Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Czy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

Czy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

skomentuj
Andrzej78 / 87.105.165.* / 2007-08-31 13:40
Witam

ma do sprzedania dwupokojowe mieszkanie we Wrocławiu.
Zastanawiam się czy korzystać z posrednictwa Biura Nieruchomosci czy lepiej to zrobic na własną rękę.
Jaki jest koszt prowizji dla BN?

Z góry dzięki za pomoc

POzdrawiam
Wyświetlaj:
Radek rRee / 109.206.211.* / 2015-09-22 07:23
Moim zdaniem zdecydowanie warto korzystać z agencji nieruchomości. Oszczędność czasu, którą oferuje oraz dobrze skonstruowana baza mieszkań pozwoli nam na szybkie podjęcie decyzji o wyborze mieszkania lub domu do wynajęcia. Sam już kilka razy korzystałem z tej opcji dzięki www.a-b-s.pl i jestem zadowolony.
Mirosława / 46.113.228.* / 2015-08-25 08:39
Z doświadczenia mojego i innych sprzedających i kupujących nieruchomości bez biura nieruchomości to droga przez mękę. Zgłaszają się chętni „ oglądacze”. Przyjdą, nabrudzą, powydziwiają i idą dalej. Dla oglądaczy to ciekawość i rozrywka, dla sprzedającego nerwy i ośmieszanie. Nie brakuje cwaniaków i kombinatorów, uprawiających nielegalnie handel nieruchomościami, obniżają i targują cenę i czekają na wykończenie sprzedającego aż będzie obniżał i obniżał, nie ważąc że dużo traci. Są i takie cwaniaki, że dają dużą zaliczkę a potem wycofują się i każą zwrócić przez sprzedającego, który jak wiadomo pieniądze już wydał. Tym sposobem zaniżają cenę nieruchomości do wysokości zaliczki stawiając sprzedającego „pod murem”. Z Biurami takie numery nie przechodzą, więc dlatego krytykowane są biura o pobieranie wysokich prowizji, niekompetencje i inne. Biura sprawdzają klientów obu stron, nie ma miejsca działanie inko gnito, a pośrednik sprawdza akta własności i sposób zapłaty przez kupującego. Więc cwaniaki i kombinatorzy omijają biura nieruchomości szerokim kręgiem. Szkoda, że doszłam do tego po tak długim czasie, a co straciłam nerwów to moje.
Maciek700 / 87.99.125.* / 2015-08-17 21:07
Witam.
Ostrzegam przed biurem nieruchomości Ala, są niekompetentni, leniwi, tylko czekają na kasę, nie znają prawa podatkowego,
w kontakcie są chamscy, obrażają klienta który trochę na księgowości się zna a Oni nie i nawet nie starają się prawa poznać wciskając kit "z powietrza"
nie dajcie się wmanewrować w jałową dyskusję z ciemnotą przedsiębiorczości
nic nie robiąc wywierają presję na obniżanie ceny sprzedaży i za psie pieniądze sprzedajesz, a prowizję kasują
nie miałem informacji na temat ALA i się wpakowałem.
Pozdrawiam
M.
rurke75 / 109.243.132.* / 2015-08-12 16:25
korzystalem z House standard i oni mają prowizj 100% , ale się opłaca, bo wtedy pośrednik wszystkiego pilnuje, widzialem, ze inne agencje poodobnie
szymon133 / 77.115.95.* / 2015-08-03 14:24
nie trzeba korzystać z biura każdą nieruchomość można sprzedać samemu ważne jest żeby ją dobrze ogłosić ja korzystałem z serwisu prywatnaoferta.pl i szybko znalazł się nabywca
Nie warto to oszustwo / 89.72.103.* / 2015-07-24 07:53
Agencje nieruchomości oszukują. Firmy Remax Top z Warszawy nie polecam absolutnie. Firma nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności. Ktoś tutaj napisał że z agencją jest bezpiecznie to jest bzdura! Ich obchodzi tylko kiedy otrzymają prowizje a reszte mają w głębokim poważaniu. Nie wspomnę o zachowaniu samego dyrektora regionu. Po prostu chamstwo i nie polecam. Szukajcie sami wyjdzie taniej i spokojniej.
AM071 / 91.236.0.* / 2015-05-31 19:29
Ja wolałam skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Trafiłam na świetnych ludzi we Wrocławiu. Biuro to Gross Nieruchomości. Nie są tani, ale dają z siebie chyba 200%. Oprócz sprawnego dobierania ofert mają własnego prawnika, który sprawdza wszystkie papiery. Oferta 2w1- dzięki temu można trochę przyoszczędzić na formalnościach :)
pla / 46.113.235.* / 2015-06-28 13:51
Wszyscy którzy piszą takie bzdury o tym jak biuro im Pomogło w sprzedaży lub kupnie, to pewnie są z biur nieruchomości panie lub panowie którzy biorą prowizje od przepraszam za określenie "frajerów" w dziesiątkach tysięcy, a reklamowanie ze kupujący 0% prowizji to ściema ponosi ją sprzedający w wysokości od 3 do 10 a nawet czasami 20 %, Mam radę dla wszystkich kupujących na pewno nie przez biuro, i rada dla sprzedających zrób kilka zdjęć z zewnątrz i w środku jakiś opis kup kartę telefoniczna (jak będą nękać wyłączasz tel.) Pozdrawiam
Megi27 / 77.254.152.* / 2015-05-11 14:30
Sprzedaliśmy mieszkanie i znalazłam w internecie dom do remontu ale ze zdjec (z przed mniej więcej 10 lat jak sie okazało) wychodziło na to że mozna w nim mieszkać i remontować z zewnątrz i odświezac w środku.Zadzwoniłam więc do biura Knc w Tarnowie i pani Beata M. powiedziała, że najpierw wysle mi umowe mailowo mam ją wydrukować i podpisać, a potem odesłać natomiast wysłała mi ją dopiero natępnego dnia. Następnie podała mi adres,imię i nazwisko oraz nr.telefonu pana który mieszka w tym domu i podała termin.Następnego dnia pojechaliśmy obejrzeć ten dom i nikogo reprezentującego biuro nie było. Obejrzeliśmy dom ze strachem ponieważ zdjęcia zupełnie odbiegały od rzeczywistości, a w domu unosił się naprawde bardzo przykry zapach,wszystko było tak brudne i nie zadbane,w kuchni był gołąb, a na podłodze jego odchody poprostu tragedia.Rozumiem że można życ biednie i czasem miec bałagan ale nie taki brud i smrud.Za działką była rzeka co prawda niby nie grozna jak twierdził pan który tam mieszkał ,ale jednak mimo,że Pani z biura twierdziła ze abslutnie nie ma w poblizu rzeki.Myślę że poprostu nikt nie był na tej posesji i nie sprawdził jej stanu,bo mysle ze kazde szanujące sie biuro nie reprezentowałoby takiego stanu. I za co tu płacić prowizje skoro nawet nie raczyli Państwo z biura przyjechać na miejsce sprzedawanej nieruchomości, a na pytanie dlaczego nie zostałam poinformowana że będe musiała obejrzeć ten dom sama usłyszałam,że przecież nie pytałam...Naprawde jestem rozczarowana kilkudniową niby współpracą z tym biurem,a dokładniej osobą z którą rozmawiałam bo jakbym pojechała do tej miejscowości to też mieszkańcy by mnie poprowadzili do tego domu a za podanie adresu ponad 3 tyśiące to myśle nieodpowiednia cena.
Ewa566 / 89.67.140.* / 2015-11-02 23:19
Prawdziwe agencje nieruchomosci biora prowizje od transakcji(jesli do niej dojdzie) a nie za podanie adresu
Closs / 2015-04-30 16:34
Jeżeli chcesz mieć pewność, że sprzedaż/najem będzie bezpieczny i prawidłowo uregulowany prawnie to jak najbardziej skorzystaj z usług biura nieruchomości. Jednakże takie biura biorą spore prowizje od obu stron(sprzedającego i kupującego; wynajmującego i najemcy).
asdasd / 109.243.83.* / 2015-05-02 15:10
Koszty sa rozne. W niektorych biurach masz 0% od kupujacego nawet. Ja podczas kupna mieszkania w tym biurze www.indomo.info.pl negocjowalam swoja prowizje i troche udalo sie wyskrobac
Sławek 1978 / 188.147.22.* / 2015-02-21 23:33
Witam.Mój brat chciał żeby mu pomóc w kupnie domu. Podpisał w lipcu umowę z agencją POLONIA w Częstochowie. Słuchajcie ona daje adres i karze samemu jechać i oglądać bo wszyscy sprzedający są nie normalni i ona nie potrafi z nimi rozmawiać!!! Jeden się spodobał to sami w urzędach dowiedzieliśmy się że granica działki to coś innego niż jest ogrodzone teraz a poddasze to samowola budowlana. W ogłoszeniu wszystko cacy i niezgodności w ogóle. Inne materiały użyte do budowy i dom naprawdę z 1935 r a nie jak pisze z 1965r. Koszmar
Sami znaleźliśmy dom z OLX-u to podstępem faceta podeszła i zmusiła go grożąc sądem do podpisania umowy. Ponadto wspomnę że jego dom i zdjęcia z OLX-u funkcjonowały w jej ofercie dwa miesiące wcześniej niż on podpisał z nią umowę. Myślę że sporo ludzi jeszcze nie wie że agencja Polonia z Częstochowy ma ich domy i mieszkania w swojej ofercie. To perfidna osoba i naprawdę nie robi nic dla Was tylko dla siebie. Jak może szukać taniej nieruchomości dla Was skoro podpisuje umowę ze sprzedającym i zapewnia o wysokiej cenie sprzedaży!!! POLONIA UWAŻAJCIE NA TĄ PANIĄ.!!@@@
andrzej_deren70 / 2015-04-10 12:41
Ja jestem wygodnicki więc zdecydowanie polecam współpracę z biurem nieruchomości. Nie wyobrażam sobie latanie z każdą osobą prezentując mieszkanie. Tym bardziej, gdy mieszkanie jest oddalone od miejsca zamieszkania. Ostatnio sprzedawałem mieszkanie w Warszawie właśnie z biurem nieruchomości E-development i powiem, że wyszło to bardzo korzystnie finansowo.
dalia200 / 81.161.194.* / 2015-02-18 19:21
Sprzedawałam mieszkanie za posrednictwem biura 5 Aleja w Poznaniu.Mała kawalerka 27m, do remontu.Pani z agencji pobrała prowizję 7500zl.W dniu podpisania akt. notarial. jeszcze chciała 30zl. za wypis z księgi wiecztstej.Przez tą pazerność zapomniała co jest przedmiotem sprzedazy, bo moje mieszkanie było bez księgi wiecz. Cała procedura to była wielka beznadzieja, duzo błędów i matactwa. Na koniec SMS jeszcze 17zl za znaczek skarb.
marysia125 / 83.22.250.* / 2015-09-15 19:51
Sama prowadzę agencję nieruchomosci od wielu,wielu lat. Jesli tak rzeczywiście było jak Pani opisuje- to wstydzę się za "koleżankę" po fachu. Pewnie Pani już do niej nie wróci z następną sprawą, ani nie poleci znajomym jej usług.Nie zdziwiłabym się.
Ale tak jak ròżni są np. lekarze,adwokaci,notariu sze-tak ròżni są pośrednicy i ........ich klienci
ania815 / 62.21.5.* / 2015-02-19 21:06
cześć! Ja z kolei chce kupić mieszkanie przez to biuro możesz cos więcej powiedzieć? jaki % prowizji zgareli bo musiał byc duzy.
Adam34 / 83.8.136.* / 2015-01-31 13:18
Nie ma sensownego powodu by korzystać z biur pośrednictwa jeśli możesz samemu dodać ogłoszenie na prywatnaoferta a portal rozniesie Twoje ogłoszenie na kolejne 100 popularnych portali.
KamilaJ167 / 79.110.203.* / 2015-03-02 12:03
Ja akurat nie żałuję, że skorzystałam z biura nieruchomości. Razem z mężem zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu i energii na formalności, które za nas wykonał agent. W tym przypadku korzystaliśmy z biura nieruchomości Verso z Wrocławia, gdzie kupowaliśmy mieszkanie. Wszystko odbyło się sprawnie i profesjonalnie, a prowizja nie była jakaś wielka w stosunku do wykonanej przez nich pracy. Mogę ich polecić www.verson.com.pl
Klarisa / 31.63.35.* / 2015-01-28 10:06
Jeśli jeszcze nie do końca wiecie czego szukacie startujecie do Gross nieruchomości we Wrocku. Miałam tylko kilka wytycznych dotyczących lokalizacji, liczby pokoi, opowiedziałam im co lubie i proszę! Mieszkania, które mi proponowali wszystkie mi się podobały! Było w czym wybierać. Niesamowite wam powiem. Jak jesteście w podobnej sytuacji to polecam.
Halina Karpacz / 78.88.6.* / 2015-01-25 13:52
Tak korzystać tylko bardzo uważać,choć nie wiadomo na kogo trafimy.Nie polecam Grabowscy Nieruchomości Białystok,bo to nieprofesjonalna firma,ja sprzedawałam bezpośrednio a on dzwoni jako klient nie mówiąc że to biuro,ja umawiam na oglądanie i P.Grabowski dalej nie przedstawia się,negocjuje cenę jako zainteresowany kupnem.Straszy klienta że zapłaci karę jeśli go nie dopuści do udziału w transakcji.Radca prawny wyjaśnił klientce że nie należy płacić za niewykonaną usługę.Omijajcie tę Agencję.
violetta 66 / 185.13.233.* / 2015-07-15 15:56
też sprzedawałam mieszkanie , sprowadzili klientów , którzy oferowali mi cenę o 45 tyś.mniejszą od wystawionej.
Później Pan z agencji wydzwaniał i straszył,że nie sprzedam swojego mieszkania i że powinnam zgodzić się na ich propozycję.
zbyszekKieliszek / 81.190.136.* / 2014-12-03 10:44
Moim zdaniem warto korzystać z usług biura.
No chyba , ze macie mnóstwo wolnego czasu i chcecie go poswięcić na papierologię, chodzenie po urzęDACH , ciągłe telefony "oglądaczy" jeżdzenie na ogladanie nieruchomosci....
ja tak próbowałem i nie polecam jeśli poza tymi przyjemnosciami masz inne obowiązki np. pracę
za drugim razem juz skorzystałem z biura i naprawde jestem pod wrazeniem... nic cie nie obchodzi,głoszenia ,jezdzene po potencjalnych klientach itp jestem z okolic olsztyna wiec we wrocku ci nie polece ale jakbys miał co w war maz to kingdom z olsztyna, chyba teraz na kajki maja siedzibe.
skomentuj

Najnowsze wpisy