Forum Forum prawneBudowlane

dojazd do posesji i parkowanie przy niej

dojazd do posesji i parkowanie przy niej

konopekk / 2013-07-01 20:19
Witam.
Problem dotyczy dojazdu do posesji, parkowania auta pod budynkiem. Lokal Miejskiego Zarządu budynków Mieszkalnych, mieszkanie czynszowe. Z mapki otrzymanej od UM wynika, ze do w/w budynku prowadzą dwie drogi (oznaczone na mapie jako X, Y). Oficjalnie droga X nie jest drogą gruntową, prowadzi przez nią chodnik, szerokość od budynku 4m. W 2008 roku napisaliśmy podanie do zarządcy czy możemy utwardzić drogę X, żeby mogła stanowić dojazd do posesji. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź, ale mamy zrobić to na swój koszt z zastrzeżeniem, że to nigdy nie będzie droga gruntowa. Droga Y to działka dzierżawiona przez drugiego sąsiada z zamkniętą bramą wjazdową.
Problem coroczny z dowiezieniem drzewa opałowego do kominka, problem następny: brak jakiejkolwiek drogi chociażby dla służb specjalnych, problem kolejny najważniejszy chyba: brak miejsca parkingowego dla naszego auta. Ostatnie 3 dni interwencji policyjnych zmobilizowały mnie do napisania do Pana zapytania. Wzdłuż odcinka X do Y, czyli wzdłuż odcinka długości posesji jest linia ciągła drogi powiatowej, tylko na odcinku X i Y jest linia przerywana. Od 8 lat parkujemy tam auto, wzdłuż domu za linią ciągłą, sąsiedzi przez ostatnie dni dzwonią na Policję i informują o złamaniu przez nas prawa. Interwencje Policji na razie kończą się pouczeniem. Policja odesłała nas do UM celem rozwiązania sprawy. UM odesłał mnie do Inspektoratu Dróg Powiatowych, ten mówi, że nie może z linii ciągłej zrobić przerywanej i odsyła nas do zarządcy budynku, bo twierdzi, że dojazd do posesji musi być. Zarządca pisze, że mapki nie uwzględniają drogi dojazdowej... i koło się zamyka. W załączeniu przesyłam zdjęcie mapki i zdjęcie zablokowanego naszego auta przez sąsiadów ponieważ postawiliśmy je w miejscu linii przerywanej notabene wjazdu na posesję. Interwencja Policji tym razem z naszej inicjatywy. Proszę o radę gdzie się udać, co robić?

Najnowsze wpisy