Forum Forum prawneBudowlane

dojazd do dzialki!!!

dojazd do dzialki!!!

piotrekmalopolska / 88.88.221.* / 2009-11-08 16:57
witam. posiadam dzialke budowlana do ktorej nie mam dojazdu,polozona jest okolo 5metrow od drogi gminej. dojazd jest tylko mozliwy przez teren nalezacy do nadlesnictwa (okolo 5metry), czy jest mozliwosc wykupienia tego terenu lub wykorzystanie pod droge dojazdowa do tej dzialki?? ale z tego co wiem nadlesnictwo nie jest chetne do sprzedania tego odcinka(okolo5m). czy mozna cos zrobic?? prosze o pomoc!! z gory dziekuje!!
Wyświetlaj:
aga81 / 91.146.204.* / 2009-11-10 09:28
musisz się dogadac z nadleśnictwem. Jeżeli się nie uda i nie ma możliwości dojazdu z innej strony działki to nic nie zrobisz z tą działką, tzn. nie wybudujesz się, bo nie dostaniesz warunków zabudowy, bo nie jest spełniony jeden z podstawowych wymagań do wydania tych warunków, czyli posiadanie dojazdu do działki i z tego co się orientuje żeby je dostać droga musi mieć szerokość 6 m, ale to się trzeba dowiedzieć dokładniej. a poza tym co to za działka budowlana bez dojazdu? na prawie to się nie znam, ale wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości żeby działka budowlana nie miała dojazdu z góry ustalonego.
piotrekmalopolska / 62.181.201.* / 2009-11-10 21:30
dziekuje za odpwiedz. jest dojazd z drugiej strony ale tylko przez prywatna posesje a tam nie ma mozliwosci zrobienia przejazdu. (jest to dzialka budowlana z tylu domu) i dojazd jest tylko przez ta posesje z drugiej strony bylaby mozliwosc dojazdu tylko ze brakuje ten odcinek nalezocy do nadlesnictwa. trzeba chyba poszukac czegos innego.
---0- / 81.190.51.* / 2009-12-02 13:21
Wystąpić do gminy o utworzenie drogi koniecznej.

Najnowsze wpisy