Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co Myślicie o Skandi?

Co Myślicie o Skandi?

Xebrii / 2006-08-08 20:00
Witam Serdecznie.
Prosze was o jakies informacje na temat skandi.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
JJJAna / 188.146.164.* / 2017-01-07 12:31
Skandia tylko dla NAIWNYCH!!!!!!
Chcecie pozbyć się Waszych oszczędności??
Nie dajcie się nabrać!!! Oszczędności życia znikaja w zastraszającym tempie!!! BOGACĄ SIĘ CI KTÓRZY NAM TEN KIT WCISNĘLI!!!!!
Wystarczy popatrzeć na ich samochody!!!!!
pkorol / 31.0.127.* / 2017-01-23 22:49
Witam, też tak krzyczałem miesiąc temu gdy straciłem raptem 20%.
A teraz jestem mega zadowolony, że dałem się "nabrać".
Wziąłem sprawę w swoje ręce, nie słuchałem w cale doradcę (który mówił że tak się nie inwestuje) i zainwestowałem po swojemu. Mija miesiąc i jestem na plusie 10%. Żadna lokata mi tego nie zarobi. Na początku owszem musiałem dniami siedzieć przy komputerze by zrozumieć co do czego a teraz tylko sprawdzam co dziennie wyniki. Gdyby wartość którejś pozycji spadła poniżej ceny zakupu to po prostu szukasz akcji które idą w górę i je kupujesz, żadna filozofia.
Chociaż mam 2 wyższych wykształcenia to z giełdą nie miałem do czynienia, było ciężko zrozumieć jak kupować i sprzedawać ale po kilku próbach nauczyłem się.
Nie które akcję zarobili w 2016 roku 100%. A gdybym skakał z akcji na akcję to zarobiłbym 150%.
Posiadam skandię od 3 miesięcy i gdybym miał kumatego doradcę to byłbym na plusie 50%. A że myślałem, że to samo pracuję i tylko mam wpłacać regularnie składkę, he he.
Lucek1210 / 93.157.117.* / 2016-12-08 23:40
Tylko nie fundusze ZADNE!!!!w tym żadne mieści sie SKANDIA. Nie to prawo w naszym kraju które nie chroni obywateli. Właśnie jutro stawiam sie w sądzie. Straciłem straszne pieniądze
,kdvdv / 37.128.78.* / 2016-06-06 19:57
Skandia to zwykli oszusci ! Polska to dla nich zyla zlota okradaja ludzi n potege!!!! Chcesz inwestowac kup mieszkanie wynajmuj co kolwiek ale nie skandia to tak jakbyc wyrzucil pieniadze
traviso / 89.74.10.* / 2016-01-20 17:31
Niestety wpadłem w ich sidła i muszę trwac.Przez 10 lat nic nie zarobiłem.Absolutnie nie polecam
"stary góral" / 83.26.124.* / 2016-03-08 11:19
Jeśli chodzi o fundusze onwestycyjne to trzeba kogoś co zna się na temacie aby Cię kierował i raczej omijaj podpowiedzi ludzi ze skandi w 95% nie potrafia dobrze doradzic ja mam co roku ok. 10 % a teraz jak wspoczysz na Ml 5 masz szanse sie odbic ale siedź długo jura53@wp.pl
greg_davo / 2015-12-17 20:10
wnerwili mnie ostatnio znowu, sprawa wygląd tak, opłaty za tzw zarządzanie są nieakceptowalnie wysokie, (jak to streścić kurde),
dla kwoty składek w pierwszych 5 latach opłata wynosi 2,9% (było 500 zł/mc), a oni pobierają 3,9% - dlatego, że zmniejszyłem potem do 200 zł, więc u nich prawo działa wstecz i nie ważne że było 500, ale że teraz jest 200, więc od tych 5 lat jest wyższa opłata - wg. mnie jest to ich interpretacja oczywiście korzystna dla nich- nie precyzyjnego zapisu w owu.
Wku.rwia mnie to jak......
ale juz za chwilę zamierzam się z tego wypisać.
więc po raz kolejny - o d r a d z a m!!!!!
13gosia / 87.205.212.* / 2015-12-02 18:06
Hej!
Na multinawigatorze przez 3 lata (wcześniej sama ustawiałam portfel i było jakieś 20% do przodu ale przez 4 lata więc uznałam, że to mało), w sumie 88 wpłat po 400 zł
co daje 35 200,
a dziś mam wartość polisy 35 275: trudno się dziwić temu super wynikowi skoro prawie 100 zł miesięcznie pobierają za ten cud inwestycyjny... HI, hi, hi....
Dla mnie to jest rzeczywiście cud. Lepiej bym zrobiła kupując co miesiąc za 400 zł dolary i franki, no ale trzeba się uczyć na błędach. Ja jeszcze do 2033 będę sponsorować tych sprytnych gości ze Skandii. Nie wchodźcie w to!!!
luki 2319 / 89.144.222.* / 2014-12-03 19:47
Skandia - totalna porażka! po 10 latach wpłacone 33 tyś. 7 tyś straty. Otworzyłem fundusze w banku (nie pisze w jakim by nie robić pseudo reklamy) wpłata 70 tyś w pół roku 4 tyś na plusie. Skandia banda złodziei
MAciej Sz. / 80.52.192.* / 2014-12-04 12:16
Zgadzam się z Panem.
Ja rozpocząłem z nimi współpracę listopad 2006 r., kiedy byłem jeszcze studentem i wpłaciłem 16 307,40 zł.
Po 8-miu latach mam 14 194,24 zł czyli na minusie 2113,16 zł. Od dwóch lat bacznie obserwuje co się dzieje no i jestem załamany !!! Skandia bezwzględnie swoje prowizje (nie wiem za co tak do końca), a zysków jak nie było tak nie ma. Od dwóch lat moja polisa utrzymuje się na tym samym poziomie - około 2 000 zł na minusie. Jak tak dalej pójdzie to po 30 latach odzyskam to co włożyłem. Żenada Panowie!!!
miraz / 85.28.184.* / 2014-05-27 11:34
5 lat w skandii - program 'Multinavigator' zysk na +20% (4% rocznie netto - troche malo, ale lepiej niz lokaty, pomijam inflacje) Do obiecanej średniej 12% to jeszcze dluga droga. oplaty bezzwglednie pobierane co miesiac.

w 2009 roku rozwazalem zakup zlota i teraz wiem, ze lepiej wyszedl bym na tym. przynajmniej bez oplat miesiecznych
S.J. / 31.174.187.* / 2014-03-05 14:56
Dla mnie to największe dziadostwo jakie może być.Jeżeli mogę kogoś ustrzec przed tą firmą to posłuchajcie mojej rady -TYLKO NIE SKANDIA- Na początku omamią Cię wielkimi zyskami a potem oleją. Na nic prośby o kontakt z psełdo-doradca ani żale do samej skandi.O% konto w banku da Ci więcej niż Polisa w skandi.Ja właśnie rezygnuję z ich żałosnych usług po 5-ciu latach tracąc ok 11 tyś czyli ok.65% Jestem zły ale nie dam się więcej okradać (i to w świetle prawa)a przecież miały to być pieniądze dla dzieci na tz.dobry początek. Jeżeli ktoś chce to na E-maila podam nr. tel.i udzielę więcej zniechęcających informacji by ustrzec was przed podobną stratą waszych pieniędzy. Na koniec chciałbym podkreślić,że to są moje przykre doświadczeni z tą firmą i uszanuję inne opinie ,o ile nie są pisane przez "hieny" szukające nowych ofiar(klientów)
krzysztoft / 2014-05-08 22:06
Popieram! To złodzieje! Opłaty wyższe niż zyski z funduszy, zwłaszcza opłaty za zarządzanie portfelem modelowym. Brak kontaktu i opieki doradcy po sprzedaży, skomplikowana procedura zmian składu portfela i wiele innych utrudnień.
Krystian Żugajewicz / 178.213.166.* / 2013-11-22 22:56
Witam co do opłat za rezygnację itd to powiem krótko trzeba czytać ze zrozumieniem ogólne warunki umowy i tyle jeśli ktoś tego nie czyta bądź nie rozumie nie powinien się decydować na taki produkt a i przede wszystkim nie warto wierzyć niektórym tzw. Doradcą i w to co oni mówią im zależy tylko na prowizji ze sprzedaży. Skandia jak i wszystkie temu podobne ustrojstwa tzn Axa, Aegon itp. nie są lokatami nikt nie może nam niczego zagwarantować ani obiecać, fachowy doradca zwróci nam uwagę na ryzyko jakimi są obciążone te rozwiązania ale także powinien zwrócić uwagę na to że to są tylko narzędzia które dają możliwość zysku ale jak to się mówi nie ma zysku bez ryzyka i pracy, wszystkimi tymi produktami trzeba odpowiednio zarządzać żeby wypracować jakiś zysk nie można tego pozostawić samemu sobie jeszcze raz pisze to nie są lokaty.Sam z Żoną jestem posiadaczem 2 produktów inwestycyjny mamy w portfelach wpłaconego około 45tyś i dzięki jednemu fajnemu narzędziu jesteśmy zadowoleni z posiadania takich rozwiązań jakimi są inwestycyjne polisy ubezpieczeniowe. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
investhelp / 2013-12-15 07:33
Witam Panie Krystanie - Skandia jest jednym z lepszych narzędzi jeżeli chodzi o polisy tzw. Unit-Linked. Jednak jak każdy produkt finansowy inwestowanie tego typu jest obarczone ryzykiem. ABy wynik na inwestycji był dodatni nalezy posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu finansów oraz rynków kapitałowych. Sam produkt nie zarobi dla nas kokosów, ponieważ zachowywać się on będzie tak jak instrument finansowy w który ulokujemy swoje pieniądze.

Aby odpowiednio pomnożyć nasze oszczędności niezbędne są 3 rzeczy.

Wiedza, kapitał oraz czas.

Jeżeli, któreś z nich nie mamy warto zastanowić się nad pomocą specjalisty.

Zachęcam do przeczytania - InvestHelp.pl
polon1779 / 37.228.51.* / 2013-10-18 14:54
Zacznijcie myslec samodzielnie. Przyszedl do mnie szwagier, mowiac ze ma produkt w skandii -od razu wiedzialem ze sa klopoty, i byly. Od dwoch lat placil skladki -lokowal 80% w bezpiecznych instrumentach i byl 9% na minusie. Jak wogole mozna oferowac takie produkty! Realna prowizja na poczatku umowy to 5,33% rocznie, po 2 latach i 9% stracie 5,1%, jak uda sie nie stracic przez kolejne 3 lata to prowizja wyniesie 4,5% -czyli tyle ile rentownosc polskich obligacji 10-letnich. Oczywiscie szwagier przy umowie na 15 lat nie ma szans odzyskac wplaconych skladek nie inwestujac agresywnie. Sam inwestuje agresywnie IRR z 8 lat to 11,2%, zrobilem symulacje gdybym z taka skutecznoscia inwestowal w skandie, to mialbym IRR rzedu okolo 4% -bo to nie jest czysta matematyka, oplaty za zarzadzanie placisz co miesiac, a czesc pieniedzy juz nie pracuja od startu. Niech teraz kazdy przemysli -ja wytrawny gracz (IRR ponad 10% z 8 lat to nie przelewki) w skandii nie zarobilbym ponad 4%... nie lepiej wiec wybrac obligacje -obecna rentownosc 10 latek to 4,32%? Nie liczcie na latwe pieniadze, bo ich nie ma.
goscglupek / 62.134.157.* / 2013-07-02 11:48
witam,

tez troche jestem zawiedziony na skandii.

co prawda kupiłem skandie przy kredycie hipotecznym wiez zamiast wpłacać marże wybrałem skandie i przez to mój ból jest nieco mniejszy:)

ale pozniej byłem na spostaniu skandii gdzie namawiali na nią... i oczywiście słupki piękne... conajmniej 10%... bo jakby mogło być niżej... no prawda.
popatrzyłem na konto... i owszem ale czemu nie rosnie wartość portfela?...

no tak, skoro jest co najmniej 10% - i w sredniej to prawda...
tylko nikt nie wspomina na spodkaniu o opłatach regularnych, a specjalnie na to czekałem...
wiec przykładowo wpłacając 300/miesiecznie
opłata ponad 25zł/miesięcznie - tj. 8,5%
no to przy 10% - 8,5% zostaje 1,5%. No tylko o tym 8,5% nikt nie wspomina, bo po co. Za to jest w umowie ukryte pod kilkoma składowymi... paru-procentowymi które nie rażą w oko.
czyli super oferta która obraca naszymi pieniędzmi na nasze ryzyko a zyski do skandii... no super:)
jakbym wpakował tam 2500 to chyba bym...
eusz / 193.201.164.* / 2013-03-23 11:41
Ja osobiście jestem zadowolony ze skandii. Agent mnie ostrzegał że na początku nie będzie kokosów i dużych zysków bo to musi się rozkręcić. W perspektywie długoterminowej zapowiada się bardzo dobrze:) Miesiąc temu miałem rocznice. Zostało jeszcze 14 lat i na razie się nie obawiam. Obecnie przy wpłaconych 13k mam 15,400K. Jedna rada, przy niskich składkach faktycznie ciężko coś zarobić przy takich opłatach. Jak dla mnie to minimum 500zł miesięcznie i można myśleć coś o zarobku.
xxx176 / 89.229.67.* / 2012-12-14 18:11
Skandia nie zapewni Wam pomnożenia włożonego kapitału. Za dużo osób na nim żeruje: sama Skandia, agenci którzy bezczelnie kłamią przy podpisywaniu umowy. Jak zechcecie zrezygnować z polisy zabiorą wam min 60%! Nie warto ufać firmie, która każe wpłacać Ci pieniądze, pobiera kilkudziesięciozłotowe opłaty co miesiąc bez względu na to czy masz przyrost czy spadek wartości polisy, i nie pozwala jej wyjąć! Niestety dałem się namówić na szkolenie Novision Skandia, na którym wszystkim pokazywali niesamowite wykresy, celowo zataili słupki z wykupem mówiąc że po kilku latach że można wszystko bez strat wybrac. Nic nie zarobiłem na polisie! Jedynie na opłaty które pobierali sobie co miesiąc, rok. Do tego zainkasowali 7tys za rezygnację! NIE WCHODŹCIE W TO! Lepiej zainwestować pieniądze w lokatę
jajanek1 / 194.177.30.* / 2012-12-14 21:45
Jakoś znalazłeś to forum by się wyżalić i innych obwiniać, a nie zadałeś sobie trudu by zająć się swoją kasą? Kolejna ofiara myślenia życzeniowego, że wszyscy zrobią wszystko za nas. Byłeś na szkoleniu i nie wiedziałeś że to program długoterminowy? Planowałeś oszczędzać na emeryturę, a po kilku latach zechciałeś zrezygnować i masz żal? No do kogo? Napisz ile zdążyłeś zaoszczędzić na lokacie do której zawsze masz dostęp. Cóż głupiec zawsze będzie głupcem a cały świat będzie według niego winien jego głupoty. Tak już jest a szkoda. Są tutaj wątki tygodniowe które obserwując minimalnie można wiele się nauczyć i zarobić na takiej polisie ale jak wiadomo jest to ok dloa ludzi rozumnych a dla tych drugich? Pozostaje lokata i marzenie o zysku czy w długim czy w krótkim terminie
Domi1 / 109.68.234.* / 2013-06-21 16:58
ja bym tak nie szarzowal z krytyka tych ktorzy sa niezadowoleni. po 10 latach wplacilem 280 tys. a wartosc polisy wynosi 292 tys To chyba ciezko nazwac kokosami....
arecki9 / 83.244.197.* / 2013-02-10 04:23
jajanek ! dokladnie masz racje ! To produkt dlugoterminowy i wydaje mi sie ze ktos sie tu grubo pomylil albo nic z tego szkolenia nie wyniosl i oczekuje niewiadomo czego po krotkoterminowym x czasie. Jestem klientem skandii od 17 miesiecy, kwota skladki to 300 zl i nawet mi sie nie sni wybrac to. Zreszta program zaklada 7 lat oszczedzania by nie stracic. Jestem ciekaw po jakim czasie kolega wyzej wybral pieniadze i stracil 7 tys zl. Ja osobiscie uwazam ze skandia to dobry produkt. amen
Kornel_Dybul / 2012-09-27 15:42
Skandia jest jednym z lepszych programów inwestycyjnych na rynku polskim ze względu na krótki czas konwersji-przeniesienia kapitału pomiędzy różnymi funduszami.

Jak każda inwestycja aby była efektywna musi być aktywnie zarządzana.

Nie ma na rynku inwestycji którą można kupić a za kilka lat sprzedać z zyskiem gwarantowanym.

Polecam rozwiązanie wspomagające aktywne zarządzanie - www.investhelp.pl
Wynik algorytmu Invest Help na dzień 31.08.2012 uzyskany od początku 2012 roku to 7,73 %.
lucasdzihad2 / 87.207.229.* / 2013-01-07 00:47
Kłamiesz
Nie dziwię się, macie niezłą siatkę naganiaczy
Skandia to dla konsumenta naciągniętego na ubezpieczenie, jedna z najgorszych inwestycji dostępna na rynku ( to samo dotyczy Aegona, Generali etc)
Głównym beneficjentem jet towarzystwo Skandia i agenci, którzy sprzedają "ubezpieczenia"
NIc nie ma do rzeczy "aktywne zarządzanie"
Przy dużym szczęściu, stopwa zwortu to max 8-10% rocznie. Pomniejszona jednak o kilka opłat dla Skandii
- za zarządzanie
- za ryzyko
- za przewalutowanie
-etc
na końcu konsument jest jakieś 3-4 % do przodu
po odjęciu inflacji jest Z E R O !
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy