Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Czy manipulacje dziennikarzy?

Czy manipulacje dziennikarzy?

ikcera / 82.210.175.* / 2009-05-06 11:16
Polecam uwadze tekst z wczorajszego (5.05.2009) wydania dodatku do "Dziennika, Polska, Europa, Świat" o nazwie "Nieruchomości". Konkretnie myślę o podpisanym przez p. Bartosza Sawickiego artykule pod tytułem "Mieszkanie w zielonym ustroniu na Bemowie". Autor przedstawia w nim jako "nieruchomość tygodnia" mieszkanie o powierzchni 71 mkw., położone w Warszawie przy ul. Lazurowej, o cenie ... 756 tys. zł. Ja nie twierdzę, że znam się świetnie na rynku nieruchomości, ale podzieliłem 756 tys. przez 71 i wyszło mi ... sporo. Moim zdaniem cena ta (w połączeniu z opisem mieszkania, rzecz jasna, bo pewnie są mieszkania, które tyle kosztują) jest przesadzona nawet z punktu widzenia szczytu ewidentnej "bańk nieruchomościowej", z którą mieliśmy do czynienia.
Czy uważacie, że p. Sawicki naprawdę sądzi, że wspomniane w tekście "ciekawy podwieszany żyrandol", "wygodne łóżko" i "podgrzewana podłoga" są tak wspaniałymi atrakcjami, aby uzasadnić astronomiczną cenę mieszkania położonego na obrzeżach Warszawy?
Czy tego typu teksty mają - waszym zdaniem - wpływ na faktyczne zachowanie rynku nieruchomości?
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy