Forum Forum nieruchomościBudowa

Dodatkowy koszt budowy domu energooszczędnego, zwraca się w ciągu 7 lat

Dodatkowy koszt budowy domu energooszczędnego, zwraca się w ciągu 7 lat

Wyświetlaj:
berra / 212.7.215.* / 2018-04-25 09:47
W Gorzowie Wielkopolskim kupiłem mieszkanie dwupokojowe pod wynajem. Remont dość tanio udało mi się zrobić przez Marka Galwasa. Wszystko było w jednym miejscu. Nie musiałem organizować innych specjalistów oddzielnie podczas prac, więc dlatego się zdecydowałem. Według mnie bez zarzutu, chociaż nie mam ogromnego doświadczenia budowlanego ;)
wojtekkk147 / 94.254.144.* / 2018-02-01 10:18
W Gorzowie Wielkopolskim kupiłem mieszkanie dwupokojowe pod wynajem. Remont dość tanio udało mi się zrobić przez Marka Galwasa. Wszystko było w jednym miejscu. Nie musiałem organizować innych specjalistów oddzielnie podczas prac, więc dlatego się zdecydowałem. Według mnie bez zarzutu, chociaż nie mam ogromnego doświadczenia budowlanego ;)
juklia / 77.254.216.* / 2016-03-27 13:28
ostatnio znalazłam w internecie bardzo fajny artykuł na temat budowy domu energooszczędnego - http://www.archeton.pl/budownictwo-energooszczedne-jak-mniej-placic-za-energie
Jednym z najistotniejszych elementów jest odpowiednia izolacja termiczna budynku i ograniczanie strat ciepła. W przypadku budynków jednorodzinnych największy udział w stratach ciepła mają okna zewnętrzne, wentylacja, ściany zewnętrzne i dach. Konieczna jest izolacja cieplna okien, drzwi balkonowych i zewnętrznych, ścian, dachów, stropów, stropodachów oraz podłóg na gruncie. Oznacza to również, że dom taki powinien mieć zwartą bryłę, wykształconą w sposób eliminujący mostki termiczne. Mostki takie w oczywisty sposób prowadzą do zwiększenia strat ciepła, wilgocenia wnętrz, a w efekcie powstawania pleśni. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej bryle i odpowiednim dociepleniu budynku współczynnik przenikania ciepła w najmniej korzystnym miejscu ściany zewnętrznej może wynieść nawet ok. 0,07 W/m2K. Im bardziej zwarta bryła budynku, bez dużej ilości lukarn, wykuszy i balkonów tym również łatwiejszy etap wykonawczy i mniejsze koszty budowy.
aggiel / 93.105.147.* / 2015-10-11 22:22
Wszystkie technologie, wszystkie materiały itp należy uzgodnić z architektem na etapie projektowania domu. To nie jest typowy dom, którego projekt można sobie kupić na internecie. Wszystko musi być dopasowane do strona świata itp.

Polecam biuro architektoniczne z Warszawy KONSOLA, oni się naprawdę znają na temacie, Projektowali nam dom i wszystko dokładnie opisali, wytłumaczyli. Nie miąłem żadnych wątpliwości.

Oni projektują nawet domy o prawie zerowym zużyciu energii, co w Polsce jest dużą innowacją jeszcze!!
ANDRZEJ223 / 83.20.183.* / 2015-03-29 16:36
Zawsze warto wykonać termoizolację i hydroizolację uniknie się dzięki temu niepotrzebnych kłopotów. Dom będzie w pełni energooszczędny. Więcej na ten temat w artykule: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/termoizolacja-hydroizolacja-fundamentow
Grzegis / 89.174.228.* / 2015-03-23 13:56
Zależy wszystko od tego jaki wybudowało się dom. Wszystko można sprawdzić przed wybudowaniem go. Pracownia.info zajmuję się tym. Jest to firma, która projektuje domy jednorodzinne energooszczędne, pasywne i ekologiczne. Każdy klient jest dla nich osobnym wyzwaniem. Wykonują na etapie projektu koncepcyjnego analizę ekonomiczno-energetyczną (optymalizację), która umożliwia wybranie wariantu energooszczędnego najbardziej opłacalnego. Dodatkowo wykonują model 3D umożliwiający wirtualny spacer po budynku - jest ona wizją domu dla klienta, dzięki której może on ocenić ich pracę.
Pioetmerr / 95.41.166.* / 2015-01-28 15:57
Nawet jeśli koszt budowy zwróci się w ciągu 10 lat to i tak jest to korzyść dla osoby zlecającej. Ja swój dom energooszczedny zdecydowałem się wybudowac dopiero za namową teścia. Wybraliśmy http://www.domtop.pl/ i okazało się, że to świetny wybór. Mieszkam w domu od 5 lat i nie zamieniłbym go na żaden inny.
narta / 83.26.145.* / 2015-01-28 11:35
Trochę szkoda, że na pomyśle zarabiają głównie banki i weryfikatorzy. Niemniej założenie było dobre. Wykonanie już nie do końca. Niemniej budową domów energooszczędnych nadal jest opłacalna.
Ozimak / 89.65.84.* / 2014-11-30 17:40
Pompa ciepła to nie jest jedyny sposób na dom energooszczędny, najlepszym sposobem jest zastosowanie betonu komórkowego ponieważ ten materiał bez względu na rodzaj ogrzewania powoduje, że zużywasz go mniej. Takie podejście do odmu energooszczędnego zdecydowanie może zwrócić się po 7 latach.
md71 / 89.69.221.* / 2014-10-18 11:34
Co za bzdury. Zwrot w 7 lat? Chyba w drugim pokoleniu, jeśli w ogóle.
Kiedyś obliczałem dla pompy ciepła, i to w miarę taniej chińszczyzny.
W takich wyliczeniach nie bierze się też pod uwagę, że te urządzenia się psują.

Przedstawcie rzetelną kalkulację a nie ogólniki, to uwierzę, bo może coś się zmieniło przez te kilka lat.
Marek aaaaaaaa / 95.40.58.* / 2014-12-10 12:49
Koszta budowy domu energooszczędnego zwracają się dość szybko jeśli budowany jest z głową. Ja wynająłem do tego firmę http://www.domtop.pl/, która pomogła mi w skontruowaniu takiego domu, aby był możliwie jak najtańszy w eksploatacji.
Ozimak / 89.74.28.* / 2014-12-25 17:43
Zgadzam się, dom energooszczędny to inwestycja, która się zwraca dość szybko, zwłąszcza w naszych warunkach gdzie sezon grzewczy jest długi. Największe korzyści daje zastosowanie betonu komórkowego przy murowaniu ścian domu. Materiał ten ma najlepsze własności termoizolacyjne co znacząco się przekłada na oszczędności.

Najnowsze wpisy