Forum Forum podatkoweVAT

DG usługi medyczne zwolnione z VAT a przychody z najmu

DG usługi medyczne zwolnione z VAT a przychody z najmu

volsavone / 2010-12-12 14:14
Witam serdecznie!
Będę bardzo wdzięczna jeżeli ktoś ze znawców tematu odpowie na mój poniżej przedstawiony problem:

Od kilku lat jako osoba fizyczna prowadzę mały NZOZ, który świadczy tylko usługi medyczne zwolnione z VAT. Nie jestem dlatego VAT-owcem pomimo, że przychody mojego NZOZ z tytułu usług medycznych w ciągu roku łącznie z kontraktem z NFZ i przychodami za prywatną praktykę lekarską przekraczają kwotę ponad 400 tys. zł. Zdarzenia DG są rejestrowane i rozliczane za pomocą PKPiR. Obecnie jedna z firm lekarskich chce wynająć w NZOZ ode mnie na zasadzie umowy najmu jeden gabinet lekarski wraz zapleczem socjalnym (w określonych godzinach dnia) i płacić mi czynsz co miesiąc w wysokości 300 zł na podstawie wystawionego przez NZOZ rachunku (cała nieruchomość NZOZ jest środkiem trwałym NZOZ). Czy w związku z taką sytuacją, że zaczęłabym uzyskiwać w ramach DG przychody z najmu to musiałabym zostać VAT-owcem ? Czy też nadal mogłabym nie przechodzić na VAT pomimo tych małych dochodów z najmu? (Nie chcę być VAT-owcem).

Liczę na zrozumienie i szczegółową odpowiedż.

Pozdrawiam serdecznie.

Najnowsze wpisy