Forum Polityka, aktualnościKraj

Czeka nas internetowa rewolucja? Eksperci komentują wyrok Trybunału Sprawiedliwości

Czeka nas internetowa rewolucja? Eksperci komentują wyrok Trybunału Sprawiedliwości

Wyświetlaj:
juzi / 77.255.198.* / 2015-10-11 23:41
zarówno Google jak i Facebook literalnie sprzedają "ja" każdego użytkownika. Jeżeli użytkownik jest głupi i pozwala się sprzedawać nie mając z tego żadnej korzyści to jest idiotą bo przecież trudno uznać za nieidiotę tego kogoś kto sprzedaje swoją własność (czyli swoje "ja") za friko.
Gwoli wyjaśnienia: i Google i Facebook zarabiają bo jak nazywa to Jaron Lanier, "zarządzają opcjami behawioralnymi" a te są bezcenne - tak twierdzą - agencje reklamowe. Pomija już trywialne śledzenie użytkowników przez tzw. "służby", niekonieczne "nasze".
Nie na darmo Richard Stallman (stallman.org) - guru wolnego oprogramowania - zwalcza "Google", "Facebook", "Twittera", "Amazon", "Skype". Idiota? Może ale ja wierzę Stallmanowi, Lanier czy Schneierowi.
emeryt zresztą młody / 81.190.247.* / 2015-10-11 19:31
Jeżeli nie macie nic na sumieniu to nie bójcie się CIA.
A2312 / 31.1.142.* / 2015-10-11 10:35
Facebook, Google...? Microsoft poprzez system Windows 10 szpieguje non stop. Alternatywa - Linux.
2%2 / 185.26.182.* / 2015-10-11 09:57
Czy to aby na pewno chodzi o troskę naszych Europejskich władców o nasze dane osobowe ? Najpierw niech stworzą alternatywę aby ludzie mogli wybrać wg. swojej wolności a nie wg. kryteriów naszych władców.
A tego nie ma jak nawet sam artykuł przyznaje, więc o co chodzi ? A czy nasze dane są wystarczająco dobrze chronione prawem, tu w Europie ? W Polsce absolutnie nie, więc znów pytanie - o co w tym chodzi ?

Najnowsze wpisy