Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czarna świeca , biała świeca , rynek futures gdzie o tym piszą aslbo kto o tym coś wie???

Czarna świeca , biała świeca , rynek futures gdzie o tym piszą aslbo kto o tym coś wie???

mario / 2006-01-04 12:01
Nie mam pojęcia jak patrzę na niektóre wypowiedzi , wszyscy tylko longi , shorty itp . Czy mógłby ktoś powiedziec o co tam chodzi , albo gdzie o tym poczytać. Z góry dziekuje.
Wyświetlaj:
corregidor / 2006-01-04 15:33
Chyba najlepsza (byc moze jedyna) ksiazka na rynku pozwalajaca na nauke swiec japonskich zatytulowana jest "Swiece i inne japonskie techniki analizy wykresow" wydana przez wydawnictwo WIG Press. autora w tej chweili nie pamietam niestety. Poszukaj w googlach stwony WIG press i tam to znajdziesz.

Inna super ksiazka to Van K. Tharp "Gielda, Wolnosc i Pieniadze. Poradnik spekulanta". Rewelacja- uczy inwestowania - jak zbudowac system transakcyjny. lepiej zacznij od tej ksiazki.

Ja rok temu zaczalem na bardziej serio uczyc sie gieldy i zaczalem od tych ksiazek. Nic nie stracilem , a nawet powiekszylem kapital mimo kilku wpadek poteznych, ale takie sa koszty.

Polecam lekture, to sa dwie bardzo wyspecjalizowane ksiazki.
felix77 / 2006-01-04 23:38
Witaj.
Czy korzystasz w większym stopniu z analizy fundamentalnej czy technicznej przy podejmowaniu decyzji. Czy poza własnymi doświadczenia korzystałeś z jakiś porad czy kursów na temat inwestowania. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
mario / 2006-01-04 23:53
Mam kurs przed oczami ma 50 stron . Przeczytąłem go 2 razy , ale narazie patrze na forum tu i jeszcze w parę innych miejsc . I się tak zastanawiam bo na dniach chciąłbym wejsc w zabawę zwaną GPW . Narazie jestem tylko jeszcze w@#$%^ony po tym jak przez własną głupotę uciekłem z funduszy akcyjnych i nie zyskałem dobrych 900 zł od poniedziłaku . Co do moich planów to myśle o spółce GETIN i BORYSZEW . Podsumowując jestem zakręcony w tym momencie niesamowicie . No i dziekuje za zainteresowanie. :)
piotr 2006 / 83.23.245.* / 2006-01-05 00:11
Wybor bardzo trafny dla poczatkujacego , bardzo bezpieczny. Nie spiesz sie z zakupami wybierz najlepszy moment tzn gdy cena bedzie po korekcie lub po konsolidacji akcji. Nigdy szybko nie kupuj nie dzis to jutro zdazysz kupic.
felix77 / 2006-01-05 00:27
Ja na razie o giełdzie myślę w kategoriach przyszłości. Mam zamiar zainwestować na początek w fundusz. Zastanawiam się nad zrównoważonym i akcyjnym na rok czasu - pełne ryzyko, czy ostrożnie. Co o tym myślicie?
Kamil / 83.31.237.* / 2006-01-05 23:33
Witam. Ponieważ temat inwestowania w fundusze powraca pozwól Feliksie że podzelę się swoimi doświadczeniami. Od kilku lat oszczędzam na emeryturę inwestując w fundusze. Po dwóch latach biernego przyglądania się co z moimi pienędzmi robią szwajcarzy sam zacząłem nimi zarządzać i od trzech lat mam zyski, w 2005 prowizja netto przekroczyła 25%. Oczywiście najczęściej inwestuję w fundusze akcyjne. I chociaż przez ostatnie pięć lat na giełdzie były hossy i bessy to fundusze pną się dogóry i ne ma takiego ryzyka jak na giełdzie.
Pozdrawiam.
piotr 2006 / 83.23.245.* / 2006-01-05 00:34
Fundusze obliczaja Tobie zysk wg wzrostu Wig, Wig20 itd. Obecnie te indeksy sa bardzo wysokie. Poczekalbym na korekte tych indeksow, no ale pewnosci nie ma czy dalej nie beda rosly. W ING powstal fundusz Malych i Srednich Spolek, ktory w ostatnim kwartale 2005 dal wieksze zyski niz Fundusz Akcji czyli Wig 20. Ten zysk to ok 13% od 03.10.2005
felix77 / 2006-01-10 19:22
Witam.
Już po wszystkim. Otworzyłem dwa rachunki w union-investment. Jeden dla córki - 10-letni plan systematycznego oszczędzania - drugi dla nas, tak na 3-lata - zbieram kapitał na giełdę. Zobaczymy co będzie w 2009. Dalej obsrewuję giełdę i się cały czas uczę.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy