wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Czy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

Czy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

skomentuj
Andrzej78 / 87.105.165.* / 2007-08-31 13:40
Witam

ma do sprzedania dwupokojowe mieszkanie we Wrocławiu.
Zastanawiam się czy korzystać z posrednictwa Biura Nieruchomosci czy lepiej to zrobic na własną rękę.
Jaki jest koszt prowizji dla BN?

Z góry dzięki za pomoc

POzdrawiam
Wyświetlaj:
Andy iii / 89.65.208.* / 2017-03-20 22:45
Pośrednicy kredytowi za sprzedaż kredytu otrzymują od banku wynagrodzenie w postaci prowizji. Wynoszą one od 1 do 2,5 proc., niekiedy nawet 3 proc. udzielonej kwoty kredytu. I zdawałoby się, że przyczyniają się do obniżki zysków.
Czy jest dokument prawny mówiący o wysokości prowizji dla pośrednika płaconej przez kupującego i sprzedającego. Poza tym czy w rynku pierwotnym wielu developerów sprzedaje domy/mieszkania poprzez pośredników i nie myśląc o tym, że wielu ludzi woli bezpośrednią sprzedaż (niższe koszty, a wilu może płacić gotówką więc po diabła mu pośrednik.
madzia98877 / 94.42.110.* / 2017-05-11 09:15
Witaj Serdecznie, Szybko i sprawnie udało się wynająć mieszkanie w atrakcyjnej cenie. Ja korzystałam z usług http://diamond-house.pl Biura nieruchomości w Warszawie Ursus, i jestem zadowolona.
szklarek / 2017-03-21 08:25 / Tysiącznik na forum

Czy jest dokument prawny mówiący o wysokości prowizji dla pośrednika

Tak. Umowa z nim zawarta.
kram592 / 95.160.152.* / 2017-03-12 16:47
W mojej ocenie wniosek jest jeden. Nie korzystać, omijać. Obecnie Pośrednicy to osoby wyjęte spod prawa, nie odpowiadają praktycznie za nic, pośrednik z którym miałem do czynienia nie odróżniał wyrysu od wypisu z rejestru gruntów, sprawdzenie dokumentów w kancelarii prawnej to kwota okolo 1500 zł, za co więc płacić pośrednikowi 15 razy tyle i to często osobom bez kompetencji, polecam tylko sprzedaż osobistą są kancelarie radcowskie i adwokackie, wszystko można sprawdzić mające pewność że szwindlu nie będzie
alak0308 / 188.29.165.* / 2017-02-13 20:52
Witam,
Chciałabym przestrzec przed Domo GDA Martyna Ardziejewska z siedzibą w Prószczu Gdańskim.
Ja akurat wynajmowałam za ich pośrednictwem mieszkanie w Gdańsku przez rok czasu (do listopada 2016r.). W trakcie całego najmu współpraca była naprawdę bez zastrzeżeń, dlatego chyba obecna sytuacja tak mnie niemile zaskoczyła. Po wyprowadzce nie otrzymałam kaucji i zwrotu za nadpłacony czynsz za ostatnie 2 miesiące najmu do dnia dzisiejszego. Pragnę podkreślić że WSZYSTKIE płatności regulowałam o czasie, mieszkanie oddałam schludne, a protokół odbioru został podpisany przez Panią pełnomocnik Beatę Prot bez żadnych uwag i zastrzeżeń. Jak zdążyłam już przejrzeć internet, ta agencja potraktowała podobnie nie tylko mnie. Mi pozostała już tylko walka w sądzie, ale za pośrednictwem takich stron, jak ta, chcę przestrzec innych przed podzieleniem mojego losu.
alak0308 / 2017-02-14 03:50
Przepraszam za błąd - miało być w Pruszczu Gdańskim
Partner PKN / 193.19.165.* / 2017-01-10 15:03
Polskie Konsorcjum Nieruchomości to grupa ekspertów ds. nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem oraz dużą wiedzą. Świadczymy usługi związane nie tylko z pośrednictwem, ale również wiele innych : wycena nieruchomosci, obsługa prawna i inwestycjna,doradztwo. Więcej znajdziesz na naszej stronie: www.pkn.org.pl
Serdecznie zapraszamy !
Andy III / 89.65.208.* / 2017-03-20 22:38
http://www.brymora-nieruchomosci.pl/nieruchomosci/Czestochowa/informator.html
bartek744 / 87.204.29.* / 2016-12-30 11:23
ja korzystałem, wolałem taką formę sprzedaży niż gdybym sam miał się tym zajmować. To zabiera za dużo czasu a tak zlecasz odpowiedniej firmie i masz spokój właściwie do aktu notarialnego. U nas sprawdziła się firma mojdomnieruchomsci.pl ze Stargardu, polecam gdyby ktoś szukał.
m3e / 83.9.162.* / 2016-12-02 20:24
Zależy jaki pośrednik się tym zajmuje. Samemu nieraz ciężko tak się zająć nieruchomością. Z większością biur co do opłaty można się dogadać. Zobacz tu www.estatee.pl
Basia773 / 81.190.224.* / 2016-12-01 12:50
W takiej sytuacji chyba najlepiej brać biuro nieruchomości, które ma prawnika. Bez sensu wplątywać się w jakieś kłopoty. Ja już jakiś czas temu korzystałam z usług Grossa z Wrocławia. Mają dodatkową obsługę prawną, więc nie było szans na żadne kantowanie. Teraz moi rodzice zamierzają zmieniać mieszkanie. Są spod Wrocławia, ale myślę, że Gross bez problemu zadziała i tam. Pozdrawiam
Marcela / 195.225.93.* / 2016-10-26 20:21
z biurem nieruch. myśle że szybciej się sprzeda o ile to profesjonalna firma. ja przez dwa lata próbowałam sprzedać mieszkanie bezskutecznie :( z polecenia kolegi udałam się do firmy grupa CDF z Olsztyna i mieszkanie się sprzedało w 5 tygodni- byłam w szoku ze tak szybko ;p ale wiadomo- profesjonalne zdjecia i duza baza klientów robi swoje. ludzie chyba wola kupowac przez firme niz bezpośrednio. i wygoda jest taka ze grupa cdf załatwia wszystkie sprawy papierkowe wiec o nic sie nie martwisz :)
dyska / 193.19.165.* / 2016-08-26 10:01
polecam skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów ds. nieruchomości należących do grupy Polskiego Konsorcjum Nieruchomości. Więcej na stronie : http://www.pkn.org.pl/
KarolakZ. / 188.137.94.* / 2016-06-16 13:09
Ale po co korzystać z agencji jak można samemu sprzedać mieszkanie, ja tak zrobiłem ogłosiłem je na prywatnaoferta.pl i moje ogłoszenie pojawiło się na 100 różnych serwisach ogłoszeniowych zainteresowani sami się zgłaszali . pROWIZJA TO ZAZWYCZAJ CHYBA 3 % . więc policzyć trzeba sobie co się bardziej opłaca
Janek 8888 / 46.189.28.* / 2016-06-20 21:32
ja to się osobiście dziwię ludziom ,którzy sami sprzedają mieszkanie lub dom. Wpuszczacie do domu nie wiadomo kogo! i w jakiej sprawnie??
często przychodzą 2 lub 3 osoby na raz( żona,mąż dziecka albo teściu).
Wpuszczacie ludzi,na 100% ich nie legitymując. ludzie sobie chodzą i oglądają cały wasz majątek!!!!! co,gdzie i jak!! Często majątek całego życia. Zdarza się,że facet w pracy,a żona z małym dzieckiem lub babcia
wpuszcza ludzi do środka,włos mi się jeży na głowie.
Ja za swoje bezpieczeństwo zapłaciłem tylko ok 4000 tyś do biura ( jakieś 1,5% z ceny brutto sprzedaży mieszkania i żadna osoba,nie wylegitymowana nie weszła mi do domu.Biuro odpowiada za ludzi ,których wprowadza. ma ich dane(jakby co). Ludzie to jest XXI wiek. Nie dajcie się zwariować. Wartość nieruchomości liczycie w setkach tysięcy, a bezpieczeństwo ????
Janek
Andy III / 89.65.208.* / 2017-03-20 22:47
Jasiu, miałem styczność z pośrednikami, żaden nie prosił o okazanie jakiegokolwiek dokumentu, więc twoje pisanie wygląda na sponsorowane.
Zawadzky_M / 31.61.139.* / 2015-12-22 13:45
Wiadomo, że jak we wszystkim są plusy i minusy. Ja ogólnie lubiłam przeglądać różne oferty mieszkań w internecie (mój mąż tego nienawidzi). No, ale koniec końców jak przyszło do oglądania M to ani nie wiadomo o co zapytać, ani tak nie całkiem jakie dokumenty, co z kim załatwić. Tak się zestresowaliśmy, że musieliśmy iść do BN bo no nie było innej opcji. Długo szukaliśmy to fakt, ale zależało nam szczególnie na pomocy prawnej, a to już nie u każdego jest. Na szczęście trafiliśmy do Gross, mają Panią prawnik, bardzo kompetentna kobieta i jakoś wszystko się rozjaśniło z tymi dokumentami. Jeszcze podczas rozmowy uświadomili nas, że łapiemy się na MdM! Jeśli będzimy musieli kiedyś jeszcze kupować mieszkanie to tylko przez pośrednika. Nie ma co się samemu mierzyć z tym.
jaga591 / 89.66.31.* / 2015-11-16 12:41
chcę kupić dom okolice gdanska, jeśli znajdę jakąś ofertę dzwonię od biura nieruchomości/ różne biura/ to zawsze odpowiada mi ktoś niekompetentny, nic nie wie o danej ofercie i objecuje oddzwonić lecz zwykle nie oddzwania.Tak fajnie działają biura nieruchomości w Gdansku, ciekawe za co płacą im sprzedający skoro oni mają potencjalnego kupca w nosie.
Micha367 / 89.238.24.* / 2016-04-29 20:07
Uważam, że tak. Na grudziądzkim rynku bardzo dobrze działa biuro nieruchomości Gronau z siedzibą na Groblowej. Korzystałem z ich usług i jestem zadowolony. Szukanie na własną rekę, rzadko kiedy wyjdzie nam na dobre. Mieszkania Grudziądz to cięzki rynek, ceny są wg mnie za wysokie, bo w Toruniu za te same pieniądze idzie już coś kupić. Nieruchomości Grudziądz to tylko za pośrednictwem Gronau i tyle :D
Rickana / 2015-10-29 12:21
Powiem ci, ze korzystałam raz i polecam, bo umowa była dobrze przygotowana i niewiele zapłaciłam za usługę :D
Mirosława / 46.113.228.* / 2015-08-25 08:39
Z doświadczenia mojego i innych sprzedających i kupujących nieruchomości bez biura nieruchomości to droga przez mękę. Zgłaszają się chętni „ oglądacze”. Przyjdą, nabrudzą, powydziwiają i idą dalej. Dla oglądaczy to ciekawość i rozrywka, dla sprzedającego nerwy i ośmieszanie. Nie brakuje cwaniaków i kombinatorów, uprawiających nielegalnie handel nieruchomościami, obniżają i targują cenę i czekają na wykończenie sprzedającego aż będzie obniżał i obniżał, nie ważąc że dużo traci. Są i takie cwaniaki, że dają dużą zaliczkę a potem wycofują się i każą zwrócić przez sprzedającego, który jak wiadomo pieniądze już wydał. Tym sposobem zaniżają cenę nieruchomości do wysokości zaliczki stawiając sprzedającego „pod murem”. Z Biurami takie numery nie przechodzą, więc dlatego krytykowane są biura o pobieranie wysokich prowizji, niekompetencje i inne. Biura sprawdzają klientów obu stron, nie ma miejsca działanie inko gnito, a pośrednik sprawdza akta własności i sposób zapłaty przez kupującego. Więc cwaniaki i kombinatorzy omijają biura nieruchomości szerokim kręgiem. Szkoda, że doszłam do tego po tak długim czasie, a co straciłam nerwów to moje.
Aresss / 164.127.161.* / 2017-04-24 23:22
niestety to nie prawda, prowizja jest kosmiczna (od obu stron), a zobowiązania BN żadne.
Maciek700 / 87.99.125.* / 2015-08-17 21:07
Witam.
Ostrzegam przed biurem nieruchomości Ala, są niekompetentni, leniwi, tylko czekają na kasę, nie znają prawa podatkowego,
w kontakcie są chamscy, obrażają klienta który trochę na księgowości się zna a Oni nie i nawet nie starają się prawa poznać wciskając kit "z powietrza"
nie dajcie się wmanewrować w jałową dyskusję z ciemnotą przedsiębiorczości
nic nie robiąc wywierają presję na obniżanie ceny sprzedaży i za psie pieniądze sprzedajesz, a prowizję kasują
nie miałem informacji na temat ALA i się wpakowałem.
Pozdrawiam
M.
janusz502 / 79.175.239.* / 2016-11-26 10:48
Ja również ostrzegam przed biurem nieruchomości Europa w Sosnowcu. Mogłabym skopiować powyzszy komentarz w 100%.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy