Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Ben coś ty zrobił

Ben coś ty zrobił

Money.pl / 2006-06-06 18:16
Komentarze do wiadomości: Ben coś ty zrobił.
Wyświetlaj:
antymoher / 2006-06-07 07:17 / Bywalec forum
Hehe no to amerykanie tez maja swojego balcerowicza :D
lol - "Ben Bernanke musi odejsc" :)
clever81 / 2006-06-07 00:49 / Tysiącznik na forum
Ale na forum bankiera pieprza głupoty kazdy co innego z rzucaniem miesem itp.Moze 5 % ludzi tam pisze mądrze ale reszta to tylko zwała zwała albo up up up i wkłoko to samo.
marek-amator / 2006-06-07 00:43 / portfel / Bywalec foum
Witam, powtórzę co przypuszczałem od miesiąca i o czym wcześniej pisałem, - mamy pompowanie w pełnej formie )) . Mało komu uda się trafić rytm "pompowania" i dlatego bezpieczniej "chronić kapitał" co aktualnie czynię - pomyślności wszystkim !
jędrzej / 2006-06-07 01:05 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Popieram. Choć może warto pouczyć się na małym kapitale (żeby mniej bolało). Ale to chyba na DT tylko, bo jestem coraz bardziej przekonany o tym, że będziemy teraz jechali do dołu, do jakichś 2600 (oczywiście z podpuchami).
Życzę wszystkim dobrego wyczucia.
littlephobos / 2006-06-06 23:59 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
o 23:05 pojawił się raport roczny Tranintur.
-20 mln straty jak nic, ale to wynik połaczenia , i przy okazji spłaty kredytów (chociaż prawie 8 mln zyskali na emisjach...)
- prezes zapowiada "skokowy" wzrost przychodów, co przy nastawieniu na eksport i słabnącym złotym może być ciekawą kombinacją (chociaż brak jakichś prognoz konkretnych)

-ogólnie raport taki o niczym bo teraz wszyscy będą czekali na wyniki za drugi kwartał, a tu nie zapowiada się źle... (kupiłem po 3,05 w dzień po pamiętnym 23 maja )
Kane / 2006-06-07 00:30 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
ja bym na Tras uważał - sam nie wydam na Tras ani grosza, są lepsze spółki. Jeśli już inwestujecie w ten papier, nie patrzcie na niego przez różowe szkiełko.
Może są i kontrakty, ale to wszystko przyszłość. Na akcje z emisji ktoś wydał pieniądze (o ile pamiętam, emisje były do konkretnych podmiotów) i ja mam wrażenie, że nagle jest cacy spółka, żeby po dobrym kursie ktoś mógł z niej wyjść.
Takie mam odczucia co do tej spólki. Może sie mylę i będzie z nią dobrze, ale trzeba uważać, bo na dziadostwie znów mogą się obłowić ci, co i tak mają za dużo :)

Może lepiej być piranią, nie leszczem? Pirania jest malutka, ale swoje potrafi.
Andrzej / 2006-06-07 10:01 / Bywalec forum
Inwestowanie na giełdzie polega również na tym, aby wyławiać spólki, przed którymi dopiero otwierają się dobre perspektywy. Trast taki właśnie wydaje się być. Przeprowadzili poważną restrukturyzację, przejęli duży podmiot gospodarczy z rynkiem, uporządkowali sprawę zadłużenia i wierzycieli, lawinowo podpisują nowe intratne kontrakty (już 9 w ostatnie 1,5 miesiaca), prezes mówi o planach i potwierdza to realizacją, zapewnia o skokowym wzroście wyników finansowych. Można oczywiście jak Kane widzieć wszędzie spisek, ale wówczas nie da się nic zarobić. A o to chyba chodzi na giełdzie ? Ryzyko jest, bo taka jest giełda. Ja zainwestowałem już w Trast i regularnie na spadkach dokupuję. Obecnie zakładam, że nie sprzedam poniżej 7 zł/akcję. Jeśli moje założenia i tezy się potwierdzą, oczywiście :-)
Kane / 2006-06-07 16:24 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
ja akcji Trasu nie mam i patrzę z boku - na zimno :) Ty je Andrzejku masz. Obyś zarobił tyle, ile sobie wymyśliłeś :)
littlephobos / 2006-06-07 23:13 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
dzisiaj podpisali kolejną umowę... straszne...

Re:

gabrik / 2006-06-06 22:56 / portfel / Wierny Forumowicz
ja zapłaciłem frycowe na rynku terminowym kilka tygodni wcześniej i nadal potwierdzam to bardzo ryzykowne jednak jako człowiek już nie najmłodszy szybko wyciągnołem z tego wnioski.
1) zawsze ,bezwzględnie zimna kalkulacja i opanowanie jeśli nie potrawisz opanować emocji nie zaczynaj z kontraktami
2)jeśli nie musisz nie stosuj stopów
3)jeśli zarobiłeś nigdy nie popadaj w samozadowolenie (u mnie to znaczy że traktuję każdy dzień oddzielnie bo jeśli poprzednie decyzje mają wpływ na twoje obecne na 99% cię to zgubi)
4) Nigdy nie staraj się zarobić na siłę ,jeśli nie masz przekonania i przesłanek co do kierunku lepiej odpuść to nie lotto

Oczywiście to wygląda na ogólniki ale moim zdaniem bardzo ważne.
Kane / 2006-06-07 00:09 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
ja na razie bezbolesnie ucze sie zabawy w kontrakty. Troszke w plecy - w sumie 7 pkt. na plus, ale prowizje zjadly te siedem i jeszcze kilka :) Zanim na akcjach zaczalem zyskiwac, tez minimalnie bylem pierwszy rok na minusie ( -280 zl), ale nauka sie oplacila.
Kontrakty fajna sprawa, jak sie ma czas i nie zastawia calego majatku, bo mozna go stracic :)

Strokuś, gdzie wyjeżdżasz? Ja w przyszlym tygodniu lecę do Tunezji - mam się rozglądać po plaży za palmtopem? :):) Winien Ci jestem niejedno zimne w butelce lub puszce ;)
Też Ci życzę udanego urlopu.

Batman - miło, że jesteś. Przyszedł czas i na kontrakty, bo gdy już nie jest tylko zielono, wtedy czas częściej w niedżwiedzia się przebierać.

Ja jutro obstawiam spadki (mam krótkie otwarte), chociaż mogą być i spadki i jazdy na północ - ostatnio w ciągu sesji mamy wszelkie nachylenia i przechylenia. Cokolwiek się napisze na temat jutra, to pewnie i tak się częściowo trafi :)

oby tylko portfel pęczniał nam, a nie im :]
strokuś / 2006-06-06 22:20 / Uznany Bywalec forum i giełdy
dzisiaj puściłem prawie wszystkie papiery (został tylko wafelek - może skonsumuję go jutro)
pojutrze wypadam na urlop i mam zamiar przez 2 tygodnie dobrze wypocząć, nie myśląc o giełdzie :-)
jednocześnie zamykam pierwsze półrocze, a od lipca tworzę portfel od nowa
wynik portfela akcyjnego za pierwsze półrocze (do dzisiaj) około +24%, portfela terminowego około +100%
wynik portfela akcyjnego taki sobie - niezły o tyle, że udało się pokonać prawie wszystkie indeksy (z wyjątkiem wirr, wig-bud, wig-spo) i prawie wszystkie fundusze akcji (z wyjątkiem dws-top25 i ing-sms)
ale jednak wirr w tym samym czasie osiągnął 64%
ponieważ mój portfel był oparty na midwirrkach to można przyjąć benchmark w postaci 50% wirr i 50% midwig
taki benchmark osiągnał ok. 43% - czyli uzyskałem sporo mniej (miałem przewagę średnich spółkek w portfelu)
jak widać nie ma się specjalnie czym chwalić
ktoś / 84.234.14.* / 2006-06-07 22:59
A w Afryce dzieci umierają z głodu...
mari / 2006-06-07 05:50 / Achi
Samych przyjemności na urlopie Ci życzę.Ja jeszcze trochę akcji mam i czekam na okazje wejściowo wyjściowe .
Powodzenia i ukojenia zszarganych giełdą nerwów.
janusz / 2006-06-06 23:46 / Bywalec forum
Gdyby do tego doliczyć " % " z zysków ludzi którym pomagałeś ,to prawdopodobnie Twoje wczasy skończyłyby się na gwiazdkę .
Przyjemnego wypoczynku.
pabloo83 / 2006-06-06 23:11 / Bywalec forum
miłego wypoczyku :-)) i regeneracji sił
pozdrawiam
Pablo / 2006-06-06 22:40 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Strokuś pamiętasz jak Simon Aman miał "przymusowy urlop" a po mim zdobył dwa złote medale na olimpiadzie.

Wypoczywaj, nie zapomnij o nas i jeśli będziesz miał mozliwość napisz cosik na forum.
anna. / 2006-06-06 22:40 / Uznany Gracz Giełdowy
jeśli taki optymista wszystko sprzedal, to ja się cieszę, że posiadam tylko gotówkę , dziś sprzedalam resztki :)
robię listę co chcialabym mieć jak atmosfera zrobi sie normalna i czekam
strokuś / 2006-06-06 23:04 / Uznany Bywalec forum i giełdy
:-) spodziewałem się takiego komentarza, ale bez obaw - jedno z drugim ma niekoniecznie wiele wspólnego
rozważałem różne opcje, jak choćby zostawienie spółek które uznaje za "pewne"
ale koniec końców zdecydowałem się na czystkę i całkowity luz
takie porządki w portfelu dają mi też nowe spojrzenie na rynek i poszczególne walory
mimo gotówkowego portfela to co do w20 w perspektywie do 2-3 m-cy jestem póki co nastawiony pozytywnie - pojawiło się kilka spodziewanych sygnałów kupna, inne są bliskie wygenerowania
anna. / 2006-06-06 23:25 / Uznany Gracz Giełdowy
ja chętnie czytam twoje komentarze, są ciekawe i widzać,że masz dużą wiedze, ale zawsze staram się kierować wlasną intuicją . Dobrze, że na tym forum są osoby z doświadczenie, od których można coś się nauczyć,
nie przewiduję jakiegoś krachu, ale jestem ostrozna i wole poczekać na wyraźne sygnaly kupna .

ŻYCZĘ UDANEGO URLOPU :)
czarnytom / 2006-06-06 22:36
Strokuś a kto nam teraz będzie pisał o AT ? smutno trochę będzie bo twoje komentarze były dość optymistyczne.. a teraz nastaną już chyba czasy pesymistów... ale co najważniejsze ŻYCZĘ SPOKOJNEGO (na pewno będzie bo bez GPW) I UDANEGO URLOPU I WRACAJ WYPOCZĘTY COBYŚMY MOGLI KORZYSTAĆ Z TWOJEJ WIEDZY I DOŚWIADCZENIA :-) BAW SIĘ DOBRZE
gabrik / 2006-06-06 22:34 / portfel / Wierny Forumowicz
strokuś udanego wypoczynku i do usłyszenia na forum po urlopie :-)
Jeck / 2006-06-06 22:32 / "Poławiacz perełek"
Dodaj do tego zyski, jakie dzięki Twoim analizom osiągnęli inni "leszcze" :)

Pozdxrawiam i szacunek...:)
odlewniczy / 2006-06-06 22:38 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
takie nudy ostatnio i przed nami wiec nic nie stracisz, baw sie dobrze.
ale na pewno nie bedziesz sprawdzal notowan??:)
strokuś / 2006-06-06 22:50 / Uznany Bywalec forum i giełdy
no...ten...tego...biorę palmtopa z gpsem....gps czy gpw co za różnica ;-)
tak zupełnie oderwany od giełdy nie będę, bo pozostaje jeszcze funduszowe ike - ale to trochę inny termin realizacji zysków :-), więc można się nie stresować
ostatnio się przekonwertowałem z powrotem na akcyjny przy w20 w okolicach 2820 i tak trzymam
wcześniej machnąłem na gotówkowy przy w20 w okolicach 3250 - szkoda, że tego samego nie zrobiłem z akcjami, ale źle założyłem, że midwirrki nie będą tak lecieć - a w sumie jak teraz na to patrzę to sprawa paniki była oczywista, jeżeli wzięło się pod uwagę procent świeżych inwestorów na rynku i zapakowanie ludu w FA (54% w sfi mbanku)
Orzeł, miał słuszne obawy i trzeba było go uważnie słuchać
gabrik / 2006-06-06 23:04 / portfel / Wierny Forumowicz
STROKI podstawa to umieć pobierać nauki z własnych błędów ja naprawdę dzięki temu + dokształcaniu + wymiany zdań i poglądów głównie z Tobą i jeszcze kilkoma osobami na forum i nietylko już całkiem inaczej podchodzę do "gry" na giełdzie.
Pablo / 2006-06-06 22:19 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Orzełku i Strokusiu pogniewaliście się na forum czy co?
gardel / 2006-06-06 22:15 / Leszcz Pospolity
O której kończą Stany?
czarnytom / 2006-06-06 22:22
już skończyły DOW - 0.42%, Nasdaq - 0.32%
gardel / 2006-06-06 22:29 / Leszcz Pospolity
Dzięki.
osesek / 2006-06-06 21:47 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Panie Danielu, zapewniam,że regularność wyjdzie Panu i nam na dobre (:
zagi / 2006-06-06 21:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
taaa jutro pewnie spadków ciąg dalszy, szczególnie że nasdaq ma już -0,9% :-(
czarnytom / 2006-06-06 22:03
spokojnie - należy patrzeć jak zakończą - a tu już duzo lepiej - DOW - 0.42%, Nasdaq - 0.32%
zagi / 2006-06-06 22:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
racja
czarnytom / 2006-06-06 21:15
Uważasz, że tak jak przy wcześniejszych kontraktach było wyciąganie indeksów (tak przynajmniej zauważyłem) to teraz będzie dołowanie ? Że większość kupiła krótkie i będzie chciała zdołować W20 ?
czarnytom / 2006-06-06 21:09
Jak to jest z tymi Stanami że lecą giełdy i jednocześnie leci oprocentowanie obligacji ? Przecież ono powinno rosnąć...
admin / 83.26.208.* / 2006-06-06 20:55
100 pkt w dół, jutro będzie się działo.
dżeju / 2006-06-06 19:39 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
należą mi się chyba słowa uznania za trafną prognozę spadku ok. 15? moze by tak w kontrakty...
czarnytom / 2006-06-06 20:49
Ode mnie masz pełne uznanie... indeks jak zaczarowany od 15.00 w przepaść powoli... jak to zobaczyłem od razu przypomniałem sobie twoje słowa... uznanie...
A może to ty go zwaliłeś Dżeju ??? żartuję :-)))
czarnytom / 2006-06-06 20:50
to może powiesz coś na jutro żeby wiedzieć jak grać... :-)
krzys / 80.53.192.* / 2006-06-06 20:43
nie wszystkie spolki spadly mozna tez jeszcze zarobic tylko wystarczy sie dobrze ustawic
admin / 83.26.208.* / 2006-06-06 20:50
"wystarczy się dobrze ustawić" obowiązuje zawsze, wszędzie i w każdej dziedzinie życia i biznesu )))
krzys / 80.53.192.* / 2006-06-06 21:04
jeszcze nalezy byc cwaniakiem
czarnytom / 2006-06-06 21:09
o tak jak widać powyżej :-) hehe
BartekJJ / 2006-06-06 19:29
Witam
Proszę o kontakt wszystkich zainteresowanych graczy giełdowych działających na rynku futures czyli kontrakty terminowe (proszę nie pisac jeśli znasz się tylko na akcjach).
Chciałbym stworzyc mala grupke ludzi która byłaby w tym dobra, i chetnie dzielila się miedzy soba uwagami, spostrzeżeniami, przewidywaniami – bo tak to widze.
Proszę o kontakt na podany e-mail: bartek_gielda@tlen.pl
a udziele dalszych wskazowek, co i jak. Chetnych będę zbieral do około 12 czerwca czyli do tego dnia będę ogłaszał ta wiadomość w Internecie. Pozniej każdy się dowie co dalej, gdyz zostanie kilka osob.
Mam już doswiadczenie na futures, a nieco dłuższe na akcjach. Jedno czego się nauczyłem to ze warto posłuchać opinie innych, do tego byłaby ta grupa, ktora dzieliłaby się swoimi opiniami (na forach często sa podawane informacje bledne lub zbedne). Wiadomo ze na giełdę wpływa tyle rzeczy - informacji, faktow ze pojedyncza osoba czasami nie jest w stanie sama tego zauważyć.

Pozdrawiam i zachęcam
BartekJJ / 2006-06-06 21:06
Witam jesli ktos jest zainteresowany to prosze o kontakt ja nie bede pisal, do kolegow wyzej:)
odlewniczy / 2006-06-06 20:44 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
pawell22@wp.pl
gabrik / 2006-06-06 19:35 / portfel / Wierny Forumowicz
gabrik5@wp.pl - chętnie poczytam co oferujesz
czarnytom / 2006-06-06 22:15
rafii przecież BartekJJ napisał powyżej żebyś to Ty do niego napisał bo on nie będzie pisał do Ciebie
mari / 2006-06-07 19:31 / Achi
tak tak ustawia sobie Was zanim jeszcze nawiązał kontakt
a raczej Wy nawiązaliście z nim to taka sztuczka psychologiczna ale poza tym wszystko jest OK tylko musicie dokładnie wiedzieć co robicie,a zresztą to nie moja sprawa.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy