Forum Forum prawneGospodarcze

Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Dofinansowanie z Urzędu Pracy

nowaj1986 / 2015-01-14 11:59
Witam,
pisze z taką kwestią.
Moja Żona ma dwie, jeszcze nastoletnie uczące się siostry, czy mogą one złożyć, każda z osobna podanie o bezzwrotną dotacje z UP na rozpoczęcie działalności a w następnej kolejności założyć spółkę, wciągnąć w nią Żonę bądź inne osoby i prowadzić w ten sposób działalność?
Wyświetlaj:
Strong34 / 31.11.128.* / 2018-02-18 14:22
Witam. Jest ktoś wstanie mi doradzić. Gdyż z regulaminu w pup na podjęcie działalności gospodarczej wynika że jeśli wartość nowego urządzenia przekracza wartość dotacji to można zakupić używane maszynę. I przykładowo maszyna kosztuje nowa 21 000 zł a dotacja wynosi 22 000. A mi są potrzebne dwie maszyny których wartość nowych to 40000 zł i czy wątki przypadku mogą być używane obie maszyny które kupię za 24000 plus 2000 wkład własny
nidziu / 91.233.160.* / 2015-01-15 13:59
status bezrobotnych, mogą uzyskać już po ukończeniu szkoły przed maturą czyli troche wczesniej.
wiwan / 2015-01-15 14:38
To prawda- już na przełomie kwietnia i maja, bo wtedy zdaje się już są świadectwa ukończenia liceum, wymagane w PUP jako dowód zakończenia nauki. Mimo, że formalnie absolwent taki ma nadal status ucznia.

Co nie zmienia faktu, że nie jest to tak zaraz, skoro mamy połowę stycznia :-)
nowaj1986 / 2015-01-14 12:26
Sa pełnoletnie, zaraz piszą mature i kończą LO.
wiwan / 2015-01-14 12:40
No więc nie tak 'zaraz' :-)

Dotacja z PUP nie jest 'na podanie' - wymaga to dobrego wniosku/projektu biznesu- założenia i utrzymania. Jeśli rozpatrzony pozytywnie, do dofinansowanie odbywa się na podstawie umowy zawartej z PUP/starostą. Ona reguluje też zobowiązania po uzyskaniu dotacji, które należy zrealizować, by nie powstał problem zwrotu dotacji. Na ogół chodzi o utrzymanie DG przez min. rok.

Zawiązanie spółki cywilnej z siostrą nie będzie przeszkodą. Czy w przypadku spółki innej- kapitałowej nie wiem.

Polityka PUP-ów jak i środki różnią się. Można spróbować już teraz wydobyć ze swego przyszłego PUP regulamin przyznawania dotacji, zorientować się, czy dotąd już nie przyznano dotacji na podobne biznesy, co zmniejsza szanse na dotację- jeśli jest to biznes, na który w powiecie zapotrzebowanie jest małe.
wiwan / 2015-01-14 12:22
Jeśli niepełnoletnie i uczące się w szkole, która nie jest szkołą dla dorosłych ani szkołą wyższą w systemie niestacjonarnym- to w ogóle statusu bezrobotnej nie mogą uzyskać.

Najnowsze wpisy