Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobotni nie dostaną wyższych zasiłków

Bezrobotni nie dostaną wyższych zasiłków

Money.pl / 2008-10-13 08:07
Komentarze do wiadomości: Bezrobotni nie dostaną wyższych zasiłków.
Wyświetlaj:
electt / 79.185.143.* / 2008-12-11 23:25
bez komentarza
obserwator / 2008-10-29 17:55 / Tysiącznik na forum
w Poznaniu rządzi PO a szefem radnych partii rzadzącej jest Wlady D. Tam gdzie mieszka pokazywały publikatory że nie mozna przebudować przejścia przez jezdnię aby nie było wypadków śmiertelnych. Ten Pan wszędzie się wypowiada i w sejmie jaki z niego doskonały dzialacz samorzdowy. Nie jest tajemnica że croni go imunitet poselski przed postawieniem zarzutow prokuratorskich, obronili go posłowie > w tym roku w Poznaniu zlikwidowano bilety okresowe ulgowe a nawet 24-ro godzinne i 7 dniowe. Przedtem były przez lata , jak PO wzięło władzę w swoje ręce to zabiera wszystko, najbiedniejszym zabiera się duzo za duzo, bogacze kaja więcej i więcej. Ziemia w Polsce daje skarby obywatelom, dlaczego maja nieliczni tylko korzystać, a dla najbiedniejszych nic dobrego nie przewiduje , coraz mniej etyki przyjaznej dla bezrobotnych. Wsród bezrobotnych są ludzie wykształceni i tacy którzy nauczyli si zawodu, nawet ci co pracuja nie pracują w wyuczonym przez siebie zawodzie, tak się dziej od dziesięcioleci. Czy można wierzyć że samorząd poradzi sobie z problemami , jkezeli tak niewiarygodni ludzie decyduja o naszym życiu . Uwazam że zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego juz powinny kazać obserwować kto jest kto i czy warto głosować na postacie które chca prywatyzować szpitale, poprzedzone ze znienawidzonym słowem koercjalizacja. Niemniej dla tych co maja pracę i zarabiaj , życie jest piękne , mog kupować przez cały tydzień, bo towary wyginaja pułki od nadmiaru. Widże wzrok biednych ludzi, rencistów i emerytów, robiących skromne zakupy jak ptrzą na młodych wypasionych, prowadzących wózki uginające się od nadmiaru zakupowanego towaru.
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-10-13 22:34
Więcej ludzi wyjedzie z tego parszywego kraju złodzieji i wszelkiej maści zawistnej hołoty. Czasami mi wstyd że jestem Polakiem. Jedni mają miliardy i jeszcze im mało.
dede~ / 77.253.217.* / 2008-10-13 16:51
I bardzo dobrze. U nas w większości są tylko "pseudobezrobotni", tacy, co wolą za 600 zł siedzieć w domu niż pracować! Popieram. Skoro wszędzie poszukuje się ludzi do pracy, to nie można zachęcać do siedzenia w domu podwyższając zasiłki.
Do Pajchiwo: o jakich psychologach Ty mówisz? Czy zetknąłeś się kiedyś z rekrutacją ludzi przysyłanych z Urzędów Pracy? Większość z nich albo kłamie już od drzwi, że nie może pracować, albo mówi, że na niczym się nie zna. Zaledwie co 3-4 "bezrobotny" jest zainteresowany rozmową wstępną! Do psychologa po takiej rekrutacji to muszą iść pracodawcy!
bozia / 90.156.34.* / 2008-10-24 21:42
A czy ty człowieku szukałeś ostatnio pracy? Nie uogólniaj faktów i nie mierz bezrobotnych jedną miarką.Mam 28 lat pracy,53 lata i 5 lat temu straciłam pracę.Wiesz ile musiałam przeżyć przykrych chwil zanim po 3 latach w koń cu dostałam pracę w swoim zawodzie/ekonomistka/?Dostepna była tylko praca sprzątaczki,podjęłam się tego aby mieć za co żyć.Efektem tej pracy fizycznej są problemy ze stawami.I jak myślisz,czy gdybym w końcu nie dostała pracy zgodnej z wykształceniem wyżyłabym za te 600 zł jałmużny?Zastanów się zanim coś uogólnisz!!!!!
SB / 83.238.240.* / 2008-10-15 21:41
dupku, w cywilizowanych krajach ludzi na zasiłku stać na godziwe życie ,a u nas nawet na czynsz nie starcza! Mało tego-głupawy rząd zabiera ludziom prawo jazdy za zadłużenia!-przecież to jest złodziejstwo,ktoś sobie kiedyś opłacił kurs z własnej kieszeni-to jak odebranie osobistej rzeczy.
Miś K / 79.190.1.* / 2008-10-23 16:22
rozumiem że "cywilizowane" dla ciebie to kraje G7 tak :?
dla mnie złodziejstwem jest to że niespełna 1/2 mojej pensji idzie do państwa, żeby utrzymywać ludzi którzy nie chcą pracować. No sorry ale jak coś rusz widuje oferty (choćby na każdym sklepie), a i w budownictwie swego czasu poszukiwani (nie wiem jak teraz z tym kryzysem na głowie sie chłopaki trzymają) - więc może nie koniecznie w zawodzie, ale prace ogólnie znaleźć jest IMO nie problem.
anty-eSBek / 83.5.7.* / 2008-10-17 19:16
Dupkiem to można nazwać bezrobotnego w czasach gdzie wszędzie szukają pracowników nawet bez kwalifikacji i szkoły czyli takich jak "SB", i taki "esbek dupek" powie ze on nie bedzie robił bo woli pod sklepem siedzieć albo na kanapie
ezavv1 / 2008-10-21 08:55 / portfel
Witam,
dziwne, że określa się Polskę (bantustan do potęgi n-tej), że praca czeka na wszystkich. Od kilku lat szukam pracy zgodnej z moim wykształceniem i kwalifikacjami. I, żenada,(...), praktycznie nie ma nic. Zaznaczam, że szukam jako osoba w określonym wieku - 50+ i niestety, oferty sypią się, jak tynk na pustyni. Dlatego nie trujcie kochani, że jest tak dobrze, tak cacy. Polska, to naprawdę pociumany kraj, a rządzą nim łosie, podobnie jest w ielu miejscach pracy.
bvcga / 90.129.113.* / 2008-10-16 12:30
No do cywilizowanego kraju nam daleko. Zasiłek powinien wynosić co najmniej 1000 zł a w miastach 1500 zł
Ivv / 89.77.151.* / 2008-10-14 13:39
Jeśli brałeś ludzi z urzedów pracy, to znaczy, że płacisz grosze, a za to nie spodziewaj się chęci do pracy. Jeleni szuksz? Niewolników, którym urząd nakazał pracę za grosze? Z niewolnika nie ma pracownika. Zapłać godziwie, to będziesz mieć kolejkę chętnych i okaże się, że całkiem sporo umieją, a jak nie umieją, to szybko się uczą. Motywuj odpowiednio, a nie będziesz narzekał.
PATRIOTAA / 83.9.95.* / 2008-11-19 19:04
opowiadasz debilizmy. ze szybko się uczą, jak ktoś jest debil to nim zostanie. Pokazywałem pracownikowi kilka razy jak się rozrabia klej do płytek ale on ciagle po swojemu, zamias najpierw wlać trochę wody a potem dosypywać suchy klej z worka i ciagle mieszając to on jak ty ciagle swoje najpierw suchy klej a potem wode i dziwi sie ze mu wychodzą z kleju kluski. I powiedz ile bys takiemu zapłacił za taka pracę? Powinnien zaplacić za zniszczony materjał, powiem ci dalej drugi pracownik pokazywał jak ma byc ulożona kostka betonowa, to ten głupi pracownik połozył tak ze pomiędzy kazda kostką bylo tyle luzu ze palce wchodziły i bez problemu mozna było wyjmoawć kostki, Jeśli ktos debilem się urodzil to naukowcem nie ędzie ani dobrym pracownikiem
prezes2322 / 83.5.7.* / 2008-10-17 19:19
Jelenie to są w urzędzie pracy i chciałyby zarabiać więcej niż sam właściciel. Nich sobie taki sam założy firmę zamiast stać w pośredniaku lub na zasiłku.
adsg / 90.129.122.* / 2008-10-13 23:33
Tak tylko łaskawie zauważ, że u nas większość pracodawców to pseudo pracodawcy, którzy kombinują , tak aby pracownikowi nie zapłacić. Zatrudniają na jakieś umowy zlecenie, albo na czarno i okradają państwo i pracownika ze świadczeń! Pieniądze tylko ładują do swej kieszeni, ale o tym nie raczyłeś wspomnieć, pewnie zapomniałeś, albo po prostu jest to dla Ciebie nie wygodne i uważasz, że o tym nie powinno się mówić.
arti1357 / 79.139.62.* / 2008-10-13 22:33
Popieram słowa dede. Sam rekrutuję ludzi do pracy, pracuję w HR. Ci z PUP już od drzwi krzyczą, że się do niczego nie nadają, a przyszli tylko dlatego, że ich Urząd skierował...
Pajchiwo / 2008-10-13 08:07 / Tysiącznik na forum
Może wreszcie ktoś policzył koszty i zapytał psychologów, jakie będą skutki takich posunięć?
Nie.
Wprowadzą to w przyszłym roku...
Czy ktoś we władzach tego kraju potrafi myśleć samodzielnie, nie "rozumkiem" partyjnym?...
Ivv / 89.77.151.* / 2008-10-14 13:42
Nikłe. Przecież zasiłki są tylko przez 3 miesiące. A skoro ludzie żyją i nie pracują, to widocznie tak można.
Pajchiwo / 2008-10-14 15:24 / Tysiącznik na forum
Heh - tak naprawdę nie można - przecież reszta społeczeństwa ich wtedy ubezpiecza, a oni w większości pracują w szarej strefie...
krew / 217.173.181.* / 2008-10-17 09:58
Świnie z wszystkiego się wycofują, niebędzie Irlandi, nieporadzi sobie nawet ze zniesieniem abonamentu,teraz poniesiemy koszty wycieczki kaczora do Brukseli. Ci rządzący są tak obliczeni, żeby zarabiać i dostawać minimum,tylko że ja to słyszę od ponad 20 lat ,o zaciskaniu pasa ,inflacji.Niema już dla mnie żadnych autorytetów w tym kraju, wstydzę się za ten kraj.
sanny / 195.238.227.* / 2008-10-20 09:56
Jak ty byłbyś na szczycie to też bys patrzył na własną kieszeń !!
elele / 81.168.172.* / 2008-10-20 11:40
to co to znaczy? ze to jest dobre takie postepowanie i Ty to pochwalasz?

Najnowsze wpisy