Forum Forum dla firmDotacje

Dofinansowanie na szkolenie pilota ATPL(A)

Dofinansowanie na szkolenie pilota ATPL(A)

dexterlodz / 91.102.106.* / 2015-02-20 19:41
Witam,

Chciałbym zwrócić się do was z pytaniem. Praktycznie od kiedy pamiętam swoją przyszłość planowałem związać z lotnictwem. Droga do spełnienia tego marzenia jest długa i niestety bardzo kosztowna. Pasją związaną z lotnictwem zostałem zarażony już w wieku 9 lat kiedy to dziadek zapisał mnie do Aeroklubu na pobliskim lotnisku i zacząłem wgłębiać się w zagadnienia związane z awioniką a także budować zdalnie sterowane samoloty. Obecnie, prawie ćwierć wieku później, dojżałem w końcu do decyzji o rozpoczęciu szkolenia pilota. Z racji tego, że całkowity koszt kursów ATPL(A) porównywalny jest z zakupem nie małego mieszkania zwracam się do was z pytaniem:

Czy widzicie jakąś szansę, by powyższy kurs sfinansować całkowicie lub chociaż częściowo z funduszy unijnych z nowej perspektywy? Chętnie skorzystam z usługi pomocy w pozyskaniu środków z UE.

Mam działalność zarejestrowaną od 12.2009.

Mam również jednoosobową Sp. z o.o. od grudnia zeszłego roku, jako alternatywny podmiot gospodarczy.

Rozważę każdy wariant, może jakieś szkolenia kompetencyjne dla pracownika nowo powstającej firmy szkolącej pilotów, może po prostu szkolenie dla przyszłego pilota? Mieszkam w dużym mieście ale bez problemu mogę się przenieść na przysłowiową wieś jeśli byłoby to konieczne dla spełnienia warunków programu.

Pozdrawiam,
Andrzej
Wyświetlaj:
Daris / 89.64.11.* / 2019-02-28 22:06
O szczegóły dopytaj w http://naszelotnisko.pl.
kowaljanusz808 / 2018-09-03 11:36
A jak szukasz firmy gdzie mógłyś zrobić szkolenie z lotnictwa to mogę z własnego doświadczenia polecić https://naszelotnisko.pl . Finansowo taki kurs też wychodzi mega spoko u nich :)
Piotras77 / 46.215.76.* / 2016-03-07 19:32
Witam
Widzę że post pojawił się rok temu. Ja z takim pytaniem czy może się coś udało dowiedzieć na temat tych dofinansowań?
A może kolega już lata ?
Pozdrawiam
Fleishmachine / 89.241.144.* / 2015-02-21 22:24
Witaj Andrzeju,

Z checia podpialbym sie pod Twoj post.
Lotnictwo zawsze mnie ciekawilo, niestety nie mialem swira na jego punkcie, wiec nie poszedlem w tym kierunku.

Natomiast przekraczajac granice 30 lat, stwierdzilem, ze czas zmienic kariere zawodowa i zaczac. Po dlugich namyslach przyszla mi do glowy droga o zostania pilotem.

Mieszkam w Wielkiej Brytani, niestety tutaj koszt kursu zaczyna sie od... £80.000 ... Coz, znacznie wiecej niz w Polsce.

Zaciekawila mnie oferta uniwersytetu Buckinghamshire, ktory to oferuje 3 letnie studia licencjackie, konczace sie uzyskaniem zamrozonej licencji ATPL. Pomyslalem ze swietnie, £9500 za rok studiow, do tego pozyczka na studia od panstwa, na to moge sobie pozwolic. Dzisiaj wybralem sie na dni otwarte uniwersytetu i... podcieto mi skrzydla, gdy sie dowiedzialem, ze tak, studia kosztuja £9500 rocznie, ale uniwersytet pokrywa jedynie czesc merytoryczna oraz zapewnia loty na symulatorze, a dodatkowo mozna sobie wybrac z listy prywatna firme, ktora za min £70.000 zagwarantuje czesc praktyczna w powietrzu... pieknie, lacznie to daje £100.000, plus koszta utrzymania sie w Wielkiej Brytani przez okres trzech lat, conajmniej £30.000 ... Mozna sie pochlastac.

Tak wiec, nie pozostaje mi nic innego, jak szukac dofinansowania ze srodkow Unii Europejskiej - W Wielkiej Brytanii jest krucho pod tym wzgledem. Nie wykluczam powrotu do Polski, jezeli bedzie szansa rozwoju.

Pozdrawiam,
Mikolaj

Najnowsze wpisy