Forum Forum finansoweInne

Dlaczego banki skanują dowody osobiste?

Dlaczego banki skanują dowody osobiste?

Money.pl / 2015-12-19 16:12
Komentarze do wiadomości: Dlaczego banki skanują dowody osobiste?.
Wyświetlaj:
FRx12 / 83.238.94.* / 2015-12-20 14:30
A ja pozwalam bankom skanować swój dowód ponieważ w systemie bankowym w moim banku ktoś się pomylił i wstawił błędną datę ważności mojego dowodu osobistego, dlatego gdy się pojawiam w banku to mi mówią, że dowód już jest nieważny, wtedy ja pokazuje dowód i okazuje się, że jest ważny - i oni sobie kserują dokument i wtedy jest OK. Mógłbym skontaktować się ze swoim bankiem i poprosić o poprawę błędu w komputerze ale po co skoro za 4 miesiące będę i tak zmieniał swój dowód.
wykorzystany / 83.29.71.* / 2015-12-20 12:00
Problemem jest to, że jeśli bank czy jakaś inna gnida ma zawartą umowę z naszymi danymi i z naszym skanem dowodu, to potem dwa lata trwa by się wybronić przed sądem, a czasami nawet nie idą do sądu.
Likin / 83.23.87.* / 2015-12-19 19:40
Co za idiota wymyślił sobie że w dowodzie zbędny jest adres zamieszkania skoro żądają go wszystkie instytucje państwowe?
Nobla w kategorii KRETYN ROKU proponuję przyznać temu ,,fachowcowi''.
RAV2016 / 79.184.2.* / 2015-12-20 11:38
i bardzo dobrze że nie ma, za każdym razem gdy się przeprowadza człowiek nie musi latać po urzedach i zmieniać wszystkie dokumenty, dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny. Powinni tak zrobić ze wszystkimi dokumentami. A adres zamieszkania lub korespondencyjny podawać na oświadczeniu i to im powinno w zupełności wystarczyć, powinno odpowiednio wobec tego w pełni zostać dostosowane prawo.
A co do skanowania dowodów żadna instytucja nie powinna być uprawniona, dowód do wglądu w ramach potwierdzenia tożsamości i spisanie ewentualnie z niego zawartych danych i na tym się kończyć powinno upublicznianie dowodu.
Żaden bank nie zagwarantuje przecież że dane nie wyciekną (ksera) , pracują tam zwykli ludzie, który z pracowników będzie chciał zrobi sobie dodatkowe ksero, lub co sprawniejszy haker wykranie je wprost z systemu.
jan 34 / 31.135.205.* / 2015-12-19 16:19
Nowy dowód nie ma adresu zamieszkania. Geodezja na wyrys żąda adresu i muszę jechać do meldunku płacąc 17 zł za zaświadczenie. Notariusz żąda zaśw. o zameldowaniu i musze jechać i płacac.Kto nam Polakom zgotował taki tort.Kto imiennie za to odpowiada i kiedy to zostanie cofnięte
rfv / 91.201.18.* / 2015-12-21 15:05
Większa część tych żądań, o których piszesz, jest bezprawna. Ale jak ktoś się daje dymać... to niech płaci 17zł.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: