Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dług publiczny Polski szybko rośnie. 80 tysięcy złotych na głowę

Dług publiczny Polski szybko rośnie. 80 tysięcy złotych na głowę

Wyświetlaj:
bukajj2 / 37.47.17.* / 2013-08-18 17:07
Jan Antony Vincent-Rostowski Rothfeld (ur. 30 kwietnia 1951 w Londynie) , jak widzimy na załączonym obrazku ,siedzi zamyślony i kombinuje jak by tu do końca ten kraj wykończyć.
andrzej560614 / 77.252.22.* / 2013-08-18 17:05
Tak, to po prostu przeraża. Przerażają bezmyślne rządy, rozrzucanie naszych pieniędzy gdzie się tylko da i komukolwiek kto ma dostęp do koryta, a reszta – jakoś to będzie, ogłosi się wzrost i już, byle zedrzeć co się teraz da, bezkarność ustawowo zapewniona, dług żaden problem, czy za 5-10 lat ktoś o tej klice będzie pozytywnie wspominał?
Już wątpię. Podam przykład na swojej rodzinie, żona pracuje w oświacie i chroni ją tylko wiek przedemerytalny, ja po 34 latach pracy jestem bezrobotnym, starszy syn po studiach nie mógł znaleźć pracy i wyjechał za granicę, ani myśli wracać, młodszy syn kończy studia, w ubiegłym roku miał kłopoty ze znalezieniem bardziej atrakcyjnej praktyki i pojechał za granicę do pracy i już planuje wyjazd po studiach – czyli z nas 4-ech już wkrótce nie będzie nikogo aktywnego dla kraju i niebotycznie rozrośnięty fiskus nie będzie miał z kogokolwiek z nas zdzierać.
Po cichu zrobiło się nam ni stąd ni zowąd państwo policyjne i monstrualnie rozbudowana mafia skarbowa na usługach rządu ( a to dopiero przypadkowe towarzystwo partaczy, kolesiów i wzajemnej adoracji) i już nikt nawet nie wspomina o instytucji państwa przyjaznej dla ludzi, teraz są to dwa przeciwstawne obozy.
Minister finansów najpierw zakłada w budżecie 1,5 mld zł tytułem mandatów , później wyznacza pułap 70,6% "efektywności" mafii skarbowej - ten człowiek, niby minister (w końcu ma tylko wykształcenie licencjackie, bez magisterskiego, z żadnym doświadczeniem w kierowaniu większym projektem, chłopisko uczy się na naszym budżecie za nasze pieniądze, ot, co mu tam, pomylił się tylko na 50% w dziurze budżetowej - a w jakimś wyizolowanym świecie żyje, z ewidentnymi brakami myślowymi, a do tego otrzymuje kolejne stanowisko wicepremiera, żeby dbał "o swoich"), działania naszej władzy to chyba już tylko zabezpieczenie swojego bytu na zasadzie mafijnego wyciągnięcia od ludzi czego się da i naobiecywania, żeby tylko na wyborach jakoś przetrwać, z perspektywy czasu zauważam, że nawet partyjna mafia z czasów komuny nie była tak pazerna i bezczelna jak ci dzisiaj, nie składała się zresztą z takich partaczy jak dzisiaj, szkoda,że ta wywalczona w przeszłości wolność zupełnie zatraciła się w obecnej rzeczywistości stworzonej tylko dla wąziutkiej garstki beneficjentów, których tylko interesy zabezpiecza instytucja państwa ze wszystkimi dostępnymi służbami budżetowymi, które na dodatek my wszyscy musimy finansować, a tyle nam naobiecywano...
Niezmiernie frustruje to, że za taką klikę chronioną przez mafię skarbową i pozostałe służby represyjne walczyliśmy w dobie przemian, straszne, oni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoją bylejakość i obiecanki cacanki, które są tylko przykrywką do rozkradania państwa, my wylewamy swoje żale, a oni śmieją się, dla mnie to jasne, że jak nie jesienią to przynajmniej przy najbliższych wyborach trzeba tą dworską kamarylę wyeliminować z dalszego rozkradania,a im zawsze zabraknie,jak nie dla siebie to dla swoich rodzin i zawsze będą uzasadniać że mafia skarbowa jest zawsze w takiej postaci potrzebna. Tylko komu oprócz nich? Dość,szkoda że do wyborów tak daleko, sporo jeszcze z nas wycisną i rozkradną, bo mówią że mogą.
alveo1 / 89.66.69.* / 2013-08-18 14:48
Wprowadzić wyrok śmierci dla rządzących, co dopuszczają się takiego długu publicznego!!Nikt nie będzie pchał się wtedy do władzy w obawie o ścięcie fizyczne głowy!! Wtedy podejmą się tylko fachowcy i nie będzie problemu jak obecnie!!! Wtedy Tusk musi uciekać , gdzie pieprz rośnie!!!
Robert Roy McGregor / 31.11.218.* / 2013-08-17 21:18
Deficyt finansów publicznych państw to ocena rządzenia.
Wyniki ponad 50% to nierząd!!!
Saska rozpusta, państwo kolesiów zatrudniających pociotków kosztem fachowców... Efekt - nikt nie wie jak kierować tą lokomotywą. Gdzieś trzeba dołożyć węgla gdzieś ując pary...
Mam nadzieję , że i w Europie budowanej na pustce niewiary, także skończy się pusty liberalizam: czyli poparcie dla lenistwa, złodziejstwa i zawłaszczania dobra publicznego.
Jest na to lek. Oby nie następny Hitler... Może następna pani Tacher... Potrzebny jest radykany zwrot w pojmowaniu Ekonomi społecznej. Zmiana podatków do jednego jedynego od wartości dodanej 7%. Na to jednak trzeba mieć odwgę , wiarę i tzw. "jaja". Trzeba marzyć i liczyć siły na zamiary, myśleć jakby trochę ściślej...
WacekPlacek / 79.185.179.* / 2013-08-18 15:04
wkurzają mnie ludzie którzy używają słowa liberalizm nie rozumiejąc jego znaczenia w stosunku do gospodarki.
szułdrzyński / 77.255.37.* / 2013-08-17 23:09
trzeba przede wszystkim wiedzieć co się mówi na ten temat, a nie gadać glupstw nt. zawłaszczania dobra publicznego. Co ma piernik do wiatraka. Jeśli się inwestuje ponad 100 mld. euro w infrastrukturę, to 3wlasny wkład musi to zadłużenie zwiększać, ale ani to rozpusta, ani zlodziejstwo.
-------- / 109.95.150.* / 2013-08-17 13:59
Rostowski jak Onasis ciężko myśli :)
lollek / 87.206.240.* / 2013-08-17 11:01
tchórze u koryta: zmniejszać przywileje psów, trepów, chłopków, brudasów i innych urzędasów !
nigdy niczego nie dostałem od państwa / 46.238.111.* / 2013-08-18 11:22
Dodałbym do tego jeszcze kler i związki zawodowe i TVP chyba byłby komplet
sk. / 31.182.222.* / 2013-08-17 10:53
A tak gwoli ścisłości to dla takiego zdrajcy ino Kołyma lub Magadan.
sk. / 31.182.222.* / 2013-08-17 10:49
Kiedy wreszcie ten "profesor" trafi do polskiego więzienia?
cieć / 83.22.246.* / 2013-08-17 05:35
Ja prof.Gomółka to wszystko widzę i wolę krytykować z boku. Gdy byłem ministrem szybko się wycofałem bo tak jest wygodniej.
Jack Mac Lase / 193.200.47.* / 2013-08-17 01:41
ale nigdy nie mówi się kto jest wierzycielem. Stale słyszę o jakiś rynach finansowych. Ale przecież te rynki składaja się z konkretnych ludzi i instytucji. Kto miał taka ogromna kasę, żeby pożyczyć tym wszystkim państwom? I skąd ją wziął?
Pancho Villa / 87.206.189.* / 2013-08-17 16:16
Te rynki finansowe to np. ja - pożyczyłem państwu polskiemu 14 tysięcy złotych, bo za tyle kupiłem obligacje skarbu państwa. Za granicą to są np. fundusze emerytalne, które kupują te obligacje. Na IKE mam już ok. 50 tys. zł w obligacjach 10-letnich, tzw. emerytalnych. Średnio co 2 tygodnie ukazują się w Rzeczpospolitej ogłoszenia o kolejnym przetargu obligacji SP, zwykle po kilkaset milionów złotych. Do tego bony skarbowe.
Pascal66 / 77.254.219.* / 2013-08-16 22:07
Dla takich Ministrów Finansów jest przewidziana procedura przed Trybunałem Stanu.
kazio728 / 217.97.99.* / 2013-08-14 11:45
wprowadzi sie ustawe ze nie mamy długu i bedzie dobrze, do tego rozporzadzenie ze jestesmy zielona wyspa i wporzo :)
edc21 / 94.141.152.* / 2013-08-13 17:12
ładny chlew zostawiliście swoim dzieciakom, wyborcy
sisley / 213.77.28.* / 2013-08-14 08:44
a zapowiadał Tusk jak to młodzież zacznie wracać do Polski; po to by ją łupić podatkami
asdasd / 213.192.104.* / 2013-08-13 13:45
Odważną reformą finansów politycy strzelili by sobie w kolano bo wiadomo że stado baranów będzie głosować na tych którzy DAJĄ, nawet mimo tego że podarunki finansowane z kieszeni o obdarowywanych. Demo-kracja ....
Coincidence / 95.40.238.* / 2013-08-13 10:42
System ekonomiczny jaki rządzi światem dobiega do końca. Ciekawe co będzie później.Oby jakiś system nie oparty na wartości pieniądza i ludzi chciwych.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy