Forum Polityka, aktualnościKraj

Big data i mity na jej temat. Jest się czego bać?

Big data i mity na jej temat. Jest się czego bać?

Wyświetlaj:
Powinni odpalać mi kasę za to co biorą ode mnie / 83.243.32.* / 2015-10-31 21:42
NO TAK WSZYSTKO CO WPISUJEMY W KOMPUTER JEST ŚLEDZONE PRZEZ WIELKIE FIRMY, KONCERNY I SZCZĘŚLIWI ZARABIAJĄ ILE SIĘ DA A NIE POWINNO BYĆ TAK ŻE POWINNI ZAWIERAĆ UMOWY ZE SWOIMI POMYSŁODAWCAMI I ODDAWAĆ 5% OD ZYSKU TAKIEJ OSOBIE???JA ZAUWAŻYŁAM,ŻE WSZYSTKO CO WPISUJĘ W GOOGLE JEST NATYCHMIAST NA PIERWSZEJ STRONIE ONETU????CIESZĘ SIĘ Z TEGO,ZE MOJE POMYSŁY CZY INFORMACJE SĄ TAKIE NA TOPIE ALE DLACZEGO JA NIE MAM Z TEGO KASY.................
fsdfsda / 37.8.204.* / 2015-10-31 20:25
big data w rozumieniu o jakim piszecie (anonimiwym) jest ok, ale wszyscy do tego chcą nr tel, adres lub facebooka, a to już umożliwia jednoznaczne określenie delikwenta - taka sytuacja jest niebezpieczna
mosiek 14 / 212.159.103.* / 2015-10-31 18:42
BIG DATA to nowe GENDER
Pacjent / 81.100.245.* / 2015-10-31 18:40
Ja jak bede mial 70 lat i bede chory to tez wolalbym odnosniki do dzialania leku a nie do aptek. Interesowalyby mnie np. rowniez dzialania uboczne leku.Mysle ze wiele innych osob tez. Proponuje sie tu system ktory redukuje wolnosc, myslenie i krytycyzm i sprowadza czlowieka do roli bezmyslnego konsumenta-niewolnika. Nieprawda wiec jest ze BD ulatwia zycie.
wspieraj lokalny biznes / 91.238.142.* / 2015-11-01 09:30
Bo konsumenci to są bezmyślni niewolnicy, a raczej chów lub uprawa.
aro978 / 83.10.111.* / 2015-10-31 17:08
Prawda jest taka że banki kreują pieniądz z powietrza, bo dają kredyty sami nie mając pieniędzy na pożyczkę ... Powinni siedzieć prezesi, rady nadzorcze, doradcy i wszystkie decyzyjne osoby! Tak samo jak z firm farmaceutycznych, gdzie się robi leki które przedłużają chorobę by czerpać więcej zysków z dłuższego leczenia, czy urzędnicy, co za łapówkę wrzucają na listy refundowane nikomu niepotrzebne leki ... Tak w ogóle produkują lek za 20 gr sprzedają za 40 zł, to już za te ceny powinni siedzieć, że na śmierci się dorabiają
żartujecie? / 37.248.122.* / 2015-10-31 12:59
Jak to za "zgodą" internauty? Przecież często jest to szantaż, bo bez zgody usługa przestanie działać - patrz Google.
taternik / 83.7.59.* / 2015-10-31 11:23
Big data to początek końca cywilizacji opartej na jakże złudnej ale jednak realnej namiastce wolności
zwykły... / 83.7.5.* / 2015-10-31 10:25
Wystarczy tylko przywrócić właściwe miejsce w życiu wartościom istotnym dla człowieka. W tym przypadku należy przywrócić znaczenie prawdy w rozwoju ludzkości. Zauważcie jak bardzo prawda jest wypierana przez jej ekwiwalent w postaci reklamy, PR, itp. Czy naprawdę aby żyć potrzebujemy reklamy? Czy na pewno dokonamy właściwego wyboru produktu czy polityka na podstawie wszechobecnej i kosztownej reklamy? Twierdzę że nie! My potrzebujemy tylko rzetelnej i porównywalnej informacji o istotnych cechach poszukiwanego produktu. Jeszcze potrafimy dokonać właściwego wyboru, sporządzić analizę danych, ale zrobi to następne pokolenie wychowane na reklamach i wzorowane na celebrytach medialnych? Życzę sobie i Wam więcej Prawdy. W życiu prywatnym również.
Programista / 77.253.203.* / 2015-10-31 09:35
To powinno być zakazane prawnie i nikt mnie nie przekona, że nie jesteśmy inwigilowani. Wchodząc do sieci wchodzimy w bagno ...
A_D_A / 46.113.144.* / 2015-10-31 08:57
To teraz wiem dlaczego mam zajęty prawie cały dysk C, gdzie wszystkie programy i ich składniki to może tylko z 6-8GB. Powietrze przecież na nim nie siedzi!
Użytkownik12345 / 77.253.203.* / 2015-10-31 09:48
Któregoś dnia poprosiłem o interwencję na WP - poczcie, ponieważ przy każdym wejściu miałem blokadę strony. Po mojej prośbie na dysku odzyskałem 50 procent dotychczas zajętej powierzchni.
A blokada jest dalej (nic się nie poprawiło). W tej chwili wchodzę do Internetu tylko na małym (o małej pojemności laptopie). Większy komputer wyłączyłem z sieci ..
alergofil / 89.71.181.* / 2015-10-31 08:53
"To daje nową nadzieję osobom chorym na nowotwory i badania genetyczne." - hmm.... nie słyszałem dotąd o chorych na badania genetyczne! Ale co ja tam wiem...
obywatel. / 109.243.213.* / 2015-10-31 08:38
BIG DATA wykorzystuje dane każdego,kto posiada narzędzie telefoniczne lub korzydta z Internetu !!! Jesteśmy zagrożeni poprzez pośrednictwo BIG DATA ! Właśnie " dzieki" BIG DATA,który sprzedaje informację o obywatelach, nasz mail jest przeładowany reklamami, ofertami . BIG DATA agresywnie reguluje nasze życie ,! Kwestia podsluchiwania oraz obserwowanie obywateli napewno przez służby specjalne z pozwolenia Tuska i Sikorskiego jest już w zakresie obowiazkow BIG DATA ! Wiec, DEMOKRACJI w Polsce NIE ISTNIEJE ! Polskie spoleczenstwo jest okradzione : zniszczony przemysl,; zniszczona gospodarka nie ma możliwości powstać : Polski rynek zawala się towarem zagranicznym; polskie spoleczenstwo pograza sie w ubogosc i wymieranie: bezrobocie , wyjazd 80 procent obywateli wieku produktywnego na długoterminowe zarobki jako imigrantow ekonomicznych ; powyzsze przyczyny wywoluja skurczanie ilości narodowości polskiej. To jest ukryty GENOCYD narodu polskiego , którego zapoczątkował pan Tusk ! Big Data czyni z nas "bezglowkow" , speta nasze glowy, nafziewa na nas kajdanki !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
piotr999 / 78.144.122.* / 2015-10-31 08:32
powiem wam tak to jest tak jak z tym chipem RFID co ma zbierać o nas dane i niedługo będą chcieli nam wszczepić pod skórę taki chip który będzie miał o nas wszystkie informacjie i dzięki któremu będziemu zmuszeni do płacenia i innych żeczy .Ten chip polegama za zadanie przechowywać o nas wszystkie informacjie prawojazdy ,choroby medyczne całą historię oczywiście ,i wszystko co możliwe o nas .Amerykanie chcą to wprowadzić do świada żeczywistego i starać się mieć nad nami kontrolę .Poprostu masakra przepowiednia się spełnia powoli .....tylko patrzeć końca świata czy nadchodzącego antychrysta ..
zajmuję się tym / 37.248.53.* / 2015-10-31 08:17
Nie big data, ale drążenie danych, eksploracja danych, czy data mining (ang.). Big data, to po prostu duże zbiory danych.
ukulele / 185.56.211.* / 2015-10-31 07:54
Możecie spać spokojnie, jesteście obserwowani...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy