Forum Forum prawnePracy

brak wypłaty wynagrodzenia

brak wypłaty wynagrodzenia

kata29 / 2011-11-16 09:35
Chciałam zapytać, co może zrobić pracownik w momencie, gdy pracodawca zwleka z wypłatą wynagrodzenia? chodzi o kilka tygodni opóźnienia? Brak wypłaty wynagrodzenia w terminie oznacza między innymi opóźnienia w spłatach rat, na które nie mogę sobie pozwolić.
Wyświetlaj:
ssssaaammaa / 109.173.146.* / 2018-05-18 09:26
Jak chcesz jak najbardziej rzetelnych informacji to musisz zdzwonic się z prawnikiem. Kancelaria Adwokat Wojas-Pawlak z Gliwic na pewno Ci pomoże bo specjalizują się w takich przypadkach. tylko musisz znaleźc sobie do nich numer bo nie pamiętam...
wiwan / 2011-11-16 09:51
Formalnie się go domagać- tj. wystąpić o nie pisemnie, bo wypłata terminowa jest obowiązkiem pracodawcy. Nieterminowość wiąże się z możliwością dochodzenia odsetek, 'dyscyplinarki' dla pracodawcy i grzywny od PIP.

Tu artykuł na ten temat:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/co;zrobic;kiedy;pracodawca;spoznia;sie;z;wyplata,94,0,252766.html
kata29 / 2011-11-16 13:01
a jak takie ponaglenie na piśmie powinno wyglądać? bo nie bardzo wiem jak je napisać
wiwan / 2011-11-16 20:02
Oznaczenia stron- kto ponagla (Pani) kogo (nazwa firmy, szefa ) data, miejscowość, tytuł: ponaglenie/monit/wezwanie/żądanie

treść- niniejszym proszę/domagam się/wzywam o /do wypłaty mojego zaległego wynagrodzenia za okres, w kwocie, którego termin płatności minął w dniu, do dnia/ w ciągu X dni od otrzymania tego wezwania.
Niedokonanie jego wypłaty będzie podstawą zawiadomienia PIP/ pozwu sądowego/ rozwiązania stosunku pracy.

Formuła " jeśli wypłaty dokonano przed otrzymaniem tego wezwania proszę uznać je za niebyłe"

Podpis.

Opcje łamane tj. x/y/z- zależne są od Pani determinacji, pozycji w firmie, układów, odwagi....

Dwa egzemplarze, na kopii podpis i data przyjmującego.

I najważniejsze- przed wręczeniem należy ustalić, czy pracodawca/kadry w ogóle o fakcie braku wypłaty ...wiedzą tj. czy nie jest to po prostu kwestia techniczna polegająca na zawieruszeniu przelewu, błędnego numeru konta, winy Pani banku itp.
Czyli, czy brak wypłaty jest zamierzony.

Najnowsze wpisy