Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Brytyjski milioner zmierzy się w sądzie z premierem

Brytyjski milioner zmierzy się w sądzie z premierem

Wyświetlaj:
eeeee / 131.111.242.* / 2008-01-29 23:30
najsmieszniesze w tym wszystkim jest to, ze Wielka Brytania nie ma czegos takiego jak Konstytucja i nigdy nie miala
absurd / 85.255.181.* / 2008-01-30 02:11
Wielka Brytania nie ma p i s a n e j konstytucji

zasady sprawowania władzy określane są przez normy prawa pisanego, np. Wielka Karta Swobód, orzeczenia sądowe - prawo precedensowe oraz zwyczaje i konwenanse konstytucyjne.

nie można powiedzieć że Wielka Brytania nie ma czegoś takiego jak Konstytucja .. nie ma Konstytucji pisanej .. a kto powiedział że konstytucją jest tylko to co napisane ????
obserwator / 2008-01-29 19:57 / Tysiącznik na forum
życzę dobrze, jeżeli ktoś ma milony to ma prawników,, byc moze okaże sie mucha lub komarem, globalizacja na nic więcej nie zezwoli. Wyścig szczurow, duże wygrane w Lotto podniecaja, także wydarzenia sportowe > dla nielicznych raj na ziemi dla wielu dostatnie życie, dla większości beda czyli figa z makiem. Nasz sąd wydal polaka i skazał go a nawet nie przesłuchano kobiety pobitej i zgwlaconej, tak słyszałem w publikatorach. Pani Wolińska dostawala i chyba dostaje duzą emeryture, ma krew na rekach i sąd angielski nie chce jej wydać. Sa róze listy ścigania, jak zawsze zwyklego kowalskiego njłatwiej oskarzyć, skazać, przy dowodach budzących zdumienie bo nie akceptowali ich biegli i obrońcy. Będe patrzyl z zainteresowaniem czy mrowka może dać radę z brzydota tego świata.
piler11 / 2008-01-29 16:32
95% czytelników forum nie wie zapewne czym jest owa grupa Bilderberg, poczytajcie sobie coś o tym w internecie. W skrócie jest to nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych osób ze świata polityki, biznesu i przemysłu, głównie z krajów członkowskich NATO. Ich celem jest stworzenie "Nowego Porządku Świata" a co z tym idzie powołanie "Rządu Światowego". Jeśli was to interesuje polecam film Alexa Jonesa - EndGame (jak na moja to więcej niż połowa informacji w tym filmie to plotki i głupoty ale zawsze można doszukać się ciekawych faktów, które maja bądź miały miejsce).

Uczestnicy Grupy Bilderberg z Polski to m.in.: Andrzej Olechowski – od 1994 r., Hanna Suchocka – 1998, Sławomir Sikora – prezes Citibanku – 2004, Marek Belka oraz Jacek Szwajcowski.
leiho / 2008-01-29 15:39 / "Tu Ne Cede Malis"
Brawo - w przeciwienstwie do Polski, widac ze władza w UK liczy się z obywatelami, bo są oni podmiotem a nie przedmitem. U nas nikt palcem nie ruszy, podpisując cokolwiek Bruksela podsunie. Załosne.
Hubert1872 / 79.184.200.* / 2008-01-30 13:50
No właśnie chodzi o to, że władza nie za bardzo liczy się tam z obywatelami...
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-01-29 15:18
Za mało takich ludzi przebija się do mediów.W Polsce temat referendum jest przemilczany co świadczy o strachu elit politycznych.Dla mnie osobiście wymowna jest postawa prawie wszystkich dziennikarzy,którzy kolaborują z politykami przeciw społeczeństwu.Demonstracja na rzecz referendum,która się odbyła w Warszawie przeszła niezauważona w mediach.Tzw. wolne i niezależne dziennikarstwo można między bajki włożyć, jednocześnie utwierdzając się w przekonaniu o miłościwie nam panującej orwellowskiej rzeczywistości.Ciekawi mnie jak polskojęzyczni politycy ratyfikują traktat w imieniu Polski, skoro nie mają takich uprawnień, co wyraźnie jest zapisane w konstytucji RP.Przecież władzę sprawuje Naród i o zrzeczeniu się niepodległości może tylko Naród zadecydować. W takiej sytuacji powinniśmy my -społeczeństwo podjąć dyskusję nad w/w traktacie nie oglądając się na polityków i najemników zwanych dziennikarzami .
absurd / 83.11.18.* / 2008-01-29 15:50
aleś amerykę odkrył

wystarczy być odrobinę rozumnym aby zorientowac się że w polskich warynkach .. demokracja to dekoracja teatralna i nic więcej

to samo .. tzw medialna wolnośc .. i niezaleznośc mediów

nie moze byc niezalezne i wolne to co komuś, czemus podlega

a media sa czyjąs własnością .. komus podlegają .. i są wyrazicielem interesów własciciela .. a .. nie społeczeństwa

media są narzedziem do urabiania społeczeństwa .. warto o tym pamiętać
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-01-29 17:56

wystarczy być odrobinę rozumnym aby zorientowac się że w polskich warynkach ..
demokracja to dekoracja teatralna i nic więcej

Domyślam się że mówiąc o rozumności masz na myśli siebie.Cieszę się,bo mam cichą nadzieję że część tego intelektu przelejesz na "papier" i zaproponujesz jakieś rozumne rozwiązanie które zmieni ten obecny stan i zmusi elitę polityczną do działania zgodnego z PRS.
absurd / 85.255.181.* / 2008-01-29 21:41
jaki urażony ..

tylko dlaczego?

rozumiem że w zasadzie zgadzasz się z moją opinią.

i przyznam się .. uważam siebie za dostatecznie rozumnego
czy to tak xxxyyyzzz się nie podoba (ta moja dostateczna rozumność) .. mogę tylko dodać iż nie napisałem że xxxyyyzzz jest nierozumny .. jeżeli ktoś tak wyinterpretował, to jest to nadinterpretacja nie mająca nic wspólnego z prawdą, ani moimi intencjami

możliwe ze przeleje (kiedyś) na papier swoje spostrzeżenia .. czy sposoby zmiany tego stanu spraw .. nie będę tego jednak czynił na czacie i nie teraz .. myślę że większość z czatowników nie będzie mi tego miała za złe :) :) :)
bezuczuciowy / 213.208.85.* / 2008-01-29 16:13
Brawo,sam bym tego lepiej nie sformułowa;z tą wolnością w Wielkiej Brytanii to nie tak do końca prawda,ponieważ tutaj też nie liczą się ze społeczeństwem,a państwem rządzą elity i wieli biznes,
globalizacja nas otacza i to ona wszystkim kieruje,społeczeństwo jest tylko po to,żeby ładniej wyglądało w TV,tak samo jak za komuny,kiedy przyjeżdżał I sekretarz,puszczało się dzieci z flagami.
Macie G7,gdzie wszystko się decyduje i parę innych organizacji,ale jako szary człowiek,po co się w to wtrącać,dostajsz michę,to siedź po cichu,bo zamkną ci manufakturę,będziesz musiał cały dzień patrzeć na babę w domu.Przynajmniej Anglicy bardziej dbają o swoją niezależność i nie pchają się na wyścigi do integrowania się z Europą,po drodze tracąc swoją niezawizłośc i niepodległość.
Ludziom się to tutaj nie podoba,ale patrz j.w. człowiek nie ma głosu!

Najnowsze wpisy