Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co sądziecie o DWS Polska FIO Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus

Co sądziecie o DWS Polska FIO Top 50 Małych i Średnich Spółek Plus

czestochowianin / 2008-04-14 14:57
Witam szanownych inwestorów , czy opłacało by się zainwestować w ten fundusz ostatnio dobrze dostał po "pupie", może nastąpią wzrosty tego funduszu , co Państwo myślicie w tym temacie.
Prosilbym o opinie.
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-04-15 13:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Inwestowanie w fundusze, które dostały po pupie nie zawsze jest dobrą strategią. Vide: fundusze rynku japońskiego. Zasada jest taka: w czasach niepewnych trzymamy się z daleka od małych spółek.
Ewusiaa / 2008-04-14 21:07 / Czekająca na hossę
Wyniki MiS były rewelacyjne teraz to historia :((,a obecnie najwiecej kapitału lokuje sie w spółki największe, na tego typu funduszach inwestorzy osiagali najwieksze stopy zwrotu podczas ostatniej hossy, na ten fundusz nawet nie mialam szans zapisu.
Wtedy był atrakcyjnym kaskiem w portfelu, narazie nie zanosi sie na to by MiSie były najatrakcyjniejsze, najwiecej zarobiły i najdłuzej bedzie trzeba poczekac az zaczna rosnąc, W obecnej sytuacji lepiej wybrać fundusz który lokuje w spółki najwieksze.
PS. Pamietajmy by podczas inwestowania w fundusze nie kierowac sie historia, to co bylo kiedys dobre nie musi w przyszłości przynosic az takiego zysku...
Pozdro
początkujacy / 80.240.172.* / 2008-04-15 11:29
Mała korekta - miałaś na myśli DWS TOP 25 MiŚ. DWS TOP 50 MiŚ cały czas jest otwarty i można spokojnie kupować jednostki. Jednakże osobiście odradzam, bo wszedłem w 6/2007 w ten fundusz i do dziś jestem ponad 30% 'w plecy' (na szczęście kwota niewielka). Obecnie dokupuję, żeby uśrednić cenę i pozbywam się go jak tylko wyjdę na 'zero' lub zminimalizuję maksymalnie straty (może to potrwać, ale poczekam). DWS50 miał być odwzorowaniem super DWS25, ale jak widzę im to nie wyszło.
Ewusiaa / 2008-04-15 11:51 / Czekająca na hossę
sorki faktycznie pomyslilam myslalam o DWS 25, dla pocieszenia dodam tylko, ze w ostatniej styczniowej fali zniżkowej ja stracilam nawet na DWS Zrównoważonym, moze nie az tyle co ty na MiS ale zawsze jakas nauczka jest, ze nawet w Zrównowazonych funduszach podczas bessy mozna stracic :((
początkujacy / 80.240.172.* / 2008-04-15 12:47
Przekonałem się, że inwestowanie długofalowe i systematyczne nie ma sensu na fundach 'bezpiecznych' - tylko akcyjne. W razie dołków, zrównoważone itp, spadają mniej jak akcyjne, ale spadają. W przypadku hossy 'bezpieczne' idą do góry, ale już nie tak ostro jak akcyjne. Jak ktoś che inwestować w długim terminie i systematycznie, to tylko akcyjne (wystarczy spojrzeć na wykresy historyczne). Zupełnie inaczej ma się sprawa przy spekulacji - tu trzeba umieć zachować zimną krew (ale w to się nie bawię :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy