Forum Forum inwestycyjneFundusze

Dlaczego zniknął Pioneer średnich spółek rynku polskiego????

Dlaczego zniknął Pioneer średnich spółek rynku polskiego????

qczolik / 143.132.33.* / 2009-06-13 17:02
Witam wszystkich, czy ktoś wie dlaczego od pierwszych dni czerwca zniknął z tabeli wycen jednostek TFI Pioneer średnich spółek rynku polskiego???? Mam jednostki tego funduszu od początku 2007. I faktycznie byłam sporo pod kreska ale ostatni zaczął odrabiac straty. Jednak od kilku dni nie mogę znaleźć aktualnych wycen. Czy nam ktoś powód???? Bardzo proszę o wszelkie informacje!
Wyświetlaj:
piotr820 / 91.236.4.* / 2017-02-22 09:22
Ja także zainwestowałem 10000 na chwilę obecną. Mam 4700 strata 5300 po 10 latach .Jeszcze będę musiał trzymać kolejne 10 lat by wyjść na zero
kazumi / 2009-06-13 18:03 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Wołoskiej 5, informuje o zamiarze połączenia funduszy: Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO z Pioneer Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO.
Funduszem przejmującym będzie Pioneer Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO, natomiast funduszem przejmowanym będzie Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO.
Połączenie funduszy dokonywane jest na podstawie przepisów Ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546 z późn. zm.) oraz zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 24 kwietnia 2009 r. (nr decyzji DFL/4032/68/10/08/09/U/VI/12/19-1/PA).
Z upływem dnia 4 czerwca 2009 r. Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO (fundusz przejmowany) zaprzestanie zbywania i odkupywania jednostek uczestnictwa.
Od dnia 29 maja 2009 r. Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO (fundusz przejmowany) zaprzestanie przyjmowania wpłat na nabycie jednostek uczestnictwa oraz zleceń zbycia, odkupienia i konwersji jednostek uczestnictwa. Zlecenia zbycia, odkupienia i konwersji jednostek uczestnictwa Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO (fundusz przejmowany) złożone od dnia 29 maja 2009 r. nie zostaną zrealizowane.
W dniu 5 czerwca 2009 r. Towarzystwo przydzieli każdemu uczestnikowi Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO (funduszu przejmowanego) jednostki uczestnictwa Pioneer Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO (funduszu przejmującego) w liczbie wynikającej z podzielenia iloczynu liczby jednostek uczestnictwa Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO (funduszu przejmowanego) posiadanych przez danego uczestnika i wartości aktywów netto Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO (funduszu przejmowanego) przypadających na jednostkę uczestnictwa w dniu 4 czerwca 2009 r. przez wartość aktywów netto Pioneer Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO (funduszu przejmującego) przypadających na jednostkę uczestnictwa w tym funduszu w dniu 4 czerwca 2009 r.
____________________________________________________________________
Nalepiej szukać u źródła, co jak i dlaczego.
Pozdrawiam
trojah / 2009-08-26 00:28
Witam,
odnośnie konewrsji ŚS na MIŚ Pioniera:
- dlaczego konewrsja dokonana byla po tak niekorzystnym kursie ŚS w stosunku do MIŚ (różnica wyniosła ok. 4zł na jednostce!?)
- dlaczego klienci nie mieli możliwości dokonania wyboru funduszu przejmującego?
- jak odrobić powstała stratę, tj. 4 zl, gdzie cena jednostki ŚS wynosiła ok. 4,60, a MIŚ pow. 8 zl, gdzie obydwa fundusze osiagały porównywalne wyniki tak w okresie hossy jak i bessy.
Dziekuje z góry za odpowiedz i prosze o wyjaśnienie
pozdrawiam

Podając wlasny przyklad - zainewstowalam 20000 zl na zakup ŚS po 10,15 za jednoskę w chwili obecnej juz powinnam odzyskac te pieniadze (kurs MIS 10,31). Po konewrsji (roznica ceny j.w.) mam ok 12 000.
qczolik / 143.132.33.* / 2009-06-13 18:10
Kazumi bardzo dziekuję Ci za błyskawiczną i wnikliwa odpowiedź!!!!! W takim razie uzbroję się w cierpliwość i poczekam na informację zwrotną co do przydzielonych jednostek uczestnictwa Pioneer Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego FIO ;-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy