Forum Forum podatkowePIT

Błąd w rozliczeniu za rok 2013 ( zarobki zza granicy).

Błąd w rozliczeniu za rok 2013 ( zarobki zza granicy).

ML111 / 178.84.239.* / 2015-09-10 14:04
Witam.

Starałem się znaleźć odpowiedz na moje pytanie w internecie, lecz żadna z opisanych sytuacji nie pokrywa się w pełni z moją.

W roku 2013 jedyny dochód uzyskany przeze mnie w Polsce to około 2000 zł za umowę zlecenie trwającą 2 tyg. Następnie wyjechałem pracować do Anglii, gdzie przebywałem około 7,5 miesiąca.

W zeznaniu podatkowym za ten rok w Polsce rozliczyłem się jedynie z pieniędzy zarobionych w Polsce. Nie uwzględniłem zarobków zza granicy, z nich rozliczyłem się tylko z US w Anglii.

W roku 2014 również pracowałem przez ponad pół roku w Anglii, natomiast w pierwszych 3 miesiącach roku byłem zarejestrowany w polskim urzędzie pracy, ale nie pobierałem zasiłku, ani żadnych świadczeń socjalnych.

Za ten rok rozliczałem się tylko i wyłącznie na wyspach, w Polsce PIT-u nie składałem wogóle.

Właśnie uświadomiłem sobie, że chyba jednak powinienem wtedy w rozliczeniach z Polskim US uwzglednić zarobki zza granicy.

Stąd moje pytanie, czy można teraz w jakiś sposób tą sprawę uregulować ? Czy grożą mi jakieś konsekwencje ? Co najlepiej w tym momencie zrobić ?

Pozdrawiam.
wiwan / 2015-09-11 12:07
Trzeba by rozpatrzeć rezydencję podatkową za te lata, a więc to czy doszło do nieprawidłowości w tych rozliczeniach.

Tak, czy inaczej- zawsze jest możliwa korekta zeznania podatkowego czy w ogóle jego złożenie- o ile nie doszło jeszcze do przedawnienia. Obecnie więc można dokonać korekty jeszcze zeznania za rok 2009 i następne. No i oczywiście to dużo korzystniejsza sytuacja od tej, w której to już fiskus się dopatruje nieprawidłowości i sam wzywa do jej usunięcia.

Przy korekcie- krótkie wyjaśnienie jej powodu.

Najnowsze wpisy