Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bumar zbuduje "polską tarczę antyrakietową"?

Bumar zbuduje "polską tarczę antyrakietową"?

Wyświetlaj:
Zdichu123 / 178.183.244.* / 2011-05-28 18:52
Wątpliwe czy Bumar cokolwiek potrafi zrobić oprócz niszczenia polskiego przemysłu zbrojeniowego. W Łabędach zwolniono prawie 800 osób, doprowadzono do upadłości PZL-Wola. Bumar zaciągnął kredyt we francuskim banku, oddając pod zastaw inną spółkę z grupy, Radwar tym samym ryzykując przejęcie zakładu zbrojeniowego przez obcy kapitał. A sztandarowy kontrakt na dostawy czołgów do Malezji nie przyniósł zysków .
Czy taka firma może coś dobrego zrobić?
Kombinują by utrzymać się na stanowiskach za państwowe pieniądze.
tfyskliznatoczykraj / 213.158.199.* / 2009-09-22 04:51
Ale jaja. Kolejny sukces PełO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amerykanie pokazali Tfuskowi wała, to teraz dzielny przygłup będzie zaPowiadał (w tym jest dobry) własną tarczę (ku POgnębieniu Ameryki ;-)))
student1986 / 89.228.28.* / 2009-09-22 22:07
jestem jak najbardziej zaaaaaaaa,czas by samemu o siebie zadbać a nie wciąż liczyć na pomoc z zewnątrz-ktoś coś zrobi za nas dla nas,powoli stajemy sie pod tym względem obiektem drwin co mi powiedzieli angielscy znajomi jak byłem w UK na wakacjach
Koyot.Gamma / 213.238.66.* / 2009-10-05 15:35
Również popieram. Najlepsze wojsko to własne wojsko. Wiedział to już Machiavelli. Nie ma co liczyć na sojuszników w tak ważnych sprawach, bo wyjdziemy na tym jak zwykle. W XXI wieku obrona przeciwlotnicza jest kluczowym elementem obronności kraju. Wstyd że do obrony polskiego nieba używa się jeszcze jakiś 50letnich rakiet-rupieci.

Tylko tytuł newsa nieadekwatny. Nie chodzi o system przeciwrakietowy tylko przeciwlotniczy, co wynika z artykułu. A taki naciągnięty i mijający się z prawdą nagłówek przypomina mi te z Faktu czy Superekspresu, de facto idealnych tytułów dla takich mózgów jak tfyskliznatoczykraj;)
oktawiusz007 / 178.37.0.* / 2010-12-10 11:08
Sądzę,że w Polsce mozna znależć grupę ludzi,ktorzy potrafią opracować tarczę antyrakietową porownywalną z amerykańską a może i skuteczniejszą.
Byłby to niewatpliwie skok technologiczny a i moglibyśmy tez pomyśleć o eksporcie.
Prezesie BUMARU proponuję o ile nie posiadasz srodkow własnych na rozwój tarczy antyrakietowej ,zleć swoim pracownikom aby rozkręcili kampanię pozyskiwania pieniędzy w internecie.Uważam,że każdy przyzwoity Polak przekazy na konto zbierające fundusze na rozwój polskiej tarczy antyrakietowej każdą kwotę jaką będzie w stanie.
Czas najwyższy aby przezwoite Polskie firmy zbrojeniowe postawiły na jakość uzbrojenia a nie na iliść.
W przedziale 20-30 lat powinne osiągnąć znaczny postęp.

Najnowsze wpisy