Forum Forum finansoweBanki

debet w pko bp

debet w pko bp

gusia04 / 2009-04-10 19:56
Witam. Chciałam dziś wypłacić pieniądze z konta w bankomacie i
okazało się, że mam - 232zł na koncie. Dziwne bo nigdy nie miałam
konta z debetem, a po interwencji w banku okazało się, że takowe
konto posiadam. Prześledziłam wyciągi jakie mi się ostały w domu, bo
zrezygnowalam z przesyłania ich i jeszcze w zeszłym roku widnieje
informacja o tym, że jestem posiadaczem konta SUPERKONTO a teraz mam
konto SUPERKONTO Z DSD. Pytanie od kiedy skoro nic nie podpisywałam
i nie wyrażałam zgody na zmianę konta? A po drugie skąd ten debet na
koncie skoro nigdy nie podpisywałam żadnej umowy o to, że chcę mieć
debet i nawet jak miałam np. 25zł na koncie a np. chciałam wypłacić
50zł to nie mogłam bo BRAK ŚRODKÓW NA KONCIE, a dziś mam debet i
nagle zniknęło mi 800zł z konta i jeszcze zrobił się dodatkowy
minus. Panie w Banku oczywiście ciągle przystają przy swoim, tzn. że
mam konto z debetem i koniec. A tak na logikę biorąc gdybym
faktycznie miała takie konto to mogłabym sobie z niego normalnie
korzystać świadomie prawda, a nagle się okazuje, że nawet nie mam
teraz środków do życia. Proszę pomóżcie.
Wyświetlaj:
Ania714 / 46.169.129.* / 2022-01-24 13:25
Hej jak sie sprawa wyjasnila?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wierny klient PKO / 31.60.68.* / 2020-10-05 16:15
Debety to zarabianie na nas, przez ten debet straciłem tysiąc złotych, panie w banku przystają na swoim ze korzystałem z niego, a prawda jest taka,że nie korzystałem ja wiem ile wydaje ile dostaje ile mi zostaje itd,ale nie o tym jak mając kilka groszy na koncie bank zabrał mi z 3zł za jakis wydruk z bankomatu i za nie korzystanie z karty i tym sposobem miałem na minusie, a następnego dnia już ponad -500zł a jakim sposobem to sie nie dowiem bo nie potrafią wytłumaczyć, po przelaniu pieniędzy na to konto żeby saldo było dodatnie abym mógł zrezygnować z tego wspaniałego debetu co sie za drugim razem udało po za pierwszym dostałem wiadomośc,że wniosek został odrzucony bez podania przyczyny...to za drugim razem wniosek został zrealizowany, ale wchodząc na konto zauważyłem, że zniknął debet jak i moje pieniądze ;) pozdrawiam cieplutko
Ania714 / 188.146.128.* / 2022-01-24 13:27
Jak sie sprawa wyjasnila
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Natka353 / 5.172.233.* / 2019-07-01 22:51
Posiadam konto dla młodych z debetem 500 zł, przez ostatnie 2 miesiące nie miałam żadnego dochodu , korzystałam z resztek pieniędzy na koncie po czym w czerwcu użyłam debetu wykorzystując okolo 100 zł, dziś (1 lipiec) na koncie mam -52 zł, saldo debetowe wynosi 248 zł, saldo do wykorzystania to 196 zł . Z tego wynika że użyłam debetu w wysokości 252 zł, a jest to nie możliwe, może nawet 100 zł nie przekroczyłam. Ktoś pomoże przydatnymi informacjami ?
Ania714 / 188.146.128.* / 2022-01-24 13:28
Jak sie wyjasnila cos?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ciekawaa / 5.173.44.* / 2019-05-07 15:24
Ja mam inne pytanie.
Dostaje przelew co miesiac na konto mam takze debetowe jak wyplacam kase moge niby zrobic debet do 1000 zł. Czasem przejdzie do 100 czasem wgl nie moge zrobic tego debetu , dlaczego?? 🤔
Teraz mam -9zl na koncie nie biorąc zadnego debetu no i zrobic go nie moge. Tzn ze jesli mam na - to debetu czyt zblizeniowo juz zrobic nie moge ?
Pytanko / 83.23.251.* / 2019-05-03 14:13
Witam. Mam konto dla młodych od 3 msc. Debet mam 500 zł. Nigdy z niego nie korzystałam stąd moje pytanie. W umowie jest napisane, że oprocentowanie debetu to 10% w skali rocznej. Czyli że co? Powiedzmy że za wzięcie 100zl muszę oddać 110zl? I ta skala roczna? Czyli raz w roku czy co. I czy nawet jeśli nie skorzystam z debetu będę musiała coś za niego zapłacić?
fajny23 / 31.11.254.* / 2016-01-02 01:12
Witam posiadam debet w PKO BPmoże wiecie w jaki sposób bank nalicza odsetki karne za konto minusowe ? ile np za dobę naliczają osetek
mam debet limit 800zł
i konto dla młodych
proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
Joanna902 / 164.127.221.* / 2016-03-08 14:09
W przypadku konta dla młodych maksymalny debet wynosi 500zł, a obciążenie za nieterminową spłatę salda debetowego to koszt ok. 2zł.
Gumri / 2013-07-19 23:13
Z tego co wiem to w Getinie teraz jest promocja i zakładając konto dostajemy darmowy limit na 1000 zł.
moniq138 / 109.199.17.* / 2012-11-02 11:30
Witam, u mnie sytuacja wygląda tak: mam konto dla mlodych z dsd, miałam debet w wysokości 500zł, a że od lipca nie mama wpływów na konto to zmniejszyli go do 411zł. 10października dostałam przelew w wysokości 600zł i wszystko było w porządku z debetem do końca miesiąca, a dzisiaj zabrali mi debet-całkowicie?! o co chodzi? może ktoś pomóc? wyjaśnić?!? potrzebuje tej kasy:(
paulina1991 / 89.171.146.* / 2012-07-03 11:31
Hej,
Mam również problem.. Ponieważ wiem, że mam konto z debetem, dokładnie to konto studenckie. O debecie dowiedziałam się przez przypadek, gdy okazało się, że na koncie mam -1000 zł.. Wpływ comiesięczny mam od rodziców 1500 zł. i zawsze debet mam do -1000.. Wiem o tym i co miesiąc go reguluję tak jakby.. Co wiecej gdy zrobił mi się debet na -1000, dostałam przelew 500 zł i mogłam dalej dobić do -1000, gdy to zrobiłam dostałam wpływ na konto 960 zł, i stan mojego konta wynosi -326 zł środków dostepnych. Rzekomo przekroczyłam jakiś limit debetowy, który został zmniejszony.. a z tego co liczę, to mój debet nie powinien się zmiejszyc.. Szczerze po rozmowie z Panią przez telefon zgłupiałam. CIeszyłam się, że dostałam pieniądze (960 zł) wydałam może 300 w ciągu dwóch dni, i gdy dochodzi do zapłaty w sklepie nie mam środków na koncie, gdzie byłam swiecie przekonana ze je mam. Co w tej sytuacji mogę zrobić? Bo pieniędzy nie mam, nie dostalam żadnej informacji ze mam to spłacic, ani nie mogli mi za nic sciągnąć pieniedzy bezpośrednio z konta.
piotr775 / 188.228.29.* / 2012-11-24 10:38
to fajnie bo ja własnie na konto weszłem i mam - 2500 zł jak złotowki nie wybrałem bo jestem za granica pieprzone złodzieje to sie w sadzie skonczy ale zniszcze dziadow złotowki nie dostana ani tego konta juz nie skorzystam
Ania714 / 188.146.128.* / 2022-01-24 13:29
Jak sie skoncYlo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
landryn / 83.4.235.* / 2013-01-20 13:23
Piotrek,masz rację ,ja też to konto likwiduję,za opóznienie mojego pracodawcy wysłali mi dwa monity po 30 zł i pobrali dwa razy po 14zł.KONIEC,JA NA MAJEWSKIEGO W DURNYCH REKLAMACH ROBIŁ NIE BĘDĘ.Wam propnuję to samo.
Pustyśmiechnasali / 79.173.1.* / 2012-09-04 10:02
Najlepiej zmienić bank,też tak miałem.Pzdr.
damian241 / 109.207.110.* / 2012-06-15 10:22
Witam ,ja mam taki problem ze stracilem prace kilka miesiecy temu i wykorzystalem wszystkie pieniadze z konta razem z debetem 1000zl ,moj stan konta to -1000zl ,od dwoch miesiecy nie mialem zadnych wplywow na konto ,chcialem zapytac czy jesli teraz bym splacil caly debet to przyznaja mi go spowrotem po dwoch miesiacach bez wplywow na konto, prosze o odpowiedz??
niechciany_debet / 109.95.24.* / 2011-08-14 20:51
Mam konto w PKO BP od ponad 7 lat. Nigdy nie miałam debetu. 1 sierpnia miałam otrzymać wypłatę - 1500 zł, poszłam do bankomatu i wypłata była. Za tydzień poszłam ponownie wypłacić pieniądze i okazało się, że na moje konto ponownie wpłynęła kwota 1500 zł. Początkowo myślałam, że zaszła pomyłka i pracodawca dwukrotnie przelał pieniądze (choć wydawało mi się to mało prawdopodobne). Wypłaciłam pieniądze z bankomatu, a na koncie pozostawiłam tylko 40 zł. Na następny dzień okazało się, że stan mojego rachunku to -1460 zł. Akurat była to niedziela, więc nie mogłam wyjaśnić sprawy w banku, zadzwoniłam więc na biuro obsługi i konsultant poinformował mnie, że został mi przyznany debet w wysokości 1500 zł (oprocentowanie 22%) w banku również zostało to potwierdzone. Wpłaciłam pieniądze, aby zlikwidować debet. W całej tej sytuacji nie rozumiem, jak bank po 7 latach korzystania z konta może nagle, bez mojej wiedzy przyznać mi debet i w ogóle nie informuje mnie o tym.Zakładając rachunek informowałam, że nie chcę debetów. W mojej umowie nie pojawia się słowo ,,debet", ani też nic podobnego. Może bank przyznał mi teraz ten debet (który nie jest mi do niczego potrzebny i ja się na niego nie zgadzam) jako ,,nową usługę", bo tylko o takiej jest mowa w umowie, ale nawet jeśli to ma obowiązek mnie o tym poinformować (przewiduje to umowa). Jak dla mnie PKO BP na siłę oferuje usługi, z których nie każdy chce korzystać, a nawet zgodzić się na te usługi. Ciekawe tylko czy robi to bezinteresownie? :)
Wycieczkowicz / 185.80.32.* / 2018-10-23 11:52
Hehe ciekawe nie to, ze czuje sie pani poszkodowana bo ktos pozyczyl pani pieniadze bez pani zgody tylko raczej to, ze nie rozwiazawszy sytuacji wyplacila pani cala kwote. Czytajac ten wpis mialam wrazenie ze zrobila to pani na wszelki wypadek gdyby ktos upomnial sie o "pomylkowy" przelew. Mozna powiedziec "no coz bank sie pomylil jego strata" hehe. Niestety bank nie robi takich pomylek. Niech sie pani nie stawia w pozycji ofiary podstepnej polityki banku tylko przyzna, ze pomyslala pani ze wyda sobie te pieniadze skoro je ktos "zagubil". Po co pani wyplacala srodki, ktore wg pani nie nalezaly do niej samej.
kama20-k213 / 95.160.214.* / 2011-05-13 14:25
mam konto studenckie z dsd w pko i niemoge skorzystać z debetu ;/ ni wiem co mam robić potrzebuje kasy a niemoge jej wybrać
hgsghdsfds / 79.185.58.* / 2011-02-01 17:36
a jeżeli mam Środki dostępne: -258,35PLN Saldo: -48,48PLN i wpłace 50 PLN to dostane debet czy nie? prosze o szybko odpowiedz
Wycieczkowicz / 185.80.32.* / 2018-10-23 12:00
Mialam kilka podobnych sytuacji. Z mojego doswiadczenia z tym bankiem wynika ze system trzeba nauczyc odrozniania wplaty od wplywu. Jezeli potraktuje zwykla prywatna wplate jako wplyw moze zablokowac konto. Tak ze bedac na debecie i wplacajac pewna kwote, ktora go nie uzupelnia do zera zablokuje calkowicie wyplaty do momentu az debet zostanie calkowicie wyrownany. Mialam kiedys taka sytuacje na wycieczce. Odzwonilam sie wtedy po infoliniach i tak musialam pojsc do banku. Ale od tamtej pory system juz nie traktuje moich wplat jak wplywow i moge korzystac z debetu jak z normalnego salda. Oczywiscie pod warunkiem ze nie uplynie miesiac od ostatniego wyrownania debetu (czyli w moim przypadku wplywu pensji). Jezeli jednak przekrocze ten czas i wyrownanie nastapi np kilka dni po uplywie miesiaca to na ok jeden dzien zabrany jest mi debet po czym spowrotem jest mi przyznany. Mam nadzieje ze jasno to opislam, jesli hcodzi o sprawy bankowe to prosciej sie nie da, sama mam z tym problemy hehe
mor_onek / 2010-10-09 19:08
a może pójść do oddziału, i poprosić o dokument na którym widnieje Twój podpis o tym, że wyrażasz zgodę na takie konto?
grs / 79.191.39.* / 2010-03-24 22:11
To właśnie tak jest jak na siłę Bank daje klientowi coś, czego klient nie potrzebuje. Ja też miałem taką sytuację. Miałem przez 10 lat konto w PKOBP S.A. w tym przez 2 złote konto płaciłem 16,50 zł miesięcznie jak i miałem umowę o kredyt odnawialny w kwocie 2000,00 zł jak z niego zrezygnowałem to na rachunku pojawił się 2500,00 dodatkowych środków i dlatego zrezygnowałem Szanowny czatowicie dfsfdsfs to nie może być tak, że bank bez mojej wiedzy zgodny na siłę wprowadza mi coś czego nie chcę lub nie powinienem mieć, gdyż Bank działa na swoją nie korzyść bo przecież są różni klienci a po drugie debet na koncie jest wyżej oprocentowany niż kredyt odnawialny
davia / 2010-12-24 11:12
Po pierwsze to czy będzie debet w koncie wpisane jest już w umowie rachunku - podpisujesz umowę z debetem lub bez. Po drugie nawet jeśli debet jest przyznany to nie ma obowiązku z niego korzystać - wtedy nie ma żadnych opłat i odsetek.
patka89 / 83.27.161.* / 2010-08-24 12:31
ten bank kradnie mam dopiero od dwóch miesięcy konto i to miała być moja druga wypłata pierwsza przyszła normalnie a 2 już nie chodzę od piątku do bankomatu bo wtedy miałam dostać pieniążki i nic ciągle brak środków na koncie dostałam od pracodawcy potwierdzenie wpłaty na moje konto i zamierzam jutro iść do tego p************ banku ;/
ostatnio przed wypłatą jak sprawdzałam stan konta wynosił 0,15 groszy no to wychodzi że debetu nie było w takim razie gdzie są moje pieniądze ;/
Wycieczkowicz / 185.80.32.* / 2018-10-23 12:09
Niestety takie sytuacje sie zdazaja. Mam konto w pko bp juz ponad 10 lat. Zalozylam jako studenckie i na poczatki tez mialam takie przypaly. Bodaj dwa razy. Mialam przelane pieniadze i potwierdzenie a na koncie 0 i bez debetu. Bo jak nie ma kwoty to i debetu nie bedzie. Chodzilam nawet do banku bo czas oczekiwania na ten przelew przekroczyl 7 dni. Pani w banku powiedziala mi po cichu ze nic nie zrobie bo "bank obraca sobie tymi pieniedzmi". A jej kolezanka kazala mi sie zglosic z tym problemem do oddzialu gdzie zakladalam konto czyli w moim rodzinnym miescie 300 km od miejsca studiowania... Zanim jednak dojechalam do domu pieniadze juz byly na koncie razem z debetem. I co biedny student ma robic. Takie rzeczy sie zdarzają. Ale przyznam ze od tamtej pory zadnego problemu nie mam z moim kontem a dajej mam studenckie z DSD hehehe mimo ze juz jestem prawie 10 lat po studiach.
Moze i sa lepsze banki i tansze, ale ja na bankowosci sie kompletnie nie znam a przez te 10 lat juz dobrze poznalam ten bank i jego dziwactwa. Panie w oddziale tez mnie juz znaja. Wiec wole to niz zaufac jakiemus obcemu sytemowi.
davia / 2010-12-24 11:13
ten bank kradnie

Uważaj co piszesz, jeśli nie masz dowodów.
patka89 / 83.27.161.* / 2010-08-24 12:35
zresztą nie mogło być bo ostatnio z konta wypłaciłam nie zbyt dużą sumę bo mało zarobiłam jak na ten pierwszy raz w tej pracy i wiedziałam że szaleć nie mogę...
złodzieje w tym banku i tyle ;/
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: