Forum Forum podatkoweOdliczenia

co sie bardziej oplaca?

co sie bardziej oplaca?

Buber35 / 87.205.135.* / 2007-09-15 22:00
jestem emerytem policyjnym.odszedlem po 15 latach pracy i mam 40% emerytury. aktualnie pracuje na umowe o prace. mam pytanie czy bardfziej oplaca mi sie uzyskiwac wyzesze wynagrodzenie brutto czy raczej nie. jak sie odszedlem na emeryture to ZUS przyslal mi formularz zeby zapisac sie do II filaru ubezpieczenia -co uczynilem .Nie wiem czy cos mi to daje w mojej sytuacji ze bede mial wyzsze zarobki brutto i wieksza sklade odprowazona na ubezpieczenie skoro juz jestem emerytem? prosdze o rade.
Wyświetlaj:
www_kuba_waszkowiak_com_pl / 2008-02-14 14:57 / Bywalec forum
Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku za 2007r. organizacji pożytku publicznego, a nie wiesz komu - dowiesz się na
www.kuba.waszkowiak.com.pl
zakładka "Jak wypełnić zeznanie podatkowe?".
Marmota / 212.76.37.* / 2007-09-21 19:21
Oplaca sie z dwoch powodów:
1) wyższe wynagrodzenie = wyzsze skaldki na ubez emerytalne. Co 3 mce mozesz zwracac sie do ZUS o przeliczenie podstawy wymiaru emerytury. Z kazda oplacona skladk a podstawa jest wyzsz i tym samym zwikesza sie twoja obecna emrytura
2) wyższe wynagrodzenie = wyzsza skladka emerytalna, a czesc tej skadlki odprowadzana jest do OFE (II filar), zatem wiecej odkladasz na "prawdziwa" emeryture kiedy osiagniesz prawdziwy wiek emerytalny. Pamietaj o procencie skladanym. A ostatecznie ja ci sie zemrze przed emerytura prawdziwa to dzieci beda mialy wiecej do dziedziczenia...:)

Najnowsze wpisy