wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Czy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

Czy korzystac z posrednictwa biura nieruchomosci?

skomentuj
Andrzej78 / 87.105.165.* / 2007-08-31 13:40
Witam

ma do sprzedania dwupokojowe mieszkanie we Wrocławiu.
Zastanawiam się czy korzystać z posrednictwa Biura Nieruchomosci czy lepiej to zrobic na własną rękę.
Jaki jest koszt prowizji dla BN?

Z góry dzięki za pomoc

POzdrawiam
Wyświetlaj:
Closs / 2015-04-30 16:34
Jeżeli chcesz mieć pewność, że sprzedaż/najem będzie bezpieczny i prawidłowo uregulowany prawnie to jak najbardziej skorzystaj z usług biura nieruchomości. Jednakże takie biura biorą spore prowizje od obu stron(sprzedającego i kupującego; wynajmującego i najemcy).
asdasd / 109.243.83.* / 2015-05-02 15:10
Koszty sa rozne. W niektorych biurach masz 0% od kupujacego nawet. Ja podczas kupna mieszkania w tym biurze www.indomo.info.pl negocjowalam swoja prowizje i troche udalo sie wyskrobac
Sławek 1978 / 188.147.22.* / 2015-02-21 23:33
Witam.Mój brat chciał żeby mu pomóc w kupnie domu. Podpisał w lipcu umowę z agencją POLONIA w Częstochowie. Słuchajcie ona daje adres i karze samemu jechać i oglądać bo wszyscy sprzedający są nie normalni i ona nie potrafi z nimi rozmawiać!!! Jeden się spodobał to sami w urzędach dowiedzieliśmy się że granica działki to coś innego niż jest ogrodzone teraz a poddasze to samowola budowlana. W ogłoszeniu wszystko cacy i niezgodności w ogóle. Inne materiały użyte do budowy i dom naprawdę z 1935 r a nie jak pisze z 1965r. Koszmar
Sami znaleźliśmy dom z OLX-u to podstępem faceta podeszła i zmusiła go grożąc sądem do podpisania umowy. Ponadto wspomnę że jego dom i zdjęcia z OLX-u funkcjonowały w jej ofercie dwa miesiące wcześniej niż on podpisał z nią umowę. Myślę że sporo ludzi jeszcze nie wie że agencja Polonia z Częstochowy ma ich domy i mieszkania w swojej ofercie. To perfidna osoba i naprawdę nie robi nic dla Was tylko dla siebie. Jak może szukać taniej nieruchomości dla Was skoro podpisuje umowę ze sprzedającym i zapewnia o wysokiej cenie sprzedaży!!! POLONIA UWAŻAJCIE NA TĄ PANIĄ.!!@@@
andrzej_deren70 / 2015-04-10 12:41
Ja jestem wygodnicki więc zdecydowanie polecam współpracę z biurem nieruchomości. Nie wyobrażam sobie latanie z każdą osobą prezentując mieszkanie. Tym bardziej, gdy mieszkanie jest oddalone od miejsca zamieszkania. Ostatnio sprzedawałem mieszkanie w Warszawie właśnie z biurem nieruchomości E-development i powiem, że wyszło to bardzo korzystnie finansowo.
dalia200 / 81.161.194.* / 2015-02-18 19:21
Sprzedawałam mieszkanie za posrednictwem biura 5 Aleja w Poznaniu.Mała kawalerka 27m, do remontu.Pani z agencji pobrała prowizję 7500zl.W dniu podpisania akt. notarial. jeszcze chciała 30zl. za wypis z księgi wiecztstej.Przez tą pazerność zapomniała co jest przedmiotem sprzedazy, bo moje mieszkanie było bez księgi wiecz. Cała procedura to była wielka beznadzieja, duzo błędów i matactwa. Na koniec SMS jeszcze 17zl za znaczek skarb.
marysia125 / 83.22.250.* / 2015-09-15 19:51
Sama prowadzę agencję nieruchomosci od wielu,wielu lat. Jesli tak rzeczywiście było jak Pani opisuje- to wstydzę się za "koleżankę" po fachu. Pewnie Pani już do niej nie wróci z następną sprawą, ani nie poleci znajomym jej usług.Nie zdziwiłabym się.
Ale tak jak ròżni są np. lekarze,adwokaci,notariu sze-tak ròżni są pośrednicy i ........ich klienci
ania815 / 62.21.5.* / 2015-02-19 21:06
cześć! Ja z kolei chce kupić mieszkanie przez to biuro możesz cos więcej powiedzieć? jaki % prowizji zgareli bo musiał byc duzy.
Adam34 / 83.8.136.* / 2015-01-31 13:18
Nie ma sensownego powodu by korzystać z biur pośrednictwa jeśli możesz samemu dodać ogłoszenie na prywatnaoferta a portal rozniesie Twoje ogłoszenie na kolejne 100 popularnych portali.
KamilaJ167 / 79.110.203.* / 2015-03-02 12:03
Ja akurat nie żałuję, że skorzystałam z biura nieruchomości. Razem z mężem zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu i energii na formalności, które za nas wykonał agent. W tym przypadku korzystaliśmy z biura nieruchomości Verso z Wrocławia, gdzie kupowaliśmy mieszkanie. Wszystko odbyło się sprawnie i profesjonalnie, a prowizja nie była jakaś wielka w stosunku do wykonanej przez nich pracy. Mogę ich polecić www.verson.com.pl
Klarisa / 31.63.35.* / 2015-01-28 10:06
Jeśli jeszcze nie do końca wiecie czego szukacie startujecie do Gross nieruchomości we Wrocku. Miałam tylko kilka wytycznych dotyczących lokalizacji, liczby pokoi, opowiedziałam im co lubie i proszę! Mieszkania, które mi proponowali wszystkie mi się podobały! Było w czym wybierać. Niesamowite wam powiem. Jak jesteście w podobnej sytuacji to polecam.
Halina Karpacz / 78.88.6.* / 2015-01-25 13:52
Tak korzystać tylko bardzo uważać,choć nie wiadomo na kogo trafimy.Nie polecam Grabowscy Nieruchomości Białystok,bo to nieprofesjonalna firma,ja sprzedawałam bezpośrednio a on dzwoni jako klient nie mówiąc że to biuro,ja umawiam na oglądanie i P.Grabowski dalej nie przedstawia się,negocjuje cenę jako zainteresowany kupnem.Straszy klienta że zapłaci karę jeśli go nie dopuści do udziału w transakcji.Radca prawny wyjaśnił klientce że nie należy płacić za niewykonaną usługę.Omijajcie tę Agencję.
violetta 66 / 185.13.233.* / 2015-07-15 15:56
też sprzedawałam mieszkanie , sprowadzili klientów , którzy oferowali mi cenę o 45 tyś.mniejszą od wystawionej.
Później Pan z agencji wydzwaniał i straszył,że nie sprzedam swojego mieszkania i że powinnam zgodzić się na ich propozycję.
zbyszekKieliszek / 81.190.136.* / 2014-12-03 10:44
Moim zdaniem warto korzystać z usług biura.
No chyba , ze macie mnóstwo wolnego czasu i chcecie go poswięcić na papierologię, chodzenie po urzęDACH , ciągłe telefony "oglądaczy" jeżdzenie na ogladanie nieruchomosci....
ja tak próbowałem i nie polecam jeśli poza tymi przyjemnosciami masz inne obowiązki np. pracę
za drugim razem juz skorzystałem z biura i naprawde jestem pod wrazeniem... nic cie nie obchodzi,głoszenia ,jezdzene po potencjalnych klientach itp jestem z okolic olsztyna wiec we wrocku ci nie polece ale jakbys miał co w war maz to kingdom z olsztyna, chyba teraz na kajki maja siedzibe.
doreczka / 195.74.51.* / 2014-11-29 16:18
z dala od metrohouse straszne oszuści gdy nie chciałem sprzedać mieszkania zaczęli mnie straszyć ze to już tak długo trwa ze najwyższy czas uwzględnić ich cenne jak się nie zgodziłem to zaczęli straszyć ich kosztami i chcieli 5000 chyba spotkamy się w sadzie
art_32 / 2014-12-02 10:26
Porażka większość tych biur. Taktyka okropna. Jak czytam opinie, to się nóż w kieszeni otwiera.
Natalie / 94.254.145.* / 2014-11-26 16:32
Oczywiście, że warto biuro nieruchomości załatwi za Ciebie wiele formalności oraz sprawdzi czy wszystko jest zgodne z prawem!

Polecam biuro nieruchomości ze Śląska- Katowice-Panewniki: http://www.poludnie.biz
Iza574 / 95.108.93.* / 2014-11-14 15:11
Ja korzystałam z biura ARKEI Nieruchomości z Poznania i jestem bardzo zadowolona. Moje mieszkanie sprzedali szybko. Obsługiwał mnie Pan Remigiusz bardzo profesjonalnie i uprzejmie. Polecam !
Krisu72 / 77.65.32.* / 2014-11-13 09:42
Ja sprzedawałem swoje mieszkanie za pośrednictwem Uberna.pl, poszło w miarę szybko i sprawnie więc mogę polecić.
Weronika Mazur / 159.205.197.* / 2014-09-12 11:59
Ja polecam biuro Nowak Estate w Krakowie, bardzo szybko sprzedali moje mieszkanie i w bardzo korzystnej cenie.
RomekZWawy / 87.204.106.* / 2014-08-22 11:58
Warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości ale takiego z polecenia, nie z ulicy, w przypadku rynku Warszawskiego często korzystam z biura Akces www.akces.org.pl właśnie z tego względu że nie raz już mi pomogli sprzedać szybko i w dobrej cenie a to nieruchomość a to działkę, takie zaufanie buduje się z czasem.
nikiO2 / 5.185.22.* / 2014-08-13 00:29
Moim zdaniem Home Broker jest wiarygodnym i uczciwym pośrednikiem. na prawdę się starają żeby klient był zadowolony.
abc1 / 217.96.226.* / 2016-10-29 09:28
Miałem ostatnio nieprzyjemność korzystać z usług firmy Home Broker przy sprzedaży mieszkania (biuro w Warszawie przy Rondzie Wiatraczna). Pan, który „zajął się” sprzedażą mojego mieszkania to był dramat (co oczywiście okazało się dopiero w trakcie trwania umowy). Takiej ilości kłamstw i krętactw nie widziałem nigdzie indziej (a żyję już dosyć długo) . Zastanawiam się, czy do pracy w tej firmie zgłaszają się właśnie tacy ludzie, czy też firma tak pierze mózgi swoim pracownikom, że oni takimi się stają.
Magda182 / 198.155.189.* / 2014-07-28 13:05
jesli z uczciwego i profesjonalnego to chyba warto. przygotuja umowe, znajda wyplacalnych klientach, pomoga przy protokole...
prosze uwazac na House Standard (krs International Selling Service) z Warszawy bo przyprowadzaja lewych klientow zeby zgarnac prowizje.
ewita06 / 37.209.149.* / 2014-08-21 22:34
Jakich klientów na własną rękę? Osoba zainteresowana np. wynajmem mieszkania zgłasza się do House Standard po pomoc, oni robią research lokali, które interesują klienta, umawiają go na spotkanie z wynajemcami i nie pobierają od klienta żadnej prowizji - tylko od wynajmującego, z którym klient podpisze umowę i dopiero wtedy gdy najemca wpłaci pieniądze. Firma jest bardzo pomocna i przyspiesza znacznie proces znalezienia dogodnego lokum - same pozytywy.
skomentuj

Najnowsze wpisy