Forum Forum prawneKarne

czy mozna palic papierosy na klatce schodowej?

czy mozna palic papierosy na klatce schodowej?

molendzior / 2012-05-31 09:25
mam pytanie, mam sasiada palacza, zona zabrania mu palic w domu to wychodzi na klatke, na ktorej pozniej strasznie smierci od petow...powiedzcie mi czy mozna palic wogole na klatce schodowej? moze ktos powinien go ukarac za to...
Wyświetlaj:
Hania550 / 46.171.65.* / 2015-10-28 13:06
Niestety w Polsce mają prawo patologia i różnego rodzaju bandziory.Normalnie trzeba we wszystkim ulegać i być potulnym.Jest jeszcze jedno rozwiązanie,nie patrząc na nic walczyc ich bronia.Jak oni mogą palic i smrodzić to my możemy wystawic inne smrody na klatkę.Skoro mogą wszyscy to dlaczego nie my.Zobaczymy komu ile będzie przeszkadzało.Nie raz warto trochę pocierpieć żeby inni zrozumieli.Nie dość ,że palą i śmierdą,to na klatce nie wolno otworzyć okna,bo....no nie wiem dlaczego.
szklarek / 2013-01-25 10:16
Wprost z Ustawy antynikotynowej zakaz taki nie wynika, bo dyskusyjne jest uznanie klatki schodowej za "inne pomieszczenie dostępne do użytku publicznego"- art. 5, ust.1, pkt. 10.

W zdecydowanej jednak większości przypadków zakaz wynika taki z Regulaminu porządkowego Wspólnoty/Spółdzielni/Gminy w zależności od formy prawnej i dotyczy wszystkich części wspólnych budynku.

Kwestie kultury osobistej, zdrowotne i p.poż pomijam.

Ps. Zatem nie jest to raczej kwestia prawa karnego.
.doradca. / 81.190.61.* / 2013-01-25 01:01
Nie można !Tym bardziej ,że mieszkańcom to przeszkadza i zanieczyszcza powietrze.
Należy też oficjalnie wywiesić na klatce "Zakaz palenia".
Inaczej byłoby, gdyby palacz był właścicielem budynku.
as_ves / 89.229.18.* / 2013-02-16 12:25
Uwielbiam jak ktoś udziela porad prawnych nie na podstawie tego, jakie prawo obowiązuje, tylko na podstawie tego, jakie jego zdaniem obowiązywać powinno. A jeszcze lepiej kiedy wie najlepiej co komu przeszkadza, bez pytania tych osób o zdanie.

Najnowsze wpisy