Forum Forum dla firmZakładanie firmy

DG allegro i sklep, co i jak? pomocy!

DG allegro i sklep, co i jak? pomocy!

3lijah / 79.163.183.* / 2014-07-09 17:56
Witam,

Wiem, że istnieje wiele zapytań tego typu, jednak bardzo bym prosił o odpowiedź na moje pytania i pomoc w założeniu firmy.

Chcę założyć DG w celu prowadzenia sprzedaży za pośrednictwem serwisu allegro oraz własnego sklepu internetowego (koszty prowadzenia znam).

Nie ukrywam, że sprzedać na allegro prowadziłem do tej pory bez działalności (dochód miesięczny nie przekracza przeważnie ~2500 zł) i odprowadzałem podatek w PIT-37 pod kategorią "inny dochód".
Polecił mi to agent z kontroli urzędu skarbowego, jak miałem małe problemy, bo na początku nie odprowadzałem podatku, bo po prostu nie wiedziałem jak, młody byłem :P)

Teraz chciałem wziąć kredyt na samochód i okazało się, że mój dochód nie podchodzi pod żadną kategorię w banku i nie mogę dostać kredytu dlatego najlepiej założyć firmę i wrócić za 2-3 miesiące.

Chciałbym się zapytać o parę kwestii i prosić o pomoc.

Nie będę ponosił żadnych kosztów zakupu towaru (dopiero w przyszłości jak już trochę zarobie planuję zostać oficjalnym dystrybutorem innych różnych firm i kupować u nich towar w hurtowni). Towar będzie sprzedawany całkowicie elektroniczne, są to licencje w postaci kodów przesyłane na e-mail kupującego.

Jaki podatek powinienem wybrać? Firmy robiące zakupy na allegro często pytają o fakturę lub paragon, co należy zrobić, żeby móc takowe wystawić? Czy podatek i opłaty ZUS to jedyne opłaty, którę będę ponosił w związku z dochodem?

Jakie opłaty będę musiał ponieść jeżeli np. w miesiącu zarobię 3000 zł? Czy muszę podawać urzędom skąd dokładnie pochodzi towar itp.?

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy