Forum Forum prawnePracy

dni wolne za wekendy zakład pracy chronionej pilnie

dni wolne za wekendy zakład pracy chronionej pilnie

JECHNYK / 2010-03-21 11:17
Witam pracuje w zakładzie pracy chronionej jako kasjer sprzedawca sklepie obuwniczym pracuje w dwie soboty dwie mam wolne w zamian za dwie soboty pracujące mam wolne dwa piątki rozumiem że to jest ok a moje pytanie czy za niedziele handlowe też przysługuje mi dzień wolny.
Drugie pytanie w umowie mam 7 godzin pracy dziennie a pracuje 8 bo osoba z którą pracuje powiedział że mamy wolne piątki za nadgodziny a tyg norma czasu pracy wynosi 35 godzin.

TRZECIE pytanko jeśli jedna z nas idzie na urlop lub L4 ja pracuje w tyg 40 h a w umowie mam 35 tyg to za sobotę mam dzień wolny a za te 5 h szef tak nie płaci więc czy mogę brać znów wolne czy dopiero jak będzie 7 h nadgodzin

proszę o odpowiedz czy dobrze rozumiem ;według mnie powinnam chodzić na 7 godzin do pracy a nie na osiem a za każdą przepracowaną sobotę ewentualnie niedziele powinnam mieć dzień wolny bo za nadgodziny nam nie płaca więc jak pracuje w dwie soboty to mam dwa piątki wolne no i co z nadgodzinami jeśli bende mieć 7 nadgodzin to mam dzień wolny

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ I ŻE TAK SIĘ ROZPISAŁAM ALE Z KOLEŻANKĄ CHCEMY PRACOWAĆ TAK ŻEBY SIĘ SAME NIE OSZUKIWAĆ POZDRAWIAM

Najnowsze wpisy