Forum Polityka, aktualnościPolityka

Co dalej z polską Lewicą?

Co dalej z polską Lewicą?

niepokorny1968 / 2015-08-14 19:21
Nie ukrywam że z niejaką konsternacją przyjąłem wiadomość że o głosy do Parlamentu w jesiennych wyborach będą się ubiegać aż dwa ugrupowania lewicowe a nazwie „Zjednoczona Lewica”. Powiem szczerze że nie ułatwi to życia osobom przy urnach wyborczych. A z drugiej strony może paradoksalnie pomóc w dokonaniu trafnego wyboru, jednakże pod warunkiem, że nie zagłosujemy niejako „z automatu” na „jedynkę” z danej listy wyborczej, ale poszukamy imiennie swojego kandydata. Będziemy decydować o losie Polski przez najbliższe 4 lata. Osobiście jestem mocno rozczarowany tym, co fundują nam partie PiS i PO, tym bardziej że ich miejsce w Parlamencie jest niemal pewne. Postanowiłem się pochylić nad polska Lewicą, ale jak wcześniej wspomniałem zamierzam głosować bardziej na ludzi i ich program niż na partie polityczne. Moim kandydatem jest pan Dariusz Budyta (24bp.pl), samorządowiec, dla którego człowiek jest dobrem samym w sobie. Potrzebujemy ludzi, którzy chcą pracować dla dobra ogółu, bo pracując dla kogoś zarazem pracujemy dla siebie. Pozdrawiam Wszystkich:)
Wyświetlaj:
Andrzej630 / 78.8.242.* / 2015-09-24 13:53
W pełni popieram, moim kandydatem tez jest Dariusz Budyta. Człowiek ma wizje, ma pomysł i wie jak to zrealizować. To dla mnie ważne. Zdecydowanie zasłużył na głos.
kantojanek / 2015-09-18 09:50
Niestety, ale Polsce nie tylko lewicę mamy marną. Wszystkie opcje polityczne to banda oportunistów, potrafiących być dzisiaj liberałami, jutro konserwatystami. W zależności w którą stronę zawieje wiatr. Śledząc polityczne losy Millera, Palikota, Tuska, Niesiołowskiego, Nałęcza Czarneckiego itp. itd. – można wyciągnąć tylko jeden logiczny wniosek; ci ludzie nie mają żadnych, w miarę stałych poglądów. Populizm to największy grzech dzisiejszej polityki. Ciężko będzie się go wyzbyć na rzecz zdrowej i konstruktywnej dyskusji.
mario_w / 2015-08-18 15:13
Niejako chcesz sam do swojego systemu glosowania wprowadzic osobiste JOW-y? :P Sprytne i wydaje mi sie ze lewica i tym razem sie podniesie z kolan. Mam przeczucie, ze ludzie lewicy sie przestrasza, ze w parlamencie moga zostac tylko 3 ugrupowania w tym zadnej lewicowej. Mysle ze okolo 8-10% moga liczyc. Aczkolwiek tak jak piszesz, jakbym mial isc glosowac na partie nie poszedlbym w ogole na wybory. Jednak glosowac na konkretna osobe? To wydaje sie rozsadne.

Najnowsze wpisy