Forum Forum dla firmDotacje

dotacja na założenie własnej działalności a KRUS

dotacja na założenie własnej działalności a KRUS

sytka 78 / 2010-02-25 22:09
Jestem osobą bezrobotną nie zarejestrowaną w UP a chciałabym się starać o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Opłacam składki KRUS ale nie jestem rolnikiem tylko jako domownik. Nie wiem gdzie mogłabym się zgłosić aby dostać dotację.
Wyświetlaj:
domownik / 82.23.63.* / 2010-03-12 19:15
wlasnie jestem w takiej samej sytuacji.czy moze nam ktos odpowiedziec na te pytania?
wiwan / 2010-03-15 21:30
W Waszej sytuacji możecie skorzystać z "działania 2.5 Promocja przedsiębiorczości", realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).
Pierwszą czynnością jaką musicie zrobić to poszukanie instytucji, które w województwie, w którym dana osoba ma zamiar rozpocząć działalność gospodarczą realizują projekty w ramach "działania 2.5 Promocja przedsiębiorczości".
Lista takich instytucji powinna znajdować się na stronie urzędu marszałkowskiego. Następnie należy wybrać instytucję, która jest najbliżej lub która zgłasza zapotrzebowanie na określonego rodzaju beneficjentów ostatecznych.
Wsparcie inwestycyjne jest różne w różnych jednostkach realizujących projekty w ramach działania 2.5 Promocja przedsiębiorczości. Średnio wynosi ono 20 tysięcy złotych na jednego przedsiębiorcę. Niestety wiąże się to z udziałem w szkoleniu, więc cały proces od zgłoszenia do wypłaty nawet 5-6 miesięcy może trwać.

Najnowsze wpisy