dylemat.

uczciwosc / 2007-10-19 03:07
Czy osoba,ktora nie zgadza sie z orzeczeniem sadu po fakcie , iz podzial majatku zostal ustanowiony na podstawie prawnie i notarialnie sporzadzonych dokumentow , moze zmienic postanowienie sadu?
Przyklad; testament zostal sporzadzony przez jednego rodzica , w ktorym to bezsprzecznie i wyraziscie rodzic postanowil przepisac wszystko co jego na tylko jedna osobe .
Drugie z rodzicow zylo po smierci pierwszego okolo trzech lat i ten rodzic nie sporzadzil testamentu .
Obecnie osoba niezgadzajaca sie z forma podzialu spadku stara sie i zabiega o udzial w testamentarnej czesci , w ktorym to testamencie ta osoba jest niewymieniona .
Moim waznym pytaniem jest ; czy testament w realnosci , jako prawny dokument ma wartosc tylko slowna , czy gwarantowana przez organa prawne , i czy mozna zmienic postanowienie egzekutora testamentu? Jezeli tak , to na jakich bazach prawnych?
Oraz , czy ogolnie rzecz biorac , osoby niewymienione w testamencie maja jakiekolwiek prawo do udzialu w tej czesci spadku ?

Z powazaniem ;

uczciwosc.
uczciwosc / 2007-10-30 00:32
Teraz osoba niezgadzajaca sie z postanowieniem sadu wzgledem podzialu , stara sie zlozyc wniosek do sadu o zachowek .Troche sie orientuje w tym zakresie i chyba sie nie myle , ze ta osoba nic nie wskora bo jestesmy rodzenstwem , jesli bylbym osoba z poza kregu spokrewnionej rodziny spadkodawcy , to chyba tak .Czy mam racje ?

Z powazaniem;

uczciwosc.

Najnowsze wpisy