Na skróty
Forum Forum nieruchomościOfertyCzy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

Czy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

skomentuj
Andrzej78 / 87.105.165.* / 2007-08-31 13:40
Witam

ma do sprzedania dwupokojowe mieszkanie we Wrocławiu.
Zastanawiam się czy korzystać z posrednictwa Biura Nieruchomosci czy lepiej to zrobic na własną rękę.
Jaki jest koszt prowizji dla BN?

Z góry dzięki za pomoc

POzdrawiam
Wyświetlaj:
zawiedziony / 83.7.53.* / 2013-08-19 13:07
Stanowczo odradzam!
Nie spotkałem jeszcze strony www agencji nieruchomości, która zawierałaby oferty tylko i wyłącznie pozyskanie i zweryfikowane przez współpracowników danej agencji. Na stronach www niemalże wszystkich agencji i pośredników spotkać można jedno wielkie nieaktualizowane wysypisko śmieci. A to oznacza, że wszyscy jak małpy wklepują wszystkie możliwe oferty, które docierają do nich w formie on-line od współpracujących serwisów i bardzo sporadycznie zdarza się tak, żeby ktoś zadał sobie trud i osobiście obejrzał nieruchomość przed wklepaniem do swojej bazy danych!!!! Nic potem dziwnego, że jeżdżą jak idioci z klientami na prezentację nie mając bladego pojęcia co będą pokazywali!!! Jeśli zaś chodzi o weryfikację nieruchomości pod kątem prawnym to , że pośredniczące w transakcji biura rzeczywiście cokolwiek weryfikują!!!
Ich rola sprowadza się tylko i wyłącznie do zmobilizowania sprzedającego do dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów wymaganych przez Notariusza do sporządzenia umowy przedwstępnej lub ostatecznej w formie aktu notarialnego. Zatem równie dobrze strony mogą się same pofatygować do Notariusza, który w przeciwieństwie do Pośrednika rzeczywiście jest profesjonalistą i zadba o to, żeby umowa sprzedaży zabezpieczała w 100% obie strony transakcji!!!!
Kupujcie sami, to nie takie trudne, zachęcam. Wszystko jest do sprawdzenia we własnym zakresie.
Nie wspomnę o zaoszczędzonej kasie często rzędu kilkunastu tysięcy PLN!!!
magdaaaa / 188.33.178.* / 2013-11-25 14:26
Zależy na jakie biuro się trafi. Ja skorzystałam i byłam zadowolona. Zapłaciłam troche ponad 1000zł, a obsługa była profesjonalna. I nieprawdą jest, że wszytkie biura są złe. To do którego ja trafiłam wszytkie oferty miała swoje - wszytko o nich wiedzieli. Nie było żadnych przekrętów. Trzeba tylko wiedzieć gdzie iść, bo ludzie wszędzie w każdej branży oszukują.
dirtydancer / 89.228.42.* / 2013-06-27 10:11
Warto wycenić sobie samemu daną nieruchomość. Przekonałam się o tym osobiście poprzez e-propertyrating.pl . Jest to świetny sposób, a zarazem łatwy i tani. Z przyjemnością mogę polecić, bo sprostał moim oczekiwaniom.
Uśmieszek 40 / 89.73.117.* / 2013-06-11 19:27
Bardzo polecam biuro nieruchomości ,,Spektrum", jest to biuro godne zaufania, bardzo sympatyczny pracownik biura, pan Mateusz, pokazał nam w ciągu tygodnia wiele mieszkań z oferty biura, jest bardzo usłużnym, kompetentnym pracownikiem biura, pomógł nam znaleźć super mieszkanie oraz pomyślnie pomógł przeprowadzić wszystkie formalności związane z zakupieniem mieszkania, łącznie z postępowaniem notarialnym:)
edyta8999 / 212.106.166.* / 2013-06-04 23:04
witam, nawiązując do tematu chciałabym zachęcić do udziału w ankiecie dot. rozwoju pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Ankieta skierowana jest do osób korzystających z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wyniki posłużą mi do pracy mgr. Czy pośrednicy nieruchomości są potrzebni przy transakcjach na rynku? Jestem bardzo ciekawa Państwa opinii. Pozdrawiam! http://moje-ankiety.pl/respond-48033.html
POKRZYWDZONA790 / 212.106.4.* / 2014-02-19 10:32
NIE POLECAM AGENCJI NIERUCHOMOŚCI HANDELDOM.ZE STRONY MIROSŁAWA ROSZCZYNIAŁY Z WŁOCŁAWKA.SPOTKAŁAM SIĘ Z BRAKIEM WIEDZY NA TEMAT OFEROWANYCH OFERT.PAN NA SIŁE PRUBUJĘ WCISKAĆ OFERTY Z KTÓRYCH WIDZI SWOJĄ SZANSE NA DUŻY ZAROBEK.OSZUKUJĘ POD KĄTEM FAKTYCZNEGO STANU NIERUCHOMOŚCI.NIEPOLECAM USŁUG TEGO PANA.CHYBA,ŻE KTOŚ CHCE SIĘ SPOTKAĆ Z LEKCEWAŻĄCYM STOSUNKIEM DO KLIENTA
elon / 95.49.102.* / 2013-05-29 12:19
STOP POŚREDNIKOM!!!

Z mojego doświadczenia wynika że pośrednik to osoba wyłudzająca pieniądze za możliwość towarzyszenia kupującemu w drodze od drzwi wejściowych budynku do lokalu w którym w 99% przypadków znajduje się sprzedający - taniej byłoby wynająć sobie dziwkę na 2 tygodnie non stop - i nie ograniczyłaby się do chodzenia po schodach lub jazdy windą.

Pośrednicy wymuszają prowizje często i na kupującym co jest już oszustwem, no chyba że sam pójdę do nich i poproszę o znalezienie mieszkania - wtedy rozumiem - ale w przypadku gdy JA ZNAJDUJĘ ogłoszenie to niby z jakiej racji mam płacić!!!

SPRZEDAJĄC z pośrednikiem trzeba się liczyć z tym że zarobi się na transakcji znacznie mniej bo:
1. klient będzie chciał zbić nie tylko samą cenę lokalu ale i odzyskać koszt prowizji, gdyż wie że jeżeli nie on to Pan ją płaci więc teoretycznie o tyle jeszcze jest zawyżona wartość nieruchomości,
2. pośrednik wyłudzi swoją część

dla przykładu:
- oglądałem mieszkanie - sprzedający chce 250tys.
- pośrednik za prowadzenie po schodach i to bez trzymania za rękę chce 8,5tys

ja wiem że mogę zbić cenę do 230tys. ale i tak mój koszt to będzie prawie 240tys. więc chcę żeby sprzedający opuścił jeszcze o prowizję pośrednika którego sam zatrudnił - on zatrudnił to niech on płaci - więc wychodzi że sprzedający z oczekiwanych 230tys. otrzyma 221,5 tys.

a za 8,5 tys można kupić np: okna lub meble do nowego mieszkania,

więc czy warto płacić komuś za NIC???
ellunia2 / 83.29.141.* / 2013-09-15 09:28
Przede wszystkim płaci się za informację. W całym biznesie informacja jest bardzo cenna.Jeśli nie umie się samemu znaleźć mieszkania (namiarów na właściciela, jego ogłoszenia) to trzeba zapłacić pośrednikowi.Przedmówca napisał:
w przypadku gdy JA ZNAJDUJĘ ogłoszenie to niby z jakiej racji mam płacić!!!

A czyje ogłoszenie znalazłeś -właściciela czy pośrednika.Bo rozumiem że nie właściciela.A kto to ogłoszenie wystawił w taki sposób byś go znalazł?Jak sobie znajdziesz sam ogłoszenie właściciela -to nie będziesz płacił.Oczywiści najlepiej jakby pośrednik przekopał cały internet (robi to kilka godzin dziennie)i podał Ci mieszkanie na tacy -ZA DARMO.
maska / 78.88.49.* / 2013-09-10 20:18
to po co Zgłaszać się do pośrednika? idźcie i kupcie sobie kredyt bez prowizji, wyhodujcie w ogródku produkty na pieczywo które codziennie kupujecie, upieczcie je sami, będzie BEZ PROWIZJI, aha a prąd tez wyprodukujcie , po co płacić komuś??? pozdrawiam sedecznie
kasia masiad / 89.77.206.* / 2013-04-19 16:02
ja zawsze kupuje bezpośrednio i dobrze na tym wychodzę bo zaoszczedzam kupę kasy. wybieralam ostatnio ofertę na http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Nieruchomosci-10 i niczym nie różnią sie od tych z biur także wiadomo że bardziej sie opłaca
novvijka / 80.238.108.* / 2013-02-09 21:07
Moim zdaniem chyba najlepiej po prostu skorzystać z takiej okazji dodania ogłoszenia za darmo http://www.noweoferty.com/
specjalistakg / 2013-02-07 20:38
Jeśli chcesz kupić mieszkanie z rynku pierwotnego to nie ma to sensu, wystarczy wybrać się do biura sprzedaży gdzie otrzymasz wszelką pomoc łącznie z kwestiami kredytu i sfinansowania zakupu. Warto tez wybrać się na targi nieruchomości, czy na dni otwarte developerów. Kolejne dni otwarte , którę w tą sobotę będą na inwestycji Lewandów Park, skierowane są przede wszystkim do młodych. I jak tak to wszystko przeliczyć to faktycznie, w dłuższym okresie czasu, taniej jest kupić niż wynajmować.
Agent ds. Nieruchomości
Roberto611 / 178.36.16.* / 2013-01-16 05:52
Wszyscy się obawiają, że sprzedaż przez biuro nieruchomości wychodzi drogo, i nie ukrywajmy, często tak jest. Jedną z alternatyw jest http://40za40.pl gdzie w niektórych przypadkach koszt przygotowania wszystkich dokumentów do sprzedaży/kupna nieruchomości jest NIŻSZY od taksy notarialnej! A wszystkim zajmują się licencjonowani agenci nieruchomości, którzy zadbają o to, żeby wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie.
Erur / 83.7.61.* / 2012-12-08 19:27
Znaczy wiesz, wszystko zależy tak naprawdę od tego, na jakiego pośrednika trafisz. Musisz pamiętać jednak o pewnej istotnej rzeczy. Pośrednik nie sprawi automatycznie, że sprzedasz mieszkanie. Niemniej dobry, zadba o to, żeby stało się to relatywnie szybko:
WSPON / 2013-01-15 13:31
Zdecydowanie TAK.
Gwarantuje to bezpieczeństwo i skuteczność transakcji.
U nas zrzeszeni są tylko specjaliści-licencjonowani pośrednicy http://wspon.org.pl/wspon/czlonkowie-wspon/czlonkowie-zwyczajni/
WSPON / 2013-01-15 13:30
Zdecydowanie TAK.
Gwarantuje to bezpieczeństwo i skuteczność transakcji.
U nas zrzeszeni są tylko specjaliści-licencjonowani pośrednicy http://wspon.org.pl/wspon/czlonkowie-wspon/czlonkowie-zwyczajni/
AnetaM2013 / 83.31.171.* / 2013-01-13 15:34
Witam,

ja zdecydowanie polecam usługi biur nieruchomości, co prawda nie mogę ręczyć za wszystkie, ale osobiście korzystałam z pomocy AJW-Nieruchomości (www.ajw-nieruchomosci.pl stronka jakby ktoś potrzebował) i jestem zachwycona współpracą, pomogli przy załatwianiu papierów, przeprowadzili negocjacje cenowe dzięki czemu prowizja którą im zapłaciłam zwróciła mi się, więc jeśli ktoś szuka dobrego pośrednika polecam według mnie bardzo dobre biuro nieruchomości z Izabelina ajw-nieruchomości są godni polecenia i zaufania
aura1790 / 2012-12-05 12:48
Właściciel mojego ostatniego mieszkania postanowił je sprzedać. Po kilku, kilkunastu nieudanych okazaniach, postanowił skorzystać z pośrednika. Ani on jednak ani dotychczasowe lokatorki nie były zachwycone z takiego rozwiązania, bo pośrednicy ci zachowują się, delikatnie mówiąc, nieodpowiednio, a wręcz bezczelnie. Ja rozumiem, taka branża. Pytanie jednak, dlaczego właściciel nie wpadł na pomysł skorzystania z portali nieruchomości. Sprzedaż zajmie może nieco więcej czasu, ale zaoszczędzi prowizji i nerwów zarówno oglądających jak i pokazujących. Przecież wszystko teraz można zrobić przez Internet, a wstępna "selekcja" zaoszczędzi czasu i energi wszystkim stronom.
Cudem uszłam z życiem / 178.36.184.* / 2012-11-09 15:12
Są bardzo nieuczciwe biura nieruchomości.
Dziś agentka jednego z biur chciała mnie rozjechać swoim samochodem, bo protestowałam że po przyjeździe drogą polną na miejsce, pokazała mi stodołę za 399 tysięcy!!!
Wcześniej wymogła na mnie podpisanie umowy na oglądanie DOMU, a nie stodoły.
Żeby obejrzeć ten "dom" przejechałam prawie 40 km.
Zainteresowanym podam namiary - agencja działa w Warszawie i terenach podmiejskich.
Proszę o kontakt amnazja@o2.pl
Eunika22 / 2012-11-09 15:39
Powiem szczerze, marże jakie sobie narzucają biura pośrednictwa nieruchomości są naprawde przerażające... jeszcze przy zakupie , da sie przeżyć, ale na przykład przy wynajmie...to żart.
oloolo / 83.8.55.* / 2012-09-06 12:13
Jestem pracownikiem biura nieruchomości i.. trochę rozbawiły mnie niektóre wypowiedzi. Opublikowanie ogłoszenia (dobrze opracowanego) jest najmniejszym kłopotem dla fachowca. Ponieważ diabeł tkwi w szczegółach problemy zaczynają się później: a to zdolność kredytowa, a to zbyt wygórowane żądania kupujących... podkreślę, że podpisuję umowy tylko na wyłączność i wynagrodzenie biorę tylko od strony zlecającej usługę sprzedaży. Żaden kupujący nie podpisuje ze mną umowy i żaden mi nie płaci. Dlatego też kupujący koniecznie chcą kupić w biurze. I tak powinno być - uważam -wszędzie.
Marek593 / 83.25.108.* / 2012-08-16 17:40
Gdyby ktoś szukał dobrego pośrednika to polecam panią Martę Detlaf z biura Iron House.
Sprzedawalem niedawno mieszkanie i ta miła piękna kobieta bardzo mi pomogła, w 100% godna zaufania
Biuro też bardzo ładne, ludzie mili, naprawdę duży plus!
dariusz218 / 195.80.130.* / 2013-01-17 20:11
Trafiłem tu przez przypadek z ciekawości. mnie akurat Marta Detlaf szukała lokalu do wynajecia w Poznaniu. Dostałem do niej kontakt, bo szukałem pośrednika który sie w tym specjalizuje. Nie zawiodlem sie,bardzo mnie odciazyla i Nadal współpracujemy a Iron House to bardzo nowoczesne biuro. Ja jestem z ich uslug zadowolony. Polecam wszystkim!
tomikier / 89.76.226.* / 2013-02-03 22:27
ile jeszcze komentarzy sam sama sobie pani wystawi ?
955.Ania / 79.163.150.* / 2012-06-21 09:31
Najlepiej skorzystać z jakiegoś dobrego portalu nieruchomości. Wykonaj dobry opis mieszkania, zrób kilka fotek, a na pewno chętni się znajdą! Skorzystaj z: studioogloszen.pl
skomentuj

Najnowsze wpisy