Forum Forum finansoweBanki

cytowanie pracy licencjackiej w magisterskiej

cytowanie pracy licencjackiej w magisterskiej

uczen24 / 2013-02-25 08:36
mam pytanie, jestem na etapie pisania pracy magisterskiej, w tej pracy chciałbym wykorzystać cześć materiałów i część pracy. Mam pytanie, czy jesli chciałbym wykorzystac tekst ktory napisalem sam (w pracy licencjackiej) to czy musze go cytowac? Bo to cytowanie samego siebie wsumie...
abecadlo / 2013-06-14 12:31
Na cytowanie innych autorów pozwala wprost art. 29 prawa autorskiego. Zgodnie z nim wolno bez zgody autora przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości. Musi to jednak być zawsze uzasadnione wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości, a także celami dydaktycznymi lub naukowymi.

Każdy cytowany utwór lub jego fragment trzeba odpowiednio oznaczyć. Zgodnie z prawem autorskim można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia imienia i nazwiska twórcy oraz źródła. Wykorzystane treści muszą wyraźnie się odznaczać, tak by po ich przeczytaniu było wiadomo, który fragment został zaczerpnięty z innego źródła. Można to zrobić na różne sposoby, np. oznaczyć cudzysłowem lub przypisem.

Wiec w moim odczuciu możesz cytować siebie i zaznaczyć to jako swój cytat :)

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: