Na skróty
Forum Forum nieruchomościOferty

Czy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

Czy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

skomentuj
Andrzej78 / 87.105.165.* / 2007-08-31 13:40
Witam

ma do sprzedania dwupokojowe mieszkanie we Wrocławiu.
Zastanawiam się czy korzystać z posrednictwa Biura Nieruchomosci czy lepiej to zrobic na własną rękę.
Jaki jest koszt prowizji dla BN?

Z góry dzięki za pomoc

POzdrawiam
Wyświetlaj:
Ann306 / 31.63.40.* / 2014-06-04 22:28
Na korzystanie z biur pośrednictwa patrzę z perspektywy osoby, która mieszkała za granicą, musiała sprzedać mieszkanie w Polsce i nie miała na miejscu wsparcia bliskich osób. Zgłosiłam więc swoją nieruchomość we Wrocławiu do biura nieruchomości Gross, które zdjęło ze mnie cały problem. Klient na mieszkanie znalazł się już po dwóch miesiącach, co uważam za sukces, a cena, którą ostatecznie osiągnęliśmy satysfakcjonowała mnie w 100%. Cały czas mogłam liczyć na wsparcie biura, sami wykonali zdjęcia mieszkania, prezentowali mieszkanie, negocjowali za mnie cenę i przygotowali kompleksowo umowę kupna-sprzedaży. Jedynie co musiałam zrobić, to przyjechać na podpisanie umowy. Dla mnie było to więc najlepsze rozwiązanie. Jeżeli ktoś ma czas na publikowanie ogłoszeń nieruchomości, pokazywanie mieszkań i negocjowanie ceny to może sam się tego podjąć, ale dla komfortu i szybkości transakcji warto korzystać ze sprawdzonych biur pośrednictwa.
wieslaw254 / 83.7.62.* / 2014-05-03 20:05
JEST TO RZECZ PROBLEMATYCZNA TRZEBA DOKŁADNIE PRZECZYTAĆ UMOWĘ.TO ŚRODOWISKO JEST BARDZO PAZERNE.Zleciłem kilku biurom sprzedaż 3 nieruchomości dużej wartości i nic się nie działo.Umówiłem się na prowizję trzy procent, ale to było mało zanim pokazali nieruchomość potencjalnemu kupującemu to przed tym oczywiście zmuszano klienta do podpisania umowy aby wyłudzić kolejne 3%. Z tymi biurami już nie współpracuję , ale klientów już straciłem.
Na śląsku jest to powszechny proceder.
Nie jest ważne czy się sprzeda tylko czy będą dwie prowizje.Wnioski proszę wyciągnąć samemu.
Pośrednik/Agent / 62.244.145.* / 2014-05-15 22:59
Jestem pracownikiem biura nieruchomości. Z ciekawości przeczytałem wszystkie wypowiedzi i większość tych złych (NIE WSZYSTKIE) argumentów wynika z niewiedzy ich autorów.Może wyjaśnię to na bazie mojej pracy z konkretnymi ofertami. Codziennie szukam w internecie ofert z uwagą czy aby już nie kontaktowałem się z właścicielem, żeby nie irytować go kolejnym telefonem. Gdy nic nie znajdę po prostu jadę w miasto i szukam banerów, kartek z ogłoszeniami na słupach i wszelkich informacji o sprzedaży mieszkań.Następnie kontaktuje się z właścicielami. Proponuję im współpracę i chęć pomocy przy poszukiwaniu nabywców. Potem poświęcam czas na spotkanie się z taką osobą by podpisać umowę, sprawdzić dokumentację mieszkania, przygotować ofertę wraz ze zdjęciami. Wprowadzam tą ofertę do bazy. Nie ograniczam się tylko do tego. Wysyłam tą ofertę (bez adresu) innym biurom w moim mieście (Lublin) by w przypadku gdyby mięli klienta, śmiało się do nas zgłaszali i chętnie wspólnie przeprowadzimy sprzedaż (dzielimy się prowizją bo nie jesteśmy zachłanni). Do tego z własnej kieszeni opłacam podbijanie tych ofert w internecie i w prasie (Anonse). Drukuje ogłoszenia, które rozklejam na mieście. Wysyłam tą ofertę do moich stałych klientów, którzy szukają mieszkań jako inwestycję pod wynajem lub do innych osób, które zgłaszały chęć zakupu nieruchomości o podobnych parametrach. To wszystko powtarzam raz na tydzień. Gdy znajdzie się zainteresowany zaprowadzam go do tego mieszkania i choćby w towarzystwie właściciela opowiadam o mieszkaniu. Po co?? A czy np. starsza babcia sprzedająca mieszkanie nie da się zdominować 25 letniemu cwaniaczkowi, który na nią naskoczy słownie krytykując wszystko w mieszkaniu byleby zbić cenę ?? Ja mam doświadczenie, większość osób nie. Gdy znajdziemy nabywców to prowadzimy obie strony transakcji za rękę krok po kroku aż do sporządzenia aktu notarialnego. Zazwyczaj to ja biegam do spółdzielni żeby załatwić zaświadczenie o braku zadłużenia itp. Podsumowując moją pracę. Pracuję praktycznie 7 dni w tygodniu (bo wiele osób akurat weekendy ma wolne i na wtedy chcą oglądać mieszkania). Pracuje średnio po 12 godzin dziennie a zdarza się, że i dłużej. Inwestuje własne środki zarówno na dodatkową reklamę danej nieruchomości jak i na dojazdy we wszystkie miejsca. Równie wiele robię dla osób kupujących o czym zaraz napiszę więc czemu za poświęcony czas, pieniądze i jakby nie patrzeć wysiłek mam nie otrzymać zapłaty. Nie mamy sztywnych prowizji, zawsze można negocjować. Nie namawiam ludzi na kredyty !!! Jak ktoś ma taką wolę to daje klientowi kontakt na pośrednika finansowego, który ZA DARMO pomaga mu zdobyć kredyt (jego opłacają banki). Jako pracownik dostaje 15 % tego co na danej transakcji zarabia biuro. Drogi kupujący czy uważasz, że ograniczam się do pokazania Ci mieszkania?? Otóż robię dla Ciebie mnóstwo innych rzeczy. Fakt, że dotarłeś na moją ofertą, na którą prywatnie zapewne byś nie trafił (a jeśli tak to proszę, dzwoń bezpośrednio do właściciela) przemawia za tym, że dobrze wykonałem swoją robotę.Chronię dane właściciela, w tym adres bo obowiązuje mnie to z powodu prawa, które zabrania mi dawać czyjś adres bez zgody właściciela. Jestem tam ponieważ go reprezentuje, sam tego chciał. Dlatego właśnie MUSZĘ Ci towarzyszyć na prezentacji mieszkania. Następnie staram się pogodzić obie strony w negocjacjach cenowych, często schodząc nawet z wysokości własnego wynagrodzenia, żeby nie blokować transakcji. Następnie pomagam Ci we wszystkich formalnościach typu-umówienie notariusza,zebranie wszelkich dokumentów o które poprosisz. Tracę na to czas i choćby pieniądze na dojazdy. Czy mam to dla Ciebie robić za darmo ?? Dlaczego ?? Idąc do sklepu po mleko płacisz za mleko nie po cenie hurtowej, tylko z dodatkową marżą sklepu. Tak jest z nieruchomościami tylko to nie marża a prowizja. Czy nie opłaca Ci się kupić mieszkania za niższą (nawet po zapłaceniu mi prowizji) kwotę niż te, które do tej pory oglądałeś prywatnie ? Skoro zadzwoniłeś do mnie to znaczy że nie znalazłeś tej konkretnej oferty prywatnie i pewnie byś nie znalazł. Jest to do tego stopnia dobra oferta, że za wyszukanie jej i poprowadzenie do jej nabycia chyba należy mi się wynagrodzenie...Z innych ciekawostek- nie ogłaszamy ofert osób prywatnych, które nam na to nie pozwalają i z którymi nie mamy umowy-to bzdura !!! Nie kopiuje ofert prywatnych bo jak potem mógłbym prezentować tą ofertę zainteresowanym klientom?? Prawda - nawet płacąc nam prowizję, możesz wydać mniej niż kupując samemu bo mamy wiele ofert, których właściciele prywatnie nie chcą ogłaszać. Jeśli nie sprzedajemy jakiegoś mieszkania to nie dlatego, że nic nie robimy tylko dlatego, że akurat nie ma na coś takiego chętnych (może nie ta lokalizacja, nie ten standard, za wysoka cena...powodów może być mnóstwo). Prawdą niestety jest to, że w biurach pracuje wiele niekompetentnych pracowników bez żadnych szkoleń a to z powodu dużej rotacji ludzi w tej branży wynikającej z tego, że często w biurach zarabia się
staticbounce / 212.106.18.* / 2014-07-29 00:19
Również mam do sprzedaży mieszkanie, szukam dobrego biura nieruchomości.
Pozdrawiam i proszę w miare możliwości o odpowiedź.
anka992 / 78.8.10.* / 2014-09-18 12:39
Witam....sporo czesu spedzilam na forach szukajac odpowiedniego biura i posrednika. chcialam sprzedac szybko swoje mieszkanie i kupic cos wiekszego ze wzgledu na powiekszajaca sie rodzine. znalazlam biuro, gdzie posrednik zajal sie sprzedaza i kupnem nowego mieszkania. szybko, sprawnie,bezproblemowo z pomoca prawnika,gdyz takiego posiadaja w swoim biurze ( uniknelam dodatkowych kosztow zwiazanych z obsluga prawna).i przede wszystkim bezpiecznie- sprawdzono czy nowie mieszkanie nie ma jakis obciazen. a i jeszcze stargowali cene mieszkania ktore kupowalam [:)] oczywiscie szukajac biura sprawdzalam i porownywalam prowizje, jakie biuro bierze..... i porownujac inne biura-na prawde sa konkurencyjni ( bo kto nie patrzy na wydanie swoich pieniedzy ) dlatego szczerze moge polecic to biuro i podaje namiary na posrednika 508221051 p.Krzysztof Gross Nieruchomosci Kancelaria Prawna
ewita06 / 37.209.149.* / 2014-08-21 22:36
Polecam zgłosić się do House Standard: www.housestandard.pl! Świetnie się Tobą zaopiekują.
Maria500 / 83.27.17.* / 2014-07-16 11:55
Z jakiego Pan jest biura w Lublinie? Mam tam do sprzedania mieszkanie.
Kama_32 / 83.23.243.* / 2014-05-26 01:54
Czasem warto. Miałam okazję korzystać z pomocy biura Olimp w Bydgoszczy przy okazji kupna mieszkania i w zasadzie przez całą transakcję nie musiałam się niczym martwić. Z drugiej strony mam znajomych, którzy wolą mieć pełną kontrolę, więc to naprawdę kwestia tego, czy zależy ci na pewności transakcji i na czasie, czy wolisz załatwiać sam.
kasianowa / 78.10.70.* / 2014-03-27 15:40
W lutym sprzedaliśmy mieszkanie za pośrednictwem biura i jesteśmy bardzo zadowoleni, bo nic nas nie obchodziło. Agenci załatwili za nas wszystkie formalności na, które my nie mieliśmy czasu. Fakt trzeba zapłacić ale my sprzedaliśmy przez House Invest i tam biorą 2%.
jullitka23 / 109.196.116.* / 2014-02-17 12:36
To zależy, ja skorzystałam z agencji nieruchomości Imperial w Poznaniu, ponieważ sama nie miałam głowy do sprzedaży swojego domu, wolałam zlecić to komuś, kto zna się na rzeczy i nie zawiodłam się, mimo, że pośrednikom trzeba zapłacić ;)
anna 51 / 90.156.75.* / 2014-03-09 11:47
trzeba być idiotą żeby sprzedawac za
pośrednictwem biura nieruchomości.,ani
nie można negocjować z osobą sprzedajacą
ukrywaja przykrywaja, tylko zdjecia ładne,
a na miejscu sie okazuje że to całkiem inaczej
wyglada, sprytnie między wierszami wyciagają
i tylko weź kredyt, weź kredyt.
Tomkow / 83.5.11.* / 2013-11-24 16:27
Nie wyobrażam sobie sprzedawać przez pośrednika. Pośrednik pobiera średnio 2 procent wartości mieszkania. Postanowiłem samodzielnie sprzedać swoje mieszkanie i przekonałem się jak oni działają. Dodalem ogłoszenie przez www.prywatnaoferta.pl i moje mieszkanie pojawiło się na ponad 100 portalach ogłoszeniowych. Było w nim zaznaczone że jest to sprzedaż prywatna. Pośrednicy "pożyczyli ogłoszenie" i wstawiali na swoje strony, tyle, że z innym opisem. Mieszkanie sprzedałem po miesiacu i bogu dzieki bo dłużej telefonów od pośredników bym nie zniósł.
Michał875 / 89.67.156.* / 2014-02-11 18:22
Polecam agencję z Warszawy ale mają chyba też biuro w łodzi nazywają sie POPRAWSKI są kompetentni i wiedzą co robią oglądaliśmy wiele mieszkań dostaliśmy wszystkie potrzebne informacje doradcy są bardzo pomocni na każde pytanie otrzymywalismy wyczerpujące informacje czasami lepiej zapłacić prowizję i być pewnym że wszystko z transakcją będzie dobrze dopilnowali szczegółów dopieli wszystko na przysłowiowy ostatni guzik polecam
Karol34 / 83.5.97.* / 2013-10-16 22:15
ja dzięki bogu nie musiałem bawic się w pośredników. Swoje mieszkanie znalazłem na http://www2.immobi.pl/ i po co tyle pieniędzy wydawac?
Karol34 / 83.5.97.* / 2013-10-16 22:13
ja dzięki bogu nie musiałem bawic się w pośredników. Swoje mieszkanie znalazłem na http://www2.immobi.pl/ i po co tyle pieniędzy wydawac?
anna 51 / 90.156.75.* / 2014-03-09 12:06
ale to sa tylko domy deweloperskie, i czy można gdzieś zaznaczyć że np, woj,opolskie
oszukama3000 / 78.30.71.* / 2013-09-16 15:10
uwaga pracownicy agencji niekompetentni nie znający przepisów dotyczących handlu nieruchomościami.Celowo wprowadzają klientów w błąd i wyłudzają pieniądze przy umowach przedwstępnych.Zdecydowanie odradzam korzystanie z"Ósemki"
zawiedziony / 83.7.53.* / 2013-08-19 13:07
Stanowczo odradzam!
Nie spotkałem jeszcze strony www agencji nieruchomości, która zawierałaby oferty tylko i wyłącznie pozyskanie i zweryfikowane przez współpracowników danej agencji. Na stronach www niemalże wszystkich agencji i pośredników spotkać można jedno wielkie nieaktualizowane wysypisko śmieci. A to oznacza, że wszyscy jak małpy wklepują wszystkie możliwe oferty, które docierają do nich w formie on-line od współpracujących serwisów i bardzo sporadycznie zdarza się tak, żeby ktoś zadał sobie trud i osobiście obejrzał nieruchomość przed wklepaniem do swojej bazy danych!!!! Nic potem dziwnego, że jeżdżą jak idioci z klientami na prezentację nie mając bladego pojęcia co będą pokazywali!!! Jeśli zaś chodzi o weryfikację nieruchomości pod kątem prawnym to , że pośredniczące w transakcji biura rzeczywiście cokolwiek weryfikują!!!
Ich rola sprowadza się tylko i wyłącznie do zmobilizowania sprzedającego do dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów wymaganych przez Notariusza do sporządzenia umowy przedwstępnej lub ostatecznej w formie aktu notarialnego. Zatem równie dobrze strony mogą się same pofatygować do Notariusza, który w przeciwieństwie do Pośrednika rzeczywiście jest profesjonalistą i zadba o to, żeby umowa sprzedaży zabezpieczała w 100% obie strony transakcji!!!!
Kupujcie sami, to nie takie trudne, zachęcam. Wszystko jest do sprawdzenia we własnym zakresie.
Nie wspomnę o zaoszczędzonej kasie często rzędu kilkunastu tysięcy PLN!!!
magdaaaa / 188.33.178.* / 2013-11-25 14:26
Zależy na jakie biuro się trafi. Ja skorzystałam i byłam zadowolona. Zapłaciłam troche ponad 1000zł, a obsługa była profesjonalna. I nieprawdą jest, że wszytkie biura są złe. To do którego ja trafiłam wszytkie oferty miała swoje - wszytko o nich wiedzieli. Nie było żadnych przekrętów. Trzeba tylko wiedzieć gdzie iść, bo ludzie wszędzie w każdej branży oszukują.
dirtydancer / 89.228.42.* / 2013-06-27 10:11
Warto wycenić sobie samemu daną nieruchomość. Przekonałam się o tym osobiście poprzez e-propertyrating.pl . Jest to świetny sposób, a zarazem łatwy i tani. Z przyjemnością mogę polecić, bo sprostał moim oczekiwaniom.
Uśmieszek 40 / 89.73.117.* / 2013-06-11 19:27
Bardzo polecam biuro nieruchomości ,,Spektrum", jest to biuro godne zaufania, bardzo sympatyczny pracownik biura, pan Mateusz, pokazał nam w ciągu tygodnia wiele mieszkań z oferty biura, jest bardzo usłużnym, kompetentnym pracownikiem biura, pomógł nam znaleźć super mieszkanie oraz pomyślnie pomógł przeprowadzić wszystkie formalności związane z zakupieniem mieszkania, łącznie z postępowaniem notarialnym:)
edyta8999 / 212.106.166.* / 2013-06-04 23:04
witam, nawiązując do tematu chciałabym zachęcić do udziału w ankiecie dot. rozwoju pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Ankieta skierowana jest do osób korzystających z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wyniki posłużą mi do pracy mgr. Czy pośrednicy nieruchomości są potrzebni przy transakcjach na rynku? Jestem bardzo ciekawa Państwa opinii. Pozdrawiam! http://moje-ankiety.pl/respond-48033.html
POKRZYWDZONA790 / 212.106.4.* / 2014-02-19 10:32
NIE POLECAM AGENCJI NIERUCHOMOŚCI HANDELDOM.ZE STRONY MIROSŁAWA ROSZCZYNIAŁY Z WŁOCŁAWKA.SPOTKAŁAM SIĘ Z BRAKIEM WIEDZY NA TEMAT OFEROWANYCH OFERT.PAN NA SIŁE PRUBUJĘ WCISKAĆ OFERTY Z KTÓRYCH WIDZI SWOJĄ SZANSE NA DUŻY ZAROBEK.OSZUKUJĘ POD KĄTEM FAKTYCZNEGO STANU NIERUCHOMOŚCI.NIEPOLECAM USŁUG TEGO PANA.CHYBA,ŻE KTOŚ CHCE SIĘ SPOTKAĆ Z LEKCEWAŻĄCYM STOSUNKIEM DO KLIENTA
elon / 95.49.102.* / 2013-05-29 12:19
STOP POŚREDNIKOM!!!

Z mojego doświadczenia wynika że pośrednik to osoba wyłudzająca pieniądze za możliwość towarzyszenia kupującemu w drodze od drzwi wejściowych budynku do lokalu w którym w 99% przypadków znajduje się sprzedający - taniej byłoby wynająć sobie dziwkę na 2 tygodnie non stop - i nie ograniczyłaby się do chodzenia po schodach lub jazdy windą.

Pośrednicy wymuszają prowizje często i na kupującym co jest już oszustwem, no chyba że sam pójdę do nich i poproszę o znalezienie mieszkania - wtedy rozumiem - ale w przypadku gdy JA ZNAJDUJĘ ogłoszenie to niby z jakiej racji mam płacić!!!

SPRZEDAJĄC z pośrednikiem trzeba się liczyć z tym że zarobi się na transakcji znacznie mniej bo:
1. klient będzie chciał zbić nie tylko samą cenę lokalu ale i odzyskać koszt prowizji, gdyż wie że jeżeli nie on to Pan ją płaci więc teoretycznie o tyle jeszcze jest zawyżona wartość nieruchomości,
2. pośrednik wyłudzi swoją część

dla przykładu:
- oglądałem mieszkanie - sprzedający chce 250tys.
- pośrednik za prowadzenie po schodach i to bez trzymania za rękę chce 8,5tys

ja wiem że mogę zbić cenę do 230tys. ale i tak mój koszt to będzie prawie 240tys. więc chcę żeby sprzedający opuścił jeszcze o prowizję pośrednika którego sam zatrudnił - on zatrudnił to niech on płaci - więc wychodzi że sprzedający z oczekiwanych 230tys. otrzyma 221,5 tys.

a za 8,5 tys można kupić np: okna lub meble do nowego mieszkania,

więc czy warto płacić komuś za NIC???
ellunia2 / 83.29.141.* / 2013-09-15 09:28
Przede wszystkim płaci się za informację. W całym biznesie informacja jest bardzo cenna.Jeśli nie umie się samemu znaleźć mieszkania (namiarów na właściciela, jego ogłoszenia) to trzeba zapłacić pośrednikowi.Przedmówca napisał:
w przypadku gdy JA ZNAJDUJĘ ogłoszenie to niby z jakiej racji mam płacić!!!

A czyje ogłoszenie znalazłeś -właściciela czy pośrednika.Bo rozumiem że nie właściciela.A kto to ogłoszenie wystawił w taki sposób byś go znalazł?Jak sobie znajdziesz sam ogłoszenie właściciela -to nie będziesz płacił.Oczywiści najlepiej jakby pośrednik przekopał cały internet (robi to kilka godzin dziennie)i podał Ci mieszkanie na tacy -ZA DARMO.
maska / 78.88.49.* / 2013-09-10 20:18
to po co Zgłaszać się do pośrednika? idźcie i kupcie sobie kredyt bez prowizji, wyhodujcie w ogródku produkty na pieczywo które codziennie kupujecie, upieczcie je sami, będzie BEZ PROWIZJI, aha a prąd tez wyprodukujcie , po co płacić komuś??? pozdrawiam sedecznie
kasia masiad / 89.77.206.* / 2013-04-19 16:02
ja zawsze kupuje bezpośrednio i dobrze na tym wychodzę bo zaoszczedzam kupę kasy. wybieralam ostatnio ofertę na http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Nieruchomosci-10 i niczym nie różnią sie od tych z biur także wiadomo że bardziej sie opłaca
novvijka / 80.238.108.* / 2013-02-09 21:07
Moim zdaniem chyba najlepiej po prostu skorzystać z takiej okazji dodania ogłoszenia za darmo http://www.noweoferty.com/
skomentuj

Najnowsze wpisy