Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Darowizna na wypadek śmierci ułatwi dziedziczenie

Darowizna na wypadek śmierci ułatwi dziedziczenie

Wyświetlaj:
boroc / 2008-04-18 22:44 / portfel
No nareszcie kroś pomyślał o żonach które kilka lat temu zostały zmuszone przez państwo do przepisania Firmy na męża (lub odwrotnie) . Po 27 latach byłam do tego zmuszona. Teraz jestem osobą współpracującą ( niby jestem zwykłym pracownikiem )ale jestem traktowana jak właściciel do płacenia składek ale do chorobowego (muszę chorować min. 33 dni żeby ZUS coś mi wypłacił)lub do emerytury to muszę spełnić wymogi prywaciarza. Będę musiała iść do kogoś do pracy na 12 miesięcy żeby uzyskać prawo do emerytury. Czy to jest normalne??? Taka darowizna na wypadek śmierci choć w jakiejś części pozwoli mi spać spokojnie w nocy .Czego nie robię od kilku lat. Mimo że z mężem mamy testamenty. To szczerze powiem modliłam się żeby pierwsza umrzeć bo nie wiem czy wytrzymałabym stan postępowania sądowego.A takie zabezpieczenie jest bardzo dobrym pomysłem.
hella / 77.115.235.* / 2008-06-17 21:40
Żeby to weszło w życie, rozwiązałoby wiele problemów starszych rodziców na łasce dzieci. Córce zostawiłam mieszkanie 75m kw., Ona kupiła mi 35m kw, chciałam to mniejsze mieszkanie przekazać w formie darowizny po mojej śmierci synowi, okazało się, że z chwilą podpisania umowy syn stanie się właścicielem mojego mieszkanka, a ja nie chcę mieszkać u syna, tylko u siebie, ale też chcę, żeby syn miał wyłączne prawo do tego mniejszego mieszkania i chciałabym za mojego życia to uporządkować. Testament jest kłopotliwy w przechowaniu a i tak do sądowego rozpatrzenia. Taka umowa darowizny na wypadek śmierci byłaby supernista, aż trudno uwierzyć, że mogłaby ujrzeć światło dzienne. Przecież wszystkie przepisy są mroczne i komplikują życie, jak opisała przedmówczyni. Pozdrawiam!
remcie / 217.113.225.* / 2009-03-02 14:32
Wszystko świetnie, tyko powstaje pytanie co z zachowkiem. Co stanie się np. z osobą która nie otrzyma takiej darowizny np. mieszkania a nic innego wartościowego nie zostało po zmarłym. Czy taka darowizna na wypadek śmierci miała by mieć takie same skutki co darowizna dokonana wcześniej. nasuwa się pytanie czy taką darowiznę osoba ominięta mogła by podważać prawem do zachowku? Jeżeli nie to i tak uważam, że w takiej sytuacji jest to zapis który może być krzywdzący.
virus32 / 81.190.162.* / 2009-06-17 11:56
Uważam że jest to świetny przepis który w końcu da pełne prawo do spadkodawcy do zarządzenia swoim majątkiem.Jeżeli spadkodawca chce by majątek otrzymała jedna i tylko jedna osoba a inne uprawnione do zachowku uważa za niegodne lub są w posiadaniu majątku po rodzinie to jest to super sprawa .Zaoszczędzi mnóstwo czasu na niepotrzebne sprawy sądowe .
krzyżak / 213.192.70.* / 2009-07-29 12:34
też uważam . ze jest to ważna sprawa jak ktoś chce żeby majatek przypadł jednej wybranej osobie to tak ma się stać dlaczego maja być zachowkim czy coś innego,potem upadają np. firmy i wiele innych strasznych rzeczy się dzieje,Jagoda

Najnowsze wpisy