Forum Polityka, aktualnościKraj

Dolcan stworzył pierwsze w Warszawie mieszkania w systemie condo

Dolcan stworzył pierwsze w Warszawie mieszkania w systemie condo

Wyświetlaj:
Wasg / 83.26.97.* / 2015-11-15 11:56
http://www.grojecka216.com - Ogólnie sądze, że to dobry wybó.
Donata68 / 93.105.154.* / 2014-07-25 14:03
Ja kupiłam kilka lat temu mieszkanie dla mojej rodziny, a moi znajomi okolo miesiąca temu. Nie było absolutnie żadnego problemu ani z kredytem ani z developerem. Czytając te posty zastanawiam się co robi konkurencja i ile komu płaci by tak kogoś oczerniać. Nie umiecie grać fair? Może wzbogacicie swoje oferty, zamiast negować działania swojej konkurencji. POPIERAM DOLCAN I GWARANTUJĘ WAM, NIE POŻAŁUJECIE SWOICH INWESTYCJI !!
ktosiek444 / 78.93.216.* / 2013-11-23 09:52
Hej,

Jesli ktos ma zamiar, zastanawia sie, wszedl w tem interes to chcialbym z nim porozmawiac. Ja dowiedzialem sie o tym tydzien temu, dostalem przykladowe aktualne umowy. Generalnie dobrym pomyslem byloby podyskutowanie... Widze ze ostatnie posty sa z zeszlego roku ale moze ktos jeszcze to przeczyta... moj skype kontakt: fborowsk
Zainteresowany492 / 87.206.156.* / 2013-04-07 17:34
Witam
Czy nastąpiły jakieś istotne zmiany w zasadach współpracy w tym systemie od czasu poprzedniej wypowiedzi z zeszłego roku? Ktoś zdecydował się wejść we współpracę z Firmą Dolcan?

Czekamy na ciekawe uwagi.
nikołajzząbek / 89.79.128.* / 2013-10-28 17:43
Nie radzę współpracy z firmą Dolcan, to stare cwaniaki i oszuści, będą próbowlai wyciąć cię na kasę. Kupiłem od nich mieszkanie i żałuję. Forum osiedlepowstańców, orla - poczytajcie.
mieszkanie555 / 78.30.119.* / 2014-07-09 19:45
Szukam osób, które tak jak ja zostały oszukane przez dewelopera DOLCAN. Osób, które tak jak ja walczą latami o odzyskanie własnych pieniędzy i zgodzą się wziąć udział w programie publicystycznym dotyczącym działalności "dewelopera roku 2011". Jeśli w jakikolwiek sposób zostałeś oszukany przez którąkolwiek ze spółek dolcan napisz.
mieszkanie@autograf.pl
SethGecko / 83.31.220.* / 2014-08-30 14:31
niestety na forach znajdziemy przeważnie same narzekania - jeśli wszystko jest ok to po co o tym pisać, a narzekania to też często są kreowane przez konkurencję

jeśli opisana sytuacja jest prawdziwa to warto podać jakieś konkrety - inaczej mało prawdopodobne żeby ktoś się zgłosił
hepkus / 212.14.16.* / 2014-07-25 19:16
Urok for taki, że na każdego z dewków znajdziesz masę mniej lub bardziej potwierdzonych zarzutów. Zauważ, że Ci, którzy są zadowoleni to na forach nie piszą, bo i o czym? A reszta wylewa sobie mniej lub bardziej słusznie frustrację.
maserko / 89.74.58.* / 2014-07-16 01:30
Ale jak Cię oszukał? Jakiś wyrok sądowy czy tak hałas robisz? Które osiedle... Bo z takim mailem to info o programie nie brzmi specjalnie wiarygodnie...
FrankWilliams / 83.31.229.* / 2014-09-08 16:33
bez żadnych informacje, gdzie i co dokładnie się stały, jakie błędy zostały popełnione itd. ... coś mi się wydaje że komuś zależy na zepsuciu reputacji, a nie na dochodzeniu swojego (o ile sytuacja jest prawdziwa)
surdopani / 89.70.74.* / 2014-10-29 16:22
nikomu nie zależy na zepsuciu reputacji, tylko na przedstawieniu faktów i nietrzymaniu się terminów przez Dolcana. Podają sprzeczne informacje, zbywają klientów, którzy wpłacili już kasę, a nadal muszą wynajmować, bo budynki nie są gotowe, mimo, że stoją już od roku - jak np. konik polny. Ten deweloper jest podejrzany i niewiarygodny i tyle w tym temacie
walny / 151.248.41.* / 2012-10-29 19:38
Dolcan w umowie bierze na siebie naprawy ale jedynie wynikające z biezącego użytkowania , czyli jeśli, budynek ma wady a my nie jesteśmy w stanie ich dostrzec bo w mieszkaniu nie mieszkamy to po trzech latach tracimy rękojmię.
Ponadto Dolcan w umowie inteligentnie zawarł warunki do maskowania ewentualnych wad mieszkania, tj. np możliwość tapetowania mieszkania.
Cena mieszkania jest wygórowana więc Dolcan jest w stanie gwarantować koszty najmu bo jeżeli mieszknie jest warte 100% a Dolcan sprzedaje za 150% plus dochody z ewentualnego najmu , to i tak wyjdzie na swoje nawet jeśli nie wynajmie.
radium / 37.130.63.* / 2013-04-05 13:16
Martwi mnie kondycja finansowa Dolcana.Doradcy kredytowi kręcą nosem gdy słyszą słowo Dolcan. Co w sytuacji gdy spółka, która od ciebie wynajmuje mieszkanie upadnie po roku, a ty zostaniesz z drogim mieszkaniem i kredytem oraz mieszkaniem umeblowanym w "standardzie hotelowym"
Gordon Geko / 213.25.94.* / 2013-07-19 11:45
Przede wszystkim,to wszystkie umowy ze spółką główną i innymi spółkami powiązanymi powinny mieć klauzule poddania się egzekucji z art.777 w razie nie wywiązania się z umowy.Trzeba też bardzo uważnie czytać umowy.Koniecznie trzeba sprawdzić z jaką spółką zawieracie umowę! Warto zobaczyć jaki ma kapitał zakładowy i jacy ludzie zasiadają w zarządzie.Posiadają około kilkunastu spółek-córek,które są powoływane najczęściej tylko dla danej inwestycji.Poważne kłopoty finansowe nie są chyba żadną tajemnicą.Wielu ludzi zniecierpliwionych oddaniem mieszkań po rozwiązaniu z nimi umowy ma duże problemy z odzyskaniem pieniędzy.Gwarancja słowna czegokolwiek (w tym również tych 8%) jest nic nie warta!!
hol / 37.209.131.* / 2012-09-16 19:15
znalazłem też inne opinie:

http://media2.pl/reklama-pr/95653-Dolcan-promuje-zarabianie-na-wynajmie-mieszkan.html
KingSpore / 83.6.251.* / 2012-09-14 12:54
Ja natomiast znalazłem informację, że spokojnie można podpisać umowę z Dolcanem na 10 lat a wspomniane owe 3 to propozycja na "dzień dobry", którą można od razu przekształcić. Co do reszty to się dowiem i wypowiem
walny / 78.30.120.* / 2012-09-14 17:23
Dobra ale to się zmieniło dopiero po kilku tygodniach od wprowadzenia systemu do sprzedaży, przedtem tylko na 3 lata.

ok rozpatrzmy to na przykładzie czy się opłaca, kupmy mieszkanie jednopokojowe za 277 000 PLN i wykończmy je za 33 000 PLN, co daje nam okrągłą sumę 300 000 PLN

300 000 x 7% =2100 PLN przychodu rocznego ( nie rozpatruje 8% ponieważ nikt nie kupuje mieszkania za żywą gotówkę, ale bierze kredyt który trzeba opłacać co miesiąc - dlatego rozpatruję wariant 7%)
od tej kwoty obliczamy miesięczny przychód od którego zapłacimy podatek od wynajmu mieszkania:
21 000 :12 =1750
1750 x 8,5%=148 PLN
148x12=1785- roczny podatek

ale od kwoty przychodu trzeba odliczyć czynsz:
33 metry x 9 PLN =297
297x12=3564 - roczny czynsz

21000-1785-3564-600(ubezpieczenie mieszkania typu hotelowego)-400 (podatek od nieruchomości)= 15 551 PLN

czyli czynsz miesięczny na czysto wynosi 1295 PLN

tymczasem wynajmując samemu wyjdziemy na tym lepiej bo można się umówić że czynsz będzie płacony od razu do spółdzielni lub wspólnoty i mamy niższy podatek, możemy wynająć nielegalnie i nie płacić podatku państwu

czynsz za 1 pokojowe mieszkanie w Warszawie wynosi 1500 PLN i mamy to na czysto od najemcy, tymczasem tutaj mamy 1295 PLN i mieszkanie kupione drogo bo deweloper nie chce zejść z ceny no i czynsz nie będzie podwyższany przez dolcan a jak wynajmujemy samodzielnie to możemy podwyższyć czynsz najemcy, dla Dolcana wynajem na 10 lat jest lepszy bo inflacja idzie a on płaci cały czas 7% od sumy zakupu mieszkania
pozdrawiam
walny / 37.209.134.* / 2012-09-14 18:33
aha zobaczmy ile zarabia Dolcan:
250 PLN za dobę x 12.5 (40% obłożenie według danych podawanych przez Dolcan ) daje
3125 PLN miesięcznego przychodu z którego potrąca 1750 PLN dla właściciela mieszkania co daje 1375 zysku bez ryzyka a czasami daje więcej np w czasie EURO obłożenie było 100%, no i Dolcan może podwyższać czynsz w ciągu 10 lat przyjmijmy że inflacja 40% co daje

250 x40%=350 x12,5=4375

4375-1750=2625 zysku dla Dolcana miesięcznie w ostatnim roku

Dlatego uważam że kwota zakupu powinna być rewaloryzowana o inflację, tym bardziej że mieszkanie traci na wartości
emil690 / 37.209.128.* / 2012-09-14 20:51
czyli właściciel mieszkania jest po prostu tylko dawcą kasy, a nie partnerem w biznesie dla Dolcana ??????
emil690 / 37.209.128.* / 2012-09-14 20:51
czyli właściciel mieszkania jest po prostu tylko dawcą kasy, a nie partnerem w biznesie dla Dolcana ??????
emil690 / 37.209.128.* / 2012-09-14 20:51
czyli właściciel mieszkania jest po prostu tylko dawcą kasy, a nie partnerem w biznesie dla Dolcana ??????
emilka 123 / 37.209.146.* / 2012-09-15 22:02
Dolcan wykorzytuje to że jest pierwszy, ale takie warunki , że czynsz jest stały dla właściciela a Dolcan pobiera dowolny czynsz od gości hotelowych i będzie pobierał kokosy ale może też być tak że właściciel ryzykuje swoją kasę bo nie wiadomo czy nie chodzi tutaj tylko o sprzedanie mieszkania a Dolcan zbankrutuje/??
Co o tym sądzicie??
realista / 151.248.35.* / 2012-09-16 10:47
śmietankę spija Dolcan a właściciel dostaje 8%, wyobrażcie sobie że następi załamanie gospodarcze i inflacja 100% rocznie to właściciel traci mieszkanie bo nie da rady płacić rat przy tym jak Dolcan płaci mu 8%
ekonomista583 / 78.30.111.* / 2012-09-17 19:41
nie trzeba żadnego załamania gospodarczego, wystarczy 4% rocznie (aktualnie jest trochę wyżej) to po 10 latach wartość od której Dolcan będzie liczył 8% od wartości która będzie liczyła realnie około 50% wartości początkowej. Dla Dolcana to złoty biznes, dla właściciela to ryzyko bo w razie trochę wyższej inflacji może nie wyrabiać się z zapłatą rat za mieszkanie
emilian123 / 37.209.128.* / 2012-09-18 16:29
jeżeli jest to takie zyskowne , to czemu inni deweloperzy w to nie wchodzą??? Może to jakiś Amber Gold???
KingSpore / 83.6.251.* / 2012-09-14 13:18
http://pulsinwestora.pb.pl/2666147,63078,condo-system-na-15-lat

O proszę. Natomiast info, że może być nie rentowne, że to nie ma właściwości hotelu... rety! Przecież to są mieszkania!
Po pierwsze, wątpię aby w tych lokalizacjach rentowność była mała lub w ogóle żadna. Na pewno jest to jeden ze sposobów na sprzedanie mieszkania, ale nikt by się w to nie pchał gdyby nie było opłacalne (także deweloper). Na przestrzenie wspólne etc. - są to typowe mieszkania, więc nie mogę mieć standardu hotelowego a tym samym nie mają hotelowych cen. Gdzie jest problem panie "walny"?
walny / 78.30.102.* / 2012-09-13 17:22
Zanim zdecydujemy się na taką inwestycję trzeba się dobrze rozeznać jaki jest jej potencjał. Zdarza się bowiem, że deweloper, które nie może sprzedać wybudowanych przez siebie mieszkań, decyduje się przekształcić je w... condohotel.
- Taki budynek nie spełnia wtedy wymagań luksusowego hotelu. Pamiętajmy, że hotel powinien mieć rozbudowane części wspólne, hole, klatki schodowe, pomieszczenia rekreacyjne. A deweloper, który buduje mieszkania woli oszczędzić na tych przestrzeniach, których nie sprzeda. A to się potem odbija na właścicielu condoapartamentu, bo hotel świeci pustkami - podkreśla Szafrański.
niekupiec / 151.248.43.* / 2012-09-04 22:44
mają tyle kruczków w umowie że nie zdecydowałabym się na taki zakup. np ubezpieczenie ponosi właściciel ( w leasingowanym samochodzie to leasingobiorca płaci ubezpieczenie) a ubezpieczenie jest droższe bo to mieszkanie jest traktowane jak hotel
sik prosty / 151.248.32.* / 2012-09-21 21:29
bo im chodzi głównie op sprzedaż mieszkania a nie o condo hotel, oni na condo leją sikami
alergik33 / 2012-09-05 11:27 / Bywalec forum
ale na czym właściwie polega ten system condo? bo albo nie umwiem czytać ze zrozumieniem albo naprawdę nie wytłumaczyli o co chodzi
passsojka / 80.238.108.* / 2012-10-25 22:10
To dobrze ze my jednak zdecydowaliśmy sie na dewelopera Shiraz Trio na Bielanach. Jednak jak juz kupowac mieszkanie to zdecydowanie u sprawdzonego dewelopera.
kubus536 / 78.30.108.* / 2012-09-07 14:53
to nie jest żaden condo system, w prawdziwym condo sytemie umowę zawiera się na 5 lub 10 lat. Tu chodzi o sprzedaz zalegajacych mieszkan za dobre ceny. Wiecie dlaczego termin umowy jest 3 lata , bo po 3 latach wygasa rekojmia za mieszkanie
jjjjjjaga / 151.248.39.* / 2012-09-05 18:48
w artykułach piszą że właściciel ponosi jedynie koszty czynszu, tymczasem właściel ponosi koszty ubezpieczenia oraz koszty napraw - takie wpisy znalazłam w umowie ??? to jak w końcu jest artykuły w prasie sobie a praktyka odmienna?
nieprawnik / 78.30.104.* / 2012-09-19 19:11
Dolcan zawsze próbuje dymać swoich klientów, mają podobno 9 prawników, którzy tworzą umowy pod nich, trzeba naprawdę dobrego prawnika żeby dostrzegł wszystkie pułapki
wacek675 / 37.209.147.* / 2012-09-12 21:12
znalazłem w necie ;
"Ile można na tym zarobić? Według Bartosza Turka, analityka rynku nieruchomości z Home Broker, Rocznie zyski z wynajmu po opodatkowaniu powinny odpowiadać od 6 do 9 proc. wartości zakupionej nieruchomości. Jest to więc wyższa rentowność niż ta możliwa do uzyskania z wynajmu mieszkania.
" w przypadku Dolcana po opodatkowaniu zapłaceniu czynszu, ubezpieczeniu mieszkania rentowność wynosi 4% - nie dajcie się nabrać
nieprawnik / 37.209.141.* / 2012-09-24 20:32
czy ktoś wszedł w to lub ma ochotę w to wejść, to niech zostawi namiary na siebie
nieprawnik / 84.39.169.* / 2012-10-05 19:30
słuchajcie jeżeli będziemy negocjować razem, to możemy uzyskać od Dolcana lepsze warunki oraz będziemy mogli usunąć z umów wszelkie pułapki przygotowane przez prawników Dolcanowych
Tomasz Bujnowski / 81.210.17.* / 2012-09-27 10:08
Szanowni Państwo,
dziękujemy za zainteresowanie naszym produktem inwestycyjnym jakim jest System Condo.

Chcąc rozwiać Państwa wątpliwości odniosę się do najważniejszych z nich, jakie zauważyłem w tym wątku.

Może najpierw obiektywnie pokażmy ile można zarobić na wynajmie indywidualnym.

Poniżej link do niezależnych od nas opracowań , wskaźnik rentowności netto wynajmu szacowany był na 4,22 procent :
http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/analizy-raporty/wynajem-mieszkania-przynosi-coraz-mniejsze-zyski

Kolejna analiza na bazie danych z lipca tego roku, która potwierdza niski zysk netto z wynajmu indywidualnego:
http://www.open.pl/news/wynajem_mieszkania_lepszy_od_lokaty_ale_gorszy_od_obligacji.html#

Proszę zwrócić uwagę, że większość analiz – jak przywołana powyżej analiza pana Waszczyka z Open Finance, nie uwzględnia kosztów utrzymania nieruchomości, podatków oraz okresów, kiedy mieszkanie nie jest wynajmowane. A zatem zyski przy wynajmie indywidualnym trzeba pomniejszyć o koszty okresowych remontów oraz uwzględnić to, że najemcy zmieniają się - średni okres najmu to ok. 10 miesięcy w roku.

U nas koszty remontów oraz okresy niewynajęcia nie obniżają zysku. Są wyzwaniem dla operatora, a nie problemem dla klienta.

Reasumując – zysk netto z wynajmowania mieszkania we własnym zakresie to okolice 4%.


Co do założeń analizy finansowej Systemu Condo zrobionej przez uczestników Forum :

W warszawskiej inwestycji Skierniewicka City, która objęta jest naszym systemem czynsz wynosi ok. 5 zł za m kw., a nie 9 zł jak podane jest w wyliczeniu jednego z forumowiczów. To my, jako operator, pokrywamy 100% kosztów mediów.

My jako operator pokrywamy także koszt ubezpieczenia mieszkania.

Warto pamiętać, że podstawowa stopa % jaką płacimy klientom w Systemie Condo to 8%, a nie 7%.

Pozwolę sobie odnieść się do kilku uwag spośród wpisów forumowiczów:

Jeden z użytkowników forum napisał: „Dlatego uważam że kwota zakupu powinna być rewaloryzowana o inflację, tym bardziej że mieszkanie traci na wartości".
Owszem mieszkania od boomu z 2007 r. straciły na wartości nawet ponad 20%. Obecnie jednak obserwujemy stabilizacje cen w Warszawie. Pragnę zwrócić uwagę, że cena zakupu mieszkania w Systemie Condo Dolcan pracuje na rzecz klienta – każda złotówka wydana na mieszkanie i jego urządzenie zwiększa nominalną wartość zysku! Już po 3 latach klient zyskuje 24% wartości urządzonego mieszkania.

albo
"możemy wynająć nielegalnie i nie płacić podatku państwu"
nie wiem jak to skomentować ;))

Inny z forumowiczów ocenił: "dla Dolcana wynajem na 10 lat jest lepszy bo inflacja idzie a on płaci cały czas 7% od sumy zakupu mieszkania"
Fakt. Obecnie inflacja jest wysoka – w granicach 4 %, ale ze względu na spowolnienie gospodarcze spada. Zaś % zysku dla klienta w Systemie Condo jaki proponuje nasza firma jest stały. Warto pamiętać, że po okresie gwarantowanym siadamy z klientem do stołu i ustalamy nowe, satysfakcjonujące dla obu strony warunki. Wynajem daje zysk także nam, dlaczego więc mamy nie przedłużać umowy?

I na koniec podnoszony często argument dotyczący wysokości czynszu w Warszawie. Forumowicz pisze, że „za 1 pokojowe mieszkanie w Warszawie wynosi 1500 PLN i mamy to na czysto od najemcy”. Niestety najemcy się zmieniają, więc nie można czynszu z najmu prywatnego mnożyć przez 12, tylko przez średnio ok.10 miesięcy w roku. Co jakiś czas trzeba też zrobić remont i angażować swój czas.
Trzeba tu też doliczyć koszt ubezpieczenia mieszkania oraz podatek, czego forumowicz nie zrobił.

Wynajem mieszkania przez operatora daje też większe bezpieczeństwo w zakresie stanu lokalu. Każdy gość jest, jak w hotelu meldowany w danym apartamencie, a tuż po jego opuszczeniu obsługa od razu sprawdza lokal i sprząta. Więc kontrola jest bieżąca. Przy wynajmie prywatnym właściciel ma niewielką kontrolę nad tym co dzieje się w lokalu. Do tego w naszym interesie jest stałe utrzymanie apt. w należytym stanie.

W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości zapraszam do osobistego kontaktu bezpośrednio ze mną.

Tomasz Bujnowski
Analityk Inwestycyjny
+ 48 794 427 278
tomasz.bujnowski@dolcan.com.pl
walny / 78.30.110.* / 2012-09-27 17:02
kwota 9 zł za metr kwadratowy za czynsz na ul. Skierniewickiej uzyskałem rozmawiając z Panią od sprzedaży firmy Dolcan, nazwisko na S. ale niestety nie pamiętam, cena wydawała mi się naciągnięta bo z tego co wiem kształtuje się w Wawie średnio od 6 do 9 PLN w używanych mieszkaniach a to jest nowe, no ale skoro podaje mi to przedstawicielka Dolcana to dlaczego mam nie wierzyć? czyli po prostu dezinformacja mająca na celu naciągnięcie klienta bo skoro nie protestował to się nie zna i można go naciągnąć na 9 PLN. Dziękuję więc Panie Bujnowski za interwencję i podanie prawdziwej ceny za czynsz. ale podejściem do potencjalnego klienta dalej nie jestem usatysfakcjonowany, bo jeżeli w ten sposób prubóje się mnie podejść, to zastanawiam się ile jeszcze jest pułapek

co do reszty to przeanalizuję i się wypowiem
idiot / 78.30.109.* / 2012-10-21 17:20
pisze pan T. Bujnowski że rentowność - 4,22% ale przy jakich założeniach ? kupno mieszkania za 6400 PLN?? przy mieszkaniu kupionym za 9000PLN lub 10000 PLN rentowność będzie niższa, robienie z ludzi balona !!!
Tomasz Bujnowski / 81.210.17.* / 2012-09-28 12:25
Witam,

Informacja , którą Pan otrzymał w dziale sprzedaży Dolcan jest informacja prawdziwą. Faktycznie właściciel mieszkania płaci ok. 9 zł za m2 z czego ZALICZKI NA MEDIA TO ok. 4 zł.

W Condo System Dolcanu koszt tych zaliczek W CAŁOŚCI POKRYWA OPERATOR SYSTEMU CONDO. Jest to koszt generowany przez gości hotelowych a zatem operator pokrywa go z przychodów z wynajmu.

Byłoby nie fair wobec klienta gdyby płacił za media zużywane przez gości a operator tylko liczył zyski ;)

Ponizej szczegolowe zestawienie skladowych czynszu:

4 zł - koszty zarządu, ochrona, sprzątanie pow. wspólnych, konserwacja, utrzymanie zieleni

0,5 zł –fundusz remontowy

4 zł – zaliczka na media ( woda, CO, ścieki, śmieci)

A zatem koszt dla klienta to nawet mniej niż 5 złotych za m2 mieszkania.

Tomasz Bujnowski
Analityk Inwestycyjny
+ 48 794 427 278
tomasz.bujnowski@dolcan.com.pl
walny / 78.30.108.* / 2012-09-27 20:00
cytuję P. Bujnowskiego:" powyżej analiza pana Waszczyka z Open Finance, nie uwzględnia kosztów utrzymania nieruchomości, podatków oraz okresów, kiedy mieszkanie nie jest wynajmowane. A zatem zyski przy wynajmie indywidualnym trzeba pomniejszyć o koszty okresowych remontów oraz uwzględnić to, że najemcy zmieniają się - średni okres najmu to ok. 10 miesięcy w roku.

U nas koszty remontów oraz okresy niewynajęcia nie obniżają zysku. Są wyzwaniem dla operatora, a nie problemem dla klienta."

komentarz mój: z umowy wynajmu przez Dolcana jednoznacznie wynika iż koszty napraw mieszkania obciążają właściciela mieszkania więc nie wiem dlaczego tutaj podawane są inne fakty a w umowie jest inaczej ????

cytuję P. Bujnowskiego: "Warto pamiętać, że podstawowa stopa % jaką płacimy klientom w Systemie Condo to 8%, a nie 7%."

komentarz mój:
z punktu widzenie inwestora 8% jest % wirtualnym i wyłącznie chwytem marketingowym, ponieważ nie wiadomo czy firma pod koniec roku nie ogłosi bankructwa i wtedy właściciel zobaczy figę a nie zyski, ponadto najczęściej trzeba płacić kredyt i to co miesiąc płacić ratę więc nikt nie zdecyduje się na 8% płacone na koniec roku. Zaproponowano to jedynie jako chwyt marketingowy, wiem to ze żródła wewnętrznego.

cytuję P. Bujnowskiego:
"Owszem mieszkania od boomu z 2007 r. straciły na wartości nawet ponad 20%. Obecnie jednak obserwujemy stabilizacje cen w Warszawie. Pragnę zwrócić uwagę, że cena zakupu mieszkania w Systemie Condo Dolcan pracuje na rzecz klienta – każda złotówka wydana na mieszkanie i jego urządzenie zwiększa nominalną wartość zysku! Już po 3 latach klient zyskuje 24% wartości urządzonego mieszkania. "


komentarz mój:
1. mieszkania używanego nigdy nie sprzedamy za kwotę zakupu, na rynkun wtórnym możemy go sprzedać po roku o 10% taniej,
2. cena zakupu nie pracuje na rzecz klienta, bo klient przepłacając nie zarabia, jeżeli kupi mieszkanie taniej to może te zaoszczędzone pieniądze plus kredyt przeznaczyć na drugie mieszkanie,
3. klient nie zyskuje 24% po trzech latach, tu już szanowny P. Bujnowski pojechał na całego, jeżeli by tak było wszedłbym w to wczoraj. Po czterech latach byłbym właścicielem mieszkania. Zapomniał Pan odliczyć czynszu, podatku od nieruchomości, kosztów napraw które są zapisane w umowie wynajmu, Dopiero po odliczeniu kosztów od przychodu możemy mówić o zysku.
4. do kwoty zakupu nie wlicza się opłat notariusza więc kwota zainwestowana jest mniejsza od rzeczywistej kwoty poniesionej na zakup mieszkania


CytujeP. Bujnowskiego:
"Inny z forumowiczów ocenił: "dla Dolcana wynajem na 10 lat jest lepszy bo inflacja idzie a on płaci cały czas 7% od sumy zakupu mieszkania"
Fakt. Obecnie inflacja jest wysoka – w granicach 4 %, ale ze względu na spowolnienie gospodarcze spada. Zaś % zysku dla klienta w Systemie Condo jaki proponuje nasza firma jest stały. Warto pamiętać, że po okresie gwarantowanym siadamy z klientem do stołu i ustalamy nowe, satysfakcjonujące dla obu strony warunki. Wynajem daje zysk także nam, dlaczego więc mamy nie przedłużać umowy?"

komentarz mój:
1. a kto zagwarantuje, że w przyszłości będzie inflacja spadać, rząd premiera T. bardzo poważnie zadłużył nasze państwo w ciągu ostatnich 5 lat dług wzrósł z 500 miliardów do 800 miliardów czyli połowę tego co przez 16 lat zadłużyło kilka poprzednich rządów, tak że infacja może być i to poważna

2. co do tego przedłużania mam poważne wątpliwości z uwagi na zapisy w umowie wzajemnie sprzeczne pozwalające rozwiązać umowę pomimo zapisów że Dolcan nie może jej wypowiedzieć, mam wrażenie że chodzi o sprzedaż mieszkania za wszelką cenę za duże pieniądze a potem niech klient się martwi


cytuję P. Bujnowskiego:
"Wynajem mieszkania przez operatora daje też większe bezpieczeństwo w zakresie stanu lokalu. Każdy gość jest, jak w hotelu meldowany w danym apartamencie, a tuż po jego opuszczeniu obsługa od razu sprawdza lokal i sprząta. Więc kontrola jest bieżąca. Przy wynajmie prywatnym właściciel ma niewielką kontrolę nad tym co dzieje się w lokalu. Do tego w naszym interesie jest stałe utrzymanie apt. w należytym stanie."

mój komentarz:
ale właściel nie ma możliwości kontroli bo musi uprzedzać Dolcan na 7 dni przed spodziewanym przyjazdem i może dokonac kontroli tylko raz na kwartał :(
Tomasz Bujnowski / 81.210.17.* / 2012-09-28 13:24
BUJNOWSKI DOLCAN: Pozwolilem sobie dodac komentarze wewnatrz Pana tekstu.

cytuję P. Bujnowskiego:" powyżej analiza pana Waszczyka z Open Finance, nie uwzględnia kosztów utrzymania nieruchomości, podatków oraz okresów, kiedy mieszkanie nie jest wynajmowane. A zatem zyski przy wynajmie indywidualnym trzeba pomniejszyć o koszty okresowych remontów oraz uwzględnić to, że najemcy zmieniają się - średni okres najmu to ok. 10 miesięcy w roku.

U nas koszty remontów oraz okresy niewynajęcia nie obniżają zysku. Są wyzwaniem dla operatora, a nie problemem dla klienta."

komentarz mój: z umowy wynajmu przez Dolcana jednoznacznie wynika iż koszty napraw mieszkania obciążają właściciela mieszkania więc nie wiem dlaczego tutaj podawane są inne fakty a w umowie jest inaczej ????

BUJNOWSKI DOLCAN: Faktycznie pierwotny kształt umowy zawierał taki zapis. Ostateczna wersja umowy przenosi całość obowiązków i kosztÓw napraw na nas jako operatora Condo Systemu. Proszę o podanie maila abym mógł Panu przesłać ostateczną wersję lub o kontakt z biurem sprzedaży.

Pragnę przypomnieć, że nasza umowa jest zaproszeniem do negocjacji i jej ostateczny kształt jest wynikiem ustaleń pomiędzy każdym klientem a nami.

cytuję P. Bujnowskiego: "Warto pamiętać, że podstawowa stopa % jaką płacimy klientom w Systemie Condo to 8%, a nie 7%."

komentarz mój:
z punktu widzenie inwestora 8% jest % wirtualnym i wyłącznie chwytem marketingowym, ponieważ nie wiadomo czy firma pod koniec roku nie ogłosi bankructwa i wtedy właściciel zobaczy figę a nie zyski, ponadto najczęściej trzeba płacić kredyt i to co miesiąc płacić ratę więc nikt nie zdecyduje się na 8% płacone na koniec roku. Zaproponowano to jedynie jako chwyt marketingowy, wiem to ze żródła wewnętrznego.

BUJNOWSKI DOLCAN: Chętnie zostanę Pana kolejnym wewnętrznym źródłem informacji w Dolcanie ;)

8% zysku jest jak najbardziej realną propozycją, ktorą preferują inwestorzy tzw. gotówkowi. Ma Pan rację, że klient finansujący zakup mieszkania w Systemie Condo na kredyt najczęściej decyduje się na płatności w wersji 7% w skali roku wypłacane co miesiąc.

Grupa Dolcan jest na rynku Deweloperskim od ponad 20 lat i przez nie jeden kryzys już przeszła.

To co daje nam przewagę nad konkurencją to fakt, że ogromna większość naszej oferty to mieszkania segmentu popularnego – kompaktowy metraż w przystępnej cenie.

Może Pana zaskoczę ale nasza sprzedaż w ostatnich miesiącach wzrosła właśnie ze względu na kryzys. Kryzys nie zmniejszył realnego popytu na mieszkania a jedynie przesuwa go w czasie bądź kieruje do tych deweloperów, którzy mają najatrakcyjniejsze cenowo produkty. A Dolcan takie właśnie ma.

cytuję P. Bujnowskiego:
"Owszem mieszkania od boomu z 2007 r. straciły na wartości nawet ponad 20%. Obecnie jednak obserwujemy stabilizacje cen w Warszawie. Pragnę zwrócić uwagę, że cena zakupu mieszkania w Systemie Condo Dolcan pracuje na rzecz klienta – każda złotówka wydana na mieszkanie i jego urządzenie zwiększa nominalną wartość zysku! Już po 3 latach klient zyskuje 24% wartości urządzonego mieszkania. "


komentarz mój:
1. mieszkania używanego nigdy nie sprzedamy za kwotę zakupu, na rynkun wtórnym możemy go sprzedać po roku o 10% taniej,

BUJNOWSKI DOLCAN: Polemizowałbym z Pana tezą. Fundamentalna jest oczywiście cena zakupu nieruchomości i zmiana jej wartości w długim okresie czasu. Nadal trwa kryzys dlatego też jest to lepszy czas na zakup nieruchomości niż na sprzedaż mieszkań kupionych w okresie boomu ze szczytem w 2007 roku.

A konkretnie a propos Condo System Dolcan: Inwestycja na Skierniewickiej w związku z budowanymi obok niej stacjami metra Rondo Daszyńskiego i Płocka zyska najcenniejszy atut komunikacyjny jakim jest warszawskie metro i w dłuższym horyzoncie czasowym spodziewałbym się wzrostu wartości mieszkań na tej inwestycji.

2. cena zakupu nie pracuje na rzecz klienta, bo klient przepłacając nie zarabia, jeżeli kupi mieszkanie taniej to może te zaoszczędzone pieniądze plus kredyt przeznaczyć na drugie mieszkanie,

BUJNOWSKI DOLCAN: Zgadzam się z Panem, że „klient przepłacając nie zarabia”. Dlatego też oferujemy mieszkania w Systemie Condo w cenach rynkowych a nie jak robią inni operatorzy Condo sprzedając mieszkanie po kilkanaście tysięcy złotych za m2. Wówczas faktycznie klient nie jest traktowany po partnersku.

3. klient nie zyskuje 24% po trzech latach, tu już szanowny P. Bujnowski pojechał na całego, jeżeli by tak było wszedłbym w to wczoraj. Po czterech latach byłbym właścicielem mieszkania. Zapomniał Pan odliczyć czynszu, podatku od nieruchomości, kosztów napraw które są zapisane w umowie wynajmu, Dopiero po odliczeniu kosztów od przychodu możemy mówić o zysku.

BUJNOWSKI DOLCAN: faktycznie powinienem był uściślić, że chodzi o zysk brutto
A zatem po korekcie : „Już po 3 latach klient zyskuje 24% brutto wartości urządzonego mieszkania. "

4. do kwoty zakupu nie wlicza się opłat n
Tomasz Bujnowski / 81.210.17.* / 2012-09-28 13:38
4. do kwoty zakupu nie wlicza się opłat notariusza więc kwota zainwestowana jest mniejsza od rzeczywistej kwoty poniesionej na zakup mieszkania

BUJNOWSKI DOLCAN: Owszem jest to koszt, który trzeba uwzględnić. Nie waży on jednak znacząco na stopie zwrotu z inwestycji nawet w tak krótkim okresie jakim na rynku nieruchomości są 3 lata .

CytujeP. Bujnowskiego:
"Inny z forumowiczów ocenił: "dla Dolcana wynajem na 10 lat jest lepszy bo inflacja idzie a on płaci cały czas 7% od sumy zakupu mieszkania"
Fakt. Obecnie inflacja jest wysoka – w granicach 4 %, ale ze względu na spowolnienie gospodarcze spada. Zaś % zysku dla klienta w Systemie Condo jaki proponuje nasza firma jest stały. Warto pamiętać, że po okresie gwarantowanym siadamy z klientem do stołu i ustalamy nowe, satysfakcjonujące dla obu strony warunki. Wynajem daje zysk także nam, dlaczego więc mamy nie przedłużać umowy?"

komentarz mój:
1. a kto zagwarantuje, że w przyszłości będzie inflacja spadać, rząd premiera T. bardzo poważnie zadłużył nasze państwo w ciągu ostatnich 5 lat dług wzrósł z 500 miliardów do 800 miliardów czyli połowę tego co przez 16 lat zadłużyło kilka poprzednich rządów, tak że infacja może być i to poważna

BUJNOWSKI DOLCAN: Jak Pan zauważył przyszłość kształtowania się polityki monetarnej nie tylko w Polsce ale na całym świecie jest wielką niewiadoma. Dlatego już po 3 latach możemy zmienić oprocentowanie w Condo System Dolcan i jeśli inflacja będzie znacznie wyższa od dzisiejszej wówczas nasze oprocentowanie będzie proporcjonalnie wyższe.


2. co do tego przedłużania mam poważne wątpliwości z uwagi na zapisy w umowie wzajemnie sprzeczne pozwalające rozwiązać umowę pomimo zapisów że Dolcan nie może jej wypowiedzieć, mam wrażenie że chodzi o sprzedaż mieszkania za wszelką cenę za duże pieniądze a potem niech klient się martwi


cytuję P. Bujnowskiego:
"Wynajem mieszkania przez operatora daje też większe bezpieczeństwo w zakresie stanu lokalu. Każdy gość jest, jak w hotelu meldowany w danym apartamencie, a tuż po jego opuszczeniu obsługa od razu sprawdza lokal i sprząta. Więc kontrola jest bieżąca. Przy wynajmie prywatnym właściciel ma niewielką kontrolę nad tym co dzieje się w lokalu. Do tego w naszym interesie jest stałe utrzymanie apt. w należytym stanie."

mój komentarz:
ale właściel nie ma możliwości kontroli bo musi uprzedzać Dolcan na 7 dni przed spodziewanym przyjazdem i może dokonac kontroli tylko raz na kwartał :(

BUJNOWSKI DOLCAN: W aspekcie zmian w umowie Condo, o których już pisałem kilka punktów powyżej pragnę zwrócic uwage, że to my jako operator pokrywamy koszty wszelkich napraw a zatem nadzór właścicielski nad stanem technicznym mieszkania nie jest konieczny. Co nie zmienia faktu, że jak najbardziej zapraszamy do okresowych wizyt na inwestycji również z gośćmi i znajomymi ;)
hiena cmentarna / 78.30.107.* / 2012-10-13 08:51
najciekawsze w umowie najmu jest , że najmujący (Dolcan) może odstąpić od umowy najmu jeżeli właściciel nie wyda mu mieszkania z powodu niewykończenia mieszkania przez najemcę, czyli Dolcana

czyli sprzedajemy mieszkanie za dobre pieniądze, mamiąc klienta umową najmu, a potem z "obiektywnych powodów" nie wykańczamy mieszkania w terminie i rozwiązujemy umowę najmu

daje to Dolcanowi same zyski
1. sprzedaje mieszkanie za dobrą cenę
2. zarabia na wykończeniu w wyższym standardzie

starty klienta:
brak umowy najmu na którą liczył
walny / 37.209.132.* / 2012-10-06 20:09
z umowy Dolcana:
"na wynajmującym tj. właścicielu ciąży obowiązek pokrywania wszelkich kosztów niezależnych od zużycia Lokalu" - czyli naprawy obciążają właściciela

nieładnie Panie Bujnowski, nieładnie
Tomasz Bujnowski / 83.15.152.* / 2012-10-09 17:15
Witam. Mysle ze ma Pan w posiadaniu stara wersje umowy. prosze podac maila to przesle Panu aktualna wersje.
pozdrawiam

Tomasz Bujnowski
walny / 151.248.45.* / 2012-10-11 16:47
wątpię że to jest stara wersja umowy, dostałem ją w piątek po południu a w sobotę napisałem co o tym myślę,
tak szybko państwo zmieniają umowy?, w takim razie poczekam na ostateczną wersję
walny / 151.248.45.* / 2012-10-11 16:47
wątpię że to jest stara wersja umowy, dostałem ją w piątek po południu a w sobotę napisałem co o tym myślę,
tak szybko państwo zmieniają umowy?, w takim razie poczekam na ostateczną wersję
walny / 37.209.145.* / 2012-10-06 19:56
poniżej znalazłem informację internauty , że w innych systemach condo, to hotel ponosi koszty czynszu,(sprawdziłem to i tak jest), natomiast tutaj opłatę czynszu pozostawiono na barkach wynajmującego, tak że nie są to warunki jakieś szczególnie korzystne dla właściciela, taka jest moja ocena
walny / 37.209.145.* / 2012-10-06 19:45
BUJNOWSKI DOLCAN: Jak Pan zauważył przyszłość kształtowania się polityki monetarnej nie tylko w Polsce ale na całym świecie jest wielką niewiadoma. Dlatego już po 3 latach możemy zmienić oprocentowanie w Condo System Dolcan i jeśli inflacja będzie znacznie wyższa od dzisiejszej wówczas nasze oprocentowanie będzie proporcjonalnie wyższe.

komentarz mój::
no dobrze ale dlaczego po trzech latach , a może po 15, albo 25 latach, :)

oczekuję na dalsze tak korzystne propozycje,

no i oczywiście tylko jeżeli inflacja będzie znacznie wyższa - tzn o ile o 2000% ???

łaskawość Dolcana jest zaje..sta
walny / 151.248.35.* / 2012-10-06 19:36
Pan Bujnowski pisze: opłata notariusza nie waży znacząco na stopie zwrotu z inwestycji

komentarz mój : nie widzę więc problemu we włączeniu kosztu notariusza w koszty inwestycji, skoro są to tak nieznaczne pieniądze, cieszę się że w końcu zgadzamy się w czymś , hehe :)
walny / 78.30.108.* / 2012-09-27 20:09
przepraszam za zdanie "Po czterech latach byłbym właścicielm mieszkania" pomyliłem się według wyliczeń po ponad 12 latach byłbym właścicielem, sorry za błąd
Kostuch123 / 178.42.203.* / 2012-09-27 14:43
Też mi się powyższe wyliczenia, które ktoś przytoczył wydały lekko naciągane. Ale taka jest reakcja polskiej konkurencji lub osób, które mogą coś zyskać na tym. Pytanie tylko co.
nieprawnik / 78.30.123.* / 2012-09-29 15:26
no właśnie a co Pan Kostuch zyskuje na tym komentarzu. Pytanie tylko co zyskuje? Jest od dolcana ? a rozumiem dba o swoje miejsce pracy :). Pozdrawiam panie Kostuch
Eleonora22 / 2012-09-27 14:56
Ciekawe cyz będzie popyt na takie mieszkania!! W sumei jets to nowatorska sprawa u nas w kraju!! Mam nadziewje że nie ostatnia taka inwestycja!!
molok426 / 151.248.42.* / 2012-10-05 20:45
a nie lepiej zainwestować w pokój hotelowy -W większości przebadanych inwestycji operatorzy hoteli nie będą też pobierać czynszu od właścicieli pokojów. ponadto przychód jest rzędu 10%
nieprawnik / 151.248.46.* / 2012-10-02 21:06
chyba coś słabo idzie sprzedaż polakom, bo stworzył Dolcan stronę po angielsku
kuchenka / 78.30.109.* / 2012-10-21 17:43
w pierwotnej umowie z 03.09.12 umeblowanie mieszkania obciążało Dolcan a teraz umowa z 15.10.12 koszt umeblowania kuchni spoczywa na właścicielu, coraz bardzie negatywne warunki mają zachęcić kupujących ????

Najnowsze wpisy