Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobotni dostaną wyższe zasiłki

Bezrobotni dostaną wyższe zasiłki

Money.pl / 2008-03-17 08:15
Komentarze do wiadomości: Bezrobotni dostaną wyższe zasiłki.
Wyświetlaj:
ewciakcs / 83.31.73.* / 2008-04-18 12:34
bezsens... czlowiek czlowiekowi wilkiem....zawsze komus cos w oczach.... jesli ktos ma prace i jest z niej zadowolony to czemu czepia sie ze komus podwyzsza zasilek...jestem pewna ze kazdy wolalby pracowac niz miec zasilek bo w prac czlowek sie rozwila i spelnia... Zasilek jest po to by pomoc stanac na nogi osobie ktora ma na utrzymaniu rodzine a wlasnie stracila prace..
nie rozumiem ludzi ktorzy szufladkuja ludzi choc nic nie wiedza o ich sytuacji zyciowej...
zalosne zal mi ich....
bezrobotna / 85.31.236.* / 2008-03-31 22:48
Jestem bezrobotną ekonomistką w wieku 50. UP W MIEŚCIE LICZĄCYM 50 TYS. NIE MA DLA MNIE ŻADNEJ OFERTY OD PONAD ROKU. SZUKAM SAMA. PODEJMĘ PRACĘ PONIŻEJ KWALIFIKACJI. 29 LAT PRACY W BANKU. NIKT MNIE NIE CHCE ZATRUDNIĆ, NAWET JAKO SPRZEDAWCA. JEDYNE OFERTY TO SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIA. UWAŻASZ , ŻE NACIĄGAM RP BIORĄC ZASIŁEK?
caray / 2008-03-23 15:51 / Bywalec forum
bezrobocie (powyzej naturalnego poziomu) to byproduct zasilkow dla bezrobotnych. przeciez gdyby wogole nie bylo zasilkow to jakos te tabuny ludzi musialo by zdobywac przynajmniej pozywienie, wiec zostali by rolnikami, albo wykonywali by mniej odpowiedzialne funkcje (ale nie mozliwe do zautomatyzowania) za ktore byliby w stanie zarobic na chleb dla siebie.. a tak nie ma kto wykonywac tych zadan bo sa one tak marginalnie uzyteczne ze placenie za nie kasy wiekszej niz zailek nikomu sie nie oplaca, a z drugiej strony takiemu "bezrobotnemu" nie oplaca sie pracowac za niewiele wiecej niz to co dostaje za lezenie caly dzien w lozku...
Marcin / 2008-03-18 21:10 / Bywalec forum
ciekawa logika, wysokie zasiłki - wysoka aktywność na rynku pracy, a mi się zawsze wydawało że to trochę inaczej jest, no cóż widać że jeszcze dużo nauczyć się muszę...
zła / 91.188.103.* / 2008-03-28 21:08
to mi się nie opłaca pracować,bo mam 900zł
KRYHU / 62.21.94.* / 2008-12-12 18:14
KTO NORMALNY PRACUJE ZA 900ZL
J.T. / 83.8.161.* / 2008-03-18 19:32
Ciekawe ?
Zasiłek dużo większy niż emerytura (wypracowana) i renta ?
To już nie te czasy że nie można znaleść pracy !!!
Aktywność na rynku polega na tym że bezrobotny przychodzi po pieczątkę do pracodawcy ze się zgłosił i cieszy się że go nie przyjęto !
Jeżeli podniesie się zasiłek to wzrośnie ilość bezrobotnych pracujących na czarno !!!!
P.S.
Prowadzę firmę i płacę całkowicie przyzwoicie i wszystko wykazuję i dziwi mnie fakt że w ostatnich latach nikt nie pytał się o pracę !!!
Na zapotrzebowanie w U.Pracy przysyłano mi ludzi zupełnie nie nadających się do niczego !
zdrojewscy@gmail.com / 212.160.225.* / 2008-03-27 16:59
Dlaczego nie napisałeś ile wynosi ten przyzwoity zarobek u ciebie.
Myślę,że taki jak u większości polskich,, pseudo biznesmenów""
Płacicie za Dużo,żeby umrzeć a za mało żeby żyć.
Porównaj zasiłki w Niemczech czy w uk wtedy będziesz miał rozeznanie i będziesz sie mógł wypowiadać na temat wysokości.Na razie jesteś zupełnie zielony i nie możesz się obiektywnie wypowiadać.
Spróbuj porobić wszystkie opłaty i przeżyć za 788zł to wtedy porozmawiamy.
luska / 83.22.5.* / 2008-03-26 11:27
Bo czasem tak jest ze z urzedu jak masz oferte trzeba isc tam gdzie posyłaja a czasem w całkiem innym zawodzie niz własny jak mozna wszystko umiec odrazu?moze za mało czasu było na przyuczenie? no dobra to gdzie ta praca(nawet dobrze płatna)i jaka?
fan PO / 79.184.13.* / 2008-03-17 19:03
Powinni otrzymać minimum socjalne takie jak obowiązuje w Uni [bez względu ile zarabia na przykład współmałżonek ] czyli 60% średniej krajowej , jeżeli nas nie stać na to oznacza że Rząd okrada własnego obywatela Z tego wynika że średnia krajowa w Polsce wynosi 1313,666 zł i to jest ciekawe bo nie dawno chwalono się wyższą średnio-krajową , widocznie ona zależy w którą stronę się liczy i dla kogo
nnn / 89.174.104.* / 2008-03-18 16:21
50% minimalnej nie sredniej! i tak wlasnie powstaje populizm, kazdy czyta co mu wygodnie
leiho / 2008-03-17 08:15 / "Tu Ne Cede Malis"
no, to dzieki temu bezrobocie wzroscie o pare %... Rządzą nami ekonomicznie idioci, az się chce płakac,. ech.
jamin / 2008-03-17 16:08 / portfel / Bywalec forum
Może przez pierwsze pół roku dawać im 150% żeby się przyzwyczaili jak to jest zarabiać więcej ;) Niezła paranoja...
luska / 83.22.23.* / 2008-03-18 13:56
paranoja jest czasem to co czytam,czasem człowiek zostaje bezrobotnym wbrew własnemu ja... napisz mi gdzie to tak mozna dobrze zarobic?? bedac zwykłym szarym człowiekiem a zreszta.....nawet pracujac zarabiasz czasem tyle samo wiec gdzie jest reguła na to???czy czytasz czasem ogłoszenia co iferuja pracodawcy?? jakie sa umowy jakie zarobki jakie etaty?? co wtedy jak dalej? nawet pracujac zarobisz tyle samo ale Ty pewnie nie jako bywalec forum hym.... chyba nalezysz do tej grupy co tylko lubi sobie pogadac i siedzi gdzies na stołeczki i p****** i reszte ma w nosie
BliSS / 83.8.242.* / 2008-03-24 20:36
Nie wiem o co tyle krzyku. Żeby dostać zasiłek trzeba najpierw na niego zapracować przez okrągłe 12 m-cy, za friko nic w Polsce nie dają. Praca może i jest ale jaka? Nie każdy grzeje wygodny stołeczek w biurze i zarabia nie wiadomo ile. Czasem to co proponują pracodawcy jest po prostu wyzyskiwaniem pracownika i chęcią zrobienia z niego niewolnika za marne grosze. Wiadomo, że każdy szuka jak najlepszej oferty. Poza tym zawsze można pracę utracić wiec chyba lepiej dostać parę groszy więcej z tego zasiłku.

Najnowsze wpisy