Forum Forum inwestycyjneFundusze

co myślicie o pzu czy warto u nich inwestować?

co myślicie o pzu czy warto u nich inwestować?

zielony1 / 81.190.187.* / 2007-09-02 15:12
CHciałbym zainwestować trochę pieniędzy i nie wiem czy zrobić to indywidualnie czy np. przez pzu. co jest bardziej korzystne. dodam że nigdy nie inwestowalem i niewiele wiem na ten temat. to są moje pierwsze kroki, może ktoś pomoże mi je stawiać? każda rada jest dla mnie cenna.
pozdrawiam
Wyświetlaj:
jertom / 2007-09-02 22:56 / portfel / Bywalec forum
jeżeli nie masz doświadczenia to skorzystaj z doradcy i zainwestuj część kasy przez niego
po pewnym czasie jak nabierzesz doświadczenia możesz próbować sam
nie tylko pzu jest popytaj odwiedz np ekspandera open finanse aegon scandie itp
posłuchaj co ci zaproponują poznaj dokładnie warunki i podejmij decyzje
jan kowalski / 2007-09-02 15:51 / Tysiącznik na forum
jeśli nie masz doswiadczenia warto porozmawiać z kilkoma doradcami inwestycyjnymi, ale raczej nie zobowiązująco. Decyzję najlepiej podejmij sam, gdzie zainwestować. Doradców i to forum potraktuj raczej jako formę zbierania doświadczeń, jak dobry material szkoleniowy.
Jeśli chodzi o PZU, firma może i dobra, ale za dużo tam polityki i niejasnych interesów. Osobiście bałbym się lokować swoje pieniążki w firmie nie budzącej mojego zaufania.
TaS / 2007-09-03 01:24 / Tysiącznik na forum
zaufanie to podstawa inwestowania. W solidnej firmie pracują dla CIebie, w byle jakiej jestes owieczką do wystrzyżenia...

warto bys najpierw popatrzył na to co ciekawego sie na rynku znajduje. Obecnie wszelkich produktów jest co niemiara i czasem trudno sie połapać. Zacznij moze od tabelek na moneyu, wbrew pozorom możesz tam krótko popatrzeć jakie są fundy, jakie maja strategie, a to juz cos...

aha i jesli juz musisz to idz do kilku doradcow i nigdzie nie podejmuj decyzji "od razu" (do czego te osobniki czesto naganiaja)...

pamietaj, że "niezalezni doradcy" nie istnieja :)

aha no i polecam mBank :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy