Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja na założenie firmy.

Dotacja na założenie firmy.

Anjaa90 / 88.156.118.* / 2016-02-05 04:52
Witam.
Właściwie to szukam osoby, z którą temat jest bezpośrednio związany. Mam dwa pytania, nie oczekuję dokładnych, dogłębnych informacji a jedynie wzmianki żywcem wziętej z doświadczenia.

Na wstępie powiem, że myślę o założeniu Escape Room, jednakże moje środki nie pozwalają mi na samodzielny start.

1. Co do dotacji z Urzędu Pracy. Czytałam, że o dotację na założenie działalności gospodarczej mogą ubiegać się jedynie osoby, które mają pokwitowane doświadczenie, szkolenia, wykształcenie w temacie w jakim chciałoby się podjąć działalność gospodarczą. Jednak trafiłam na artykuł o kobiecie, która po skończeniu studiów o kierunku biologia, założyła takowy Escape Room z dotacją z UP. A więc jak to jest z tym UP?

2. Istnieje multum możliwości otrzymania dotacji z UE, jednakże nie mam bladego pojęcia pod co podpiąć działalność tego typu(Escape Room). Do jakiego konkursu się zgłaszać, do jakiej instytucji?
Pod jaki program można by zgłosić chęć założenia Escape Room?

Wiem, że większość odpowiedzi może wyglądać tak, że odeślecie mnie do źródła, jednakże chciałabym pierw mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat. A internet to taka wirtualna biblioteka przecież!

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Nanko9 / 77.32.244.* / 2019-04-29 13:59
Skontaktujcie się z jakąś firmą doradczą , ja korzystałam z usług tej firmy
https://www.conquest.pl/
- znajdą dla Was dofinansowanie w odpowiednim programie, napiszą wniosek i pomogą go rozliczać . Według mnie warto korzystać z pomocy firm consultingowych , doradzą Ci profesjonalnie i pomogą.
StoreH / 79.184.133.* / 2018-07-09 09:09
ja korzystałem z pomocy firmy Aridotacje, mogę Ci ich polecić. Najlepsi w swoim fachu.
vivi7 / 2018-04-25 14:01
Skontaktujcie się z jakąś firmą doradczą typu AGM Konsulting - znajdą dla Was dofinansowanie w odpowiednim programie, napiszą wniosek i pomogą go rozliczać.
Trudzia84 / 92.23.92.* / 2017-03-22 22:21
Witam,
Chciałabym się dowiedzieć, czy zdecydowała się Pani na złożenie takiego wniosku do UP i z jakim efektem? Myślę o tym samym i nie wiem czy jest sens.
szklarek / 2016-02-05 09:47
Ad. 1. To zależy od konkretnego PUP, bo regulamin dotacji każdy tworzy sam, choć oczywiście w 95% jest on po prostu kopią rozwiązań z kluczowego tu rozporządzenia:

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/obwieszczenie;ministra;pracy;i;polityki,dziennik,ustaw,2015,000,1041.html

gdzie taki wymóg nie pada.

W regulaminach na ogół kwalifikacje wymagane są na zasadzie oświadczenia i dotyczą nie tyle samej działalności, co obsługi konkretnych urządzeń czy programów, których zakup z dotacji zapisuje się w umowie, a wcześniej we wniosku.

Oczywiście mimo formalnego wymogu dokumentów na kwalifikacje- czyli dopuszczalność talentu i samouctwa w tym zakresie- ich posiadanie zwiększa szansę na pozytywną ocenę wniosku.

Najnowsze wpisy