Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Demonstracje w Kijowie. To przełomowy dzień dla Ukrainy

Demonstracje w Kijowie. To przełomowy dzień dla Ukrainy

Wyświetlaj:
T. / 81.190.62.* / 2013-12-01 23:09
Demonstracje ?
Ja widziałem grupy bojówkarzy wzajemnie okładających się pałkami ,pięściami oraz tych co wybijali szyby wystawowe i niszczyli wszystko co na drodze napotykali.Była to okazja do rozrób i bijatyk między sobą. Natomiast nieświadomych swoich poczynań ,inaczej chętnych do "Europy", była zaledwie garstka ludzi.
ponury424 / 31.174.252.* / 2013-12-01 20:40
Na Ukrainie dochodzi do próby obalenia demokratycznie wybranego prezydenta i rządu, jest to bezprecedensowa próba wymuszenia na demokratycznie wybranych władzach Ukrainy podpisania traktatu stowarzyszeniowego z unią europejską przy pomocy agitatorów i bojówkarzy obrzucających kamieniami siedzibę władz demokratycznego państwa, prezydent Janukowycz powinien zapewnić w kraju ład i porządek korzystając z uprawnień konstytucyjnych, jaka rolę spełniają tam wysłannicy z Polski i kogo oni reprezentują, jest to mieszanie się w wewnętrzne sprawy demokratycznego państwa, dokonania towarzystwa zarządzającego Polską pod szyldem demokracji od ponad 20 lat: wyprzedaż majątku narodowego za bezcen tzw. "prywatyzacja" 2,5 miliona Polaków żyje poniżej granicy ubóstwa, ponad 2 miliony wyemigrowało z Polski za chlebem, pod względem przyrostu naturalnego na 220 sklasyfikowanych państw Polska zajmuje 212 miejsce jest to kraj wymierający, powinni pochwalić się tymi osiągnięciami przed narodem Ukraińskim, w Polsce podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada w 2011 i 2012 roku rząd Polski któremu przewodzi pan Tusk wysłał przeciw pokojowemu marszowi w Warszawie tysiące policjantów którzy strzeli do Polaków używając strzelb gładkolufowych o dużej średnicy pocisku oraz armatek wodnych, w prasie uczestników pokojowego marszu nazywano nacjonalistami oskarżając o faszyzm i ci państwo wciągają inny kraj do tego eurokołchozu, pogratulować dobrego samopoczucia, ramię w ramię idą państwo Kwaśniewski, Tusk, Kaczyński, Komorowski, Wujec i inni, wszyscy ci państwo pokazali swoją prawdziwą twarz.
Uuurrrrraaaaa, sk...synskij Narod / 46.15.99.* / 2013-12-01 18:41
Moze Jareczek przywiezie sliwe od ukrainskiej paly i w glorii bohatera bedzie brylowal po sralonach. Niezaleznosc i wolnosc, likwidacja postsowieckich aparatczykow odsuniecie ich dozywotnio od wladzy, a za korupcje dozywotni zakaz zajmowania stanowisk. To wtedy mozemy z Ukraina rozmawiac, wczesniej won, niech batiuszka Putin sie z nimi brata. Ukraincy sa niebezpieczni i udowodnili(UPA) w historii ze nie mozna im ufac. Oni Polakow nienawidza, takze Jareczek wiecej tam obudzi wrogow UE niz ta zlodziejka Tymoszenko.
JanuszPOlikot / 2013-12-01 17:16 / Tysiącznik na forum
Panowie z POrtalu money.pl wy wszystko wiecie.....POwiedzcie mi czy ci "POstępowi ",europejscy manifestanci aktualnie awanturujący się w KIjowie są "faszystami"....?.....Może to są antyfaszyści...?
Dlaczego w zależności od sympatii POlitycznych media POspólstwu raz przedstawiają demonstrantów jako skrajnych awanturników a innym razem jako bohaterów .....?
Może Tusk albo Sikorski zna odpowiedż...?.......Ciemnota dla ludu:):):).....Szanowna redakcjo mam w domu do dzisiaj ulotkę rozdawaną nomen omen pod niemieckim sklepem Plus w której napisano że po wejściu do UE w Polsce będą emerytury na poziomie 15 tys euro rocznie.....Ulotka jest z roku 2004 w czasch gdy wstępowaliśmy do UE...... Może przesłać ja na Ukrainę...?
Ciekawe czy niemieckie koncerny też rozdają podobne ulotki na Ukrainie...?
precz z komuną / 83.9.202.* / 2013-12-01 15:33
Eurokołchoz potrzebuje kolejnego rynku zbytu i tanich murzynów do montowni.
Jonny / 188.33.133.* / 2013-12-01 14:19
Byłem na Ukrainie 2 lata temu, przejechałem camperem trasą Lwów - Żytomierz - Kijów, Charków - Donieck - Krym - Odessa i do Rumuni. Powiem Wam zupełnie szczerze, że to niesamowite zadoopie, jak kraje Afryki południowo -zachodniej. Infrastruktura się rozpada, brakuje usług, ludziom się nie chce nawet biznesu prowadzić, miasta niesprzatane, budynki nieremontowane, korupcja policjiantów, za wszytsko chcą łapówki, nie czują żadnego zażenowania, tak samo celnicy, gorzej niż w Polsce 20lat temu. Jedyne co na plus, to przyjazne nastawienie tubylców i walory przyrodniczo - geograficzne. IMO im nie pomoże ani integracja z Rosja, ani z UE, sami muszą coś z tym swoim krajem zrobić.
jeremiah / 209.239.112.* / 2013-12-01 16:49
No to wyobraź sobie drogi robaczku że 20 lat temu tak samo mowili np:Holendrzy o Polsce. A wyobraź sobie co mówili kiedy rządził Jaruzelski a towarztsz Leszek Miller był w KC jedynej partii kiedy dziwka w hotelu Metropol kosztowała 20 dolarów a wódka w Pewxie 1 dolara. Nie przesadzaj. Odessa to jedno z bardziej zabawowych miejsc jakie widziałem, A Lwów to najpiękniejsze... polskie miasto. Stary Kraków przy Lwowie jest po prosty mały No i plaża w Odessie! Ufff. co za widoki!!!! Wygląda to trochę tak jakby ktoś nie pozwalał zdejmować ciuchów tym mniej ładnym. Costa Brava to pikuś!!! Nie mówię o Jałcie ale tam królują Rosjanki z Pitra i Moskwy z dziesiątkami tysięcy jewro na drobne wydatki!
sir / 89.167.72.* / 2013-12-01 12:43
Unia nic ciekawego nie zaproponowała Ukrainie, bo boi się Rosji. Oddała piłeczkę. Powiedzą: chcieliśmy, ale to wina Janukowycza. Najlepiej głowę wsadzić w piasek. Zachód ma w tym wprawę.
nipodam@wp.pl / 213.155.191.* / 2013-12-01 14:34
@Sir
Większość demonstrujących to ludzie młodzi, dla nich nasza gospodarka jest bardzo konkurencyjna, nie wspominając o Niemcach czy reszcie prawdziwie rozwiniętych krajów. Podpisanie traktu zlikwiduje bajery utrudniające pracę za granicą. Jedyne co pozostało Ukrainie cennego w ich kraju to młodzi ludzie będzie to samo co w naszej republice Bananowej zostaną tylko staży i system emerytalny zacznie się sypać.

Pozdrawiam
kniaź Wolodymyr / 178.42.250.* / 2013-12-01 12:40
Ukraino!Trymajsja matuszki Rossii, bude ludsze!!!!!!!!!!!
Atno / 195.248.88.* / 2013-12-01 13:53
Matuszka Rosja da kopa, kułakiem i zapędzi do kołchozów. I będzie dobrze jak kiedyś - wódka i karkoszki.
spolonizowany Ukrainiec / 178.42.72.* / 2013-12-01 12:26
POPIERAJCIE nasz rząd Ukrainy. UE daje nam Ukraińcom za umowę stowarzyszeniową 1 (słownie: jeden) miliard Euro. A nasz mądry rząd Ukrainy chce 160 miliardów Euro!!!! Nie otworzymy naszego ukraińskiego rynku za darmo. Unia szuka nowych rynków zbytu, co w oczywisty sposób zniszczy naszą ukraińską gospodarkę. Janukowicz walczy o istotne ukraińskie interesy, z Rosją ( umowa gazowa - Julia Tymoszenko) jak i z Unią o uczciwą rekompensatę za otwarcie rynku. A ci protestujący to tacy wasi "solidarnościowi" zadymiarze.
spolonizowany Ukrainiec / 178.42.72.* / 2013-12-01 12:25
Ukraińcy w zdecydowanej większości chcą integracji z Unią. Ale ... na jakich warunkach? Bezwarunkowe otwarcie rynku dla firm z UE to już było w Polsce. Dług Polski, który głównie sfinansował nowe urzędy miasta, drogi i obwodnice, stadiony, eleganckie budynki ZUS, ABW, IPN, pałaców sprawiedliwości i wysokie pensje urzędników to 3 bln zł ( 60 % PKB) czyli po 100 tys zł na każdego Polaka. Ale ukraińskie SZPITALE mamy lepsze niż POLSKIE. Ja mam żonę i dwoje dzieci, czyli 400 tys zł długu. Mam 3400 netto pensji, czyli musiałbym przez 12 lat oddawać cała pensję, żeby to oddać. My Ukraińcy mamy się nad czym zastanawiać.
straight / 146.115.46.* / 2013-12-01 13:52
Glupis Ukraincu. Jesli chodzi o dlug to Ukraina ma ponad 40% pkb i zero rezerw walutowych. Ceny zywnosci sa wyzsze niz w Polsce, a szpitale to jeszcze sporo wieksza katastrofa niz w Pl (wiem bo bylem i mam tam rodzine). Jak Chiny zwolnia i surowce spadna nic po was nie zostanie...

Najnowsze wpisy