Forum Forum podatkowePIT

dochod od firmy z Chin - jak to rozliczyc? :(

dochod od firmy z Chin - jak to rozliczyc? :(

Ewa963 / 193.106.245.* / 2017-04-04 20:25
Hej!
Mam pytanie. W zeszlym roku pracowalam dla firmy z Chin (zdalnie). Osiagnelam dochod ok. 970 dolarow, przeliczajac na zlotowki pewnie jakies 3800 zl. To byl moj jedyny dochod w tamtym roku. Zupelnie nie wiem jak to rozliczyc, poniewaz nie mialam z ta firma umowy (ta firma nie zawiera umow, poniewaz dla nich sa to male kwoty. z zadnym pracownikiem nie bylo umowy). Przelew pieniedzy odbyl sie przez PayPal na zasadzie kupna-sprzedazy (ja bylam Sprzedajacym oni Kupujacym).
Myslalam nawet, ze moze nie trzeba tego rozliczac,bo kwota praktycznie wolna od podatku no i zupelnie nie wiem jak to ugryzc, ale.. firma odezwala sie do mnie znowu, a ze daja fajna prace to chcialabym znowu dla nich wykonac pare zlecen. W zwiazku z tym, ze znowu osiagne od nich dochod nie chce ryzykowac. Czy moglibyscie doradzic mi jak to rozliczyc?
wiwan / 2017-04-05 11:45
Firma jak rozumiem bez oddziału/zakładu w Polsce.

To, że zdalnie powoduje brak 'zabawy' z PIT-em ZG, i ustalaniem metody unikania podwójnego opodatkowania.

PIT 36, wiersz 'działalność wykonywana osobiście'.

Szczęśliwie kwota jest tak niska, że nie powstał u Pani obowiązek zaliczki w trakcie roku. W 2017 może się pojawić.

Najnowsze wpisy