Forum Forum ubezpieczeńInne

co sądzicie o fIrmie GENERALI??

co sądzicie o fIrmie GENERALI??

mc_loud / 83.28.232.* / 2008-07-07 21:31
co sądzicie o firmie GENERALI?? Bo widze najstabilniejsza w ostatnim okresie.
Wyświetlaj:
Gość20 / 77.254.212.* / 2012-01-02 15:55
Porażka...'generali na dobre i na złe
Owszem rzeczoznawca przyszedł dzień po zgłoszeniu szkody.Ale co z tego skoro na wycene czekałam ponad 2 tygodnie bo jak on stwierdził zapomniał powiedzieć o karcie pojazdu.Dostałam jakieś tabelki raporty ale nie została napisana kwota na jaką szkoda została wyceniona zadzwoniłam do pana który poinformował mnie o tym że on tylko wymienił szkody a kwotą jaka ma być wypłanoca zajmuje się ktoś inny.Po kolejnych 2 tygodniach doszekałam się na e-maila w którym wycena była bardzo zaniżona.Musiałam przyjąć to co dali,bo na odwołanie i czekanie aż oni odpiszą bądź zadzwonią to może za rok bym odzyskała jakieś pieniądze...
sssss / 93.176.222.* / 2012-10-24 18:22
trzeba bylo oddac samochod do serwisu, rozliczyc sie bezgotowkowo i zaplacone zostaloby wszystko na fv.
hondaCivic / 82.139.57.* / 2011-12-31 00:28
Potwierdzam wszystkie negatywne opinie, przeżywam dokładnie to samo. Moja sprawa jest w toku. Generali nie odpowiada na e-maile, firma zewnętrzna, która wycenia szkodę o wdzięcznej nazwie Partner, to prawdziwe kuriozum. Pikanterii dodaje fakt, że zdarzenie było w Radomiu ( gzie pracuję) a mieszkam w Lublinie, jestem ofiarą, pozbawiono mnie możliwości dojazdu do pracy, ale co to kogo obchodzi-nic mi się nie należy. Po awanturach dostałam wycenę, ale jaką, np. reflektor do hondy Civic 1,6 - 222,00, roboczogodzina 45,00. Pas przedni, chłodnica w ogóle nie wyceniona bo poco. Nie wspomnę, że w oczekiwaniu na wycenę samochód pokrył się rdzą i został okradziony.
Ta firma to nieporozumienie, ale też firma Partner jest firmą, którą należy omijać z daleka.
Za nim cokolwiek, gdziekolwiek ubezpieczycie sprawdźcie z jaką firmą zewnętrzną współpracuje ubezpieczyciel, jeżeli Partner omijajcie z daleka.
Ja na razie ma deprechę, w weekend napiszę skargę do rzecznika, zobaczymy czy coś da.
Pozdrawiam wszystkich w tej niedoli.
doradca@konto.pl / 81.190.240.* / 2011-12-30 21:27
witam,

Generali wymieniałem wśród 5 najlepszych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce.
Do Marca 2011.
Od tego czasu walczę z nimi o wypłatę odszkodowania OC..

pozdrawiam
Michał Sorbian / 88.220.111.* / 2011-12-21 15:28
Nigdy więcej generali !!!! Sprzedałem samochód, na zwrot składki czekam już trzeci miesiąc. Każdy kolejny telefon do nich sprawia u mnie palpitację serca i brak konkretnych informacji. Po dzisiejszym telefonie dowiedziałem się że przedstawiciel nie jest w stanie wogóle powiedzieć mi kiedy dostane zwrot (od dwóch miesięcy mówią oczywiście że już na dniach zwrot nastąpi). Ta firma to jeden wielki kant i oszust, za każdym razem dowiaduje się innych informacji, jeden przedstawiciel mówi że papiery wpłynęły jednego dnia, drugi natomiast mówi że całkiem innego. Już dwa razy pisałem prośbę o przelanie pieniędzy na podane konto, dziś mi mówi że mam pisać trzeci raz. Śmiech na sali. Zwrot który powinien być załatwiony w miesiąc, trwa już trzy miesiące a informacji brak. Szkoda tylko że jak musiałem opłacać składkę to przypominali mi o tym ładnie pięknie smsem że niedługo będzie trzeba opłacić. Przed wszystko wygląda cacy, ale gdy chcesz od nich pieniądze które Ci się należą robią wszystko by człowieka oszukać. Nigdy więcej generali, każdemu swojemu znajomemu będę odradzać tych oszustów od dzisiaj. Jeszcze nigdy się nie spotkałem z takimi metodami, jeszcze mówi mi przez telefon że jak się mi nie podoba to mogę złożyć skargę. Robią sobie z klientów jaja dosłownie !! ODRADZAM !!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Redakcja forum.]
mario362 / 89.231.226.* / 2012-04-19 17:56
Totalne dno,najgorsza firma ubezpieczeniowa jaką znam.Wzeszłym roku sprzedałem samochód a do dziś mnie ścigają o polise mimo,że rozwiązanie umowy dostarczyłem w tym samym dniu a oni mają to odnotowane w swoim systemie.Wypłacanie szkód trwa wieki.
eme / 83.238.231.* / 2011-12-21 15:54
Napisz do Rzecznika Ubezpieczonych
wkur.... / 89.74.136.* / 2011-12-15 22:12
30 listopada byla szkoda, tydzien pozniej dopiero mozliwe byly ogledziny, po ogledzinach totalny olew i brak kontaktu z ich strony. mimo moich telefonow do katowic.Dowiedzialem sie za sprawa zajmuje sie jakis gawron czy jakos tak, oczywiscie go nie ma i jakas kobieta go zastepuje. Twierdzi ze oddzwoni dzisiaj lub jutro, oczywiscie olew, nikt nie dzwoni.Dzwonie na 3 dzien do Warszawy, kobieta twierdzi ze ten sa gosc sie sprawa zajmuje.Obiecuje ze do 48 godzin otrzymam email z wycena szkody.Jak mozna sie domyslic znowu olew i brak kontaktu.NIGDY NIC TAM NIE UBEZPIECZAJCIE, ZADNEGO OC, AC , MIESZKANIA A SZCZEGOLNIE ZYCIA BO BEDA WAS TAK SAMO OLEWAC.Prawdopodobnie zglosze szkode na swoje AC Warty a oni mam nadzieje sie z nimi rozlicza.
panktoś / 195.117.22.* / 2011-11-02 15:32
Wpis usunięty ze względu na regulamin forum.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Redakcja forum.]
krasnoj / 89.76.150.* / 2011-11-03 21:39
No jak nie porozumiałeś się z kupującym w tej sprawie to możesz mieć pretensje tylko do siebie.
panktoś / 109.95.144.* / 2011-11-06 08:38
Dostarczyłbym takie wypowiedzenie ale otrzymałem informację w oddziale w Bielsku-Białaj, że skoro samochód został sprzedany za granicę to takie wypowiedzenie jest mi nie potrzebne. Nie dość, że banda oszustów to jeszcze kłamią w oczy z uśmiechem.
o.a. / 94.78.185.* / 2011-11-01 13:18
jak tak czytam o niewyplaconych odszkodowaniach... masz popsuty samochod, oddajesz do warsztatu(najlepiej co ma z nimi podpisana umowe), maja prawo do wstpenej likwidacji, wszystko leci bezgotowkowo. Samochod naprawiony, jezdzi a TU sie rozlicza juz z serwisem. Stąd nie rozumiem oburzenia, że jest brak wypłat. Chyba, że każdy chce z odszkodowania skubnąć i naprawić taniej a reszte mieć dla siebie. LOL nie żeby kalkulacje robione przez TU opiewały na b, małe koszta, bo liczy to program. W tym momencie chodzi mi jedynie o szkody samochodowe.
vihn / 178.42.20.* / 2012-01-10 18:32
A co tu można skubnąć, jak z ich wyceny ledwo wystarczy na zakup części
bezowyzonkil / 89.76.150.* / 2011-10-25 00:09
aż się dziwię trochę tym opiniom, ale w sumie to Ci, u których było wszystko ok, to po co mają pisać... u mnie to tylko policja przetrzymywała dokumenty, potem już było wszystko ok
wojtyk / 193.34.1.* / 2011-10-13 14:51
żeby nie mogło poradzić sobie z tak nierzetelną firmą, która oszukuje Polaków.
wojtyk / 193.34.1.* / 2011-10-04 22:30
Jak tylko sprawca Waszej szkody ubezpieczony będzie w Generali, to bez wahania od razu wynajmijcie adwokata lub jedną z wielu kancelarii odszkodowawczej. Zaoszczędzi Wam to nerwów, czasu i zapewni uczciwe odszkodowanie, gdyż "szkody-katowice" nie przestrzegają żadnych procedur: wypłaty z dużym opóźnieniem i bardzo zaniżone, nie przesyłają kosztorysów, nie odpowiadają na maile i listy polecone.
kosa_k15 / 87.207.209.* / 2011-09-23 21:08
Wpis usunięty ze względu na regulamin forum.
kosa_k15 / 87.207.209.* / 2011-09-23 21:05
Ludzie uważajcie . po szkodzie u autem ubezpieczonym w generali poznałem praktyki tej firmy. nie czekajcie na nic z ich strony tylko piszcie do sądu. na wycenę szkody na którą mają 30- dni czekałem ponad 7 miesięcy. brak jakiegokolwiek kontaktu. tylko infolinia. kontakt z likwidatorem szkody zerowy. po roku sprawa bezpodstawnie zamknięta. brak jakichkolwiek podstaw prawnych. Powinni zniknąć z rynku. oszuści .tylko sąd. pozywajcie ich od razu nie czekajcie na telefony, pisma kontakt z likwidatorem itd. tylko tak z nimi się rozmawia. nie dajcie się rąbać na zaniżonych wycenach, wypłatach bez vat. TYLKO PROKURATURA i RZECZNIK PRAW UBEZPIECZONYCH. UWAGA NA ODDZIAŁ LIKWIDACJI SZKÓD W KATOWICACH.(TYLKO PROKURATOR TAM SIĘ CZEGOŚ DOWIE)

No i sprawa się wyjaśniła...hehehe połowicznie. Po telefonie do sądu dowiedziałem się że prawomocny wyrok zapadł UWAGA 26.10.2010 !!! Mam już kopie wyroku. Jak działa GENERALI, w kwietniu zamyka sprawę bez wypłaty odszkodowania. Pisząc przy tym ze zwracali się do sądu o kopie wyroku i nic nie dostali. ( Co jest nieprawdą). Najprawdopodobniej zwracali się w maju ale specjalnie wpisali złą datę kolizji.(dobre co). Tak wynika z historii akt szkody. Tak naprawdę od 10 miesięcy kłamią jak się da. nie było żadnych podstaw prawnych do zamknięcia sprawy. Jutro wysyłam kopie do generali. zobaczymy... kilka podpowiedzi: - po 30 dniach od daty zgłoszenia szkody jak niema kasy na koncie od razu do sądu. To ubezpieczyciel będzie się musiał wykazać ze zbadał sprawę wszystkimi dostępnymi mu sierotkami. (pisma do policji, sądu itd) TYLKO TAK MOŻNA Z NIMI ROZMAWIAĆ. (Ja niestety tego nie zrobiłem i po 13 miesiącach jestem w punkcie wyjścia:mad:) -Nagrywajcie wszystkie rozmowy telefoniczne -Kontaktujcie się listami poleconymi z potwierdzeniem odbioru (email podobno do nich nie dochodzi ;) - jeżeli sami nie macie siły to poproście o pomoc firmę która się tym zajmuje. TYLKO TAK MOŻNA COŚ ZAŁATWIĆ W GENERALI. GDYBY 30% LUDZI POZYWAŁO ICH OD RAZU MUSIELI BY ZMIENIĆ PRAKTYKI.I KASA BYŁA BY JUŻ DAWNO U OSÓB POSZKODOWANYCH.:???: NIGDY WIĘCEJ gENERALI!!!!!!!!!!!!!!
black man / 193.34.1.* / 2011-09-16 12:09
Absolutnie odradzam tę firmę, w lipcu najechał na mnie klient Generali. Po tygodniu pojawił się likwidator i od tego momentu nie tylko nie mam pieniędzy ale też żadnej informacji z ich strony, a na maile nie raczą odpowiadać. Na razie po 45 dniach oczekiwania wysłałem im Wezwanie do zapłaty, a potem do sądu. Nie odpuszczę tej dziadowskiej firmie. Założę się że swoim austriackim klientom wypłacają na czas
Nikson / 89.76.150.* / 2011-09-18 20:06
A kontaktowałeś się z ich rzecznikiem do takich spraw? Był gdzieś jego mail na forum. Ewentualnie Rzecznik Praw Ubezpieczonych.
black man / 0.0.0.* / 2011-09-21 19:02
Tak, wysłałem maila do ich rzecznika, ale oczywiście nie raczył odpowiedzieć. Także korzystam teraz z pomocy adwokata i wszystkim, którzy mają do czynienia z tą firmą radzę to samo.
Knicka86 / 83.5.147.* / 2011-08-26 15:18
NIE POLECAM!!! zgłosiłam szkodę, po 8 dniach zjawił się rzeczoznawca, kosztorysu nie otrzymała dopóki sama się nie domagałam od nich po upływie 30 dni. Dzwoniąc na infolinię, nic ZERO, oni nic nie wiedzą mam składać reklamację i czekać. W końcu podali tylko nazwisko likwidatora i maila pod którym mam się z nim kontaktować, bo groźbie odpisał i wysyła kosztorys oraz pismo, że brak notatki z policji. Dzwonię na policję, oni twierdzą, że wysłali już notatkę do Generali w Warszawie 3 tygodnie temu! Dzwonię do likwidatora i notatka się znalazła, ale odmowa wypłacenia odszkodowania ze względu, że policja nie zakończyła postępowania wyjaśniającego! TO JEST NAJGORSZA FIRMA UBEZPIECZENIOWA! Mój sąsiad miał stłuczkę na drugi dzień dostał pieniądze, jeszcze tego samego dnia przyjechał rzeczoznawca. Bronią się jak mogą, żeby tylko nie wypłacić odszkodowania. Regularnie opłacam OC i co z tego... jak mi się coś przydarzy to figa z makiem, sam sobie człowieku radź! Jestem po prostu wściekła na tą firmę jak oni traktują ludzi!!
fryzu / 89.76.150.* / 2011-09-05 13:13
wiesz co, ja nie miałem generali, ale z tego co się przekonałem ze swojego (a i znajomych) doświadczenia, to właśnie wypłata często przeciąga się przez opieszałość policji i sądów
kosa_k15 / 87.207.209.* / 2011-10-12 21:31
""Zgdnie z prawem "ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych" nie musisz udowadniać winy sprawcy - to TU ma dołożyć wszelkich starań uzywając wszystkich dostepnych środków i uprawnień żeby wyjaśnić roszczenie - tj winę. Taką interpretację otrzymałem rownież od RZPU. niestety Generali nic sobie z tego nie robi.""

NIGDY WIĘCEJ GENERALI!!!
anna2 / 91.94.185.* / 2011-08-23 14:50
Opinia negatywna.
A sytuacja w ich łódzkich oddziałach jest taka że nie tylko traktują per noga klientów ale i swych agentów
często nie płacąc im prowizji.Mam takich paru znajomych u nich.Przez to wielu agentów odeszło od nich do innych
towarzystw no bo nie będą robic za darmo.Jest to najprawdopodobniej wina kierowników tych oddziałów.
Niech Generali w Warszawie baczniej przyjrzy się ich działalności bo robią im jawną dywersje.
Wiec czegóż tu żądac by traktowali na serio klientów.

Najnowsze wpisy