Forum Forum dla firmKsięgowość

Działalność gospodarcza - czy można rozliczyć się wspólnie?

Działalność gospodarcza - czy można rozliczyć się wspólnie?

Wyświetlaj:
Parathormon / 185.161.93.* / 2019-03-15 17:22
Tych biur jest całkiem sporo, choć ja jeśli mam mówić szczerze co polecam to mogę powiedzieć o Gamie (tam właścicielami są państwo Grabowscy, bardzo sympatyczni swoją drogą, bo miałem okazję pozanć osobiście). Nigdy nie było żadnych kłopotów w kwestii prowadzenia księgowości, zawsze pomagali zebrać wszystkie dokumenty do ładu.
forma rozlicz.liniowa / 89.64.18.* / 2015-11-26 18:13
zarządzanie i usługi
szklarek / 2015-12-02 08:53
Pytanie jest o co ?

O tytułową preferencję podatkową ? Rodzaj działalności nie ma znaczenia. I jak to w tym artykule napisano, i co jest aktualne obecnie- podatek liniowy jednego małżonka wyklucza wspólne opodatkowanie- co wynika wprost z art. 6, ust. Ustawy o PIT.
Nawet w sytuacji posiadania przez owego małżonka również dochodów opodatkowanych wg. skali.
dexon / 93.176.226.* / 2012-02-27 13:16
Do maja 2011 roku miałem działalność gospodarczą (zawieszoną),którą zlikwidowałem z dniem 01 czerwca.Moje opodatkowanie to ryczałt 8,5% + Vat.Czy mogę się wspólnie rozliczyć?
Proszę o szybką odpowiedź.
tamiza / 83.28.168.* / 2011-02-26 12:18
czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć co wtedy, gdy małżonek prowadzi działalność gospodarczą, ale cały ubiegły rok działalność była zawieszona, czy mogę wspólnie się z nim rozliczyć? cały rok nie osiągnął dochodu.
Grażyna K. / 93.181.138.* / 2011-02-27 11:24
Zawieszenie działalności gospodarczej nie zwalnia z obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym. Zawieszenie to nie likwidacja i dla US taki przedsiębiorca traktowany jest jak prowadzący działalność. PIT roczny zależy od formy opodatkowania działalności. Możliwość rozliczenia wspólnie z małżonkiem istnieje wówczas, kiedy małżonek rozliczał się z działalności na zasadach ogólnych. Jeśli był opodatkowany podatkiem liniowym, bądź ryczałtem takiej możliwości wspólnego opodatkowania nie ma.

Najnowsze wpisy