Forum Polityka, aktualnościGospodarka

#dziejesienazywo: 500 zł na dziecko - dlaczego nie dla każdego?

#dziejesienazywo: 500 zł na dziecko - dlaczego nie dla każdego?

Wyświetlaj:
daan / 88.156.138.* / 2016-02-04 12:08
W Polsce im wieksza firma budowlana tym bardziej beznadziejna, nieuczciwość u dewloperów takich jak Murapol jest bandycka, a firm takich jak ALFA -DACH wyzyskujących ludzi w soboty i niedziele jest dużo wiecej.
Natenczas Wojski / 66.249.81.* / 2016-02-04 10:21
Śledziłem ubiegłoroczną kampanię wyborczą prezydencką i parlamentarną bardzo uważnie, już od samego początku. Otóż PiS NIGDY NIE MÓWIŁO, ŻE DA 500 zł NA KAŻDE DZIECKO!!! Ci, którzy twierdzą inaczej bezczelnie kłamią! Kłamstwo ma krótkie nogi. PiS obiecywało 500 zł NA DRUGIE DZIECKO!!! Jedynie w rodzinach o bardzo niskich dochodach, kwota ta należałaby się już pierwszemu dziecku. Teraz to zostało doprecyzowane. PISZCIE PRAWDĘ, CZY TO TAKIE TRUDNE?!
antek bez majtek / 217.171.58.* / 2016-02-04 11:40
O nie kolego ja doskonale pamiętam co mówiła obecna pani premier "na kążde dziecko 500 zł" nigdy nie słyszałem w tv żeby choć troszkę ten pomysł akurat ukracano i nigdy nie spotkałem się z twierdzeniem że tylko na drugie dziecko (poproszę linki z prezentacji programu jeśli posiadasz ze stacji ogólnopolskich). Stąd też Ci którzy myśleli i na ekonomi sie znali mówili że same pomysły PIS na "lepszą zmianę" bedą kosztować krocie (chyba rozliczenia dochodziły do 300/400 mld. zł.) i doprowadzą ten kraj do bankrudztwa....co zresztą dziś widzimy w praktyce.
bez Pana T. / 78.10.197.* / 2016-02-04 11:17
obejrzyj sobie debatę Szydlo - Kopacz
piter204k / 185.51.75.* / 2016-02-04 10:16
GLUPSTWA WASCI PAPLASZ ! W POLSCE MODEL TO WY ZESCIE ZOBIE SAMI ZROBILI NA WLASNE POTRZEBY I KLEPIECIE , ZE TO JEST POLSKI MODEL . JAK BYS MIESZKAL Z RODZICAMI W JEDNYM POKOJU Z ZONA I JEDNYM DZIECKIEM TO CHCIALBYS MIEC DRUGIE DZIECKO ? JAK BYS TRZYMAL ZABAWKI I SWOJE KOSZULE RAZEM Z PIELUCHAMI I ODZIEZA WSZYSTKICH DOMOWNIKOW BO NIEMASZ GDZIE INDZIEJ TRZYMAC W TEJ JEDNEJ IZBIE , TO BYLBYS TAKI CHENY NA DRUGIE DZIECKO ZE NAWET SLYSZEC BYS NIE CHCIAL O TYM . NAJPIERW CHLOPIE POMYSL GLOWA BO PAPLAC KAZDY POTRAFI . ZACZNIJCIE OD MIESZKAN DLA MLODYCH MALZENSTW ORAZ DLA MIESZKAN DLA SREDNIEJ KLASY RODZIN Z ODZYSKU I ZATRZYMAJCIE TYCH CWANIAKOW CO WYKUPILI ZA SYMBOLICZNA ZLOTOWKE MISZKANIA PO KOMUNIE . DAJCIE ROBOTNIKOWI WRESZCIE TE 12 ZL. NA GODZINE , A TEN WASZ PROGRAM TO JEST DYSKRYMINACJA DZIECI I OBYWATELI . JEDYNAK JEST GORSZYM SORTEM A BOGATSZY MA SIE ZRZEKAC BO WY MACIE TAKIE DOSKONALE POMYSLY JAK POMYSL PREZYDENTA NA NIEODEBRANIE SLUBOWANIA OD DEMOKRATYCZNIE WYBRANYCH CZLONKOW NA SEDZIOW TRYBUNALU BO TAM WAS NIEMA JAKO WIEKSZOSCI . NIE ROBCIE CZEGOS ABY PRZYSLODZIC CIEMNYM WYBORCOM , ALE ROBCIE TAKIE ZMIANY KTORE NIE MUSZA BRZMIEC ZE TO DOBRA ZMIANA , TYLKO KONSTYTUCJA MOWI ZE MAMY ROWNO UPRAWNIENIE I DZIECI I DOROSLYCH BO JESTESMY JEDNYM U TYM SAMYM CIALEM - RODZINA ! NIE OSMIESZAJCIE SIE BO KAZDY Z WAS WIE ZE ZASKRZY WAS RZECZNIK PRAW DZIECKA I OBYWATELA I NIC Z WASZEGO PAPLANIA I ROBIENIA NA PROZNO. WEZCIE SIE DO PRAWDZIWEJ PRACY Z GLOWA . HANBA JEST ZE ZNOW MANIPULUJECIE I OSMIESZACIE SIE W SWIECIE . OBJETNICE ZPELNIJCIE DLA WSZYSTKICH DZIECI ALBO WOGOLE NIE RUSZAJCIE CZEGOS JAK NIE MACIE POJECIA. SAMO PODWYZSZANIE PODATKOW NIC NIE POMOZE , A JAK ZACZNA UCIEKAC INWESTORZY CO JUZ JEST ZAGROZENIEM TO I WASZA WLADZA UCIEKNIE . 12Z. NA GODZINE OD TEGO TRZEBA ZACZAC I DRUGA SPRAWA TO MIESZKANIA A NA DZIECI 500 W TRZECIEJ KOLEJNOSCI BO JAK RUSZY BUDYWNICTWO MIESZKANIOWE I ODPOWIEDNIA PLACA , TO RUSZY ROWNIEZ WZROST DOCHODU DO BUDZETU I WOWCZAS NA KAZDE DZIECKO TRZEBA DAC ABY NIE DYSKRYMINOWAC I NIE DZIELIC WIECEJ LUDZI NA SORTY .
B BBB / 91.6.204.* / 2016-02-04 11:47
Nikt cię nie nauczył, ze się wielkimi literami nie pisze, bo to jest jeden bełkot i nie chce się tego czytać, mądralo?
ala159 / 83.16.159.* / 2016-02-04 10:16
mam dwoje dzieci jedno ma 20 lat i studiuje i jest na moim utrzymaniu a drugie ma 16 lat i w świetle projektu cały czas mam jedno dziecko - czegoś tu nie rozumiem
stas / 91.231.122.* / 2016-02-04 19:58
dlatego ty ala jestes inna masz jedno a mowisz ze masz dwa ja niema a place za przedszkole i kupuje ubrania dzieciece ten PIS dal mi domyslenia ze cos mi dolega
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-04 17:39

ma 20 lat i studiuje

to znaczy, że ma świadectwo dojrzałości, dowód osobisty, prawa wyborcze, prawo zawierania związku małżeńskiego itd. A to znaczy, że jest człowiekiem dorosłym a nie dzieckiem. A dorosły student może dać 10 godzin korepetycji w miesiącu i te 500 ma.
A poza tym judzisz, bo w świetle projektu masz dwoje dzieci ale nie spełniają one kryteriów tego programu. Proste???
~~ja / 83.4.33.* / 2016-02-04 11:22
oj czego nie rozumiesz???? trzeba pomnożyć, podzielić, pododawać i poodejmować i zawsze coś wyjdzie... a co do ilości dzieci to trzeba Panią Minister zapytać i będziesz wiedziała :)
aew4t43t / 82.139.161.* / 2016-02-04 10:12
Przecież kryteria były znane od dawna. Ta ustawa ma zapobiegać niżowi demograficznemu, a także patologiom jaką jest życie z partnerem i wyciąganie kasy z państwa dla samotnej matki. Nie da się wszystkim dogodzić, zawsze będzie komuś źle.
sabinka55 / 37.248.255.* / 2016-02-04 10:29
A w jaki sposób to zapobiegnie patologiom? Prosze napisz mi jak to się stanie..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Lucy5 / 88.156.17.* / 2016-02-04 10:11
Jeszcze tak niesprawiedliwej ustawy nigdy nie było. Nawet za komuny. Istna paranoja.
890h23r / 82.139.161.* / 2016-02-04 10:15
aha, no tak, bo wydłużenie wieku emerytalnego i ukradnięcie kasy z OFE nie było aż tak niesprawiedliwe ? Przestań płakać, poprzednie rządy nie dbały o socjal, tylko o własne kieszenie.
wyp3 / 217.171.58.* / 2016-02-04 11:42
z pewnością nie dbały o socjal ale nie doprowadzają do bankrudztwa wielu małych przedsiębiorców w tym kraju. Rozdawnictwo pieniędzy to nigdy nie jest dobry pomysł.
Marta790 / 89.230.44.* / 2016-02-04 10:09
TO jest żenada!!!Od kiedy trzeba być małżeństwem, żeby jeden drugiego o alimenty mógł pozwać???? Właśnie takich niedouczonych ludzi wstawiamy do rządu!!!
P.S. Pani prowadząca, bo na pewno nie dziennikarka :-( jest absolutnie nie przygotowana do rozmowy skacze jak żaba po błocie - całkiem bez sensu
Dostaniemy po 500 zł, a w marketach średnio zarabiających będą podniesione ceny i w bankach pewnie wzrosną jakieś przeróżne koszty manipulacyjne przy udzielonych i udzielanych kredytów hipotecznych i gdzie tu sens i logika????
zniesmaczona / 83.4.33.* / 2016-02-04 10:06
przykro mi ale dla mnie jest to największa niesprawiedliwa ustawa jaką kiedykolwiek podjął rząd... dzieci są równe i tak naprawdę albo dostaje każde albo żadne... a jeśli już to jedynym kryterium przyznającym zasiłek na dziecko powinno być kryterium dochodowe.... bo to mogę zrozumieć, ale 18 latek uczący się i pozostający na moim utrzymaniu to już nie dziecko????? chyba już na zawsze PiS będzie mi się kojarzył z tą ustawą... nie z zamieszaniem wokół TK ale tym.... 500zł na każde dziecko.... ale tylko drugie i mające mniej niż 18 lat.... budzi to niesmak.... i żeby było jasne... nie mam dzieci
kassss8 / 185.56.173.* / 2016-02-04 10:14
Kobieto. To nie jest zapomoga ale program prorozwojowy dla rodzin., ma zachęcić do posiadania więcej niz jednego dziecka Chcesz z niego skorzystac, rozmnażaj sie. A 18 latek to juz nie dziecko - dokładnie tak. Jest za siebie odpowiedzialny i może pracowac.
zniesmaczona / 83.4.33.* / 2016-02-04 11:19
masz rację... każdy 18 latek to nie dziecko i może pracować... właśnie takie wykształcone pokolenie jest nam potrzebne.... ciekawa jestem czy Twoja 18 letnia córka juz pracuje...
zdziwiona796 / 82.160.20.* / 2016-02-04 10:20
Kassss8 chcesz miec to rozmnazaj sie - a co jesli wiecej dzieci nie mozna miec tylko jedno?? Łatwo jest mowic .... dla mnie to tez jest poroniony pomysl. Sa rodziny ktore maja powiedzmy po 3 dzieci i nie sa zbytnio zamozne i nic nie dostana bo nie spelniaja kryteriow, a sa tacy ca maja 2 dzieci i pieniadzy od cholery i spelniaja kryteria ... to co biedny nic nie dostane bo mu sie nie nalezy a temten dostanie ?? wogole to jest nie przemyslane!!! dzieki takiej ustawie ludzie sie teraz poroznia i zamiast zeby bylo lepiej bedzie gorzej....
kassss8 / 185.56.173.* / 2016-02-04 10:30
każda rodzina z trójką dzieci ponizej 18 lat dostanie te pieniadze. zasady sa proste i logiczne, ale nie mozna patrzec tylko przez swój własny pryzmat. Ja tez mama 18 letnia córke, nie dostane nic, ale mimo to uważamze program jest bardzo dobry. Może za jakiś czas skorzysta z niego moja córka, gdy załozy rodzine , a poza tym to da nam wszystkim szanse na emerytury - boi jesli nie narodzi sie wiećej dzieci cały system erytalny upadnie i za 20 lat wszyscy emeryci beda grzbac w śmietnikach, bo dostana po 500, 600 złotych.
Jghh / 66.249.81.* / 2016-02-04 10:12
Dac palec to od razu byście chcieli całą rękę jak pies ogrodnika sam nie weźmie i komuś nie da ja mam troje dzieci i niedługo najstarszy ma 18 i problemu niema jak po rządziło to nikt nic nie dostał tylko sami się bawili
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Iwona74 / 83.29.174.* / 2016-02-04 10:11
W 100% się z Tobą zgadzam. Jeżeli dziecko dalej się uczy to wydatki są ogromne!!!!!!!! Szkoda,że jedne dzieci mają szansę na np dodatkowe zajęcia ,czy lepsze buty. PiS tą ustawą podzieliło społeczeństwo jeszcze bardziej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Natalii / 79.188.72.* / 2016-02-04 10:02
Już bardziej PiS nie mógł zrobić podziału pomiędzy rodakami . Teraz biedny jest jeszcze bardziej biedny a bogaty będzie miał 500 zł być może na drobne wydatki lub obiad . To przykre , że tym razem dzieci są lepszego i gorszego sortu !!! Oni chyba są oderwani od rzeczywistości bo każdy normalny człowiek w naszym karu zdaje sobie sprawę z takiego faktu że 18 lat to nie dorosłość to często kosztowana nauka a mając drugie dziecko wieku np 10 lat dobijamy takie rodziny z dwójką dzieci . Takie świadczenie powinno być wypłacane jak nie do ukończenia nauki to bynajmniej do 21 roku życia o ile nadal dziecko się uczy .
tez matka 18 latki / 185.56.173.* / 2016-02-04 10:22
Jakaś granica musi być. I jedyna sensowna jest 18 lat. Wyobrażasz sobie, jaka papierologia musiałaby być uruchomiona i u ilu urzędników zatrudnionych, gdyby ten program obowiązywał do końca nauki - sprawdzanie kto się uczy, kto przerwał? Nikt cie nie dobija, a zachęca,żebyś sobie zrobiła trzecie dziecko. Ty nie dostaniesz ytych 500 zł, ale twoje dzis 18 letnie dziecko za chwile załozy rodzinę i ono skorzysta może z tego programu . A poza tym jeśli to wszystko załapie za 20 lat może będziesz miała emeryture, bo te urodzone w najbliższej przyszłości dzieci ci ją wypracuja. A jesli się nie narodzą wiekszośc z nas bedzie na starośc grzebać w śmietnikach.
wikk / 95.160.56.* / 2016-02-04 09:56
bardzo mnie cieszy krytyka PO dla tego programu, sami nic nie zrobili a ten projekt krytykują. Natomiast Nowoczesna na zasadzie: rząd dał każdemu po Skodzie a oni z pretensjami dlaczego nie po Mercedesie i dlaczego po równo
Wojtek191 / 46.21.3.* / 2016-02-04 10:11
Mnie tey cieszy krytyka tego Programu / oznacza to ze sa jeszcze ludzie myslacy w Tym kraju

Najnowsze wpisy