Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czy to już bessa, czy nadal korekta?

Czy to już bessa, czy nadal korekta?

Money.pl / 2006-05-23 09:54
Komentarze do wiadomości: Czy to już bessa, czy nadal korekta?.
Wyświetlaj:
JA / 2006-05-23 17:42 / Tysiącznik na forum
korekta?? spadki od ponad tygodnia po kilka procent na WIGach, oczywiście że bessa na kilka miesięcy mamy zapewniony trend boczny spadkowy
A2 / 2006-05-23 17:34 / Spekulantka
maryjoswinta) nie sprzedalam akcji , dokupilam getin i pbg na spadku. W ogolnym rozrachunku niezle zarobilam)).Pamietam jednak , ze jutro moze byc po zarobku)) jesli pojada po bandzie tak , jak dzisiaj do 12tej))
jędrzej / 2006-05-23 17:38 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Widziałem, jak kupowałaś - gratuluję.
arbusto / 2006-05-23 17:23
A mnie ciekawi jedno.
Na ile jest to prawdopodobne, co słyszymy zewsząd, że Yankesi trzęsą wszystkimi rynkami na raz i że nas bezpardonowo dymają. Trzęsą jednocześnie rynkiem i naszym, i w Budapeszcie, i w Rosji... + Turcja, trochę może na zachodzie i u Japońców... U siebie przecież też coś inwestują...
To przepraszam skaczą z rynku na rynek, jak żaba? A gdzie czas na transwer środków? Bo nie wierzę, że inwestują wszędzie w tym samym czasie.
jędrzej / 2006-05-23 17:33 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Daj spokój. Wszystkie rynki, które wymieniłeś to dla Jankesów nie więcej niż 3% ich kapitałów. Do nas przychodzą tylko najbardziej agresywni spekulanci.
warren buffet / 2006-05-23 17:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dws top 25 dzis -9,5% :) ale jutro bedzie z +7
gekko-n / 209.135.157.* / 2006-05-23 23:07
no, mam troche w DWSie. Maja dobrych managerow, ale small caps niestety dzisiaj pociagnely ten fundusz na dno ... :-( prawie -10% na funduszu to rzadko sie widzi ...

+7 , hehe, tez mozliwe. OBY.
PK / 83.23.16.* / 2006-05-23 17:18
co madrego proponujecie dla nowicjusz wszedłem w arke tydzien temu jak była na szczcie teraz mam jakies 15 % w plecy, i sie zastawiam czy robic konwersje czy czekac na lepsze czasy. to miała byc inwestycja dla córki
g prawda / 195.128.113.* / 2006-05-23 20:41
Trzymaj. Sam piszesz że to inwestycja (jak można przypuszczać kapitalizacja zysków za długie lata). Jak teraz wyjdziesz to ciulowo Ci wycenią i jeszcze chyba jakaś prowizja jest za odkupienie prze 12-ma miechami. A w plecy finalnie możesz być i 30 %. Arki nie mam ale czytałem taryfy (i mnie odstraszyły).
barto / 2006-05-23 17:29
jestem w podobmnej sytuacji , sprzedałem 13.02 będąc przekonany że poleci mocno w dół, tymczasem bito kolejne rekordy aż do 11.05 już miałem kupować gdy nastąpiła jazda w dół i właśnie wczoraj rano złożyłem zlecenie kupna i mam głęboką nadzieję że trzeba teraz poczekać to w końcu lokata długoterminowa więc moim zdaniem nie zamartwiaj się tylko spokojnie czekaj, przyniesie efekty.TRZYMAJ jestem laikiem ale posłuchałem się rad bywalców forum
pabloo83 / 2006-05-23 17:21 / Bywalec forum
Jak chcesz inwestowac w dłuższej perspektywie np kilku lat to bedziesz i tak na niezłym plusie.Trudno teraz powiedziec co robic teraz. Tez mam arke akcji juz ponad 2 lata. Moim zdaniem jeszcze troche sie obsuniemy.
Konwersja jest bezpłatna ??
kettner / 2006-05-23 17:50
Konwersja w obie strony jest bezpłatna. Ja uciekłem w ochronę kapitału i chyba przez jakiś czas tam zostanę. Polecam www.zainwestuj.pl Będę wdzięczny za wszelkie rady. Życzę wszystkim zielonego
jędrzej / 2006-05-23 17:07 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Niech mi to ktoś wytłumaczy (to przykład, ale dotyczy całości):
Na BIOTONIE krew się lała przez 3 godziny. O 12:10 leżał na deskach trzeci raz i lecąc pionowo w dół kosztował 25 zł, a potem nagle w ciągu 15-20 minut wrócił na poziom 29,40 zł (17% up)
Nie było żadnej walki na wsparciu - odbił się jakby był z gumy (zupełnie jak piłka lub balon) :-)
warren buffet / 2006-05-23 17:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fundusze
Zorro / 212.76.37.* / 2006-05-23 17:21
Tylko czyje ......... , a może nasze już mają bardziej "oświeconych" zawodników? Jutro się okaże. Wg mnie po 13-tej był ciąg dalszy dystrybucji moim skromnym zdaniem.
jędrzej / 2006-05-23 17:37 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Niestety i mnie się tak wydaje - kto zresztą nie zadrży widząc takie gigantyczne cienie przy dzisiejszych świecach. Wystarczy, że fundusze zrobią mały krok w dół i lecimy bez trzymanki.
jędrzej / 2006-05-23 17:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
... się nami bawią.
Dragon / 2006-05-23 16:57 / Bywalec forum
jak dziś spytałem siostrzeńca (9mc jeszcze nie mówi) -jak to Kuba będzie z GPW ? to jednoznacznie poniósł łapke do góry tak więc nie mamy się czego bać....
a poważnie na getinnie fajna świeczka sie zrobiła biała z długim ciniem ale jedna świeczka wzrostu nie sprawi (zresztą to raczej wiecie) to dlatego coś mi sie wydaje ze to był taki maly przystanek przed kolejnym spadkami bo tak z dnia na dzień ludzie nie zmienią nastrojów -zaczynam zalować, że mam akcje (75% portfela getin-u, 25% sprzedałem dziś na górce, prawie zobaczymy co sie jutro będzie działo jak sie zaczeni uspokajać to zaczne kupować coś może)
mol ksiazkowy / 81.219.217.* / 2006-05-23 16:53
Poradzcie jakas dobra prase gieldowa. Ehhh musze sie sporo podedukowac :/ ale po wakacjach zaczynam ostrzej grac a gieldzie. Tymczasem zbieram wiedze (na razie papierowa) aby pozniej zrobic konwersje na jednostki wiedzy w glowie. Ksiazek juz troche mam, prasy wcale. Poradzcie wiec co czytac. Jakie ksiazki i jakie czasopisma/gazety?
czahor / 212.76.37.* / 2006-05-23 16:45
a propos wycen funduszy ( parę razy ten temat byl na forum, ale widać warto przypomnieć..)
większość funduszy wycenia wartośc jednostki ok. 11.30, a podaje tę wartość wedle uznania. Na ogół -1D, ale np DWS tego samego dnia ok. 18 są dostępne na ich stronie,
Arka akcji to oddzielny temat, kiedyś Stroki o tym pisał, zainteresowanych odsyłam, sam nie mam więc nie chcę przekazywać info z dugiej ręki...
dan1 / 87.96.2.* / 2006-05-23 16:42
Chyba wiekszość ludzi czuje dziś złość.
Ja też dałem się "nabrać" na poranne spadki.
Zadziałały stop loss,
Co musi czuć człowiek który sprzedał GETIN po 8.30?
!$#$#$#!$$#$!!!!!
warren buffet / 2006-05-23 16:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Regulamin forum
Niedorozwiniety umyslowo, domorosly miniinwestor / 81.219.217.* / 2006-05-23 16:35
CHYBA MNIE COS STRZELI. W nocy zlecilem sprzedaz funduszy akcyjnych bo sadzilem ze dluzej nie ma na co czekac i trzeba ucinac straty. Teraz gielda leci w gore a moja transakcja odkupienia jest jeszcze realizowana (i pewnie dlugo bedzie). Nie mowiac juz o tym ile bedzie trwalo ponowne nabycie jednostek :(:(:(:(:(:(:(:(:(::(:(:(:(:(:(
warren buffet / 2006-05-23 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie wiedziales o tym ze fundusz nie jest do spekulowania i to trwa 3 dni ? a przy owczym pedzie i tydzien. ? moze masz farta bo znow zacznie spadac. kto wie.
miniinwestor / 81.219.217.* / 2006-05-23 16:39
wiedzialem - ale skoro lecialo na leb na szyjde to wolalem sprzedac i uciac straty :/ jakby mialo leciec w dol jeszcze tydzien to moja decyzja bylaby trafiona przeciez :/ no nic. lepiej powiedzcie mi jak odlicza sie od podatku od zyskow kapitalowych straty... chlip
margo_x / 83.29.75.* / 2006-05-23 21:17
nie płakaj :-), ja zrobiłam to samo, siedziałam do 2-ej w nocy i analizowałam, wyszło mi, że na dzisiaj indeksy będą miały górkę, więc tez zleciłam sprzedanie wszystkiego,,,,po mojemu i fundusze górkę mieć powinny,, i shit :-(((( 25+ to minus 9 z kawałkiem i Skarbiec, też źle. Jedyne co mnie cieszy, że przewidziałam indeksy, ale coż z tego, jeżeli nic mi to nie dało :-(((((, pozdr.

ps. a tak cieszyłam się, kiedy weszłam na 25+, kiedy nawet w rakningach pozytywa nie mieli, a jednak, co później się okazało trafnie wybrałam ;-)
jędrzej / 2006-05-23 16:33 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Czarno to widzę. Czy jutro będzie powtórka?
styx / 83.27.224.* / 2006-05-23 16:38
prawdopodobnie tak
warren buffet / 2006-05-23 16:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
caly swiat na zielono.
jędrzej / 2006-05-23 16:54 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Znaczy jutro korekta i będzie na czerwono. A przecież u nas W20 podciągnął KGHM, większość firm zakończyła na minusie.
g prawda / 195.128.113.* / 2006-05-23 21:21
Ale uzasadnienie nie ma co (może i sie sprawdzi jak pogoda w Polsacie) jak wszedzie na czerwono u nas też na czerwono będzie a jak wszędzie na zielono to u nas korekta. Może i tak ale dobrze że twoje pentium nie implikuje tak wyrażeń logicznych bo bym tego nie napisał.
jędrzej / 2006-05-23 16:57 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Przepraszam, przedtem byłem optymistą, ale jak widzę taką spekulację całym rynkiem, to mi się ręce uginają.
A2 / 2006-05-23 16:32 / Spekulantka
Analitycy Expandera uspokajają inwestorów i radzą, jak bronić się przed spadkami na giełdzie..i tekst ponizej..
A2 / 2006-05-23 16:31 / Spekulantka
Dlaczego nie będzie dalej spadać?

1. Nie ma alternatyw. Oprocentowanie lokaty na poziomie 3-4 proc. rocznie nie zadowoli inwestora, który w funduszu akcji zyskał w takim samym czasie 40 czy 50 proc.

2. Spółki giełdowe osiągają dobre wyniki finansowe i zapowiadają wysokie dywidendy.

3. Środki nadal płyną do funduszy inwestycyjnych (inwestorów zachęcają świetne wyniki średnio- i długoterminowe) oraz do funduszy emerytalnych, które muszą inwestować na giełdzie.

4. Inwestorzy zagraniczni, którzy uciekli z rynków wschodzących, by kupić amerykańskie obligacje szybko zauważą atrakcyjność przecenionych polskich akcji. Tym bardziej, że zyski z amerykańskich papierów dłużnych może zjeść deprecjacja dolara.

5. Korekta była bardzo głęboka. Z punktu widzenia analizy technicznej potencjał spadków został praktycznie wyczerpany.

Analitycy expandera..
Ja uwazam , ze zawsze moze spadac....ale tez zawsze moze wzrastac.
jędrzej / 2006-05-23 16:40 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Niby to wszystko racja (powtarzaliśmy większość tych tez jak mantrę), ale dzisiejszy gigantyczny ogon przy białej świecy W20 będzie dawał do myślenia. Widać że potencjał do spadków jest duży.
Poza tym może nie jestem wyznawcą teorii spiskowej, ale dzisiejsze bujanie nie wygląda naturalnie. A jeśli przyjmiemy że ktoś buja emergency markets, to nie są to fundusze, tylko jankesi. Mają niezły ubaw, ale nie sądzę żeby dali nam już spokój. Obawiam się powtórek.

Póki co stoję z boku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy