Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Zaskakujące dane Eurostat, to będzie dobry rok dla polskiej gospodarki?

Bezrobocie w Polsce. Zaskakujące dane Eurostat, to będzie dobry rok dla polskiej gospodarki?

Wyświetlaj:
bezrobotny / 31.11.179.* / 2015-05-05 23:32
Ja nie mam pracy od ponad roku i zyje ponizej minimum biologicznego i zazdroszcze tym co moga pracowac. Ja nie mam znajonosci wiec nie mam pracy i musze glodowac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kruk_Gawron / 80.50.4.* / 2015-02-11 13:02
Kruk
Podstawa sily panstwa jest proporcjonalny rozwoj gospodarczy z promocja nowoczesnego przemyslu. W miejsce sporow w zakresie kierunkow postepu technologicznego mamy wrzask tumult oraz pospolite ruszenia grup spolecznych ktore usiluja zajac uprzywilejowana pozycje do podzialu dochodu narodowego.Dyzmy bisnesu,polityki itp prawnie i politycznie zagwarantowaly sobie wysokie przywileje i wynagrodzenia. W zamian dajac jako wartosc dodana tylko duzo czadu. Trzeba miec najpierw solidne zaplecze naukowo badawcze oraz powiazany z nim przemysl ktory skutecznie zatrudnia i daje pole dla wlasnej inicjatywy. W zamian tego mamy wiare w cuda, idiotyczne absrakcyjne spory z ktorych nic nie wynika. Potega tego kraju to flizy terakota, majonez i zurek w butelkach.
To sa banaly, ale do wiekszosci to nie dociera dlatego samowybrani lub wybrani przez nas kierownicy polityczni i gospodarczy na arenie miedzynarodowej sa postrzegani tak samo jak gospodarka ktora reprezentuja. W wyniku genialnych dzialan dyzmow politycznych i gospodarcych nie mamy wlasnego przemyslu. Obecnie jestesmy na kroplowce ktora skutecznie maskuje chwilowo bezrobocie oraz zacofanie gospodarcze. Po tym okresie nalezy spodziewac sie mordobicia , po czym nastapi czas bohaterskich kombatantow i rozliczen, czyli nastepny czas stracony. Nowoczesngo przemyslu nie robi sie chwilowymi akcjami ani incydentalnymi zakupami to proces pokoleniowy. Prawie stuletnie doswiadczenie w produkcji, dokumentacja
techniczna i wiele nowoczesnych urzadzen z duzego zakladu zostalo rozgrabione i zniszczone to sam doswadczylem. W miejsce tego sa obecnie prymitywne i mizerne manufaktury oraz sklepiki.
Te uwagi wysokooplacane dyzmy gospodarcze,czy przecietni Polacy maja w "D".Pewnie chca tak jak gornicy specjalnego traktowania, oraz kielbasy kapusty wodki i spiewu. Mam wrazenie ze malo kto orientuje sie jak duzy potencjal organizacyjny, intelektualny naukowy praktyczny i materialny musi byc zaangazowany aby efektywnie wyprodukowac niezawodny uklad scalony wielkiej skali integracji, specjalizowany czujnik, material o specyficznych wlasnosciach i tysiace innych znanych niezbednych wyrobow, a w ostatecznosci wspoluczetniczyc w wytwarzaniu nowoczesnego leku,tomografu,ciagnika,maszyny drogowej,technologii lupkow, samolotu czolgu czy rakiety. Jest to mozliwe nawt w takim malym kraju jak Izrael ale trzeba miec w glowie nie cwaniactwo, g..wna czy mierzwe tylko wiedze determinacje i ogromna pracowitosc.Dlatego wczesniej czy pozniej biedny czy glupi staje sie ofiara i jest skazany na rewolucyjne bohaterstwo o ile bardziej zorganizowany nie przepusci go przez komin.Obecnie mamy sytuacje takiego glupka ktory wzial chwilowke na warunkach prawa ustalonego przez uprzywiliowanych genialnych dalekowzrocznych blyskotiwych ekonomistow, politykow, prawnikow i wpadl w spirale zadluzenia. Wynikiem tego jest tylko bieda a w konsekwencji mordobicie zamrdyzm i chaos, oraz kolejne pokolenia zasluzonych bohaterow darmozjadow wraz z ich wspominkami.
Rewolucja / 31.2.112.* / 2015-02-05 14:03
Media współpracują z politykami i tworzą swoje show. Bezrobocie rośnie w dużym tempie. Statystykami z PUPów możecie się podetrzeć. Ludzie mają już dosyć skamlenia o jałmużnę. Jeszcze trochę a przeleje się szala goryczy i w końcu wyjdziemy na ulice, biada wam politycy, biada wam policjanci, którzy jesteście ich pachołkami!
eryk d. / 178.36.50.* / 2015-01-07 14:28
Exodus narasta, płaca min w Niemczech to 8,5 euro/godz.
grau46 / 176.115.26.* / 2015-01-07 14:24
SPADA liczba bezrobotnych REJESTROWANYCH!!

Nie podniecajcie się tak. To tylko statystyka.
Wg Unii bezrobocie spada a wg. GUS rośnie, a jak jest naprawdę każdy z Was wie. Dalej głosujecie na PIS i PO ...

Dane ze strony GUS:
"Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu listopada 2014 r.
wyniosła 1799,5 tys. osób (w tym 936,6 tys. kobiet) i była wyższa niż przed miesiącem
o 14,7 tys. osób (tj. o 0,8%)."
kamillll / 94.254.129.* / 2015-01-07 14:39
a znasz bezrobotnych niezarejestrowanych, bujających sie bez ubezpieczenia po ulicach, nie licząc bezdomnych?

eurostat dobrze liczy, wyrzuca ze statystki nierobów, którzy wcale nie chcą pracowac! i kobiety, które z własnego wyboru siedzą w domu z dziecmi i "harują" całymi dniami przy garach i na zakupach. takich znam więcej niż tych, którzy na prawdę pracy szukają.
lysydread / 89.72.11.* / 2015-02-27 18:46
niestety od tego roku ja jestem takim bezrobotnym mimo ze mam 2 wyksztalcenia i dość duzy staz pracy jak na swój wiek to praca która mi proponują to smiech 1750zl brutto.wole być rasowym bezrobotnym niż się ponizyc.
teraz rozumie dlaczego taka przestepczosc w tym kraju jest bo za 5 min strachu zarobisz 3 tyg pracy i lepiej nie będzie tylko gorzej w końcu ludzie zmadrzeja...
jj773 / 93.105.251.* / 2015-01-07 18:21
ja jestem bezrobotnym nie rejestrowanym bez ubezpieczenia i takich osób znam wiele
blabla45 / 88.199.174.* / 2015-01-07 13:03
To wielki sukces całej ekipy rządu i ich urzędasów, a te dane; no przecież muszą jakoś uzasadnić szykujące się podwyżki, premie i nagrody.
Waniek / 2015-01-07 14:23 / Bywalec forum
Przecież te dane jasno pokazują ze podwyżki nie mają nic wspólnego ani z rządem ani ze spółkami skarbu państwa. Najlepiej sobie radzą województwa które postawiły na prywatne inwestycje a nie na państwowe molochy.
sasasssasassa / 89.206.42.* / 2015-01-07 12:36
a ile w tym czasie ludkow do UK, Holandii i Belgii wyjechalo :)
eeeee955 / 109.173.179.* / 2015-01-07 12:29
Ale p******* wypisują,ludzi spotykam którym firmy budowlane wypłaciły na święta 150 zł zaliczki z wypłaty bo nie ma kasy i tak przez 3 miesiące i kogo wy chcecie tymi danymi czarować czarusie.
Grzegorz Rosiak / 83.7.77.* / 2015-01-07 12:17
Artykuł jest sponsorowany przez PO I PSL , podane dane nt. bezrobocia są FIKCYJNE! Proszę podać gdzie powstały te miejsca pracy, że tak spadła liczba bezrobotnych. g.rosiakvelnowak@gmail.com

Najnowsze wpisy