Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Ciekawostka! Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy

Ciekawostka! Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy

pokerman / 212.160.234.* / 2007-08-16 23:48
Witam! Dostałem niedawno propozycję od pewnej osoby; o wykupieniu tzw "Bolero" w Compensa należąceo do austriackiego Vienna Insurance Group, czyli jednym słowem polisa której głownym zadaniem jest oszczędzanie oraz zapewnienie sobie "dodatku" do emerytury ze zgromadzonych środków powiększonych o zysk, owe ubezpieczenie oszczędnościowe to długoterminowa inwestycja (tj. 20 lat) mające na celu osiągnięcie dużego zysku z inwestowanych co miesiąc pieniążków. Mam pytanie czy jest gdzieś osoba która skorzystała z tej oferty? Czy jest to opłacalne i jaki jest stopień ryzyka? Czy jest sens podejmowania się takiej inwestycji? Czekam na sugestie i ewentualną pomoc w tym temacie. Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
truszka / 109.243.10.* / 2010-09-15 10:06
zobacz też tu:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com
Inka777 / 213.172.181.* / 2009-08-18 13:25
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA uruchomiła od początku tego roku fundusz kapitałowy „seed capital” pn INWESTYCJE KAPITAŁOWE. Wspierają oni innowacyjne rozwiązania i na ich bazie tworzą nowe przedsiębiorstwa na komercyjnych warunkach. Z tego co wyczytałam to oferta MARRu w znaczący sposób odbiega od konkurencji oczywiście na plus. Kluczowym chyba w tej kwestii jest źródło finansowania tj UE. Jeśli ktoś ma pomysł i szuka kapitału polecam. Stopa zyskowności uwarunkowana od nas samych a nie determinowana trendami ekonomicznymi, które nie są przewidywalne. Dla osób kreatywnych szukających wsparcia na wstępnym etapie tworzenia przedsiębiorstwa to dobry pomysł. Maksymalnie można liczyć na 200 000 Euro wsparcia (to nie dotacja tylko inwestycja)

Szczegóły na stronce www.marr.pl/inwestycjekapitalowe.html
planerzyfinansowi.pl / 89.108.224.* / 2009-03-18 23:22
Wiesz daj Sobie spokoj z traktowaniem ubezpieczenia jako inwestycji:)

Ubezpieczenie to koszt - placisz za ryzyko

Chcesz inwestować idz do Banku TFI etc
rozdziel te dwie rzeczy i nie baw się w programy tyu Skandia AEGON etc..szkoda pieniedzy i placicdodatakoy 1% rocznie za to

czy wspomniana wyżej COMPENSA
goust669 / 83.1.82.* / 2009-03-06 10:15
Jeśli ktoś ma ochotę dowiedzieć się fachowo o Ubezpieczonych Funduszach Kapitałowych proszę o kontakt mkisielewicz13@wp.pl
bankisadodupy / 94.42.32.* / 2009-03-18 19:49
fachowo to chyba sciagasz prowizje. hehe:

ZALETY UFK:
- dostęp do wielu funduszy zagranicznych, które w normalnej dystrybucji są przy małych kwotach nieosiągalne
- brak podatku od zysków kapitałowych w trakcie inwestycji (mała jednak różnica)
- korzystne przepisy spadkowe
- produkt dla osób często zmieniających strategie inwestycyjne (a więc nie dla szarego Kowalskiego, który na giełdzie i inwestycjach się nie zna)
- opłacalność przy wpłacie jednorazowej dużej kwoty

WADY UFK:
- bardzo duże opłaty (przeważnie ponad 10% od każdej wpłaconej składki)
- dodatkowa opłata pobierana corocznie od wartości całego uzbieranego kapitału
- długi okres trwania polisy (likwidacja polisy wiąże się zawsze ze stratą części lub całości włożonego kapitału)
- gdy coś nam się stanie, to uposażony dostaje wyższą sumę (ubezpieczenie lub zebrany kapitał – więc płacisz za dwie rzeczy, a dostajesz jedną – to po prostu się nie opłaca)
- połączenie inwestycji z ubezpieczeniem na życie, które nie każdemu jest potrzebne
- agent nie zawsze mówi całą prawdę o wadach i wyłączeniach produktu, ponieważ za sprzedaż ma bardzo dużą premię
broker new / 83.15.78.* / 2008-03-04 22:49
A propo Bolero. Własnie jestem po analizie tego produktu. Niestety nie moge polecić. Niewinnie wygladające zapisy o kosztach zarządzania w rzeczywistosci generuja potężne koszty uszczuplając cały kapitał. (Chodzi o koszty zwiększone od kapitału za zgromadzonego w pierwszych 2 latach programu. W dodatku produkt jest tak ustawiony, że jak zaczniesz płacic to juz przez 20 lat nie możesz przestać (kary za wczesniejsze umorzenie jednostek) , a skad mozna byc pewnym że przez 20 będziemy mieli nadwyżki ??!!! Zdecydowanie odradzam !!!
salto2000 / 88.156.169.* / 2007-11-21 00:38
Polecam Superfundusz, sam posiadam - przestudiowałem koszty od a do z i całkiem nieźle to wygląda w porównaniu do możliwości a Pani z AXA powiedziała że nie ma kosztów a jak zapytałem o współpracę to mówi że dostanę 40 % na początek. TZN że niby AXA DOKŁADA ??!!??
planerzyfinansowi.pl / 89.108.224.* / 2009-03-18 23:24
NIE AXA pobiera dodatkowy 2 % od kapitału co roku i nie możesz się wycofać przez ileś lat
w pierwszym roku wplacisz 100000 -2%
ale w drugiem jest to już 200 000 - 2%
Anta / 83.21.155.* / 2007-10-08 23:16
Witam!
Jeśli już ktokolwiek pisze o produkcie z innego TU,to chociaż pokuście się o zorientowanie się w sytuacji.Pisanie,że np. AXA ma produkt podobny i w dodatku bezkosztowy jest BZDURĄ.To juz świadczy o tym,że trafiło sie na osobę niekompetentną.NIE MA NICZEGO ZA DARMO!!!Jeśli nie mają kosztów tzw. wykupu (zależnego od czasu wycofania zgromadzonych środków), to z pewnością jest opłata za prowadzenie, którą trzeba ponieść za lata, które pozostały do końca umowy. Wszystko jest opisane w OWU (ogólnych warunkach) i załącznikach. Sama byłam "nakręcana" na taki fundusz.Ale cenię sobie szczerość,a tu jej nie było.Osobiście polecam Bolero,stopień ryzyka zależy od tego,w które fundusze zainwestowałeś.Jeśli akceptujesz mniejsze ryzyko,zawsze można inwestować np. w fundusz zrównoważony, a nie akcyjny.Co roku przychodzi informacja o tym, jaka jest wartość zgromadzona na rachunku i jaka jest kwota wykupu.
kiper5 / 213.158.196.* / 2007-09-09 21:38
zakup sobie lepiej plan inwestycyjny AXA jest zupełnie bez kosztowy, a na dodatek dostaniesz ponieważ planują jakąś promocję, chcesz to napisz a powiem Co o co w tym wszystkim biega zupełnie obiektywnie,pozdrawiam
Piotr
lakis007 / 2008-10-12 10:16
Poczytałem o tym Bolero i o AXA i ja jednak wolę Ubezpieczenie w Allianz o nazwie Renta ten sposób myślenia o mojej przyszłości bardziej mi odpowiada, aż są koszty to normalne jak bym szukał czegoś bez kosztów to pewnie jako pierwszego nie kupował bym mieszkania (same koszty i 0 zysku) a jeździł bym maluchem bo najtaniej
planerzyfinansowi.pl / 89.108.224.* / 2009-03-18 23:25
I madrze myslsiz uczciwe postawienie sprawy to caly Allianz:) bez zbednej ściemy

www.planerzyfinansowi.pl
BEATA J-K / 83.17.174.* / 2007-08-22 18:29
Witaj !
Zapraszam do Amplico Aig LIfe . Szczegóły mogę Ci podać . Firma pewniejsza i lepiej zarabia.
koltrew / 83.11.203.* / 2007-08-29 09:39
nie wypowiadaj się na temat Amplico bo nie znasz realiów. jest to firma której produkty są stare i nie dosotosowane do realiów. opłaty są ogromne i są to terminowe ubezpieczenia- czyli bez nadziejene. Bezterminowe to są nowoczesne polisy. Amplico ma fatalna opinie
b.o. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:42
Pewniejsze to male okreslenie.Prosze spojrzec na rankingi swiatowe gdzie amplico jest w pierwszej 10-tce instytucji finansowych najlepszych na swicie.Ich gwarancje to 3 litery AAA+ Co to znaczy:wiarygodność, stabilność i wypłacalność a = dostali za 11 wrzesnia jako pierwsi wyplacili swiadczenia odszkodowawcze.Mało tego zwrocic należy uwage na margines wyplacalności takiej firmy , jej historie a nie na twory, ktore wzięły sie czasami nie wiadomo skąd!!!!!!!!!!!!!!!!Prosze sie zastanowic tak naprawde to powinnismy oszczedzc, żeby na starość móc godnie życ.Kazdy ma prawo wyboru!!!!!!!!!!!!!!!!
wolny człowiek / 83.27.0.* / 2008-10-12 21:35
Amplico=AIG. A jakie litery ma dzisiaj AIG? ZZZ- ? Te wszystkie "gwarancje" są diabła warte. Jedynie "czyste" produkty ubezpieczeniowe mają jakiś sens, bez ozdóbek w formie ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, które służą do zaciemniania kosztów i dojenia klientów.
kryst / 194.116.253.* / 2007-08-22 22:16
tylko nie Amplico byłam, po 10 latach systematycznego wpłacania wypłacono mi moje pieniądze plus 30% Średnia roczna wyszła 3%.Śmieszne ale prawdziwe.Omijajcie ten fundusz.
b.o. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:32
10 lat temu amplico nie miało funduszy.Miala pani polisę i uwazam ,ze po 10 latach bez indeksacji to i tak rewelacja.Miała Pani produkt gwarantowany,polisy maja trwac maksymalnie jak najdlużej aby nastapily obroty kapitalu na polisie..Mogła Pani trzymac w Banku.Prosze popatrzec na historie naszego rynku .Na jakim poziomie była inflacja 10 lat temu/38%/ a jaka jest dzisiaj?
wiarus1948 / 2008-10-11 18:58
Proszę Amplico omijać bardzo daleko. Zostałem wrobiony w Superkapitał. W roku 2007 wpłaciłem na ich konto 1443,20 zł. W maju dostałem rozliczenie za ten rok , i na moim koncie zostało tylko 248,78 zł. Gdzie reszta moich pieniędzy?Jeżeli ktoś zna sensowne wyjaśnienie , to proszę je podać.
artyscipieniadza.pl / 83.18.31.* / 2007-08-21 21:14
osobiscie znam ten produkt, ale maja tez inny o krotszym wymagalnym okresie składkowania, jest tesz super fundusz gdzie po 5 latach mozesz wyciagnac pieniadze.
Ogolnie rzecz biorac nie decydowalbym sie na tak długi okres, bo co jesli okaze sie ze po 10 latach wyniki nie spełniają Twoich oczekiwan???
radziłbym plan na 10 lat, jakby co służe radą co i w jakiej firmie
TeWas / 89.76.188.* / 2007-08-21 18:11
Fundusz funduszowi nie równy.
Porównaj kilka - szczególnie pod względem opłat. Ostatnio pojawiły się na rynku produkty bez opłaty wstępnej. To czasami nawet 3-4 %.
Konwersja między funduszami - z reguły kilka w roku jest bezpłatnych. W FIO z reguły płaci się przy konwersji "belkowe", a to przy kilku zmianach jest znaczącym obciążeniem.
Kolejna zaleta - zawsze ktoś kto podpisywał umowę ze strony firmy, zadzwoni i podpowie, czy zmieniać strategię, czy nie, czego nie ma w FIO (a jeśli jest, to płatne).
Wady - nie można ruszyć kasy przez min 8-10 lat (chyba że z jakimiś potrąceniami), ale jeśli ktoś myśli o perspektywie 15-20 lat, spokojnie. Dobra rzecz.
Pozdrawiam
michasio / 80.52.232.* / 2007-08-21 13:13
Jest to w sumie ok.
Ale przy naprawde duzej pewności ze twoja inwestycja bedzie dlugoterminowa.
Najwiekszy plus-konwersje miedzy subfunduszami nie tylko jednego towarzystwa funduszy inwestycyjnych.
Minus- duze opłaty
Największy minus- bardzo duże opłaty gdybyś chciał się wycofać w miarę wcześnie np. po 2-3 latach.
ambrozja / 193.200.150.* / 2007-09-07 14:28
Ale czy takie ubezpieczenie to jeszcze ubezpieczenie? Czy może już inwestycja? Jak to widziecie?
cvb / 62.233.185.* / 2008-05-13 14:47
nie inwestowanie, lecz systematyczne oszczedzanie ;)
makunka / 2007-09-12 18:05
Tak naprawdę to produkty tego typu mają niewiele wspólnego z ubepieczeniem. Ale dają możliwość sensownego gromadzenia pieniędzy. Ważne jest, by dokładnie wiedzieć, co się kupuje i czego oczekuje. Jeśli ubezpieczenia - to najlepiej wysokiego i za niewielką składkę, jeśli odkładania piedziędzy - polisy z funduszami. Ale rozdzielać te sprawy, bo dotyczą zabezpieczenia innych spraw.
czarekzdw / 195.116.186.* / 2008-07-31 10:02
wszystkich chcetnych chcacy zgromadzic duzy kapital (najlepsze swiatowe fundusze)jesli jestes zainteresowany pisz. czarekzdw@o2.pl
pozdro
Partner_PFG / 62.69.194.* / 2010-03-07 18:27
Jeśli myślisz o długoterminowym inwestowaniu, zakładając minimum 5 lat regularnych wpłat oraz 10-letni horyzont inwestycyjny, po którym możliwa jest wypłata kapitału bez karnej opłaty likwidacyjnej, a jednocześnie chciałbyś aktywnie działać, pomnażając swój kapitał - mam dla Ciebie interesującą propozycję wzięcia udziału w polskim programie partnerskim, który pozwoli Ci po drugim miesiącu od nabycia polisy uzyskać zwrot 108.33% zainwestowanej przez Ciebie składki, na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Więcej info na prv: kontakt@polskagrupafinansowa.pl .
bez_nazwy / 217.30.129.* / 2010-06-07 13:43
O, jakaś nowa piramidka :-)

Najnowsze wpisy