Forum Forum dla firmOprogramowanie

dane klientów firmy w chmurze

dane klientów firmy w chmurze

xavierro / 83.144.99.* / 2014-04-03 17:02
Nasza firma rozważa wdrożenie aplikacji SharePoint online, dzięki czemu będziemy trzymać nasze dane w chmurze. Rozumiemy, że MS dokłada wszelkich starań, żeby te dane były bezpieczne. W swoich zasobach mamy jednak wiele plików projektowych, które otrzymujemy od naszych klientów lub które tworzymy na podstawie informacji otrzymanych od klientów. Nasi klienci wymagają od nas zachowania poufności, w tym nieujawniania danych stronom trzecim.
Microsoft, niestety, w tym modelu jest stroną trzecią.
Zdaję sobie sprawę, że jest to obecnie problem wielu firm. Stąd moje pytanie:

Jak inne firmy radzą sobie z tym problemem? W rozmowie telefonicznej pracownik MS twierdził, ze nie może udzielić informacji o innych firmach, co potwierdza, że po prostu nie był w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Nie chodzi mi o konkretne firmy: OGÓLNIE jak przedsiębiorstwa radzą sobie z tą kwestią? Jestem pewien, że nie jedna firma zetknęła się z tym problemem. Będę wdzięczny za pomoc!
Biuri / 2014-07-10 10:07
Dane w chmurze zapisywane są na innym serwerze, który może znajdować się ( tak jak w przypadku Microsoftu) w innym państwie. Wtedy też obowiązują przepisy dotyczące ochrony danych osobowych aktualne w tym państwie. Generalny Inspektor Danych osobowych stworzył „Dekalog chmuro luba”, mówi on o tym, że pomiot który postanowił o przekazaniu danych do chmury, powinien uzyskać pełną informację o wszystkich lokalizacjach serwerów, na których będą przetwarzane dane.

Najnowsze wpisy