Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bitcoin inspiracją dla tradycyjnych walut. IBM tworzy nowy system

Bitcoin inspiracją dla tradycyjnych walut. IBM tworzy nowy system

Wyświetlaj:
Mariusz145 / 195.85.252.* / 2015-03-26 12:36
Fajne i ciekawe! Zobaczymy co z tego będzie. Jednak ja się odwołam do dziedziny powiązanej, a mianowicie pożyczek. Każdy z nas wie, że nie jest łatwo dostać szybko, łatwo i przyjemnie pożyczkę. A teraz poruszę wspomnianą w artykule kryptowalutę bitcoin. Łącząc te dwie rzeczy - btc razem z pożyczką, dostajemy w mojej ocenie naprawdę godne zauważenia rozwiązanie. Pożyczki peer-to-peer w bitcoinach. Wiemy doskonale jak bardzo na topie są pożyczki p2p. Wejście na giełdę LendingClub, super działające platofrmy Zopa, Prosper, czy polskie Kokos lub Finansowo. Jednak p2p w bitcoinach jest dla mnie rewolucją. Można dla przykładu podać fajnie działającą platformę www.bitbond.com która umożliwia pożyczki społecznościowe dosłownie w ułamku sekundy. I to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. To samo można powiedzieć o chwilówkach - są rozwiązaniem szybszym i sprawniejszym niż banki. Disruptive technology will kill banks i to jest moje zdanie ;)
DawidSieUczyBiznesu / 109.91.33.* / 2015-04-09 18:31
Pożyczka w niestabilnej kryptowalucie? Dobre sobie.
okolo_360 / 86.74.187.* / 2015-03-24 06:43
Banksterzy to bezmózgie prymitywy nastawione na zysk przez okradanie klientów. Jak oni ogarną blockchain :-) A jak już się na coś zgodzą, będzie to tak skopane jak sama bankowość. Tzn. płatności blockchain będą akceptowane pn-pt 8:00-16:00 a poza tymi godzinami opłata dodatkowa :-)
niewolnik / 95.91.231.* / 2015-03-23 15:19
beda jeszcze wieksze machloje

Najnowsze wpisy