . Mam 50 lat i 30 lat pracy w zawodzie nauczyciela bibliotekarza.
Z rozrzewnieniem wspominam czasy gdy jako młoda osoba , pełna zapału podjęłam wymarzoną pracę w bibliotece . Praca z czytelnikiem była moim marzeniem – moja mama była także bibliotekarką , stąd pewnie i moje zafascynowanie praca z ksiażką i z czytelnikiem
Konkursy , wystawy, spotkania autorskie , które organizowałam i organizuję, ‘walka” o każdy grosz dla biblioteki w której przyszło mi pracować- to moje Zycie od 30 lat .
Z iloma kłopotami przyszło mi borykać się przez ten czas – wiem tylko ja i moja dyrektorka, ale nie załuję tych lat spędzonych z ksiażką i z czytelnikiem , mimo iż jak każdemu z nas wiadomo – młodziez jest z roku na rok trudniejsza i coraz częściej i gorzej pracuje się z uczniami , są niechętni do współpracy, nie maja zadnych zainteresowan , nie chca uczestniczyc w konkursach – mimo iż kusi się ich cennymi nagrodami itp.

Z każdym rokiem trzeba włożyć wiecej wysilku , wiecej samozaparcia, pomyslowoisci – by przyciągnąć do biblioteki uczniow , którzy komputer i Internet przekładają nad ksiazki .

Czy w tym przypadku – nie może nas bolec fakt , iż nasi związkowcy tak malo uwagi przykładają do naszej pracy , skoro z ich ust wychodzi taka oto propozycja w sprawie emerytur – cytuje :” Drugie ustępstwo proponowane przez związkowców to wprowadzenia wcześniejsza emerytura tylko dla liniowych nauczycieli, czyli dla tych, którzy pracują z dziećmi na lekcjach. Z puli uprawnionych wypadliby między innymi pracownicy ośrodków metodycznych, kuratoriów, bibliotekarze, pedagodzy, chyba że wcześniej przepracowali 20 lat bezpośrednio z dziećmi.”

Czy my bibliotekarze jesteśmy czyms gorszym ??? skoro nas się w ogole nie dostrzega i nie mysli o nas ???? Składki związkowe tez placimy !
johnek / 212.160.137.* / 2008-11-22 17:19
żadnych pomostówek dla nygusów z oświaty. co roku mają 3 miesiące urlopu i pracują po 4 godziny dziennie sorry 4 razy po 45minut. dodatkowo mogą dostać płatny całoroczny zdrowotny urlop. dlaczego nie mają tego inni?. Komu się nie podoba proponuję pracę lekką w kopalni, gdzie już po 25 latach idzie się na emeryt. lub zmienić zawód pezecież jesteście tak ,,wykształceni".

Najnowsze wpisy