Forum Forum inwestycyjneForex

dlaczego funt spada?

dlaczego funt spada?

maneyb / 86.27.116.* / 2008-03-31 22:19
Bardzo ciekawe jest to ze nawet dzisiaj funt dalej traci najwiecej? Czy ktos zna
odpowiedz dlaczego?Sytuacja w Anglii na pewno nie jest gorsza niz USA, wiec o co chodzi?
Kiedy te spekulacje walutowe skoncza sie? Rzad chyba nie zaklada ze gdy funt spadnie do
poziomu 3,5 zl/1funta, to Polacy wroca do kraju? Wowczas nikt nie bedzie chcial wrocic do
kraju bo zycie w Anglii bedzie tansze, a zeby nie stracic na wymianie naszych
oszczednosci bardziej bedzie sie opacalo zainwestowac w Anglii.
Wyświetlaj:
wowka1 / 2018-04-25 01:58
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o walutach,to tylko na tej stronce http://www.waluty.fora.pl/index.php
ala_burat1 / 2016-10-05 14:13
Moim zdaniem, nawet na dłuższą metę podstaw, jak również względy techniczne niedźwiedzi Obrazek dla tej waluty. Teraz to już przełamał wsparcie na 1.2789, a jeśli to idzie dalej w dół, silne wsparcie można znaleźć na poziomie 1.1046 po naruszeniem 1.11 poziomach.
zyczliwy / 81.100.215.* / 2011-05-06 22:09
moj stary robi w rzadzie [finanse]i podsluchalem ze to sztucznie winduja zlotowke a polska z tego co pisza i mowia ma straszny dlug publiczny nie jet to takie kolorowe jak pokazuja.
pchelek / 2008-08-05 13:46 / Tysiącznik na forum
relacja miedzy fntem, rublem i dolarem:
Funt rubli to jeden dolar :)
sceptyk / 2008-06-27 11:38 / Tysiącznik na forum
Bo jest cięższy od powietrza i podlega prawu grawitacji.
MM24 / 87.105.8.* / 2008-05-26 13:53
Człowieku, funt nie spada tylko złotówka sie umacnia. Funt to funt.
ZKZOAK / 81.108.175.* / 2016-08-23 22:35
o czym ty gadasz czlwoieku
Malkiel / 2008-06-08 20:27
no dobrze, że człowieka uświadomiłeś? pewnie jakiś nowy:) to można mu wybaczyć, w takim razie polecam poczytać trochę, zalogować sie na wirtualnej akademii giełdowej, albo na stronie bossa.pl jest kurs giełdowy bardzo wyczerpujący:)
mirwek / 2008-06-16 14:44
Złotówka się umacnia , ale i tak funt spada podobnie jak dolar.
Dostało mu się od tych problemów z kredytami w USA. Widać Anglia jest najbardziej powiązana z gospodarką USA niż inne kraje europejskie.
Chris... / 88.156.225.* / 2008-05-15 12:34
Jak do tej pory w Polsce wciaz podnosza stopy procentowe co wplywa na umacnianie sie zlotego do innych walut, w Angli stopy procentowe raczej obnizaja wiec funt sie oslabie , do tego dochodzi kryzys niektorych bankow, chocby takiego Halifaxa. Wiec nie ma sie co dziwic czemu tak sie dzieje.... Poczekaj az RPP zacznie obnizac stopy procentowe to zauwazysz odbicie Funta o ile Sytuacja bankow angielskich poprawi sie....
POLE / 83.10.12.* / 2008-06-30 19:15
Ale mamy madrali, przeciez tania waluta to poped dla gospodarki. A wiec anglikom zalezy na tanim Funcie i amerekanom na tanim dollarze. Unijni Nieudacznicy mysla odwrotnie a obudza sie jak zbankrutuja. Przeciez Niemcy i Francja to juz kompletni bankruci. Oni swoich dlugow nie splaca nawet za 1000 lat. Do nich dolacza Polska. Anglicy szybko sie zorjentowali i obnizaja wartosc waluty zeby stac sie bardziej atrakcyjnym w uslugach i towarach. Poczekajcie jeszcze troche a Euro i Zloty bedziecie mieli na podpalke w kominku.
woody / 84.60.203.* / 2008-05-17 17:14
Pytanie jest czy to funt spada, czy zlotowka idzie do gory? Raczej to drugie, bo PLN umacnia sie rowniez w stosunku do innych walut. Popyt na PLN przewyzsza podaz od dluzszego czasu a to za sprawa wyzszego % PLN. Gospodarka RP jest tez jedna z najszybciej rozwijajacych sie w EU, czy to komus pasuje czy nie.
Chris... / 88.156.225.* / 2008-05-20 17:31
Fakt... Umacniajaca sie zlotowka swoje robi, lecz wezmy pod uwage pogarszajaca sie sytuacje bakow angielskich oraz wzrostu inflacji. Bank anglii bedzie zmuszony do kolejnego ciecia stop co spowoduje dodatkowe oslabienie sie Funta do PLN.
awd / 83.31.253.* / 2008-05-17 19:57
A mówiłem że funtami i dolarami to będziemy tapetować ściany..... tera nic tylko zł trzymać..... .
eurodolar / 83.16.164.* / 2008-04-27 19:24
Co Ty człowieku knocisz?
Co ma rząd Polski do spadającego funta. Bawi mnie Twoja wypowiedź.
"jak funt spadnie do 3,5zl to nie wrócę bo życie w angli stanie się tańsze"
No gorszych banałów nie czytałem.
weisse111 / 2008-04-23 18:54 / Bywalec forum
na umacnianie się złotego i na tracenie wartości innych walut, ma znaczenia również wielkość i tempo wyjazdów do pracy za granicę. Co dalej mam odbicie na jednym z podstawowych praw ekonomii czyli prawa popytu i podaży.
misiowaty / 86.138.190.* / 2008-04-09 15:03
Jestem w Anglii od 3 lat. Miałem wracać do kraju w przyszłym roku, ale jeśli funt będzie spadał dalej to nie wrócę w przyszłym roku - wręcz przeciwnie - zostanę tu chyba już na stałe.
takigosc / 195.140.236.* / 2008-04-02 20:30
A mi się wydaje, że to napływ funta do Polski, skoro miliony Polaków ślą rodzinie kaskę to wiadomo że kurs musi spadać.
trenejro / 89.76.129.* / 2008-04-02 15:42
Niech spada! Doszusuje do wartosci euro to i brytole przyjma wspolna walute. Ja sie ciesze i zacieram rece ;)
donMarkus / 80.42.229.* / 2008-04-12 23:24
Gdybys sledzil relacje funt-euro to zauwazylbys, ze relacja ta sie nie zmienia znaczaco.
Wiec to nie funt slabnie na tle innych walut, tylko zlotowka sie umacnia. Co jest bardzo niekorzystne dla polskiej gospodarki.
public enemy uk / 83.16.85.* / 2008-04-02 11:21
zerowa wydajnosc pracy...niczym nie uzasadniony huura optymizm...100 tys bogatych brytyjczykow wyprowadzajacych sie z UK co roku, miejsce ich zajmuje tania i nie wyksztalcona sila robocza ( a w tym polacy). Kiepsko wyedukowany personel w kazdym banku, firmie itp. nikt sie na niczym niezna...drogi w duzych miastach ze sredniowiecza, waskie ...kartonowe flaty, nie ocieplone, bez CO oraz z dwoma kranami...w cenie 1 mln funtow...sic! wszystko padnie juz niedlugo...ale po 2012 po olimpiadzie...kazdy kto siedzial pare lat w UK wie o czym mowie.
prezo / 83.3.83.* / 2008-04-03 02:17
Hehe wiem cos o tym- obsluga klienta fatalna np przesyłaniu internetu w Virgin niedosc ze szwankuje to dodzwonic sie to cud! Zgadzam sie ze poziom uslug jest fatalny , na kierowniczych stanowiskach ludzie ktorzy nie wiedza podstawowych zasad dzialania firmy..Pozatym nie spodziewalem sie ze tak bogaty kraj ma problem ze zlodziejami i roznymi typami zachowania 'ANTISOCIAL BEHAVIOR' Wracamy do sredniowiecza w kraju ktory wydal wielu znakomitych ludzi... Ja wrocilem w kazdym badz razie....
stracony / 83.16.171.* / 2008-04-01 00:03
obawiam się że nie wszyscy biorą pod uwagę koszty życia i widząć podupadającą kondycję GBP zdecydują sie na powrót do kraju
wg mnie to co sie dzieje osatnimi czasy (2008 rok) z kursem funta to tragedia
bez watpienia rzad ma na to wplyw i w dalszej pespektywie zechce w ten sposob zachecic rodaków do powrotow z zagranicy
dotychczasowe oszczednosci mojego życia topnieja z dnia na dzien
pespektywa gdy dojdzie do 3.5zl/GBP i bedzie sie podnosil do 5 zl przez kilka najblizszych lat niezbyt napawa optymizmem
Mądry POLAK / 213.17.175.* / 2008-06-20 08:54
Człowieku chyba nie wierzysz,że rząd chce by ludzie wrócili.....heheheh... Nie wierz w te opowiastki TUSKAa, to wszystko było pod publiczkę, przed wyborami, w Polsce rząd PO nic nie robi, a zanim powstanie tu 2 Irlandia to ty tego niedożyjesz. Głosowałem na PO i teraz mi jest głupio, że dałem się tak oszukać.

PS. co do wypowiedzi masz w 100% rację co do finansowania długu zagranicznego dzięki zmianom kursu złotówki.
Hak / 83.24.150.* / 2008-04-03 13:47
Zwyczajne draństwo! Obniżając wartość walut rząd usiłuje kokietować do powrotu Polaków za granicą sztuczną mocną złotego. Ale nie tylko. Jest to manewr, który ma na celu obdarcie ich z zarobionych ciężką pracą pieniędzy. A wszystko po to aby zrabowanymi w ten sposób pieniędzmi spłacać długi zagraniczne. Dobrze odczuł to
"STRACONY" - patrz wyżej, ale także miliony oszczędzających.
Polska to Kraj, nie dla pracowitych i zacnych ludzi. Tu dobrze czują się jedynie ci, których chroni prawo - specjalnie dla nich skonstruowane, prawo antyobywatelskie.
W każdym obszarze działalności zieje akceptowanym marginesem.
leiho / 2008-04-03 12:56 / "Tu Ne Cede Malis"
jestes chory??? Funt spada, bo gospodarka angielska jest w najwiekszym kryzysie od lat 70tych. Slyszales moze o subprime? O bance nieruchomosci w USA i Anglii? O dosc wysokich stopach procentowych w UK ktorych nie bardzo mozna obnizyc, bo inflacja i tak jest juz spora? Dodatkowo - złotówka sięumacnia, bo1 )polska gospodarka sie umacnia , 2) rząd podnosi stopy % dla złotego, juz jest prawie 6 %, a w Anglii 5,25 albo 5 % o ile pamietam. to znaczy, ze złotowka bedzie rosla a funt spadał - taka jest ekonomia. Aha - rzad nie ma ZADNEGO wpływu, poza stopami procentowymi i sztucznądewaluacją złotówki ewentualnie (ale jest to diabelnie ryzykowne i po prostu BANDYCKIE jesli zdecydowaliby sie na to) - funt i jego sila wynika z miliardowych ruchów na rynkach FOREX, czyli rynku, gdzie DZIENNIE dokonuje sie transakcji na 3 TRYLIONY dolarów, czyli tyle ile cała najwieksza gielda swiata w USA obraca przez miesiac. Foreex to potęga, i nawet rządy nie mogą ze swoimi smiesznymi rezerwami walczyc z kursem waluty. WYobrazasz sobie walkę rządu, ktory ma do dyspozycji rezerwy walutowe np 60 mld dolarów z rynkiem która wynosi 3 tryliony dziennie? To walka mrówki ze słoniem, Uda sie na tydzien, potem katastrofa. SKonczyly sie czasy, gdy rządy jednym podpisem dewaluowaly walutę, np tak jak funta po wojnie (3 razy, stracil na wartosci ze 60 % w stosunku do dolara )
dreamer / 193.60.90.* / 2008-06-12 17:18
wszystko dobrze, tylko dorzuciłbym jedną poprawkę: nie rząd podnosi stopy i teoretycznie nie ma wpływu na koszt pieniądza. To Rada Polityki Pieniężnej - teoretycznie niezalezny organ
Mądry POLAK / 213.17.175.* / 2008-06-20 08:56
Kolego w praktyce to wygląda trochę inaczej, rząd może wpływać pośrednio na kursy walut, chociażby poprzez emisję papierów wartościowych i sprzedaż na rynkach zagranicznych.
curdle / 213.221.160.* / 2008-04-14 14:24
Bardzo ciekawa wypowiedz. Czy jestes w stanie okreslic jak dlugo funt bedzie spadal ? Mam troche odlozone, czekalem az pojdzie troche w gore ale stracilem nadzieje. Nie wiem czy dalej czeka czy wymieiac ; Pzdr
jarek k / 193.138.110.* / 2008-06-05 13:58
wymień na nieruchomość najlepiej w GB ale za rok lub 2 wówczas będą najtańsze - po tym okresie skończy się zawierucha z kredytami - co się będzie miało wywalić to się wywali - a ty sobie kupisz tanio domek w 2 lub 3 strefie i już .
Za następnych 5 lub 10 lat sprzedaż go z dwukrotnym zyskiem .
tombad / 83.11.30.* / 2008-05-11 20:02
po prostu wymień i zostaw w domu lub zainwestuj w fundusze nieruchomości bo tylko tak nie stracisz
AIK / 83.9.203.* / 2008-07-08 12:15
Nie stracisz? Ja przez 2 ostatnie lata straciłam blisko 3tysiecy z włożonych 12tysi. Coś naprawdę nie tak się dzieje. Wkładasz kaskę w fundusze aby oszczędzać i tracisz sporą część :/
soq / 87.205.211.* / 2008-04-02 12:56
Tak! To wina rządu, który teraz zaczął sprzedawać swoje ogromne rezerwy funtów za złotówki na rynku walutowym.

Albo nie! Sztucznie rząd obniża kurs - nikt nie wiem jak, ale na pewno to oni!

A może jakaś wielka grupa oligarchów próbuje przy pomocy rządu obniżyć kurs GBPPLN, tylko w sobie znanym celu...

Ludzie zejdźcie na ziemię... Funt widocznie został uznany za przewartościowany przez rynek i tyle
Mądry POLAK / 213.17.175.* / 2008-06-20 08:58
Nie doceniasz naszego ZŁODZIEJSKIEGO RZĄDU!!!
pieczonk / 86.157.242.* / 2008-04-03 20:35
hahahahahahahaha
777 / 149.254.200.* / 2008-04-01 15:54
Z tego wynika ze najlepsza metoda jest poprostu zamieszkanie w UK, zakupienie funta po korzystnym kursie. Odkąd pamiętam Panstwo polskie nigdy nie dbało o obywateli, biurokracja, ciagle podywyżki (mimo mocnej waluty :D), co prawda nie jest to pariotyczna postawa, ale duzo ludzi ma poprostu dość tego kitowania o raju, ktorego nigdy nie bedzie, czy o którejtamś z rzędu Rzeczypospolitej. Dobre czasy w Polsce nastaną jak ruszy się tanie budownictwo (choc przy obecnych spekulantach, tudzież kosztach pracy jest to trudne), a zakupienie mieszkania bedzie wydatkiem no góra 3 tys/ za m2 w wiekszym miescie, tak jak jeszcze to było parę lat temu.
mlody2 / 85.219.168.* / 2008-04-02 15:46
ja planuje zamiane zl na $ po kursie 2zl i wyjazd na hawaje :-)

pozdr
programista
AIK777 / 83.9.203.* / 2008-07-08 12:17
Haha..... i to byłoby wyjście z sytuacji - niestety! Chociaż Hawaje to nie taka zła opcja :)
Brit=>777 / 212.85.1.* / 2008-04-03 15:17
Niestety masz racje,Polska to marzenie i to od wielu pokolen i tylko marzenie,a obwinianie komuny o wszystko zlo,to demagogia.Spokojnie z tym funtem,sam sie obroni.Ja sprzedaje 10k funtow po 4,30 i odkupie je po 3.50,czysty zysk,dlatego bo inwestowanie polega na wyczuwaniu ruchow i "go with the flow".Ktos krytykuje niski poziom mieszkan w UK?Tutaj mieszka caly swiat,kiedys mieszkali w lepiankach z WC pod palmami,dlatego biezaca woda w mieszkaniu dla nich to rarytas.Co z tego ze ludzie maja domy w Polsce,skoro nie stac wielu na utrzymanie tego,a na zimie kocyk.Tutaj (UK) liczy sie wolnosc i usmiecha na codzien,a nie nieustanne narzekanie (PL)na wszystko i satysfakcja,kiedy sasiadowi powinie sie noga.Biedak wszedzie jest biedakiem,niestety.
c'mon / 82.210.146.* / 2008-08-08 11:08
ale p********** głupoty 2008-04-03
lukman / 83.16.171.* / 2008-04-08 21:53
no i proszę
mamy funta praktycznie po ~4.30
jak długo i co ważniejsze do ilu będzie spadać
gdzieś jest ta granica
w przeciagu 2 msc strata 50gr na jednostce
jedno że angielska gospodarka powiazana z gosp USA popada w kryzys
drugie, że złoty rośnie - ale to również musi sie zatrzymać bo odbije sie negatywnie na naszej gospodarce i może dojśc do kryzysu w PL
jesli funt spadnie do tej "granicznej" wartości, jak sądzicie - ile zajmie mu czasu powrót do stanu 5zl??
rok, dwa, trzy lata ??
coober / 2008-06-28 02:26
hej hej,
z tego co wiem ze szkoly to na kurs walutowy wplywa tez wydajnosc pracy i/lub wzgledna atrakcyjnosc towarow. Jako zwolennik ekonomii podazowej, przy obecnej sytuacji wzrastajacej relatywnej wydajnosci pracy w PL w stosunku do GB wnioskuje ze powrot kursu PLNGBP do stanu 5 PLN MOZE ( ale nie musi ) nigdy nie nastapic. W LR pln bedzie sie "umacnial " w stosunku do WSZYSTKICH walut panstw rozwinietych, od ktorych szybciej sie rozwija ( bo a) wzrost wydajnosci pracy jest relatywnie dodatni b) wzrost relatywnego popytu na towary jest dodatni ). Na ten dlugookresowy trend moga nakladac sie w krotkim i srednim okresie stopy proc i poziom cen ale to POPYT I PODAZ NA TOWARY JEST W LR NAJWAZNIEJSZA.

darmowa lekcja. Siegnijcie po jakies madre podreczniki jak KO w wyd. PWN.
pesty / 69.150.116.* / 2008-07-10 09:25
Zapomniales tylko, ze gospodarka brytyjska bynajmniej nie bazuje na "wydajnosci pracy", lecz na obracaniu kapitalem. Znaczacy wklad ma rowniez ropa/gaz, a te rzadza sie juz zupelnie innymi prawami, nie majacymi nic wspolnego z prostym popytem i podaza. To, o czym piszesz bylo relatywnie aktualne :D w czasach Marksa, ale nie w XXI wieku (w czasach interesow globalnych). Skoro zlotowka jest taka swietna waluta, to wytlumacz dlaczego nie mozna jej kupic w UK i dalej, dlaczego jej nikt nie probuje nawet kupowac? Mysle, ze odpowiedz jest prosta. Nasza waluta jest bezwartosciowym kawalkiem papieru i wygra ten, kto odlozy ile sie da teraz i wymieni oszczednosci w dnie zlotowki (czyli wtedy, gdy bedzie, jak to mowia media - "najmocniejsza" :D). Ci, ktorzy wymieniaja funty na zety wtopia juz niebawem.
radomir73 / 88.106.65.* / 2008-08-04 23:39
Czas pokaze kto mial racje ,ale faktycznie nasza zl to moze byc w przyszlosci papier toaletowy .Poczekajcie tylko kiedy eksport padnie i zaczna sie zwolnienia ,bankrutujace firmy taka jest przyszlosc mocnego zlotego.Rosja takze sie wypnie na nasz towar kto chce przeplacac ??????????????? wiec czasy by firmy sie rozwijaly raczej minely teraz beda bankrutowaly!!!!!!!!!!1
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy